Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 08-08-18, 07:51   #151
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Dobra, bo już Was nieźle wyobraźnia ponosi.
Po pierwsze sama idea serwera, na którym jest cykliczny reset oparta jest na założeniu, żeby każdy na starcie miał mniej więcej równe szanse, więc żadnych przenosin na nowe edycje, to chyba jasne.
W drugą stronę również - musisz mieć świadomość, że po 3 miesiącach jest koniec i Twój dobytek przepada - przecież właśnie takie jest założenie i o to chodzi. Po to zostałby cpvp byś tam mógł grać bez obaw o stratę.
Myślę jedynie raczej nad jakimiś nagrodami, które by się dostawało na drugim serwerze jak np - 10 największych poziomów z serwera reset dostaje na koniec w nagrodę pacc + np unikatowy outfit globalu czy tam jakiś rare item kolekcjonerski. W drugą stronę zaś na początku każdej edycji ci, którzy mają dobre postacie na globalu również otrzymają jakieś bonusy, ale takie, które nie dadzą im zbytniej przewagi na starcie.
Update oczywiście byłby również na tym cyklicznym.
Ah no i żadnych przenosin też by nie mogło być chociażby z tego powodu, że byly by tam testowane różne systeny niekompatybilne z globalem.

Te wszystkie pomysły na zmianę rozgrywki również opadają, bo koniec końców środowisko rozgrywki musi przypominać to co już jest, by ewentualne badania były wiarygodne + ja nie chcę zrobić orshs a coś... nowego, czego jeszcze na scenie ots nie było.

/Wyjaśniajcie swoje polityczne spory i moralność na pw. Na prawdę to nie jest tak interesujące, by każdy chciał to czytać, szczególnie w tym temacie.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 08-08-18 o 08:15
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 08:15   #152
ciaparek
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 86
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
Na litość Barl - bądźmy poważni! Serwer non-pvp już przeszedł do lamusa i nigdy nie wróci, nie ma takiej potrzeby, nie ma na to chętnych! Dość!
...
Za to co raz bardziej podoba mi się wizja serwera:
- reset co 3 miesiące,
- exp, loot, skille, bossy x2
- możliwe testy nowych systemów pod nową grę na kolejnych edycjach,
- granie na globalu daje pewne bonusy na starcie kolejnych edycji,
- brak Licoru.
A obecny serwer zostaje bez zmian, ma aktualizację itp.
Czekam na opinie.

/Tak Commando Ajek, wiem - "pomysł chujowy jak zawsze" ;d
Wąski, jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili, to może być ciekawa alternatywa, kiedy myślicie startować? :)
ciaparek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 08:41   #153
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
Na litość Barl - bądźmy poważni! Serwer non-pvp już przeszedł do lamusa i nigdy nie wróci, nie ma takiej potrzeby, nie ma na to chętnych! Dość!
...
Za to co raz bardziej podoba mi się wizja serwera:
- reset co 3 miesiące,
- exp, loot, skille, bossy x2
- możliwe testy nowych systemów pod nową grę na kolejnych edycjach,
- granie na globalu daje pewne bonusy na starcie kolejnych edycji,
- brak Licoru.
A obecny serwer zostaje bez zmian, ma aktualizację itp.
Czekam na opinie.

/Tak Commando Ajek, wiem - "pomysł chujowy jak zawsze" ;d
Pomysł zajebisty, nie jestem w stanie nic dodac nic ujac.
Dodatkowo jestem w szoku jak mozna bylo zaproponowac cos co zadowoli kazdego i to wcale nie ustepujac zadnej ze stron.
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 08:59   #154
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
Wy z tymi bossami tak na poważnie? Co jest nie tak, z tymi, które mamy?
Na pewno zmienię ich sposób respawnu, by te słabsze pojawiały się zdecydowanie częściej. Exp mogę też powiększyć, tak, żeby również był wymierną nagrodą - dobry pomysł; niemniej mamy od cholerę bossów a nikt o nich nawet nie wspomniał.
Weź więc, Polaku, bossów kilka z najsłabszych bossów obecnych (Trzewioczaszka, Poltergeist etc.) i dorób im na terenach, w których teraz się respią, ich własne, malutkie lokacje, do których wejścia broniłyby bramki levelowe ograniczające lvl od góry, czyli np. bramka dla max 40 lvl. Takie bramki potrzebne są tylko na low lvlowych bossach, bo co z tego, że respiłyby się nawet i co dzień/dwa, skoro zanim low lvle się zbiorą w kilku żeby je ubić, to już dawno boss padnie od jakiegoś h lvla, polującego na łatwy i smaczny exp? A przy okazji można tym kilku bossom zwiększyć (poza expem) także i hp (a może i nieco drop), żeby to była naprawdę gratka dla graczy - super raid teamem kilku noobków, super nagroda, super zabawa. Resp kilka godzin. Żyć nie umierać, no more boring early game.
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 09:22   #155
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Cytat:
Napisał 909794 Zobacz post
Weź więc, Polaku, bossów kilka z najsłabszych bossów obecnych (Trzewioczaszka, Poltergeist etc.) i dorób im na terenach, w których teraz się respią, ich własne, malutkie lokacje, do których wejścia broniłyby bramki levelowe ograniczające lvl od góry, czyli np. bramka dla max 40 lvl. Takie bramki potrzebne są tylko na low lvlowych bossach, bo co z tego, że respiłyby się nawet i co dzień/dwa, skoro zanim low lvle się zbiorą w kilku żeby je ubić, to już dawno boss padnie od jakiegoś h lvla, polującego na łatwy i smaczny exp? A przy okazji można tym kilku bossom zwiększyć (poza expem) także i hp (a może i nieco drop), żeby to była naprawdę gratka dla graczy - super raid teamem kilku noobków, super nagroda, super zabawa. Resp kilka godzin. Żyć nie umierać, no more boring early game.
Coś Ci przeszkadzają Polacy? Z chęcią wysłucham - wrogów trzeba tropić.

Co do samego pomysłu - obecny system spełniał swoją rolę a Twoje propozycje nie pasują do wizji bossów pojawiających się po prostu na respie, co też ma swoje ciekawe aspekty. Zresztą nie róbmy z bossów aż tak istotny element gry, który tak czy siak się u nas znajduje, tylko niezgodny z Twoją wizją.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 10:35   #156
Happyde
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 99
Domyślnie

Skoro padł pomysł kompromisu, który zadowoli jednych, nie krzywdząc drugich, jestem szczęśliwy. Potrzeba było 17 stron, nie wiadomo czego, byśmy się znaleźli w miejscu, w którym pojawia się radość na waszych ustach, czytając to co napisał Selbo. Skoro czysto teoretycznie miałby powstać serwer sezonowy, mam propozycje czysto teoretyczną.

Najlepszym rozwiązaniem było by nie mieszanie jednego serwera z drugim, bo nie widzę sensu przenosić postacie. Miałby powstać serwer dla zabawy, więc pamiętajmy, że zabawa też się kiedyś kończy. Jeśli ktoś ma chęć grania na zwykłym serwerze nie ma problemu zacząć już dzisiaj. Pomyślcie, że przenoszenie postaci, to kolejny problem dla naszej administracji. Tak więc, zacznę przechodzić do pomysłów.
Serwer, który miałby teoretycznie powstać, powinien mieć co sezonlosowe statystyki. Co by pozwoliło na uniknięcie monotonni i urozmaiciło by grę. Serwer posiadałby dwie składowe statystyki, pozytywne i negatywne, które były by kompletnie losowe jednak mogłyby na siebie oddziaływać (+/-), np.
a)Pozytywne - +50% expa, +20% loota, darmowe blessy
b)Negatywne - -25%expa, +10% obrażeń potworów, +5% straty expa przy śmierci

Oczywiście pozytywnych i negatywnych statystyk, mogło by być znacznie więcej. A system sam losowałby do np 3 statystyk (jednych i drugich) co te 3 miesiące. Dzięki temu, każda gra, będzie niby taka sama, ale jednak będzie się grało albo ciężej albo o wiele prościej.
Pytanie, co z tego wszystkiego będziecie mieli? Jak wiemy tego typu serwer były wyścigiem szczurów, więc jak jest i wyścig, to powinny być nagrody. Uważam, że nagrodą mógłby być jakiś przedmiot, dla osoby, która albo zabiła najwięcej gracz, uzbierała najwięcej złota, wbiła największy poziom... Kryteria są różne. Ważne by, ktoś czuł się doceniony za swój wkład w grę.
Happyde jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 10:42   #157
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Cytat:
Napisał Happyde Zobacz post
Skoro padł pomysł kompromisu, który zadowoli jednych, nie krzywdząc drugich, jestem szczęśliwy. Potrzeba było 17 stron, nie wiadomo czego, byśmy się znaleźli w miejscu, w którym pojawia się radość na waszych ustach, czytając to co napisał Selbo. Skoro czysto teoretycznie miałby powstać serwer sezonowy, mam propozycje czysto teoretyczną.

Najlepszym rozwiązaniem było by nie mieszanie jednego serwera z drugim, bo nie widzę sensu przenosić postacie. Miałby powstać serwer dla zabawy, więc pamiętajmy, że zabawa też się kiedyś kończy. Jeśli ktoś ma chęć grania na zwykłym serwerze nie ma problemu zacząć już dzisiaj. Pomyślcie, że przenoszenie postaci, to kolejny problem dla naszej administracji. Tak więc, zacznę przechodzić do pomysłów.
Serwer, który miałby teoretycznie powstać, powinien mieć co sezonlosowe statystyki. Co by pozwoliło na uniknięcie monotonni i urozmaiciło by grę. Serwer posiadałby dwie składowe statystyki, pozytywne i negatywne, które były by kompletnie losowe jednak mogłyby na siebie oddziaływać (+/-), np.
a)Pozytywne - +50% expa, +20% loota, darmowe blessy
b)Negatywne - -25%expa, +10% obrażeń potworów, +5% straty expa przy śmierci

Oczywiście pozytywnych i negatywnych statystyk, mogło by być znacznie więcej. A system sam losowałby do np 3 statystyk (jednych i drugich) co te 3 miesiące. Dzięki temu, każda gra, będzie niby taka sama, ale jednak będzie się grało albo ciężej albo o wiele prościej.
Pytanie, co z tego wszystkiego będziecie mieli? Jak wiemy tego typu serwer były wyścigiem szczurów, więc jak jest i wyścig, to powinny być nagrody. Uważam, że nagrodą mógłby być jakiś przedmiot, dla osoby, która albo zabiła najwięcej gracz, uzbierała najwięcej złota, wbiła największy poziom... Kryteria są różne. Ważne by, ktoś czuł się doceniony za swój wkład w grę.
Pomysł, z sezonowym losowaniem powiedzmy 3 bonusów z puli wielu, bardzo mi się podoba, ale uważam, że w tej puli nie powinno być za bardzo negatywnych "bonusów", bo o ile np zmiana typu sakiewki x2 czy straty przy śmierci bez expa może być ciekawa, tak już -25% expa nie za bardzo, a przecież mamy zachęcić do rozgrywki a nie zniechęcić.
Z chęcią poczytam o innych bonusach, które by można było tak wprowadzić - jeśli nie uzbieramy ich przynajmniej 10 to nie będzie z czego losować. No i nie mogłyby za bardzo ingerować w sposób prowadzenia rozgrywki, bądź co bądź.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 10:49   #158
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Cytat:
Napisał Happyde Zobacz post
Skoro padł pomysł kompromisu, który zadowoli jednych, nie krzywdząc drugich, jestem szczęśliwy. Potrzeba było 17 stron, nie wiadomo czego, byśmy się znaleźli w miejscu, w którym pojawia się radość na waszych ustach, czytając to co napisał Selbo. Skoro czysto teoretycznie miałby powstać serwer sezonowy, mam propozycje czysto teoretyczną.

Najlepszym rozwiązaniem było by nie mieszanie jednego serwera z drugim, bo nie widzę sensu przenosić postacie. Miałby powstać serwer dla zabawy, więc pamiętajmy, że zabawa też się kiedyś kończy. Jeśli ktoś ma chęć grania na zwykłym serwerze nie ma problemu zacząć już dzisiaj. Pomyślcie, że przenoszenie postaci, to kolejny problem dla naszej administracji. Tak więc, zacznę przechodzić do pomysłów.
Serwer, który miałby teoretycznie powstać, powinien mieć co sezonlosowe statystyki. Co by pozwoliło na uniknięcie monotonni i urozmaiciło by grę. Serwer posiadałby dwie składowe statystyki, pozytywne i negatywne, które były by kompletnie losowe jednak mogłyby na siebie oddziaływać (+/-), np.
a)Pozytywne - +50% expa, +20% loota, darmowe blessy
b)Negatywne - -25%expa, +10% obrażeń potworów, +5% straty expa przy śmierci

Oczywiście pozytywnych i negatywnych statystyk, mogło by być znacznie więcej. A system sam losowałby do np 3 statystyk (jednych i drugich) co te 3 miesiące. Dzięki temu, każda gra, będzie niby taka sama, ale jednak będzie się grało albo ciężej albo o wiele prościej.
Pytanie, co z tego wszystkiego będziecie mieli? Jak wiemy tego typu serwer były wyścigiem szczurów, więc jak jest i wyścig, to powinny być nagrody. Uważam, że nagrodą mógłby być jakiś przedmiot, dla osoby, która albo zabiła najwięcej gracz, uzbierała najwięcej złota, wbiła największy poziom... Kryteria są różne. Ważne by, ktoś czuł się doceniony za swój wkład w grę.
Zgadzam sie. Uważam że byłby to ciekawy pomysł wytracajacy z ręki argument pod tytułem "nudny altaron" lub "znam tą grę na pamięć". System nagrod symboliczny(ogórki?). Może nawet sciagneloby nowych graczy, którzy zechcieliby zostać na "dłużej niż 3miesiace".
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 10:55   #159
Shrime
Doradca
 
Avatar Shrime
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: J-Bie Zdr.
Postów: 230
Domyślnie

Bonusy? Ciężej / łatwiej wbić bonusy we wnęki, łatwiejsze ulepszanie w kostce, szansa na spalenie błogo zwojem, możliwość zdropienia 2w z mobów.
Pewnie wspólnymi siłami można wymyślić całkiem sporo takich bonusów/minusów
__________________
"Memories, they seem to show up so quick but they leave you far too soon "
Shrime jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 11:03   #160
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
Pomysł, z sezonowym losowaniem powiedzmy 3 bonusów z puli wielu, bardzo mi się podoba, ale uważam, że w tej puli nie powinno być za bardzo negatywnych "bonusów", bo o ile np zmiana typu sakiewki x2 czy straty przy śmierci bez expa może być ciekawa, tak już -25% expa nie za bardzo, a przecież mamy zachęcić do rozgrywki a nie zniechęcić.
Z chęcią poczytam o innych bonusach, które by można było tak wprowadzić - jeśli nie uzbieramy ich przynajmniej 10 to nie będzie z czego losować. No i nie mogłyby za bardzo ingerować w sposób prowadzenia rozgrywki, bądź co bądź.
1. Roll expa -25% do +25/50%
2. Roll sakiewki -//-
3. Przyspieszone respy
4. Roll na hp bossów -//-
5. Roll na straty przy śmierci
6. Roll na hp potworów
7. Roll na resp bossów
8. Roll na ilość skrzyń z bossów 1-3(?)
9. Roll na początkowe skille(skoro masz tylko 3miesiace na grę, to nie traćmy czasu na skillowania)
10. Roll na przemnoznik obrażeń 0.8-1.2

Cytat:
Napisał Figovsky Zobacz post
No to jeśli gracz, który pogra sobie na reset serwerze będzie wolał kontynuować rozgrywkę na niereset serwerze to chyba dobrze dla Was? Czy wolicie grać na opustoszałym serwerze?

Wasz serwer trwa już jakieś ponad 10 miesiące, a serwer resetowany będzie trwał 3 miesiące razy dwa, mamy 6 miesięcy, więc nadal będziecie mieli 4 miesięczną przewagę, a sory, 7 miesięczną przewagę bo to, że serwer resetowany będzie trwał 3 miesiące nie znaczy, że serwer nieresetowany będzie wtedy wyłączony.

I na koniec nawet jeśli część graczy zostanie na tym waszym ded serwerku, to i tak kolejny reset przyciągnie kolejnych graczy na ich miejsce. Rozumiesz? Altaron zyska graczy. O to tutaj chodzi.

Ponadto resetowany serwer będzie bardziej zaludniony od waszego ded serwerka. Co znaczy, że przez zapełnione respy nie będzie tak łatwo się wyexpić jak na waszych pustych respach.

Ponadto2. Na resetowanym serwerze będzie wojna, a wiesz że przez wojne, expi się wolniej, ziomek?
Chcę tylko zrozumieć, czy ty w ten sposób argumentujesz niedorzeczną możliwość transferu z tego nowego sezonowego serwera na ten główny czy poprostu ja nie ogarniam twoich postów
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:18.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin