Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 08-08-18, 00:03   #141
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Ja tu widze, że Konrad by chciał nowych graczy, ale z dużo mniejszymi levelami, żeby miał kogo gnębić, gdy wróci ze szkólki, rzuci tornister i opierniczy talerz pomidorowej.
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 00:04   #142
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

Ehh utrzymajmy dyskusję na poziomie plx
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 00:10   #143
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Exp x2 to słaby pomysł. Raz, że ludzie nie wracaliby już na cpvp, bo tu za wolno się expi, a dwa gdyby był exp x1 to postacie można by śmiało przenosić na cpvp po skończonym sezonie bez pozostawienia niesmaku grającym tam ludziom.

Gdyby brać pod uwagę przeniesienie postaci na cpvp to wg mnie lepszym rozwiązaniem będzie exp x2, ale tylko do jakiegoś poziomu np 30 czy 50. Częstsze bossy niż na cpvp to też kiepski pomysł. Naturalnym jest, że gracz który pogra sobie na reset serverze będzie wolał kontynuować rozgrywkę na swojej wyexpionej postaci. Złe wtedy byłyby czynniki wpływające na jego decyzję, które przechyliłyby jej szalę na kolejny sezon zamiast cpvp. (czyli wolę grać na resetach, bo tam są częstsze bossy i większy exp) Często mogłoby to się skończyć tak, że po skończonym sezonie "nie gram na cpvp, bo tam jest wszystko wolniej, ale w sumie nowego sezonu nie chce mi się zaczynać... "

No i oczywiście gdyby zrobić ten exp max do jakiegoś niedużego poziomu to jestem za przeniesieniem na koniec postaci na wspólny cpvp. Wtedy jest możliwość, że taki gracz zostanie na cpvp na dłużej, by cieszyć się rozwijającą się nadal postacią.
Zapewniłoby to szybszy start, ale nie miało wpływu na chęć kontynuowania gry swoją postacią na cpvp.
Veliothe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 00:19   #144
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

No to jeśli gracz, który pogra sobie na reset serwerze będzie wolał kontynuować rozgrywkę na niereset serwerze to chyba dobrze dla Was? Czy wolicie grać na opustoszałym serwerze?

Wasz serwer trwa już jakieś ponad 10 miesiące, a serwer resetowany będzie trwał 3 miesiące razy dwa, mamy 6 miesięcy, więc nadal będziecie mieli 4 miesięczną przewagę, a sory, 7 miesięczną przewagę bo to, że serwer resetowany będzie trwał 3 miesiące nie znaczy, że serwer nieresetowany będzie wtedy wyłączony.

I na koniec nawet jeśli część graczy zostanie na tym waszym ded serwerku, to i tak kolejny reset przyciągnie kolejnych graczy na ich miejsce. Rozumiesz? Altaron zyska graczy. O to tutaj chodzi.

Ponadto resetowany serwer będzie bardziej zaludniony od waszego ded serwerka. Co znaczy, że przez zapełnione respy nie będzie tak łatwo się wyexpić jak na waszych pustych respach.

Ponadto2. Na resetowanym serwerze będzie wojna, a wiesz że przez wojne, expi się wolniej, ziomek?
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 00:21   #145
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

Exp x2 jest potrzebny, żeby nowo tworzony serwer różnił się czymś od aktualnego (wizja grania znowu na dokładnie takich samych zasadach co rok temu jest zniechęcająca).
Nie do końca rozumiem wasze pobudki - podobno każdemu nowemu graczowi pomagacie i potrzebujecie każdego człowieka na bossy, bo wasza siła ognia jest słaba (luźny cytat z wypowiedzi Konrada). Jeśli ten exp x2 i przeniesienie postaci na global cpvp ma zachęcić tę osobę do pozostania na "waszym" serwerze to chyba jest korzyść, nie?

Edit: widzę, że nie tylko ja zauważyłem jakiś błąd w waszej logice
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 00:23   #146
Spider
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 7
Domyślnie

Czytam forum co jakiś czas, nie udzielając się, ale wypiłem stronga to w końcu coś napiszę :D.



Postawienie serwera 3 miesięcznego, czy tam półrocznego:


- widziałbym tu konieczne uzależnienie dmg/ leczenia od lvla. No to jest priorytet > expisz lepiej od innych to i dłużej przetrwasz i szybciej zadasz śmierć. No na moje to niestety musi być powiązane, daje to motywację do expienia, czyli grania dłużej. Samymi pnami tego nie załatwimy, tu powinien być przyrost leczenia/dmg liniowy i nieograniczony. Ktoś ma czas i samozaparcie expić niech ma tą korzyść.

-szybkość od lvla liniowa (powody jak wyżej) - nie wiem może już jest. To jest motywacja dla wszelkich nobów i neutrali - wbiłem lvl, widoczne jest to w prędkośći, mam zajebisty lvl to mam też super prędkość - tu na wojnie jest też wchodzenie na ambicję dla tych którzy starają się dogonić uciekającą osobę z Pztem (np. uciekający Tizu) Owszem była frustracja gdy uciekł ale jakaż była radość gdy udało się go złapać. Tu i tu były EMOCJE. A jak Popinator wpadł NA Piaskowe (czy tam my po niego wpadliśmy już nie pamiętam) I latał po respie a myśmy przez dobrych kilka/naście minut nie mogli go złapać a on sam robił zabójcze lury. Tak samo były EMOCJE.

- Gra drużynowa i gra solo. No niestety powiem tu, że postawienie na grę drużynową nie odniesie sukcesu jakbyśmy mieli postawić serwer do bitki. Ludzie mają obowiązki, pracę szkołę i nie mają czasu na kompletowanie drużyny, która to na początku expa się rozpada, bo blokerowi dziecko płacze.
Owszem gra drużynowa zarezerwowana dla lepszego expa, ale solo też powinno się dać. Dla przykładu: Jest wojna, przegrywamy, ktoś ma pracę o 6:00, Wstaje o 5:00 i idzie na pół godziny poexpić PG. No niestety tak już w życiu jest - drużyna ok, ale każdy w głębi ducha chce być najlepszym magiem/palkiem/rycem.

- przyspieszenie respa. Kolejna wg mnie niezbędna rzecz. Tak samo przyspieszyć x3 respawn potworów od smoków wzwyż. Żeby byli gracze to muszą mieć oni gdzie expić. Kiedyś rycerzem zajmowało się całe kościane smoki i połowę raindaru - żeby robić maksymalne "kółka". Powodowało to, że pozostali rycerze duch. nie mieli tak na prawdę gdzie expić (widma były nieopłacalne). Zlikwidowałbym też podziemia Kościanych smoków albo połączył je - tak by nie wracać po już wyczyszczonych miejscach. No gracz będzie zawsze szukał najwartościowszego miejsca gdzie może albo dobrze poexpić albo dobrze zarobić.

Tu też dochodzi expienie w Teamie - no jak iść w 3 na takie profany jak nie będzie się respić. Była to najgorsza patologia Altaronu. Nie wyrespiały się wodniki, górskie Trolle, rekiny, hydry, gargi. No to jest patologia i frustracja czekanie na resp.

- Wprowadzenie "staminy" Też krok wg mnie konieczny. No niestety dożyliśmy czasów, że niektóre osoby mają OGROM czasu na gry co prowadzi później do sytuacji, że niektórzy bardzo szybko odskakują od innych expiąc 20h dziennie. To frustruje innych graczy, którzy nie mają tyle czasu na grę. Ci zaś którzy mają tego czasu bardzo dużo po wprowadzeniu staminy zajęliby się albo tworzeniem kilku postaci, albo zarabianiem kasy, by czas na staminie wykorzystać jak najefektywniej.

- System pvp tu nie wiem - stary system czaszek z podwojonymi limitami.

- Strefy PZ - no ja byłbym za tym, by usunąć wszystkie pzy poza depo (na upartego poza miastami). Usunąłbym wszelkie szpitale, pz u Erazmusa, przy zadaniach questowych itp. Jesteś w terenie - ryzujesz zgonem. Jak jesteś sprytny to albo się wylogujesz albo uciekniesz.

- Atakowanie tylko osób oznaczonych czaszką w trybie PVP. Tutaj piję do patologicznego gubienia PZ na schodach. Powinna być opcja, po włączeniu której atakujemy tylko osoby oznaczone czaszką. Tak można celować z battle. Ponad to jeśli jest do zrobienia to lista battle wyświetla się w kolejności kto pojawił się na ekranie, tak by osoba "skacząca" wyświetlała się na końcu. Lub też dodanie opcji ukryj dla każdej osoby, by na battle była wyświetlana już tylko osoba którą chcemy zabić.

- Kasa - pieniądze dla każdego, każdy exp powinien przynosić konkretne dochody. Im trudniejszy exp tym większa kasa, ale też sporo pieniędzy na respach ze słabym expem. Doprowadzimy do sytuacji, że jedni będą mieli bardzo dużo kasy a inni tylko dużo. A jednak uważam, że lepsze to niż jedni ze średnią kasą a drudzy z pustkami na koncie. Nic tak nie zniechęca do gry jak śmierć i brak kasy na głupi obkup, by lecieć po loot. Niech już lepiej każdy ma kasę - tak na wojnę i na expienie. Ożywi to słabsze respy > słabszy exp >lepsza kasa. I kasa z loota i sakiewek - a nie ze skór, piór, łap czy hu* wie co jeszcze. Mnie osobiście jak i na pewno wielu osób takie skórowanie po prostu wkurwiało. Niech to będzie dodatek dla osób cierpliwych, którym się chce. Niech na tych bagiennych hydrach lecą dziesiątki talarów > pojdzie tam ekipa i zwolnią się pozostałe respy. Nawet na wojnie osobie która ma masę talarów (bo wie gdzie efektywnie expić, ma czas na to) jest łatwiej oddać koledze z teamu trochę majątku na suple, niż gdyby sama miała na ledwie jeden obkup.

- Osobiście wywaliłbym możliwość robienia mikstur many dla alchemików. Zotawić im większy dmg, zostawić im te 10% manasowania się więcej, zostawić im używanie i tworzenie bomb czy na upitke czy na paraliż. Jednak robienie mikstur many (małych, dużych) strasznie rujnowało ekonomię serwera budując ogromną przepaść między alchemikami i nie alchemikami.

Wtedy mamy klarowną sytuację - co wyexpisz/zloocisz to twoje, Chcesz więcej kasy to jeszcze wycinasz z korpusów elementy kosztem expa.

- prędkość potworów - Tu bym ją zmniejszył - niech będą silne ale powolne, umożliwi to expienie solo (które jest bardzo potrzebne), spowolni to rycerza w expie typu lurowanie wszystkiego na siebie. Takie rekiny - osoba idąca tam, i która jest szybsza od rekina powinna go sobie na spokojnie klepać z dystansu obiegając go - bez straty hp. Jak robi to bezbłędnie to niech żaden rekin jej nawet nie draśnie. Tak to powinno wyglądać - jesteś bezbłędny to nic nie tracisz i grubo zarabiasz - popelnisz błąd lurując kilka, trapując się przy ścianie to padasz.

- Lighthack dla wszystkich - No to moja osobista opinia, mnie jak i pewnie wielu ludzi rzucanie co chwilę światła po prostu wkurwiało i frustrowało - gdy nie widziałem całego ekranu. Może to i klimatyczne, ale niech to będzie klimatyczne dla tych którzy sobie to w opcjach ustawią (jasność minimum). Sam grałem na lighthacku jak tylko Szuja go udostępnił (a zrobił go bodajże Tortuga :D, już nie pamiętam).

- Runy do sklepu (a może już są) - no nie chce mi się kolejny raz wymieniać powodów. Np. rycerz padł na akcji spadł mu plecak - chciałby się obkupić i lecieć pomóc swoim - ale no nie ma już uhów - nikt mu tego nie zrobi od ręki - pozatym no nie oszukujmy ludziom nie chce się tego robić - tracić czasu na robienie run nawet dla swoich. Taka już samolubna natura człowieka.

- Zmieniłbym też stakowanie run - klikasz na kostkę, potem na plecak run i masz j już postakowane. No to jest czynność wkurwiająca, podobnie jak robienie run. Osobiście robiłem to taskerem - jak był jeszcze niewykrywalny, zaś później miałem "nooba" alchemika co by to sobie postakować i nie zawracać dupy innym. Tak samo uh makera XD


- Przywróciłbym też niestety, ale spadek skilli w przypadku śmierci. To wyeliminowałoby patologię - że ktoś ma np: 80 maga którym chodzi na wojnę z 120 mlvlem. Chodzi pusty i nabija fragi, pada dalej ma 120 mlvl, najwyżej po kilku deskach pójdzie na godzinę odrobić lvl co stracił. A tak jakby w przypadku każdej deski tracił mlvl to byłby coraz mniejszym zagrożeniem na wojnie ( bo po 20 deskach miałby już tylko 100 mlvl - którego by nie odrobił póki nie wbije więcej niż 80lvl (brak pnów).

- Nie da się pogodzić graczy non i PVP na jednym serwerze. No to jest niewykonalne :D. Chcę sobie expić np na smokach, już ktoś tam expi - jestem silniejszy, brutalniejszy i chcę tę osobę wygonić - nie mogę bo gość gra w trybie non pvp XD. Albo expię sobie spokojnie a ktoś mi wbija i tłucze moje moby - nic mu nie zrobię bo gra w trybie non pvp XDDDD. Odwrotnie sytuacja analogiczna - ktoś nie chce mieć do czynienia z PVP to niech nie ma - a nie że na lepszych expach musi się liczyć, że po niego wpadną.

- wprowadzenie butów szybkości - no exo już o tym pisał, ja tez kiedyś - to jest element potrzebny - boli ich srata - cieszy ich zlocenie. Przyciaga to zainteresowanie "noobów" których pierwszym celem w grze jest właśnie zakup bohów - by pochwalić się przed kolegami "pa jak szybko latam" :D.


- Neutrale- Wprowadzając powyższe zmiany tak czy inaczej na serwerze będą "neutrale" bo zawsze są. Po prostu są osoby które nie czują się na siłach walczyć, czy to przez brak czasu, wstyd przed własnymi umiejętnościami, czy strach przed zadeklarowaniem strony. Takie osoby są i już. Też są potrzebne, one też nadają klimat - często chodzą noobcharami na bitwy - przeszkadzać/pomagać zadeklarowanej stronie, zbierać loot z trupów :D. Tak już jest - część osób deklaruje się neutralami bo chcą się najpierw wyexpić i dołączyć do wojny już przygotowani. Część chce się wyexpić i zemścić np za wyrzucenie ich z respa. Takie życie.


Na koniec. Dużo treści, pewnie i tak na marne. Niemniej rozumiem, że Selbo masz inną koncepcję tej gry, chociaż będę szczery i nie wierzę w sukces Altaronu nawet po updacie i całym nowym kliencie. Czasy się zmieniły, świat poszedł naprzód i przyspieszył. To dlatego taką popularnością cieszy się LOL, który oferuje szybką niezobowiązującą rozgrywkę. Mało kto ma czas i chęci siedzieć po kilka/naście godzin przed grą 2d, która wymaga aktywności by nie zostać w tyle.


Pozdrawiam
Michał
Spider jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 00:28   #147
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Figovsky Zobacz post
No to jeśli gracz, który pogra sobie na reset serwerze będzie wolał kontynuować rozgrywkę na niereset serwerze to chyba dobrze dla Was? Czy wolicie grać na opustoszałym serwerze?

Wasz serwer trwa już jakieś ponad 10 miesiące, a serwer resetowany będzie trwał 3 miesiące razy dwa, mamy 6 miesięcy, więc nadal będziecie mieli 4 miesięczną przewagę, a sory, 7 miesięczną przewagę bo to, że serwer resetowany będzie trwał 3 miesiące nie znaczy, że serwer nieresetowany będzie wtedy wyłączony.

I na koniec nawet jeśli część graczy zostanie na tym waszym ded serwerku, to i tak kolejny reset przyciągnie kolejnych graczy na ich miejsce. Rozumiesz? Altaron zyska graczy. O to tutaj chodzi.

Ponadto resetowany serwer będzie bardziej zaludniony od waszego ded serwerka. Co znaczy, że przez zapełnione respy nie będzie tak łatwo się wyexpić jak na waszych pustych respach.

Ponadto2. Na resetowanym serwerze będzie wojna, a wiesz że przez wojne, expi się wolniej, ziomek?

To ma być system doskonały działający niezależnie od czynników takich jak wolne/zajęte respy, czy też wojna będzie lub nie będzie. Nie masz też gwarancji na to, że po sezonie gracz zostanie przy swojej postaci na cpvp dlatego, że szybko znudzi się wolniejszą rozgrywką. Nie masz też pewności, czy będzie mu się chciało od nowa expić postać na kolejnym sezonie, rutynowo wykonywać te same misje. Skutkować to będzie utratą gracza i zatoczenie błędnego koła. Moje rozwiązanie daje większe szanse na to, że nowy start przyciągnie ludzi, a po przeniesieniu dalej będą chcieli grać, bo nie stracą na tym nic, co mieli na reset serverze.

Ostatnio edytowane przez Veliothe ; 08-08-18 o 00:33
Veliothe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 01:05   #148
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

@up

Nie chcę mi się ziomek z tobą dyskutować, musisz lepiej przemyśleć to co proponowałem
i jeśli widzisz to lepiej to zaargumentuj to jakoś tak, żeby nie wiało na odległość ''ale oni będą mieli łatwiej przez 3 miesiące kiedy ja miałem trudniej! Dlaczego!! Nie zgadzam się!! Chcę nowych graczy, ale po przeniesieniu mają mieć 10lvle, pusty bank, i zbierać mi prawdziwiki na krasnoludach!!!''


Popieram pomysł spidera:

- przyspieszenie respawnu. Na dwa pierwsze tygodnie wystarczy. Dużo graczy na starcie, którzy nie pomieszczą się na akutalnych respach, a bicie krasnoluda w 10 osób jest zdeczka zniechęcające. Wiem, bo przechodziłem już przez to 3 razy :c
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 01:06   #149
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

Ale żeś się rozpisał Spider xD -wypowiem się na temat punktów, na temat których mam jakąkolwiek wiedzę i zdanie ;]
Cytat:
Napisał Spider Zobacz post
- widziałbym tu konieczne uzależnienie dmg/ leczenia od lvla...
Mi się to nie podoba, bo wtedy każda chwila spędzona poza grą jest "zmarnowana" - im większy no-life tym lepszy gracz (możliwe, że tylko ja mam z tym problem ;)
Cytat:
Napisał Spider Zobacz post
-szybkość od lvla liniowa...
Wydaje mi się, że już jest.

Cytat:
Napisał Spider Zobacz post
- Gra drużynowa i gra solo...
Aktualnie na serwerze najlepiej się expi solo (jak drużyna to tylko na bossy/questy)

Cytat:
Napisał Spider Zobacz post
- przyspieszenie respa...
To dobry pomysł - na serwerze będzie dużo ludzi, więc i resp stworów też musi być szybki.

Cytat:
Napisał Spider Zobacz post
- Wprowadzenie "staminy"...
Też dobry pomysł - rozwiązuje problem z no-lifieniem, o które się czepiałem przy pierwszym twoim pomyśle

Cytat:
Napisał Spider Zobacz post
- Strefy PZ - no ja byłbym za tym, by usunąć wszystkie pzy poza depo...
Ta, tak po prostu musi być

Cytat:
Napisał Spider Zobacz post
- Kasa - pieniądze dla każdego, każdy exp powinien przynosić konkretne dochody.
Ta, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić, bo ekonomiczny aspekt rozgrywki to też ciekawa sprawa.

Cytat:
Napisał Spider Zobacz post
- Osobiście wywaliłbym możliwość robienia mikstur many dla alchemików...
Całkowite usunięcie chybaby całkowicie zniechęciło ludzi do wyboru tej subprofy - wystarczy zmniejszyć liczbę wytwarzanych mikstur w stosunku do ilości materiałów (ale dać coś w zamian, bo alchemików na serwerze pvp resetowanym co 3 miechy to i tak będzie deficyt)

Cytat:
Napisał Spider Zobacz post
- prędkość potworów...
Mi nie przeszkadza, ale warto pomyśleć nad hape odes dla wszystkich profesji (głównie ze względu na równość szans profesji w czasie wojny)

Cytat:
Napisał Spider Zobacz post
- Lighthack dla wszystkich...
Hape hoxe eamo dla mnie jest wystarczające, a choć odrobinę klimatu na serwerze nastawionym na resetowanie chyba warto zachować.

Cytat:
Napisał Spider Zobacz post
- Runy do sklepu...
Dość drogie ale są.

Cytat:
Napisał Spider Zobacz post
- Zmieniłbym też stakowanie run...
To musi być zmienione ^^

Cytat:
Napisał Spider Zobacz post
- Przywróciłbym też niestety, ale spadek skilli w przypadku śmierci...
Jestem przeciwko - od tego jest blokada skilli (może warto ją trochę poprawić, ale to inna sprawa). Nic bardziej nie irytuje niż stracenie jednocześnie expa, skilli, plecaka no i może jeszcze ekwipunku ;P

Cytat:
Napisał Spider Zobacz post
- Nie da się pogodzić graczy non i PVP na jednym serwerzei...
Na serwerze resetowanym co 3 miechy non i tak byłby bez sensu (można zmienić aktualny cpvp na non aż do update, dla nich płaczących graczy non zdedykacją)

Cytat:
Napisał Spider Zobacz post
Na koniec. Dużo treści, pewnie i tak na marne. Niemniej rozumiem, że Selbo masz inną koncepcję tej gry, chociaż będę szczery i nie wierzę w sukces Altaronu nawet po updacie i całym nowym kliencie. Czasy się zmieniły, świat poszedł naprzód i przyspieszył. To dlatego taką popularnością cieszy się LOL, który oferuje szybką niezobowiązującą rozgrywkę. Mało kto ma czas i chęci siedzieć po kilka/naście godzin przed grą 2d, która wymaga aktywności by nie zostać w tyle...
Wydaje mi się, że sama propozycja otwarcia takiego serwera przez Selba pokazuje, że nie ogranicza się on w swojej pierwotnej koncepcji tej gry ;]
Ale to co napisałeś to oczywiście prawda (dlatego mi tak trudno wrócić do gry na aktualnym serwie cpvp).
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-08-18, 01:31   #150
Makon
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 177
Domyślnie

no to tak patrze niezly kurwa orsh tu sie proponuje ;D
Makon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:49.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin