Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 08-07-19, 00:49   #1
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie Zmiany na respach

Drodzy Altarończycy,

Pracujemy nad drobną letnią aktualizacją.
W ramach niej wprowadzamy m.in. delikatne zmiany w istniejących respawnach. Zmiany te mogą obejmować dodanie/usunięcie potworów, przyspieszenie/spowolnienie respawnu na danym respie.

Zmiany te nie obejmują zmian na mapie lub dodawania nowych respawnów.

Jeżeli macie jakieś propozycje zmian dot. respawnów, które Waszym zdaniem nie działają prawidłowo - dajcie znać.

Prośba o podawanie:
a) propozycji zmiany (np. rekiny, Akweny Południa, przyspieszyć o 50%)
b) uzasadnienia do propozycji (ponieważ respawn jest daleko, a respawn kompletnie nie wyrabia. można tam zrobić max. 200k/h a potem trzeba czekać na respawn).

Zapraszam do dyskusji.
Zastrzegam, że złożenie propozycji nie oznacza jej akceptacji.
Propozycje bez uzasadnienia i konkretów będą odrzucane.

Na ten moment zmieniamy m.in.:
Ukryty tekst:
- orki Neolith
- renegaci Brama Kobarta
- marmurowe golemy Brama Kobarta
- drzewce, enty, haubaki - cała mapa
- rekiny na Akwenach Południa
- Gargantuany (wyrównanie tempa respawnu)
- Umarłe Mnichy


Pozdrawiam,
SG Catthon
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-07-19, 02:28   #2
Medalikarz
 
Avatar Medalikarz
 
Zarejestrowany: Wrz 2018
Postów: 249
Domyślnie

Przeszłość, węże wodne (zwykle resp nie wyrabiał i czekałem z 2-3 min).
Hrimtury (na th zwykle też z 1min po kółku czekaliśmy)
Mysmenie bekalelu (trzeba wiedzieć jak chodzić, przez co rozumiem robić okrężną drogę)
Pszczoły w bekalelu ( jeśli dla lubiacych miodek też coś się należy, to tak resp bez sensu, a chodzenie na gacki mija się z celem)
Slimy nad Neolithem, niby spoko exp ale nie wyrabiał jak mówili mi ludzie, nie ma kółek to chociaż niech się respią częściej lub w większej liczbie.
Nadal uważam że jest za mało opatów.. fajnie gdyby byli w domkach opcjonalnie by słabszym nie wychodzili, a dla mocniejszych było jakieś wyzwanie.
Szkielety (licor) - jak się bawiłem w wyspiarza to nie wyrabiały
Minotaury i Orki (licor) - tam w tym mieście na dole, trochę za wolno się respiły...
Złote szkielety (brama kobalta) - parę sztuk więcej by nie zaszkodziło, podobnie z ptasznikami, exp osób na niskim lvl którzy tam się wybierają jest niewymierny do tego który mogą robić na żywiołakach wody.. które z drugiej strony są najlepszym sposobem by expić.
Abitańskie obozy - Wszyscy tam chodzą expić, może wolniejszy resp, za towiększa liczba mobów?
__________________
"Układ który tu panuje, niedorzeczny i spaczony,
może czasem inspiruje, jednak musi być zgładzony."
Medalikarz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-07-19, 08:29   #3
Kierka250799
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 238
Domyślnie

Z tego co pamiętam to abitańskie obozy i tak nie wyrabiały nigdy, więc moim zdaniem powinien być zwiększony respawn lub dodanie ilości mobów *wtedy respawn zostałby taki sam*.

Hrimtury - racja, biegając na nich w 2 osoby(mowa tu o początku i -1), resp jest zamykany po kółku i trzeba zawsze iść na chillere i pare hrimków do góry.

Ymirsony i Chillery - W 5-6 osób też zamykaliśmy respa czasem ;p
Węże wodne - ten resp zdecydowanie do zmiany, za wolno się respi tam ;p

Wodniki - pamiętam jak na 170 lvlu biegałem z Tytanowym Januszem, który miał 200 i zamykaliśmy respa i musieliśmy zawsze czekać, więc może ciut przyśpieszyć respawn :D

To chyba tyle co na chwilę obecną przyszło mi do głowy :P
__________________
Napisał Astero
dawać tym "dzbanom" ten sezonowy niech im przeniosą postacie będzie kogo bić przynajmniej -Ugi 2k19
Kierka250799 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-07-19, 09:15   #4
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Lata czekania na zmiany, a tu propozycja zmiany tempa respawnow od jednej z najbardziej decyzyjnych osób. Brawo za inicjatywę.
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-07-19, 10:05   #5
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Propozycja wyszła od społeczności, ja dostałem narzędzie, które pozwala na dość szybkie wprowadzenie takich zmian.

Co do respów - trzeba pamiętać o tym, że tempo respawnu jest też narzędziem, które ma ograniczyć prędkość zdobywania doświadczenia (która domyślnie wzrasta wraz ze wzrostem lvla i dmg).

Jeżeli więc mowa np. o abitańskich obozach, to możemy zagęścić/dodać moby w rzadko uczęszczanych obozach by stały się bardziej konkurencyjne, ale nie przyspieszymy respawnu tam, gdzie już teraz wykręca się duże osiągi i gdzie chodzi wiele osób.

Hrimtury - jeszcze rozważam. Ostatnio w trakcie testów wyszło, że można tam wykręcić dużo doświadczenia solo. Jeśli zwiększymy znacząco respawn, to oczywiście skorzystają na tym drużyny, ale też exp/h solo może wzrosnąć analogicznie powyżej jakiegokolwiek rozsądnego pułapu.

Wodniki - czy jak zwiększymy tempo respawnu, to nie będzie analogicznej sytuacji jak z hrimkami - 2kk+/h solo + dobry loot? Macie na to pomysł?

Węże wodne - analogiczna sytuacja, obecnie dla wielu osób jest to bardzo korzystny respawn. Zwiększenie jego prędkości może spowodować, że będzie niewymiernie lepszy od pozostałych. Jak uważacie?

Ptaszniki - zmienione

Złote szkielety - zmienimy

Licor - nie ruszamy

Ymirsony i Chillery - zmienimy

Slimy - zmienimy
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-07-19, 11:54   #6
wojtek12345
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 173
Domyślnie

Polecam zmienić opaty,mnichy i popy. po 450k/h na bonusie full waste bo sakwieki tam po 20 dropają + duże ryzyko deda.
Mysmeni w bekalleu bym nie zmieniał. Ruda narzeka a expił tam do 150 lvl'a co za fałszywy człowiek.
wojtek12345 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-07-19, 13:00   #7
Happyde
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 99
Domyślnie

Fajnie, że temat został poruszony na forum. Miło by było zobaczyć poprawę niektórych respów, które są rzadko uczęszczane z racji braku jakiego kolwiek pożytku. Zaczynajmy więc, moje propozycje są następujące:
a)Zagęścić dicerosy na kobarta - resp jest ogromny a bywa tak, że w jednym miejscu mamy np 5 dicerosów, zabijemy je, a później długo nic i znowu pięć, proponowałbym, w puste miejsca poustawiać nowe respy w ilościach 3-4, tak żeby można było tam pójść 30lvlami i zrobić sobie przyjemne th. Nie zapominajmy, że resp jest strasznie daleko dla przeciętnego gracza, który nie ma wykonanych jeźdźców;
b)Kościane smoki - tutaj, nie tyle co zmiana w respie a w samych kościanych smokach, które biją stanowczo za dużo jak na swój przedział potworów. Możecie się podeprzeć logami ile i w jakich dniach ludzie chodzili tam expić. Z tego co pisał Ugi wynika, że robił więcej jako duchowny-alchemik bijąc z ognia, na lodowych wiwernach, jak bijąc ze światła na kościanych smokach. To o czymś chyba mówi? Nie zapominajmy, że jest to jedyny dobry resp dla duchownych-alchemików, jednak w nocy nie pójdą na kościane;
c)Gargulce, Granitowe gargulce - ktoś w ogóle na tym expi? Nie mówię o przypadkowym zabiciu tego potwora gdy ktoś się natknie na nie. Ile tego w ogóle jest na mapie?
d)Zagęścić olbrzymy pod górskimi trollami przy arionie - teren ogromny, olbrzymów nie wiele, byłem tam kiedyś 30 zwiadem, robiłem 40k/h, zdecydowanie do poprawy

Co do innych propozycji:
a)Węże wodne - poprawić tylko niektóre potwory, bo się jakby "wyłączają"(?) nie respią się w ogóle, jak się zamknie resp, czyli ujednolicić czas respawnu, to czasu najszybszego respa
b)Wodniki - dostały już zwiększony resp, ciężko chyba go teraz zamknąć.
Happyde jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-07-19, 13:05   #8
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

- dicerosy ok
- kościane smoki - w tym temacie omawiamy zmiany w samych respach, a nie w poszczególnych potworach. Kościane też były już modyfikowane. To temat na inną dyskusję.
- gargulce - niespecjalnie są respy wyłącznie tych potworów. Jeśli macie pomysł gdzie można by go stworzyć, to powstanie.
- olbrzymy - ok.
- węże - sprawdzę.
- wodniki - dzięki za wypowiedź
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-07-19, 14:05   #9
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

dodanie potworów/przyspieszenie respawnu:
1. Szeregowi (oba spoty łatwo zamknąć solo, a co dopiero jak ktoś inny wbija ci na respa, bo też chce zrobić taska?...)

1.5. ^ w nawiązaniu do Szeregowych przeklejam z mojego innego posta - Poprawić resp krasnali w podziemiach Gospody Pod Żelazną Pięścią (dostępnych dopiero po wykonaniu dość czasochłonnego zadania) - nagrodą za zadanie aktualnie jest resp, znacznie gorszy pod względem zagęszczenia potworów od konwencjonalnego - chyba powinno być na odwrót ;] Ponadto wszystkie rodzaje krasnoludów są tam wymieszane, co nie sprzyja wykonywaniu tasków.

2. Bagny, Konkwistadorzy (nie słyszałem nigdy, żeby ktoś tam "expił", spot odwiedzany tylko przez graczy, którzy grają pierwszy raz, albo tych którzy chcą mieć pomarańczowy/zielony plecak do kolekcji ;D) Może zagęszczenie/przyspieszenie respawnu pomoże.

3. Gryfy (oba respy na Ankardi łatwo zamknąć już na niskim poziomie, a latanie pomiędzy dwoma mija się z celem)

4. Wodne potwory na Ankardii w drodze po runę wody, to zadanie można zrobić solo od razu po zaczęciu wieży alchemika - może trochę zwiększyć wyzwanie przez zwiększenie zagęszczenia mocnych potworów (exp tam jest oczywiście słaby przez brak możliwości robienia kółka)

5. Inkwizytorzy/(Pradawne Elfy pewnie też) - resp dostępny dopiero po wykonaniu jednego z trudniejszych i dłuższych zadań w Altaronie, a z gfb ze zbieraniem wszystkiego raz przejdziesz i możesz iść afk na herbatę, exp pewnie coś poniżej 400k/h z czekaniem)

6. Abitańskie Monstra (cała fabuła altaronu opiera się na walce z Abitańczykami, a jedna osoba może zamknąć ich najstraszniejszych przedstawicieli na ~500-600k/h biegając po obu piętrach; ich combo z wave jest zabójcze, jak ma się szczęście do itemów to jest profit, mimo że sakiewki słabiutkie)

###

7. ZNERFIĆ największy obóz Abitańców z mistrzami, to chyba jedyny w tej grze tak duży spot z tak słabymi potworami, dlatego też magiem solo można tam siedzieć od 70 do nawet ~150 lvla i robić od 700 w porywach do 950k/h. Przez to że tam jest tak dobrze (największy exp solo + profit nawet przy zostawianiu sakiewek a zbieraniu tylko najcenniejszych przedmiotów do urbana) każdy inny spot solo wypada słabo.

8. ZNERFIĆ Żywiołaki Wody - nekromanci wbijają tam na 35lvl i siedzą do ~60, robią pod koniec ~300 k/h (ofc inne subprofy na pierścieniach niewidzialności też mogą nawet wcześniej) super nudny spot, teraz ze stanem gracza na otc to już wywalić się mogą tylko największe nieogary ;P
-> zmniejszyć expa albo dać im widzenie "niewidzialnych" z jednoczesnym lekkim nerfem dmg, bo bez niewidki są jednak zabójcze

9. Na koniec zacytuję wypowiedź Jaśnie Ekscelencji Profesorka z torg.pl (interpretację co zasługuje na nerfa pozostawiam tobie czytelniku)
"no nie wiem ja mialem zawsze przy okolo 90-100lvlu na magu ponad 1kk w banku przy wykrecaniu maxymalnego expa jakiego moglem a rycem przy 80lvlu katujesz gsy lurujac po 6+ z exori wynoszac okolo 5cc profitu na godzine i lvl co 30-40 minut
tutaj idziesz expic 10lvlem na krasnale zbierasz tylko diamenty i grzyby a do 30lvl zarabiasz jakies 200k xD rpg ots po ch*ju a na 50 najcie z exori na earth elementalach lvl co pol godziny i na 80k suppli wyciagasz 200k loota w godzine aha i to jest z kupowanych potow bo te robione przez alchemika z wysokim skillem kosztuja 1/3 ceny"

@down
Ahh sry info o żywiołakach z sezonowego, gdzie był exp x2 ;]
ale w takim razie 300k/h na pewno tam miałem
(już poprawiłem, żeby nie wprowadzać w błąd)

Ostatnio edytowane przez wilddd ; 08-07-19 o 14:44
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-07-19, 14:28   #10
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

Cytat:
Napisał wilddd Zobacz post


8. ZNERFIĆ Żywiołaki Wody - nekromanci wbijają tam na 35lvl i siedzą do ~60, robią pod koniec ~600 k/h (ofc inne subprofy na pierścieniach niewidzialności też mogą nawet wcześniej) super nudny spot, teraz ze stanem gracza na otc to już wywalić się mogą tylko największe nieogary ;P
-> zmniejszyć expa albo dać im widzenie "niewidzialnych" z jednoczesnym lekkim nerfem dmg, bo bez niewidki są jednak zabójcze
Żywiołaki wody zamykają się misiaczku na 250k/h, 30 lvl tam zrobi 100k, coś koło 50 lvl zrobi ponad 200k

Masne 600k/h



Ode mnie tylko tyle, że slimów nie warto przyśpieszać, gdyż da się robić kółko na samym dole i wracać na górę i robić kółko na górze i z powrotem biec na dół (chyba, że przyśpieszenie jedynie tylko tych po drodze)

Buff mysmenii jest według mnie kompletnie nieuzasadniony

Gryfów nie warto przyśpieszać, na niskim lvlu jest tam bardzo dobry exp i profit

Dicerosy bojowe - tam by się przydała jakaś drabinka na powierzchnię (wiem, że nie można zmieniać teraz nic na mapie :c) i przyśpieszenie spota, byłaby tam szansa wykręcić 1kk/h nawet po tych zmianach

Węże - warto imo przyśpieszyć spawn o tę 1 minutkę

Gobliny na lewanie do przyśpieszenia (czemu znowu dyskryminacja licor :<!)

Wodniki - pojedyncze faktycznie się zamyka, ale to jest tak solo, w ekipie dwu, trzy czy też czteroosobowej, nie wiem czy sytuacja wygląda tak jak z gargami czy po prostu nie wyrabiają przez to, że biega się za ścianą

Profany za mostkiem - jest tam ich może z 10 + 5 na plugu, nie wyrabiają w ogóle jak "przedmostkowa" część spota


@EDIT3 (w sumie to 4) HALO CO TO ZA CENZURA
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach

Ostatnio edytowane przez mexiunio ; 08-07-19 o 14:56
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:30.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin