Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Oczekujące na wprowadzenie (NowaGra)

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-03-14, 19:18   #1
mortans
 
Avatar mortans
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 46
Domyślnie Nowy pomysł na przedmioty

Hej,
mam pewien pomysł dotyczący przedmiotów, który mógłby zdać egzamin w świecie Altaronu, mianowicie można by było stworzyć npc, który by z nami wymieniał się przedmiotami (hazard ?) ale w następujący sposób:

1) Przynosimy 5 łuków z zwiększoną prędkością ataku + broń jednoręczna a w zamian otrzymujemy spowrotem daną broń jednoręczną z bonusem przyspieszonego ataku o losowej wartości.

2) 5 kusz z zwiększoną prędkością ataku + broń dwuręczna a w zamian otrzymujemy spowrotem daną broń dwuręczną z bonusem przyspieszonego ataku o losowej wartości.

3) Pełny zestaw (dowolny) w zamian za 1 przedmiot (z danego zestawu, leż losowo) z dowolnym bonusem o dolnej wartości.

4) Pełny zestaw +3 (dowolny) w zamian za broń (wybrana losowo-broń dystansowa, jednoręczna, dwuręczna, rózga-, która jest tym lepsza im lepszy był zestaw).

Napisałem tylko kilka przykładów ale takich receptur można nawymyślać całe mnóstwo. Taki system urozmaiciłby grę, ponieważ sami poniekąd moglibyśmy "tworzyć" swoje przedmioty.

Proszę o wypowiedz administracji oraz innych graczy
__________________
"Potęga głupoty tak szybko nie zgaśnie
Pogaństwo współczesne - oto Polska właśnie."
Żywiołak - "Pogaństwo"
mortans jest nieaktywny  
Stare 02-03-14, 22:47   #2
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

twój pomysł może nie jest zły, ale ja wpadłem na inny - może nieco łatwiejszy pomysł, by dodać więcej zwojów
np.
widzisz zwój bla bla dodaje losowy bonus do broni dystansowej bla bla.
itp
jak już ulepszymy kusze takim zwojem i dostaniemy akurat celność a następnie ulepszymy znowu zwojem i dostaniemy atak celność się redukuje, i zmienia się bonus na atak (by kusze nie miały po kilka bonusów) jeśli zaś trafimy znowu na atak dodaje nam atak (losową wartość myślę że max 4 przy ogromnym szczęściu - by kusze, bronie nie były za silne :D)
Arkon jest nieaktywny  
Stare 03-03-14, 09:14   #3
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Zwojom jestem na nie.. Każdy będzie latał w bonusach jak naloci se zwojów czy połączy przedmiotów. Lepiej byłoby łączyć kilka bonusów razem. Np masz łuk z bonusem 10% celność i łuk z bonusem 2 sqm zasięgu. Po połączeniu dostalibyśmy łuk o obu bonusach. Ludzie bawiliby się łączeniem słabszych broni co może urozmaicić im rozgrywkę. Rar itemy natomiast byłyby warte zastanowienia się... Bo łączyć dwie bronie z dużym bonusem by otrzymać jedną... ;) Oczywiście możliwość niepowodzenia (redukcja bonusów) Lub efekt odwrotny do zamierzonego.. Takie same bonusy tylko z minusem ;p
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 03-03-14, 09:19   #4
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Już lepiej zrobić rozwinięty system craftingu, a nie jakieś zwoje i łączenia przedmiotów w kostce.
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny  
Stare 03-03-14, 13:20   #5
Blutok
 
Avatar Blutok
 
Zarejestrowany: Lut 2014
Skąd: Polska
Postów: 36
Domyślnie

@up jestem za, np. płatnerstwo, rusznikarstwo, szycie, skórowanie czy wytwarzanie łuków :) do tego dochodzi ścinanie drzewek, więcej zastosowań dla roślinek i innych rzeczy jakie można znaleźć i mamy świetny crafting! Jeszcze parę lat i ta gra pobije tibię, co już się jej w sumie udało :)
Blutok jest nieaktywny  
Stare 04-11-14, 18:25   #6
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Główne założenia systemu craftingu na nowym silniku zostały już opracowane, niektóre rzeczy tworzyć się będzie od podstaw, niektóre będą możliwe do łączenia ze sobą przy użyciu kostki transmutacji (z kusz/łuków, nie wyjdą miecze, będzie to łączenie bardziej logiczne), w cały ten proces (chyba, że chodzi o naukę) nie będą wciągnięci NPC.
Altrel jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:39.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin