Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 01-10-17, 18:41   #1
Enson
 
Zarejestrowany: Lut 2013
Postów: 18
Domyślnie Magowie i polityka serwera

Zaczynajac od samego poczatku czyli low lvl. Magowie na low lvlu lecza sie wiecej zwyklym tawisem niz maja hp.. wystarczy podbic mlvl. Powinni miec wieksze blokady na ten mlvl bo to jakis zart..
1. Za duzo sie lecza
2. Dmg maja ogromny
3. caly serwer to fala magow i nie chodzi tu teraz o wara ze kazdy gra magiem bo war tylko ludzie widza jak mag mocno bije i sie nawet przerzucaja z wojow/lucznikow na magow. latwo mu expic itp z powodu jego dmg i leczenia lataja same magi na serwerze...
4. BURSTY.. zwykle strzaly jako bursty? ok. profilowane strzaly jako bursty? to chyba jakis zart. 50 mag ze zwyklych strzal jako burstow bije po 60~ to jeszcze ok ale na priflowanych juz wali po 100.. i nie dosc ze ma zasieg 6 sqm a rozdzki maja 3~(?) i biorac pod uwage dmg z czarow i leczenie.. nie oszukujmy sie ale ten serwer jest zrobiony pod maga
5. jest duzo ludzi na serwerze ktorzy maja znajomosci wiadome jak na kazdym serwie. no i wchodzi taki 20 mag na respa do kogos co ma wyzszy o wiele lvl np 70~ i pisze ten low lvl do niego ze ma wyjsc bo padnie. mapa jakas duza nie jest i nie ma mozliwosci takich duzych na roznorodnosc expow zeby zarobic kase czy lvl podbic. idac taka polityka na serwerze i wyrzucanie ludzi z respow bo ma sie znajomego co zaraz wpadnie czy cos i bedzie PA na low lvl to jeszcze 2-3 tygodnie i ten serwer padnie i bedzie grala jedna ekipa na serwerze liczaca 20 osob a nowi gracze zrobia rage quit bo beda mieli dosyc takiego grania

Mowcie co chcecie ale w taki sposob serwer dlugo nie pociagnie a duzo graczy przyszlo tu z nadzieja ze ta edycja bedzie sie trzymac na tyle dlugo zeby mozna bylo pograc dluzej a nie miec zajawke na serwer na tydzien..
I co z tego ze ja jestem nowy i nie gralem na poprzednich edycjach, a moze wlasnie przez to ze jestem nowy i zauwazam takie rzeczy na serwerze (nie tylko ja bo jest wiecej takich osob a poporstu nie wypowiadaja sie na ten temat) to powinniscie zwrocic uwage na to.

I jeszcze kwestia UPDATE'A. Jezeli bedzie mozliwosc wprowadzenia mapy wczesniej to byloby lepsze rozwiazanie zeby ludzie sie miescili na mapie i respach
Enson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-10-17, 23:11   #2
paaaprikos96
 
Avatar paaaprikos96
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Białystok
Postów: 637
Domyślnie

Przecież:
Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
w naszym przekonaniu jeszcze nigdy nie było tak dobrze zbalansowanej rozgrywki
:|
__________________
paaaprikos96 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-17, 00:20   #3
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał paaaprikos96 Zobacz post
Przecież:

:|
Nie wiem jak wy, ale ja nie oceniam balansu po tym jak gra się 40 lvlami... Balans powinienem być na 100, z przyzwoitym eq.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-17, 07:26   #4
Enson
 
Zarejestrowany: Lut 2013
Postów: 18
Domyślnie

balans na 100 lvlu.. co za glupie gadanie. i co z tego ze na 100 lvlu moze wszystkie profesje maja rowne szanse (co watpie) skoro do 60-70 lvla lucznik i wojownik musza sie meczyc na respach majac po 40-60k/h (chyba ze lucznik nekro to jeszcze pojdzie z niewidka na cos lepszego.. ale to juz nie jest typowy normalny exp..) a magowie majac ten durny dmg z bursta PROFILOWANYCH strzal (to juz w ogole jest jakis zart zeby mag to mogl uzywac) a juz nie wspominajac o runach typu "gfb" o roznych zywiolach.. ludzie ogarniajacy ogolnie tibie i grajacy pierwszy raz na altaronie i ktorzy maja znajomych co pokaza im dobre respy to juz na low lvl biora gfb i leca i wyciagaja po 150-300k/h i jak na tym serwie ma byc balans profesji jak tu sami magowie lataja a lucznicy i woje moga ich conajwyzej smyrac po dupie bo przeciez mag musi miec leczenie zwyklym tawisem ponad swoja ilosc hp LOL.

balans powinien byc na kazdym etapie gry a nie zeby byl chaos na poczatku a pozniej niby balans ktorego i tak nie widac bo lataja sami magowie. bez urazy ale albo slepy jestes Catthon albo w ogole nie dostrzegasz tego co sie dzieje i sam nie masz pojecia jaka przepasc jest miedzy magiem a pozostalymi profesjami i jakie mozliwosci tak naprawde ma mag..

Ciekawe czemu zwiadem ma sie takie duze blokady na skille od niskiego lvla... Proste bo mialby duzy DMG i by cisnal magow. a Ciekawe czemu magowie nie maja blokad na mlvl na low lvlach..

I to jest powod dlaczego sa sami magowie na serwie - ludzie grajacy lucznikami/wojami widza ze jest za ciezko grac lucznikiem/wojem wiec zmieniaja profe na maga i wbijaja szybko lvle..

A wystarczyloby zrobic wieksze blokady na mlvl na mniejszych lvlach dla maga i zmniejszyc dmg z run od zywiolow typu "gfb" i zablokowac mozliwosc uzywania profilowanych burstow.. jak am byc ciezko to dla kazdej profesji a nie.. poza tym mag to jest profesja ktora powinna miec najciezej z kasa itp a tutaj to akurat jest gowno prawda i klepie tak samo duzo siana jak lucznik/woj o ile nie wiecej w niektorych przypadkach..

Ostatnio edytowane przez Enson ; 02-10-17 o 07:31
Enson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-17, 07:40   #5
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Dobra gosciu placzesz a ja np sobie wbilem 80lv nie uzywajac gfb z efo tote/pociskow/nutek i co? robilem srednio 130k/h do 55lv potem 180k-200k/h przy czym 35-55 okres to byl taki ze na refill schodzilo mi 5minut utamo ringa bo ryzyko deski to jakies 90% jak go nie zaloze w dobrym momencie... respa na hoxe como musialem wybijac albo zgon

Czy ty nie rozumiesz ze przez te 100h gry zwiad/ryc ma pod gorke (no bo nie maja true dmg/rycerz bije z bliska) a potem majac ten 80+ moga nakurwiac pegiole? 2x 100 zwiad robil na poprzedniej edycji 1kk/h expa na wrlach od nas 70-80 rycki robia solo 500k/h gdzie ja na bonusie mialem 470k/h na zamku gwardzistow/najemnikow z gfb ktore musialem sobie wpierw zalatwic + z 10x mialem mniej niz 50hp majac mosiezny set (CALY) blogo amulet(10% na fizyka) i suma?

Jest teraz dobrze pare respow wymaga poprawek pewnie pare spelli tez (spowolnic scalowanie gfb z mlvlem zeby taki 100 dopiero rozwijal pelnie mocy a nie 50-60) Ale nie trzeba od razu plakac bo wiesz ja tez bym chcial juz na arion wejsc z gfb/nutek ale 13 gfb na 1 gorskiego mi schodzi wiec troche kaplica gwardzisci na 6-8 gfb i tez nie jest za ciekawie probowales kiedys przez 15 tur biegacz 3 gorskim magiem majac 900hp albo lurowac 5 gwardzistow i 2 zabojczynie i jeszcze to przezyc?

Porownujesz EXP ZWIADA/RYCERZA gdzie zeby pasc musisz sie postarac do expienia profesja magiczna gdzie ludzie maja 20 dedow od mobow bo nie zdarzyli utamo ringa zalozyc albo pozalowali many na utame?

Masz liste dedow 1 maga ktory ma lekkie lagi i przez to ginie:

24 wrz 16:45 74 Pokonany przez Mysmenia, Krwawnik, Mysmenia
24 wrz 13:47 73 Pokonany przez Mysmenia, Mysmenia, Mysmenia
24 wrz 13:11 73 Pokonany przez Mysmenia, Mysmenia, Mysmenia
24 wrz 11:56 73 Pokonany przez Vados, Abitańska Szamanka, Abitańska Szamanka
23 wrz 19:24 71 Pokonany przez Mysmenia, Mysmenia, ziemia
23 wrz 17:44 71 Pokonany przez Mysmenia, Mysmenia, Krwawnik
23 wrz 04:07 70 Pokonany przez Mysmenia, Mysmenia, ziemia
22 wrz 12:50 69 Pokonany przez Mysmenia, Mysmenia, Mysmenia
22 wrz 12:20 69 Pokonany przez Mysmenia, Mysmenia, Mysmenia
22 wrz 06:15 68 Pokonany przez Mysmenia, Mysmenia, Mysmenia
21 wrz 14:11 68 Pokonany przez Dzyn Dza, Kipak, Seevon
21 wrz 01:07 67 Pokonany przez Mysmenia, Mysmenia, Mysmenia
19 wrz 20:30 58 Pokonany przez Renegat, Renegat, Renegat
19 wrz 15:03 57 Pokonany przez Bandyta, Bandyta, Przemytnik
19 wrz 14:52 58 Pokonany przez Szarlatan, Renegat, Renegat
19 wrz 00:02 50 Pokonany przez Renegat, Renegat, Szarlatan

Gwander to samo isildurem 10 desek od mobow ja mam tylko trzy z czego 1 na 100% net kicku tylko dlatego ze expilem 1vs1 z potworami jak ostatnia pizda (no i zarabialem kase) TO SA MAGOWIE KTORZY GRAJA JUZ KTORAS EDYCJE SWOJA PROFESJA i wiedza gdzie expic/jak expic na poprzedniej edycji np przez dlugi dlugi czas nie bylo zadnego maga nekro nie mowiac o nekro-alchemiku ktory mialby ten 80+ lvl i mag wcale nie byl taki fajny jak nie mogles run kupic w sklepie i robiles 400k/h exp z sd/gfb z czego 30-40min robiles runy a zwiadek pach pach 500k/h z kpiro refille po 5min zero desek jakos wtedy levi aka gosc aka rip wbil 130lvl zwiadem duch-alch majac 30LVLI przewagi nad innymi graczami a jak to zrobil? farmil kase do 80 lv a potem wyjebal z lvlem jak strzala

Ostatnio edytowane przez Bryndzaarron ; 02-10-17 o 07:47
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-17, 08:12   #6
Enson
 
Zarejestrowany: Lut 2013
Postów: 18
Domyślnie

no i wlasnie o to chodzi zebys nie mogl latac sam po takich respach z ciezkimi potworami tylko zebys mial kogos do bloczenia bo teraz gadasz tak jakbys chcial zeby magowie latali solo po jakichs trudnych mobach gdzie normalnie powinni miec ze soba jakies rycka do pomocy ewentualnie lucznika ktorzy wezmie to na siebie na klate. skoro tak bardzo tu wszyscy chca rpg to niech to bedzie rpg i balans na kazdym etapie gry a nie w mid game..

no i zobacz co napisales miales 150k/h a lucznicy mecza sie majac 40k/h xD

i to jest nie istotne jaki byl kiedys zwiad/rycek bo teraz jest nowa edycja i to ze na poprzedniiej latali sami zwiadowcy/rycki to nie znaczy ze teraz maja latac sami magowie no chyba ze to jest ten wasz BALANS

i co za problem robic hajs magiem? na generalach ludzie z samymi profilowanymi burstami lataja. 0 missow dmg z dupy i nawet nie potrzeba doklejac zadnego spella ewentualnie przy back spawnie a w razie czego zawsze mozna miec gfb przy sobie i zdjac oficerow na strzala

jestem nowym graczem tutaj na altaronie ale to od razu widac ze balans jest jedynie wyrobiony w zwiadzie i rycku a magowie leca jak burza i nie mow ze ludzie z poprzednich edycji tylko ogarniaja tutaj jak expic itp bo jest wiele osob co tez peirwszy raz graja i wyciagaja do 300k/h 40 magami z tymi zbalansowanymi GFB i im wpada lvl jeden za drugim (bez nazwisk wiec nie bede podawal przykladow) i ich deski glownie sa spowodowane nie tym ze nie ogarna utamo albo e ringa tylko tym ze zwiedzaja mape i sie wbija w respy co dostaja strzala za cale swoje hp bo np nie wiedzieli ze ten potwor jest na tyle silny..

zobacz sobie 40 maga z lukiem 6 zasiegu i profilowanymi strzalami a 40 maga z rozdzka na jego lvl ;)
Enson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-17, 08:30   #7
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Nigdy nie uzywalem tych burstow dla maga robilem 75k/h na 45lv na oficerach +generalach na hape odesach efo tote+ rozga mysle ze zwiadek robi z kompozytem na 35lvlu 60k/h spokojnie 3 refille na generalach profit a potem refillek na smokach z kpiro czy czyms innym spokojnie zrobisz te 130k-150k/h

Magiem wykorzystuje swoj true dmg i fakt ze bije z daleka do bicia silniejszych mobow zobaczysz ze jak wbijesz hape odes kpiro bedziesz mogl sobie powastowac i wbic troche lvla

Na tej edycji ryc robi 500k/h full waste (serio full waste) magiem na full waste tyle nie zrobisz bo mag zamienia full waste na full ryzyko :D twoja postac sie duzo lepiej rozwija od maga z lvlem i blyszczy na 80-200lvlu dopiero mag znow jest fajny jak ma te 1.5k hp
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-17, 08:34   #8
Enson
 
Zarejestrowany: Lut 2013
Postów: 18
Domyślnie

mam 48 lvl i z kompozytu robie 60k/h na generalach walac ile sie da odes kpiro co czesto latwo o deske z back spawnu. i na smokach mylisz sie bo tyle nie wyciagne bo mam za maly dmg. a nawet pojde dzis na te smoki i zedytuje post i ci wrzuce ile wyciagam ale jestem pewien ze nie przekrocze 80k/h

mag ma za duze leczenie, za duzy dmg z profilowanych burstow (sam sprawdz..) i za duzy dmg z gfb roznego zywiolu. oczywsicie wszystko to co napisalem tyczy sie magow na mniejszym lvlu

jak bedziesz sprawdzal dmg z tych burstow co teraz mowie to wez pod uwage to ze luk ma 6 zasiegu i predkosc ataku :)

niech sie wypowie ktos konkretny jakis mistrz gry i powie cos na ten temat. bo jedyne co tu do zrobienia jest to zmniejszyc skalowanie dmg z gfb, usunac dzialanie burstow na profilowanych i lekko zwiekszyc blokady w early game na magu w mlvl..

Ostatnio edytowane przez Enson ; 02-10-17 o 08:54
Enson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-17, 09:06   #9
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Ja swoim 55+ magiem z tych profilowanych burstów (dopiero sprawdziłem, nawet nie wiedziałem, że tak można o.O) biję 30-80, a nie jak napisałeś po 100... Rozrzut jest znacznie większy niż w przypadku różdżki, a brak tarczy daje się we znaki..

Co do leczenia uważasz, że powinien być mniejszy? Widziałeś ile mag obrywa z łapy od durnego oficera czy mistrza wojny? Spływam od 2ch takich mobów na combo przy 55 lvlu.

Zwiadowcy i rycerze są w tyłu za magami tylko dlatego, że musieli skillować. Każdy stary gracz zdawał sobie sprawę że tak będzie i dlatego, żeby wybić się szybko w lvlu zrobili magów. Stąd topka w magach. Pomyśl jednak, że Ty zwiadem jak już się wyskillujesz to zostaje Ci czysty exp. My magami runy będziemy klepać do końca gry... A wiesz ile czasu zajmuje zrobienie multi bp gfb, który wystarcza na 4 refile? Chyba, że kogoś stać na ich kupowanie u npc w co wątpię po ostatnich nerfach ; /

Co do GFB proponuję, żeby mógł używać ich jedynie elementalista.. Jest to bowiem jego JEDYNY atut na dzień dzisiejszy...

Zamiast jęczeć zrób maga. Po którejś tam desce i tak wrócisz do swojego zwiada :)
Veliothe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-17, 10:06   #10
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Akurat elementalista ma tapen agro aluk/silniejsze gfbki + mozliwosc robienia tych gfb wiec jest git

A co do Ciebie enson sprobuj efo tote bic zamiast kpiro przy luku bo kpiro jest stworzone tylko dla kusz (przy luku omijasz czesto auto ataki)
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:45.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin