Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-10-17, 10:47   #11
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

@Enson, nie lubię gdy ktoś krytykuje jakiś balans mówiąc tylko część prawdy dla własnej korzyści. Opierajmy się na prawdziwych argumentach.

Na magach się całkiem nieźle znam - ostatnie moje rozgrywki to 3 magów na przyzwoitym poziomie (100+, duch ele, nekro alch, ele alch).

Cytat:
1. Za dużo się leczą
Nie, leczą się w zależności od m lvlu i subrofesji. To, że leczą się za 300, mając 200 życia, nic nie oznacza. Nie dodaje im magicznie więcej życia. Zwróć uwagę na to, że siła leczenia np. tawisem czy hape tawisem się blokuje (rośnie tylko do pewnego m lvlu) i taki już 50 mag duchowny leczy się na 2-3 tawisy i 1-2 hape odesy. To, że w pewnym momencie leczy siebie więcej niż ma życia, to detal który nie wpływa na rozgrywkę. Magowie mają mocne leczenie (za całość życia) ponieważ większość potworów na których mag expi solo może go zabić na strzał (generał, żywiołak ziemi, smok, najemnik, mysmenia, ptasznik, lodowa wiwerna itp. itd.).

Co z tego, że się wyleczy za całe życie, jeśli potwór zabije go na hita. Mysmenie, na których z lubością expiłem magami, miały mnie na dwa strzały trucizną na odległość. Czyli zwykły pech i mnie nie ma.

2. Mają duży dmg, zwłaszcza na początkowych poziomach. Mają też bardzo mało życia i nie mają żadnej obrony. To jest specyfika klasy, nie mogą bić tyle co rycerze i zwiadowcy.

3. Mag był trochę w dupie w poprzednich edycjach, teraz znerfiono rycerza i zwiadowcę, więc ludzie rzucili się na magów, którzy przestali być w dupie w porównaniu do innych profesji. Ale to nie oznacza, że inne profesje są do wyrzucenia. Topka się jeszcze odmieni (z czasem), a teraz są w niej sami magowie, ponieważ grupa maniaków postanowiła szybko wbić poziomy takim a nie innym buildem. Gdyby wszyscy maniacy postanowili grać rycerzami, to topka obejmowałaby samych rycerzy.

Weź też pod uwagę, że cała topka znaczną część swoich poziomów wbiła robiąc m.in. wszystkie zadania (do 60-80 poziomu ma to naprawdę sporo sensu), które przecież każdy robi w tym samym tempie.

4. Bursty ok, to może być przegięcie. Z drugiej strony rozrzut 30-80 to nie jest stałe 100. Dobra rózga na 50 czy tam 55 poziom, podbita jakimś bonusem i masz stały dmg tej wielkości, bursty są do wyrzucenia. Między innymi dlatego nigdy specjalnie z tego nie korzystałem. Dodatkowo trzeba poświęcać udźwig (cenny na magu) na targanie ze sobą strzał.

5. PA jest, było, będzie, takie są uroki tworów z tibiopodobnym PVP. Masz wolną drogę, w tej chwili jest największy wybór opcji do gry od 5 lat. Kilka neutralnych gildii, dwie/trzy walczące. Dołącz do walczących i ciesz się respami tylko dla siebie.

6. Jesteś nowym graczem, nie znasz respów. Jest ich na serio tyle, że te 200 osób na luzie się mieści i zostawia miejsce dla kolejnych 100. I to na low lvlach, a zaraz poziomy się rozciągną i większość respów dla low lvl będzie ciągle wolna.

7.
Cytat:
EXP w wysokości 40-60k zwiadem/rycerzem na 60-70 poziomie
Ogarnij się. Mój rycerz na 35 poziomie przy śmiesznym zużyciu many i niezłym zarobku robi do 40k/h bez bonusu na minotaurach, i to na najmniejszym respie. Niedługo wjadę na inny resp i spokojnie sięgnę 120k/h, przynajmniej taki mam zamiar (testowane na rycerzu w poprzednich edycjach, gdzie robiłem 200k na 40 poziomie). Jeśli robisz 60k na 70 poziomie zwiadowcą, to coś jest z Tobą nie tak.

Hape odes kpiro to już powinna być jatka na ptasznikach/mysmeniach. Dodaj do tego sójkę/sępa i nie wyobrażam sobie takich małych expów.

8.
Cytat:
albo slepy jestes Catthon albo w ogole nie dostrzegasz tego co sie dzieje i sam nie masz pojecia jaka przepasc jest miedzy magiem a pozostalymi profesjami i jakie mozliwosci tak naprawde ma mag
Tak jak pisałem. Dostrzegam co się dzieje, grałem magami na obecnych zasadach, teraz gram rycerzem (nowe wyzwanie). Naprawdę trudno jest Ci ocenić obecny balans gdy grasz jedną profesją, do 50 lvla, nie znając mapy i możliwości własnej postaci. Poza tym jeżeli Ci ciężko - przypominam ponownie. Exp za zadania został zwiększony, zrób wszystkie zadania to przeskoczysz trudny okres.

9. Blokady m lvla. Tu masz tabelkę z obecnymi blokadami. Jakieś propozycje w tym temacie? Jak byś to rozwiązał?
https://forum.altaron.pl/attachment....9&d=1506069695

10. Mag najciężej z kasą - niby dlaczego? Co przemawia za takim podejściem? Jak robisz alchemika, to zawsze będziesz do przodu z kasą. Zwiadowca miał i będzie miał najgorzej. W przypadku maga, dołóż do tego czas tracony na robienie run


Podsumowując, w sumie mogę się zgodzić co do skalowania gfb, wyrzucenia profilowanych strzał (to detal, bo ten dmg i tak nie jest wiele warty). Nie wiem jak z szybszym blokowaniem m lvla. Może warto zmienić wykres przyrostu dmg na niskich poziomach m lvla.

Nie oceniaj jednak dnia przed zachodem słońca. Każda profesja ma swoje wady i zalety, najlepiej poznać je testując każdą osobiście.

Ostatnio edytowane przez Catthon ; 02-10-17 o 11:01
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-17, 11:31   #12
Enson
 
Zarejestrowany: Lut 2013
Postów: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bryndzaarron Zobacz post
Akurat elementalista ma tapen agro aluk/silniejsze gfbki + mozliwosc robienia tych gfb wiec jest git

A co do Ciebie enson sprobuj efo tote bic zamiast kpiro przy luku bo kpiro jest stworzone tylko dla kusz (przy luku omijasz czesto auto ataki)
co do efo tote to nie moge uzywac bo jestem elementalista a nie nekro :P a odes kpiro uzywam co drugi strzal w miare rowno z auto astakiem tak aby nie omijac auto ataku.


@Catthon
ok, na poczatku napisales jedno zdaniowa wypowiedz i moze dlatego to w ten sposob wszystko stwierdzilem a teraz jak sie rozpisales konkretniej i wytlumaczyles co i jak to chyle glowe.

Co do linku z tabela blokad to nie mam dostepu na forum (taki komunikat).

co do expa/h to musialem cos namieszac bo ja mam teraz 48 lvl i robie wszedzie prawie 40k/h (gryfy, minosy, dicerosy) jedynie na generalach wyciagam 60 czasami podskakuje do 65. Jestem nowy wiec moze nie znam rzeczywiscie respow innych i dlatego mam wiekszy problem z dobraniem expa. Co do misji to wykonalem juz wlasnie bardzo duza ilosc na mniejszym lvlu (i chyba to byl blad bo nie wiem czy to prawda ale ze misje sie skaluja z lvlem). na 60 to na pewno bede mial wiekszego expa bo nie dosc ze bede mial duchownego to jeszcze jastrzebia czy inne kusze.

Prawda jest taka ze moze tez nie umialem dokladnie podac slusznych argumentow co do maga ale to co napsialem na koniec podsumowujac w ktoryms z wczesniejszych postow ze te profilowane bursty wywalic z maga i gfb zmniejszyc dmg. a co do blokad na mlvl to nie widze tej tabeli wiec narazie nie mam jak nic zaproponowac ale jakas tabele od ktoregos doradzcy juz kiedys dostalem i w niej bylo ze na 10 lvlu mag moze miec 40 mlvl, no to chyba stanowczo za duzoi tak samo kolejne poziomy. Oczywiscie na wyzszym lvlu blokady na mlvl to nie ma sensu ruszac jedynie te poczatkowe lvle lepiej zbalansowac z blokadami
Enson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-17, 11:51   #13
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Enson Zobacz post
co do efo tote to nie moge uzywac bo jestem elementalista a nie nekro :P a odes kpiro uzywam co drugi strzal w miare rowno z auto astakiem tak aby nie omijac auto ataku.


@Catthon
ok, na poczatku napisales jedno zdaniowa wypowiedz i moze dlatego to w ten sposob wszystko stwierdzilem a teraz jak sie rozpisales konkretniej i wytlumaczyles co i jak to chyle glowe.

Co do linku z tabela blokad to nie mam dostepu na forum (taki komunikat).

co do expa/h to musialem cos namieszac bo ja mam teraz 48 lvl i robie wszedzie prawie 40k/h (gryfy, minosy, dicerosy) jedynie na generalach wyciagam 60 czasami podskakuje do 65. Jestem nowy wiec moze nie znam rzeczywiscie respow innych i dlatego mam wiekszy problem z dobraniem expa. Co do misji to wykonalem juz wlasnie bardzo duza ilosc na mniejszym lvlu (i chyba to byl blad bo nie wiem czy to prawda ale ze misje sie skaluja z lvlem). na 60 to na pewno bede mial wiekszego expa bo nie dosc ze bede mial duchownego to jeszcze jastrzebia czy inne kusze.

Prawda jest taka ze moze tez nie umialem dokladnie podac slusznych argumentow co do maga ale to co napsialem na koniec podsumowujac w ktoryms z wczesniejszych postow ze te profilowane bursty wywalic z maga i gfb zmniejszyc dmg. a co do blokad na mlvl to nie widze tej tabeli wiec narazie nie mam jak nic zaproponowac ale jakas tabele od ktoregos doradzcy juz kiedys dostalem i w niej bylo ze na 10 lvlu mag moze miec 40 mlvl, no to chyba stanowczo za duzoi tak samo kolejne poziomy. Oczywiscie na wyzszym lvlu blokady na mlvl to nie ma sensu ruszac jedynie te poczatkowe lvle lepiej zbalansowac z blokadami
Exp za zadania się skaluje wraz z lvlem, ale lepiej otrzymać 1000x10 lvl na 10 lvlu niż 1000x100 lvl na 100 lvlu. A to dlatego, że 10k expa na 10 lvlu wbijasz godzinę/2 godziny, a 100k expa na 100 lvlu wbijasz w 15 minut.

Profilowane strzały
Dostałem info, że magom został obniżony dmg z profilowanych strzał.

Tabelka z mlvlem
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg maksymalne poziomy umiejętności.jpg (230.1 KB, 196 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Catthon ; 02-10-17 o 12:22
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-17, 12:26   #14
Enson
 
Zarejestrowany: Lut 2013
Postów: 18
Domyślnie

LVL - MLVL
-------------
10 - 15
15 - 20
20 - 25
25 - 30
30 - 35
35 - 40
40 - 45
45 - 50
50 - 55
55 - 60
60 - 65
65 - 70
70 - 75
75 - 80
80 - 85
83 - 90
85 - 95
88 - 98
90 - 102
95 - 110
100 - 117
103 - 120
105 - 125
108 - 130
110 - 134
113 - 140
115 - 145
117 - 150
120 - 155
123 - 160
125 - 165
130 - 170
135 - 175
140 - 180
145 - 185
150 - 190
155 - 195
160 - 200


To jest moja propozycja
Na low lvl zmniejszony mlvl a na wyzszym wyrownuje sie do tego co jest teraz
Enson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-17, 12:33   #15
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Ukryty tekst:
Cytat:
Napisał Enson Zobacz post
LVL - MLVL
-------------
10 - 15
15 - 20
20 - 25
25 - 30
30 - 35
35 - 40
40 - 45
45 - 50
50 - 55
55 - 60
60 - 65
65 - 70
70 - 75
75 - 80
80 - 85
83 - 90
85 - 95
88 - 98
90 - 102
95 - 110
100 - 117
103 - 120
105 - 125
108 - 130
110 - 134
113 - 140
115 - 145
117 - 150
120 - 155
123 - 160
125 - 165
130 - 170
135 - 175
140 - 180
145 - 185
150 - 190
155 - 195
160 - 200


To jest moja propozycja
Na low lvl zmniejszony mlvl a na wyzszym wyrownuje sie do tego co jest teraz


Przekażę, dzięki. Mam jednak pewne wątpliwości, ponieważ może się okazać, że na niższych poziomach mag będzie miał dmg mniejszy od zwiadowcy/rycerza, a nie powinno tak być na żadnym etapie rozgrywki.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-17, 12:44   #16
Enson
 
Zarejestrowany: Lut 2013
Postów: 18
Domyślnie

no trzeba byloby jeszcze to przetestowac ale na poczatku magowie i tak nie rozdaja pn w mlvl bo sie nie oplaca wiec jak zaczna rozdawac na takim 70 lvlu to chyba idealny moment do zwiekszenia dmg ja np mam noob chara maga 13 lvl z 22 mlvl i bije z tzw exori vis po 80-90 to chyba duzy dmg, a mlvl mam taki bo nie expie nim tylko stalem przed dp i trzaskalem mlvl na foodzie i sile skilowalem wiec osoby ktore pojda od razu expic beda mialy o wiele mniejsze mlvle wiec do tabeli beda sie zalapywac idealnie a na zwiadowcy/rycku od niskich poziomow juz ma sie non stop blokady na dyst/1h/2h

jak mozesz to jezeli zostana jakies wprowadzone zmiany w jakims stopniu w tabeli to przedstaw je graczom tu w temacie zeby bylo jasno dla kazdego
Enson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-17, 14:11   #17
bart303
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 78
Domyślnie

Cytat:
Napisał Enson Zobacz post
no trzeba byloby jeszcze to przetestowac ale na poczatku magowie i tak nie rozdaja pn w mlvl bo sie nie oplaca wiec jak zaczna rozdawac na takim 70 lvlu to chyba idealny moment do zwiekszenia dmg ja np mam noob chara maga 13 lvl z 22 mlvl i bije z tzw exori vis po 80-90 to chyba duzy dmg, a mlvl mam taki bo nie expie nim tylko stalem przed dp i trzaskalem mlvl na foodzie i sile skilowalem wiec osoby ktore pojda od razu expic beda mialy o wiele mniejsze mlvle wiec do tabeli beda sie zalapywac idealnie a na zwiadowcy/rycku od niskich poziomow juz ma sie non stop blokady na dyst/1h/2h

jak mozesz to jezeli zostana jakies wprowadzone zmiany w jakims stopniu w tabeli to przedstaw je graczom tu w temacie zeby bylo jasno dla kazdego
Czemu wypowiadasz się na temat maga nie grając nim ? Piszesz że magowie rozdają pn na 70 lvl, a to nie jest prawda. U mnie w teamie każdy nad na 30~ rozdał pn
bart303 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-17, 16:54   #18
Enson
 
Zarejestrowany: Lut 2013
Postów: 18
Domyślnie

no i latales z 60 mlvl i biles gfb po 300 i brales nekro na 2 strzaly ze nawet nic cie nie zdazylo uderzyc.. gfb o mocy sd porazka

orsh ots a nie rpg
Enson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-17, 17:17   #19
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Tabelka ktora jest teraz dla mlv jest dobra zostala zbalansowana na podstawie poprzedniej edycji gdzie mag na 100lv robil tyle co na 60lvlu nie zaleznie czy gral full waste czy expil zeby wyjsc na zero zostal mu lekko odblokowany mlv zeby sd/pociski lepiej sie szybciej odblokowaly (nie dalo sie praktycznie solo wyciagnac wiecej niz 400k/h z bonusem na 100lv nawet po tym jak przez 40min robiles sdki zeby zrobic full waste na expie)

Gadasz o gfb w ktorych jedyny "bug" to to ze sie tak szybko skaluja (90% swojego maxymalnego dmg z gfb osiagasz na 40-50lvlu co jest wg mnie bledem) i to jest jedyna rzecz do poprawy
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-17, 17:45   #20
Nimri
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 16
Domyślnie

Zwiad tez nie ma az take strasznie jak opowiadasz, dzisiaj 54lvl na wodnych zywiolakach dociagalem do 120k/h. Co prawda bylo to z bonusem za sen, ale tez z czarow nie bilem prawie wgl, chyba zeby tylko dobic. Jede co to niewidke walilem I tyle.

Na 35 na trollach dalem rade do 70k/h bez waste, 80k/h z minimalnym waste.

Bagienne smoki normalnie miedzy 60-80k/h z kusza dostawalem.

Nie ma co plakac ze zwiad nic nie moze tylko brac sie za siebie I bic...


Sorki za brak polskich znakow.
Nimri jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:17.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin