Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Oczekujące na wprowadzenie

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-02-14, 16:52   #1
Większe zmiany
wejnos wejnos jest nieaktywny 07-02-14, 16:52

Witam ostatnio wpadłem na kilka pomysłów które można by wprowadzić do Altarona. Nie wiem na ile było by to możliwe ale zawsze warto chociaż napisać:

1.Podział na klasy postaci,wydaje mi się że to trochę mało i można by urozmaicić grę wprowadzając podział na rasy tzn. można by grać krasnoludem,elfem,orkiem itd.(oczywiście postaci humanoidalne).

2.Wojownik mając broń jednoręczną powinien zadawać więcej dmg gdy ten nie używa tarczy(większa swoboda ruchu).

3.Idąc za ciosem to czemu nie mogę używać dwóch lżejszych mieczy naraz?

4.Skoro jest alchemia to czemu nie wprowadzić górnictwa i kowalstwa?

5.Poziomy czarów maga. Już tłumacze powinny być wprowadzone podstawowe czary z każdego żywiołu a w miarę rozwijania poziomu magicznego można by było podnosić te czary na wyższy poziom:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx bardzo mocny czar pojedynczy
czar podstawowy> mocniejszy czar <lub
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ten czar tylko że obszarowy(x na x kratek)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx pela happe aluk
np. pela aluk > pela hape aluk < lub
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx pela deper aluk


wybór czy czar byłby obszarowy czy też mocniejszy należałby do nas zależnie od naszej gry :)

Skoro były propozycje dla maga i woja to chyba teraz czas na zwiada?

6.Skoro mamy już sojusz z Asjorem to może dali by projekty pistoletów skałkowych:


tzn.pistolet(pusty) + siarka/proch strzelniczy+ kule= GTA(żarcik) ale tak by to mniej więcej wyglądało.

7.(odgrzewam kotleta) NOWE MIASTO- do obozów Abitańczyków już się wchodzi jak do siebie, dostają baty chyba już od większości to może by ich wygnać i zacząć się martwić o inne miasta.

8.Trochę więcej mapy( mamy cudowny sojusz z Asjorem ale wejść można tylko do stacji).

9.Mając broń dwuręczna muszę zrobić większy zamach niż jednoręczną to może udało by się trafić jednego przeciwnika i chociaż drasnąć jego kolegę obok.


Na chwilę obecną tyle. Musze przemyśleć następne pomysły a w tym czasie prosiłbym o aprobatę bądź podważenie tych pomysłów.W kwestii organizacyjnej to nie pisałem ty propozycji w punktach dla jaj i prosiłbym o odp.w systemie 1-1,2-2 itd. Z góry dziękuję i przepraszam za możliwe błędy/ niedociągnięcia.
Wejnos

wejnos
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: krakow
Postów: 122
Odwiedzin: 16129
Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-02-14, 19:34   #2
Swistakowy
 
Avatar Swistakowy
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Skąd: Warszawa
Postów: 249
Domyślnie

Twoje pomysły są, no co niektóre, dobre, ale bardzo, bardzo słabo rozwinięte. A co do 1 to zdajesz sobie sprawę, ile jest z tym roboty? Dla każdej rasy tyle samo outffitow, nowe miasta, fabuła... .
__________________
Łączy ludzi trawa, dzieli ludzi siano.
Swistakowy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-02-14, 20:13   #3
wejnos
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: krakow
Postów: 122
Domyślnie

Oczywiście rozumiem pierwszy punkt ale nie mowie ,już,teraz' tylko tak zrobimy ale to wymaga czasu ja też rozumiem że człowiek nie komputer :)
i chętnie odpowiem na każde pytanie
wejnos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-02-14, 20:35   #4
pregusia
niby admin
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 1,017
Domyślnie

Cytat:
Napisał wejnos Zobacz post
1.Podział na klasy postaci,wydaje mi się że to trochę mało i można by urozmaicić grę wprowadzając podział na rasy tzn. można by grać krasnoludem,elfem,orkiem itd.(oczywiście postaci humanoidalne).
Jak na moj gust to nie pasuje do fabuly i komplikuje wszystko o jakies 500%, wiec odpada.

Cytat:
Napisał wejnos Zobacz post
2.Wojownik mając broń jednoręczną powinien zadawać więcej dmg gdy ten nie używa tarczy(większa swoboda ruchu).
Nie rozumiem.

Cytat:
Napisał wejnos Zobacz post
3.Idąc za ciosem to czemu nie mogę używać dwóch lżejszych mieczy naraz?
1) co to lzejszy miecz ?
2) propozycja warta rozwazenia

Cytat:
Napisał wejnos Zobacz post
4.Skoro jest alchemia to czemu nie wprowadzić górnictwa i kowalstwa?
rozwin

Cytat:
Napisał wejnos Zobacz post
5.Poziomy czarów maga. Już tłumacze powinny być wprowadzone podstawowe czary z każdego żywiołu a w miarę rozwijania poziomu magicznego można by było podnosić te czary na wyższy poziom:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx bardzo mocny czar pojedynczy
czar podstawowy> mocniejszy czar <lub
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ten czar tylko że obszarowy(x na x kratek)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx pela happe aluk
np. pela aluk > pela hape aluk < lub
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx pela deper aluk


wybór czy czar byłby obszarowy czy też mocniejszy należałby do nas zależnie od naszej gry :)
a jak bys je poziomowal ? czym ?

Cytat:
Napisał wejnos Zobacz post
9.Mając broń dwuręczna muszę zrobić większy zamach niż jednoręczną to może udało by się trafić jednego przeciwnika i chociaż drasnąć jego kolegę obok.
Ryc 2h zadaje i tak wiekszy dmg niz 1h, wiec sadze ze wprowadzanie obrazen od tego ze stoimy przy jego celu bylo by duzym naduzyciem i ulatwieniem w i tak juz latwym expieniu.
pregusia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-02-14, 21:13   #5
wejnos
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: krakow
Postów: 122
Domyślnie

już odpowiadam:

1.przynależność do rasy nie oznacza że nie można postępować według własnych racji powiedzmy że jesteś porzuconym elfem bądź krasnoludem na archipelagu a dalej idzie już swoim torem w końcu t siły koalicji.

2.bez tarczy można brać większe zamachnięcia + balans ciężarem.

3.Lżejszy znaczy lekki a jeżeli chodzi o podział to do niektórych mieczy(z dolnej półki) można dopisać(ta broń jest na tyle lekka że swobodnie mogę używać obu naraz).czemu z dolnej półki bo dmg byłby co 1sec czyli szybszy niż normalnie.

4. biorę kilof łupie żyłę jakiegoś metalu(zręczność)(bądź zdobywam). następnie przetapiam w piecu(zręczność) następnie potrzebowałbym szkicu/planu miecza który mam zrobić( kupowało by się te słabsze a mocniejsze wypadły by potworków bądź z zadań) i tak jak w alchemii tylko z użyciem kowadła podchodzimy i mając wszystkie rzeczy zapisane w planie miecza wykuwamy mieczyk( tu niemam pomysłu na umiejętność gdyż wszystkie są zaklepane)

a krócej żyła+kilof=ruda, ruda+piec=sztabka sztabka i składniki+ kowadło= mieczyk

5.stworzyć każdy czar osobno i polegało by to na podmianie typu:

O bob dobrze cię widzieć, więc mówisz że chciałbyś usprawnić swoją magie tak?(i tu są dwa wyjścia) 1. Nie nie musisz jeszcze nad sobą popracować wróć gdy będziesz miał więcej doświadczenia 2.Czuje od ciepie bijącą moc magiczną,tak jesteś już gotów aby poznać bardziej zaawansowane sztuki magiczne powiedz mi jaki czar chciałbyś usprawnić,aha pela aluk hmm no tak istnieje mocniejszy odpowiednik czy chcesz go poznać ale od razu mówię że to bedzie kosztować 99999999999 talarów .

a przy wyborze między obszarówką a mocniejszym pojedynczym czarem było by dodatkowe pytanie i kosztorys. i dostajemy książkę jak w alchemi klikamy i czary się podmieniają.

9.tak ale jeżeli by wprowadzić pomysły 2,3 to broń 1h miała by więcej możliwości i wtedy broń 2h zostaje w tyle.
wejnos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-02-14, 21:47   #6
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

Jak dla mnie godna uwagi jest propozycja 5, ale na zasadzie osobny mlvl do każdego czaru ofensywnego.
Co do rycka 1h, powiedzmy sobie szczerze, że nie ma szans z 2h, wg MG Slythi tarcza jest zajebiście poprawiona... ja tego jakoś nie zauważyłem, z resztą widać to po tym że 90% osób bierze 2h. Dopiero na test serwie bo wielu godzinach dłubania widać różnicę w tarczy, tam jest poprawiona, nie ma przesady żadnej a ryc 1h jest tankerem który zadaje minimalne obrażenia ale w zamian mało co go bije. Nie wierzysz? Wejdź na testa i porównaj z globalem (to kierowałem akurat do Slythi)
Co do reszty pomysłów nie mam zdania, każda propozycja jest godna uwagi.
Mcree jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-02-14, 23:09   #7
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

1. Siły koalicji jak wspominasz to nie rasy, a jedynie pomniejsze grupy. Np. Klan Grubaka, reszta orków to wrogowie, Szczep Zardzewiałej Włóczni, czarne topory to wrogowie, etc... Fabularne wyrzucanie ich na archipelag skoro mieszkają w centrum kontynentu jest dość kłopotliwe.

2/3. - Dual wield: było.

4. było.

5. było.

6. było.

7. było.

8. było.

9. Tutaj byłoby trochę kombinowania, bijesz potwora, podbiega 10 lvlowy noobek i łapiesz fraga. Z 2 strony całkowite blokowanie tego byłoby złe, przydatne dla rycka w trapie. Kłopotliwa funkcjonalność.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-02-14, 23:17   #8
leavemealone!
 
Avatar leavemealone!
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 184
Domyślnie

ja bym dodał kilka rzeczy :D
1: jak nie masz ze sobą jedzenia i jesteś głodny, to spada Ci hp.
2: Wprowadzenie bóstw:D jak zrobisz coś niedobrego itd. to może Cię spotkać "kara boska" np. pierdzielnie cię piorun(pieruna! -Karrim) i sobie umrzesz :D
3: Wprowadzenie niewidzialności... Ale takiej prawdziwej :P Gracz nie widzi gracza na niewidce, tak jak nie widzi potwora. Ambush attack!
4: wprowadzenie czaru "oddech orma". Zabija wszystko i wszystkich!
__________________
All of old. Nothing else ever. Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
leavemealone! jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-02-14, 23:26   #9
wejnos
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: krakow
Postów: 122
Domyślnie

1. Czyli są obce rasy po stronie altaronu (nie chciałem wyjeżdżać z tym ażeby młodsi gracze nie mieli spoilera). spoko to nie muszą mieć przynależności do wyżej wymienionych tylko byś samozwańczymi najemnikami . poza tym jak każdy będzie miał wybór to tak jakby od zawsze inn rasy mieszkały na licorze.

2-8. i co z tego? to może już czas wprowadzić?

9.Tu faktycznie racja dosyć kłopotliwe ale wierze że gracze jak i odministracj doszli by do rozwiązania( debata bądź dwie).

bo fajnie że są nowe rybki i fajnie że lecą ciekawe przedmioty itd. itp. ale przydało by sie coś większego ?


co do tego wyżej:

1.może nie spadek hp ale małe osłabienie spoko
2. tja bije mnichy i tu nagle jeb i padam na napewno
3.nie mam zdania
4.ok ale niszczy też budynki i wszystko inne :)
wejnos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-02-14, 23:41   #10
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

1. Nie.
2 i 3. Wprowadzenie duali to kolejny krok ku temu, żeby mieszać ostro w balansie. Póki co nie widzę potrzeby wprowadzania duali.
4. System prac już dawno temu pojawiał się w propozycjach. Według mnie nie jest on do zrobienia w jako taki sposób na obecnym kliencie. Chyba że zwykłe "bierzesz kilof i machasz po jaskini, nie dostając żadnego doświadczenia w pracy".
5. Byłooooo, jestem za ale cóż...
6. Jeden z Krasnoludów pracuje już nad jakąś bronią prochową. Kiedy ją wytworzy i czy w ogóle mu się uda tego nie wie nikt.
7. Nowe miasto osadzone na wodzie, które chcą przejąć piraci, a naszym celem jest odpieranie ich ataków... <marzy mi się>
8. Owszem, gra musi się rozwijać nawet i pod tym kątem. Brakuje mi osobiście jakiejś pustyni, zmutowanych skorpionów czy też węży.
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:46.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin