Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 14-07-13, 17:55  
Poniedziałkowa łatka już w grze!
Trav Trav jest nieaktywny 14-07-13, 17:55

By móc grać, wymagane jest pobranie owego klienta.
Oto [ LINK ]


* * *

Oto zapowiedź, jaka została wczoraj ogłoszona:

Witajcie! Pragniemy poinformować, że jutro (czyli 15 lipca w poniedziałek) na obu serwerach po ich zapisie (godzina 5 rano NON-PVP i 7 rano PVP, choć możliwe że wcześniej na tym drugim) zostanie wprowadzona łatka zmieniająca trochę pewne elementy rozgrywki i naprawiająca parę rzeczy.

Oto skromna lista kilku tych bardziej wyrazistych zmian, jakie zostaną wprowadzone:
  • Badania mistrza Tereusza ze szkoły alchemików nad jego wynalazkiem - kostką transmutacji - trwają! Powiedzie mu się opracowanie metody przemiany miedzi i srebra w złoto oraz łączenia amuletów czy pierścieni?
  • Sami alchemicy niech przy okazji ostrzą swoje podręczne nożyki! Dzięki swojej wiedzy będą mogli używać ich nie tylko do skórowania zwierząt, ale i do zbierania grzybów;
  • W wielu rodzajach jedzenia - nowe czasy regeneracji lub wagi, a także dochodzi nowy ciekawy sposób uzyskiwania bardziej efektywnej żywności do odkrycia! Ponadto sporo ofert sprzedawców żywności również kompletnie się zmieni;
  • Naprawiony też będzie stary problem polskich liter w imionach potworów i postaci ogółem.
  • Jasność gry zostanie ustawiona na stały poziom, suwak zmieniający ją w opcjach nie będzie już działał.
  • Sporo zmian w bonusach istniejących zestawów mieszanych, a także wprowadzone kilka nowych;
  • Elementy najlepszych zestawów uzbrojenia będzie można wreszcie ulepszać;
  • Ofensywne czary wojowników zadają nieco mniejsze lub większe obrażenia w zależności od tego, czy używana jest broń jedno- czy dwuręczna;

Do gry będzie wymagane pobranie nowego klienta, do którego link pojawi się również jutro. Tym razem ci, którzy go nie będą mieli, zostaną stosownie poinformowani w grze, więc ryzyko błędnego wyrzucania z gry nieuważnych powinno zmaleć. Jak zawsze zachęcamy do zgłaszania wszelkich błędów, niejasności, obaw i sugestii, jakie może wynikną ze zmian w grze.

Przy okazji tej łatki dziękujemy gorąco Westowi za niecodzienną dodatkową pomoc w naprawianiu starych błędów klienta i za inspirację dla Pregusi do podjęcia pracy nad ciekawymi rozwiązaniami. Nie zapomnimy!

A co nam przyniesie przyszłość? Cóż.


Powodzenia życzy
Ekipa Altaron.pl

Ostatnio edytowane przez Thudaron ; 15-07-13 o 10:55.

Trav
Super Moderator
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 347
Odwiedzin: 40833
Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-07-13, 23:41   #41
my life
 
Avatar my life
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 79
Domyślnie

@Kleikk Praktycznie wszędzie.

Widzisz Catthon. Sacredd sobie radzi. Sam widziałem ile on ma kasy. Może palek to nie profesja dla Ciebie skoro w jakiś dziwny sposób wszędzie masz waste.
__________________
21:42 Tamir [46]: To jest jedyna gra MMORPG, w której murzyn nie może poczuć się sobą. :D
my life jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-07-13, 23:55   #42
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Sacredd, o ile pamiętam, miał długą na pół strony listę rzeczy, które sprzedawał zaraz po zaczęciu gry. Dodatkowo weź pod uwagę, że zwiadowca na wyższym poziomie rzadko już poluje na mocniejsze mobki. Obkupowanie się za 100k to standard.

I teraz zauważ, że na tym samym respie: rycerz zarabia 150-200% tego, co wniósł, mag ze względu na śmiesznie tanie runy również, a zwiadowca czasem wychodzi na plus. Dodam - niewiele ;).

Nie wiem, może by zobaczyć dysproporcje trzeba polatać po mocniejszych mobach, spróbować wyciągnąć te 400k expa na godzinę i nie stracić.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-13, 08:12   #43
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał grysik Zobacz post
a ktos mi wyjasni czemu jajak sa po 1k ?!
Były zbyt dobrym jedzeniem. Poza tym, to, że kosztują 1k u Janiny nie oznacza, że u innego NPC nie ma niższej ceny.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-13, 18:57   #44
613542
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 19
Domyślnie

Witam Tak jak większość graczy jestem za przywróceniem suwaka i możliwości zmiany światła w grze ponieważ znacząco utrudnia rozgrywke i strasznie męczy wzrok.Jeśli komuś się spodobała ta zmiana tak jak nie ktorym osobom ktore najprawdopodobnmiej graja w piwnicy to miałby możliwość zmiany na suwaku ustawił by sobie na 10% tak jak jest to teraz zrobione. Dajcie możliwość każdemu z osobna korekty światła według uznania.Z pozdrowieniami dla wszystkich oprócz pani S.

Zou the healer :)
613542 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-13, 19:06   #45
Kavres
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: Ł3
Postów: 74
Domyślnie

I co po w ogóle podnosić ceny mikstur maga... ? To jedno.

Ten pomysł z tym światłem to kompletna klapa, niewypał poprostu aż się odechciewa grać.
Nie przyszło wam do głowy, że nie wszyscy chcą latać ze świecą. Ja np wolę grać na 100% jasności i 3/4 osób z którymi gram też tak wolą. Z resztą moim zdaniem każdy gracz powinień mieć wybór czy chce grać po ciemku czy woli mieć jaśniejszy obraz z gry.

Tyle w tym temacie mam nadzieję, że to zmienicie ...
Kavres jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-13, 19:17   #46
Rayo
 
Avatar Rayo
 
Zarejestrowany: Lut 2013
Postów: 196
Domyślnie

Z tym światłem nie da się grać, szkoda zdrowia. Gra ma być przyjemnością, oderwaniem od problemów w realu, a nie męczarnią przez ciągłe wypatrywanie nie wiadomo czego w ciemnościach.
Też jestem za zmianą jasności na stare ustawienia, z możliwością decydowania samemu jak się chce grać.
Rayo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-13, 19:19   #47
Zjadek
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 82
Domyślnie

Przyłączam się do reszty graczy, którzy pragnął przywrócenia suwaka światła. Celem gry jest odpoczęcie od dnia powszedniego. Jeżeli mam się męczyć próbując coś wypatrzyć w ciemnym monitorze to dziękuje bardzo. Nie rozumiem tego, bo przed ostatnim update'm już była dyskusja na ten temat. Dlaczego administracja nie wzięła tego pod uwagę? może poprostu chce aby coraz mniej osób grało w tą grę. To wszystko ode mnie, może wrócę jeśli zmiany będą szły w stronę ulepszania Altaronu, a nie jego dewastacji.
Zjadek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-13, 19:55   #48
Drakonno
Współtwórca
 
Avatar Drakonno
 
Zarejestrowany: Sie 2010
Postów: 458
Domyślnie

To jest genialne. Jak w Tibii dodali suwak żeby był LH, to wszyscy tak samo narzekali. Teraz, kiedy udało się usunąć LH i jedyne co trzeba zrobić, to raz na 5 minut rzucić Hoxe Eamo, za śmiesznie niski koszt many, to też jest problem.
__________________
-Brrr... A którego z nich, powiedz, można ukatrupić za pomocą zwierciadła?
-Każdego. Jeśli walnąć prosto w łeb.
A. Sapkowski - Rozmowa wiedźmina z rycerzem po zabiciu kuroliszka.
Drakonno jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-13, 19:55   #49
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Widzę zbyt bardzo dramatyzujecie, a może nie macie pojęcia, że na pochodnię trzeba kliknąć prawym aby ją zapalić i chodzicie w absolutnych ciemnościach? Albo gracie ze słońcem skierowanym prosto w monitor. Innych możliwości nie widzę.


(wybaczcie za słabą jakość gifa)

Czy na prawdę nic kompletnie nie widać w grze przy obecnych źródłach światła? Jako SG także mam ciemno na ekranie, nie mamy jasności. Przemierzamy Altaron w takich samych warunkach jak Wy, a my pochodni nie możemy użyć bo nie mamy udźwigu. Czaru także, ani nic co generuje światło. Pewnie robimy to także dłużej sprawdzając graczy/siedząc na test serwerze niż gracze i przynajmniej mi oczy nie krwawią po kilku godzinach.

Mogę dodać tylko tyle, że będzie możliwość noszenia źródeł światła w ułatwiony dla zwiadowców sposób.
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-13, 20:08   #50
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cytat:
Czy na prawdę nic kompletnie nie widać w grze przy obecnych źródłach światła? Jako SG także mam ciemno na ekranie, nie mamy jasności.
SG/MG zawsze mieli jasność na 100% ekranu, o ile w pobliżu jest jakiejkolwiek, nawet najmniejsze źródło światła. + endless mana.

Co do reszty. Szczerze i z całego serca po raz kolejny polecam gamma control. Wystarczy o 1 czy 2 stopnie podnieść jasność, aby mieć dostatecznie jasno i nie musieć wytężać oczu. Program nie ingeruje ani w Altaron, ani nie jest botem zewnętrznym, toteż nie można za to uzyskać nagrody specjalnej i pakietu punktowego. Ja sam głęboko w rzopie mam "wymóg" używania światła i odmawiam biegania z jakimiś gównami, chyba, że pojawi się specjalny slot na nie. Do tego czasu... cóż. Zawsze się znajdzie jakiś sposób.
Niechętnych do zwiększania jasności zachęcam do popytania ludzi w grze, którzy znaleźli już inne sposoby na przywrócenie suwaczka. :)
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:54.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin