Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-09-13, 22:18  
Dzisiejsza łatka
Majkul Majkul jest nieaktywny 23-09-13, 22:18

Drodzy Gracze!

Przeanalizowaliśmy wasze uwagi i sugestie, dziękujemy wam za cenny głos w ankietach. Opinie nie są wyrzucane do kosza, większość z was była zdania że rozgrywkę należy utrudnić. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić pierwsze zmiany które mają na celu spełnienie waszych oczekiwań. Co przygotowaliśmy dla Was?

1) Wszystkie potwory mają teraz 70% właściwej wartości doświadczenia. Jako rekompensatę za to zamierzamy wprowadzać co jakiś czas mniejsze aktualizacje, które będą dodawać zadania pozwalające zdobyć trochę doświadczenia.

2) Co do potworów, szansa i tylko szansa, na zdobycie przedmiotu z potwora będzie wynosić 0,7 aktualnej wartości. Poza tym, jeśli walczycie w drużynie, to za każdego członka ta wartość się podniesie o 0,05. Tym też, w 6 graczy będziecie mieli taką szansę na zdobycie przedmiotu, jak do tej pory w pojedynkę. Nie będzie można przekroczyć wartości 1, pamiętajcie.
Ad. 2) Może to mętnie brzmieć dla niektórych, dltego też dam przykład. Powiedzmy, ze zbroja jest możliwa do zdobycia z potwora z szansą 70%. To jest nasze obecne 1. Jeśli gracz jest sam, wartość 1 spadnie do 0,7. Tym też szansa na zdobycie przedmiotu to 70%*0,7 = 49%. Jeśli w drużynie jest jedna osoba, to będzie to 70%*0,75 = 52,5%, aż do obecnej wartości 70%.

3) Straty po śmierci zostały naprawione i zmienione, oto aktualne wartości*:
Z błogosławieństwem:
1) Od gracza na świecie PvP = 4%,
2) Od potwora na świecie PvP = 3%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 3%.

Bez błogosławieństwa =
1) Od gracza na świecie PvP = 6%,
2) Od potwora na świecie PvP = 5%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 5%.

*Wartości te mogą się wahać o około 0,2%!
Jednocześnie naprawiliśmy błąd, przez który błogosławieństwo życia chroniło przed stratami ekwipunku.

4) Zmiany cen błogosławieństw. 10 talarów za każde, łącznie 20 talarów. Dodatkowo doszła nowa rzecz. Każde kolejne kupno błogosławieństwa zwiększy jego cenę o 1 talar. Po tygodniu od pierwszego kupna cena wróci do wartości 20 talarów.
Ad. 4) W poniedziałek, 23 kupiłem błogosławieństwa, zapłaciłem 20 talarów. Poległem, kolejne błogosławieństwa będą mnie kosztować już 22 talary. Kolejne 24 talary i tak dalej, aż do kolejnego poniedziałku. Wtedy znowu zapłacę 20 talarów, a cała sytuacja ze wzrostem pieniędzy się powtórzy

5) Jeszcze jedna mała funkcjonalność, mianowicie raportowanie błędów. Teraz CTRL+R wyśle wiadomość na zamknięte forum, dzięki czemu ani Wy, ani my nie musimy siedzieć w grze, by dostać wiadomość.

Zachęcamy również do dalszego czynnego udziału w ankietach, oraz zgłaszania propozycji na forum. Nawet jeżeli nie zawsze odpowiadamy, to każdą czytamy i bierzemy pod uwagę. To tylko początek zmian jakie czekają Altaron. Od tej pory takich mniejszych łatek możecie spodziewać się częściej. Prace nad większą aktualizacją i nowymi terenami wciąż trwają i niedługo pojawią się pierwsze zapowiedzi.

Co więcej, nie są to jeszcze ostateczne zmiany. Do jutra powinniśmy poprawić znacznie sytuację graczy z najniższym poziomem, by początek przygody w Altaronie był dla nich prostszy i ciekawszy.

Życzymy powodzenia w grze.
Ekipa Altaron.pl

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 24-09-13 o 16:07.

Majkul
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 745
Odwiedzin: 47789
Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 02:55   #31
9106796
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Skąd: Lubelskie/ Poznań
Postów: 281
Domyślnie

Z tych wartosci ktore sa przedstawione w newsie, kazdy ktory choc troche zna podstawe matematyki wie,ze tutaj wystarczy pare deadow i wszystko sie wszystkim wyrowna. Latwiej jest zrobic to w ten sposob niz kazdemu ustawiac z osobna wszystkie wartosci jaka by jego postac miala miec. Nie chce myslec jaki spam by byl gdyby sie ktos dowiedzial,ze gracz X mialby od gracza Y np. o 100hp wiecej bo administracja by cos przeoczyla...


W ankietach bylo glosowane,ze gra jest za latwa. Gra zostala utrudniona i nadal jest lament na forum i rzucanie "krewetkami". Co po niektorzy powinni choc na chwile odejsc od komputera bo chyba sie nabawili jakiejs powaznej choroby,depresji.
__________________
Nikt nie jest na tyle mocny by nie można było z nim zwyciężyć.

Zurvy - Collegium.
9106796 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 02:57   #32
Spartacus
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 9
Domyślnie

Dobrze Zurvy powiedział dlaczego nie cofnięto ludziom poziomów. Za dużo z tym problemów, wystarczy ruszyć mózgiem zanim się coś proponuje.

Obniżono exp = mniej się będzie wbijało, skończy się odrabianie poziomów po zgonie w GODZINĘ lub DWIE.

Zwiększono straty śmierci = będzie się więcej traciło, a to razem z obniżonym doświadczeniem z mobów sprawi, że poziomy będą maleć z czasem. Szczególnie graczom z największymi poziomami. I to się z czasem wyrówna. A co najważniejsze - ŚMIERĆ BĘDZIE MIAŁA ZNACZENIE. W końcu... po tylu latach do tego doszli i to zmienili. Gra miała być trudna i niech taka będzie (patrz ankieta).

Zwiększona cena błogosławieństw sprawi, że wojna będzie miała sens, a zabicie gracza przeciwnego dokopie mu ostro, bo nie odrobi tego chwilę później i wojny będzie można faktycznie WYGRAĆ. Bo teraz toczą się bez końca z tym wbijaniem poziomów hurtowo. Dodatkowo ruszy to rynek, gracze zaczną się pozbywać tych gór talarów.

Coś mi się wydaje, że ta ŁATKA to tylko fundamenty przed AKTUALIZACJĄ. Podobno mają wprowadzić zajebiste questy, takie trudne, a nie takie co się robi w jeden dzień (pytali o to w ankiecie, co tylko to potwierdza), a do tego system wojen, mam nadzieje (co zakończy wasze śmieszne cyrki z czekaniem aż ktoś wbije skulla). Poza tym, GZ dla nich, w końcu nie wiele wiadomo o aktualizacji, a sama łatka nie wyciekła i nikt o niej nie wiedział.

Nowy serwer na pewno postawią, jak ogarną co i jak. Mają Drakonna który wziął się za robotę i błędy są naprawiane w ten sam dzień co się je zgłosi (nie to co Prakt i Trav - ROK CZEKANIA), Majkula i Trona, ktorzy robią jak szaleni podobno. Trzymam kciuki, Altaron wychodzi na ludzi w koncu. PvP odżyło i jest git.

GZ Administracja. Łatka najbardziej na plus i nie wzracajcie uwagi na płaczków, popłaczą i tak będą grali. Wystarczy zobaczyć, że 60! osób dzisiaj czuwało do drugiej w nocy na forum.
Spartacus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 03:02   #33
Zly On
 
Avatar Zly On
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 122
Domyślnie

dawac na aurorke
Zly On jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 07:05   #34
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Zapomnieliście zrobić to, by bomby paraliżujące wbijały skulla.......

Zaproponuje wam wprowadzenie tych zmian hmmm, od 150 lvl, by jakoś wyglądały te szanse na wbicie jakiegoś lvl, który by wgl coś znaczył tutaj, a przynajmniej exp za potworki, by do 150 lvl był stary i po wbiciu 150lvl zmniejszył się o te 30%.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy

Ostatnio edytowane przez CySiO ; 24-09-13 o 07:51
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 07:38   #35
Udash
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 3
Domyślnie

Najgorsze że podobało mi się tu granie choć jestem nowym graczem. A teraz niestety podziękuję ślicznie Twórcom bo gra była fajna. Lecz teraz to już kompletnie nie ma sensu. Spapraliście sprawę jak kiedyś Cipsoft spaprał Tibię.
Udash jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 08:03   #36
Wyrosuaw
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 112
Domyślnie

Może 30% to zbyt dużo no ale cóż! Ankieta była, wolny lud Altaronu chciał gry trudniejszej to jest trudniej. Nie rozumiem osób które głosowały za tym a teraz lamentują. Chyba nie myśleliście, że zmiany dotkną jedynie zadań dzienny o które był taki płacz.
Chcecie nowy serwer lub reset obecnego? Spoko, ale npvp nie ruszajcie, tu i tak gra mniej graczy a i zdobywanie expa aż tak bardzo nie rzutuje na rozgrywkę. :)

Za jakiś czas wszystko się wyrówna! W końcu gospodarka ruszy i zbieranie miedziaków nabierze sensu! Wydaje mi się, że PvP też na tym skorzysta. Skille rosną w tym samym tempie co też jest na plus, bo szybciej osiągnie się max skille. Jestem jak najbardziej na TAK, tylko w następnej kolejności proponuję zrobić porządek z subprofesjami :)

@Edit
Po przemyśleniach na Archipelagu Licor exp powinien zostać taki sam, bo i tak tylko gracze którzy wychodzą którąś z kolei postacią ogarniają jak szybko wyjść, czyli kolejny + dla starych wyjadaczy.

@Down
MianDa, zgadzam się! Jednak z drugiej strony czemu wszyscy mają mieć pretensje, że hlvle zaczęły grać wcześniej, wcześniej się dorobiły itd. Oni przez całą swoją drogę w Altaronie przechodzili milion różnych takich zmian.

Myślę, że zanim Administracja wpuściła tą łatkę powinna chociaż na jeden dzień otworzyć dla wszystkich test serwer, żeby zobaczyć co i jak aby ludzie mogli się wypowiedzieć czy o takie utrudnienie im chodziło.

Ostatnio edytowane przez Wyrosuaw ; 24-09-13 o 08:49
Wyrosuaw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 08:42   #37
MianDa
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 16
Domyślnie

Nie to że płaczę bo nie dogonie hlevelów, bo to akurat mam gdzieś, ale obniżenie wszystkim loota o 30% dokopuje nowym graczom, a hlevelom mającym góry talarów tyle co nic. Zwłaszcza że hlevele i tak często chodzą w grupach na expa a niskie levele głównie solują, a co za tym idzie loot gorszy będą mieć głównie nowi gracze. Początek w porównaniu do innych gier tibiopodobnych tutaj wcale nie jest taki łatwy. Tutaj było w sam raz. A teraz nowym magom choćby będzie bardzo trudno zdobyć kase na czary, promocje i questy (choćby grabarz, każdy kto robił wie ile trzeba wydać kasy).

Czy nie było by lepszym rozwiązaniem wprowadzenie stage expa i stage loota ? Coś na zasadzie:

1-50 = 100% expa i loota z przed tej łatki
51-100 = 80 lub 90%
101-150= 60 lub 75%
151+ = 50% grupowo powiększone max do 75% ?

Wtedy nowi dęba mieli w porządku start a wyższe levele trudniej jak chcieli.

Względnie zamiast kombinować przy expie/loocie lepiej sprawić żeby potworki byly ogólnie silniejsze. Taki sam exp a na przykład 10 czy 20% większe HP i damage. Względnie nie zwiększać siły wszystkich potworków tylko tych najlepszych.

Ważne żeby nie zniechęcać nowych graczy.

Ostatnio edytowane przez MianDa ; 24-09-13 o 08:49
MianDa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 08:46   #38
pezet
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Postów: 17
Domyślnie

Co do łatki, zmniejszenie expa bardzo mi się nie podoba, nie mam dużo czasu jak większość ludzi na tym serwie a teraz tu będzie chodziło głównie o czas spędzany przy komputerze. Straty po śmierci to jednak bardzo dobry pomysł, co do loota to oczywiście wystarczyłoby zwiększenie wydatków.

PS. Jestem z Collegium mam 201 lvl i miliony monet.
pezet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 08:52   #39
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Heh, zabawne, dopiero wstałem i tak sobie pomyślałem "Trzeba wkońcu przyexpić w altaronie, bo niedługo pewnie expić się będzie znacznie trudniej" ^^.
Obniżenie expa było ZŁYM pomysłem, znacznie lepszym byłoby zwiększenie siły i hp potworów o te 30%.

JEDNAK jeżeli już jesteśmy przy obniżaniu expa to należy obciąć WSZYSTKIM graczom te 30% EXPA, nie lvla, EXPA, żeby komuś się nie pomyliło, wtedy byłoby to najbardziej sprawiedliwe, jeżeli ktoś sądzi, że nie byłoby sprawiedliwie to chyba jest ułomny.

Zostaje tylko sprawa, aby administracja dopracowała tak promocje, aby jak ktoś na 20lvl straci te 30% expa to odrabiając lvl nie będzie czerpał zysków z promocji, dopiero po wbiciu od nowa 20lvla (choć mam wrażenie, że już tak jest), a do tego przy ODRABIANIU lvla nie będziemy zyskiwać od nowa PN.

Jeżeli byłoby tak jak napisałem, to byłoby wprost idealnie ^^.
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 08:59   #40
Burmund
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 2
Domyślnie

Gratulacje Dla administracji. Dzieki waszym genialnych poczynaniom teraz gracze zaczynający gre na altaronie mają o wiele gorzej niż przettem skolei gracze którzy już lvl wbili mają się dobrze. Logika Świetna Gratulacje...

Sami wiecie że masa graczy odeszło( altaron powoli upada) Sporo osób stara się kolegów namówić na gre teraz na altaronie by ten świat odżył, Ale takimi pomysłami że gracz począdkujący ma zmniejszony exp. Nie przyciągnie nikogo.

zastanówcie sie dwa razy zanim coś wprowadzicie. W bijcie się w skórę obu stron a nie tylko wysokich lvli którzy i tak już przestali tu grać.

Krótko Jest to nie ferr wobec graczy nisko lvlowych.

Pozdrawiam Nairda
Burmund jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin