Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 31-07-13, 15:18   #1
Karman
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1
Lightbulb Mawgański Pomysł I - Meszurjan

Jeśli gdzieś już na forum coś o tym było, to z góry przepraszam, gdyż nic o tym nie znalazłem. Jeśli gdzieś na wyspach archipelagu coś takiego już jest to także przepraszam, nie odkryłem jeszcze wszystkich terenów Licoru...

***

Przeglądając księgozbiór w Bibliotece na wyspie Lewana na Archipelagu Licor, zainteresował mnie III tomowy wiersz "Meszurjan", po przeczytaniu wpadł mi do głowy taki pomysł.

Dodać do gry, taką bardziej ciekawostkę, a dokładniej do Archipelagu Licor:
Dodać jaskinię, która prowadziła by w głąb góry aż do większej pieczary, gdzie znajdowały by się ruiny domu, a którym jest mowa w III tomie. Gdzieś koło tych ruin, albo wśród nich znajdowałaby się skała z wbitym w nią mieczem. Gdy gracz będzie chciał go wyciągnąć pojawi się komunikat np.: "Miecz ani drgnie. Ktoś musiał użyć naprawdę wielkiej siły, aby go wbić w tak twardą skałę" po naciśnięciu na miecz pojawi się komunikat w dzienniku, jako misja, a następnie, należy udać się do jakiegoś uczonego, kapłana, bądź maga i pochwalić się znaleziskiem. Ten powiedziałby coś w stylu: "Myślałem, że to tylko Legenda przekazywana z dziada pradziada i spisana przez nieznanego autora" (dialog to już pozostawiam dla moderatorów Altaronu)
Oprócz tego, można byłoby dodać tam w tych ruinach przy mieczu Bossa Szlachcica wyglądającego jak szkielet wojownik wykrzykujący coś w stylu: "nigdy go nie oddam, jest mój!", "ty parszywy draniu, chcesz mi go ukraść!", "zbój!", "złodziej!"... lub jak tam wolicie ;) Albo dodać szlachcica jako NPC ducha z którym można byłoby porozmawiać na temat tego miecza, żeby był jako jego strażnik.

W książce nie jest dokładnie opisane miejsce gdzie mógłby się znajdować ten miecz ale uważam, że dobrym miejscem dla tego pomysłu byłaby wyspa Lewana z racji górzystego terenu, bądź nie powstała jeszcze trzecia wyspa

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 01-08-13 o 20:23
Karman jest nieaktywny  
Stare 31-07-13, 15:29   #2
Gargulec21
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Skąd: Koszalin
Postów: 1
Domyślnie

Uważam, że sama idea bardzo ciekawa jednak należy pamiętać że wykonanie takiego questa to sporo godzin programowania, samo stworzenie grafy czy edycja lub dodanie terenu pod quest tez trochę zajmie choć tu akurat jakoś super ciężko by nie było.
Problem stanowi też miecz - nowy item który musi być dobrze przemyślany aby nie zepsuć balansu gry.

Ale ogólnie pomysł mi się podoba ;-).
Gargulec21 jest nieaktywny  
Stare 31-07-13, 15:38   #3
Karman
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1
Domyślnie

No, ale jeśli powstaje trzecia wyspa to co za problem gdzieś taki pomysł upchnąć ;) No ale fakt, że miecz musiałby być trochę dopracowany, żeby ukazać jego świętość...
Karman jest nieaktywny  
Stare 31-07-13, 15:39   #4
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Nigdy to nie przejdzie. Ten miecz to unikat, i albo się go ma albo nie.
Attax jest nieaktywny  
Stare 31-07-13, 15:41   #5
Gargulec21
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Skąd: Koszalin
Postów: 1
Domyślnie

Moim zdaniem, żeby nie ryzykować zniszczenia balansu gry można by do niego zastosować jeden z dwóch zabiegów jeśli zostanie boss pokonany i otrzymamy miecz:

Zabieg nr 1
Kikamy na miecz use i widzimy napisz:
,,Na klindze widać wyryte stare runy w dziwnym języku od broni bije potęga jednak magia którą został obłożony prawdopodobnie już się wyczerpała"
Żeby to była ozdóbka do domu a nie pro item rozwalający balans.
Gargulec21 jest nieaktywny  
Stare 31-07-13, 15:45   #6
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gargulec21 Zobacz post
Moim zdaniem, żeby nie ryzykować zniszczenia balansu gry można by do niego zastosować jeden z dwóch zabiegów jeśli zostanie boss pokonany i otrzymamy miecz:

Zabieg nr 1
Kikamy na miecz use i widzimy napisz:
,,Na klindze widać wyryte stare runy w dziwnym języku od broni bije potęga jednak magia którą został obłożony prawdopodobnie już się wyczerpała"
Żeby to była ozdóbka do domu a nie pro item rozwalający balans.
Nie ma domów na licorze.
Attax jest nieaktywny  
Stare 31-07-13, 15:47   #7
Gargulec21
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Skąd: Koszalin
Postów: 1
Domyślnie

Jest jakiś odpowiednik podobno - hotel. Nie wiem jak to działa, ale chyba w sumie na zasadzie domów prawda?
Gargulec21 jest nieaktywny  
Stare 31-07-13, 16:09   #8
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Tak dla ludzi z SS i chyba koszt 1300 md / doba.

Poza tym wytlumacz mi sens tego zadania?

Zwróć uwagę, że zrobienie questa to nie jest tylko wypisanie dialogów itp. Jest to dość czasochłonna praca. I teraz czy warto tracić godziny na "OZDOBĘ" do hotelu? I tak nikt tego nie zobaczy, nikomu się tym nie pochwalisz. Szczerbiec na Licorze to item legendarny. Jest jedna sztuka na Licorze na serwerze PVP i tyle. Nie udało Ci się wyciągnąć miecza - nie jesteś wybrańcem przykro mi. Nie ma co moim zdaniem kombinować z ozdobami do domku na Licorze. Gdzie gra może z 7 licorstayerów.
Attax jest nieaktywny  
Stare 31-07-13, 16:13   #9
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Attax Zobacz post
Tak dla ludzi z SS i chyba koszt 1300 md / doba
O wiele mniej. Doba kosztuje około srebrnika, nie 13.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 31-07-13, 16:18   #10
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
O wiele mniej. Doba kosztuje około srebrnika, nie 13.
Wybaczcie, mój błąd.
Attax jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:59.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin