Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-09-12, 12:38   #1
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Arrow Attax proponuje - Zmiany dot. Gospodarki

Od początku mojej przygody z Altaronem problemem była kulejąca gospodarka. Administracja liczyła na większą sławę serwera na to że zawsze będzie jakiś popyt na dany przedmiot. I tak jest ale te zapotrzebowanie na przedmioty jest znacznie niższe niż by się to mogło wydawać. Gracze zmuszani są do sprzedawania bardzo dobrych przedmiotów, za drobne kieszonkowe na mikstury i bełty. Nie obwiniam za to Administracji iż jest taka sytuacja a nie inna. Ostatnio zrozumiałem że Altaron się zmienia, dlatego dajmy szansę teraz zmienić polepszyć gospodarkę.

Wiele ludzi w tym także jeszcze ja do niedawna myślałem że wprowadzenie Vendora który skupuje itemy za grubą kasę rozwiąże nasz problem. Może i by rozwiązał ale czy na pewno? Ceny na pewno by drastycznie poszły w górę, wszystko było by sprzedawane u Vendora. W domach zalegały by miliony złota na które jedynie można by popatrzeć. Bo na same mikstury czy strzały byśmy tego nie wydali. Więc główną ozdobą w Altarońskim świecie były by góry złota w domach. Czy o to chodziło twórcą tej gry, czy w ogóle ten element tego nieskończonego bogactwa pasuje do klimatu Altaronu. Po mojej głębszej analizie nie.

Teraz zwracam się z prośbą do grafików bo to na Wasze barki kładę odpowiedzialność za powodzenie poprawy gospodarki. Po mimo częstej mojej krytki w sprawie wyglądu (Zwiadowcy Duchownego który wygląda jak żyd z koszykiem :) ) proszę was o pomoc.


Moim pomysłem na poprawienie gospodarki jest to aby każdy cenny przedmiot czy to królewski hełm czy to złota zbroja powinny dać się rozebrać na jakieś przedmioty.

Przykład.

Gdy już staniemy się posiadaczami złotej zbroji, a nie mamy co z nią zrobić gdyż cena u Vendora nas nie zadowala a nie możemy znaleźć na nią kupca, udajemy się do kowala który przekuję tą zbroje za pewną symboliczną cenę np w fragment złotej blachy. Wtedy z tym przedmiotem udajemy się do paru innych NPC którzy za odpowiednią ilość danych przedmiotów wykują dla nas nowe lepsze przedmioty lub nowe piękne stroje. Dla mnie, dla gracza bardzo ważnym elementem każdej gry jest to aby się czymś wyróżniać, np unikalnym strojem który posiada garstka osób w królestwie. Lub też zaprezentowanie legendarnej zbroi której wykonanie zajeło mi długie tygodnie gry. A koszt wykonania wyniósł 1.000.000 md.

Korzyści dla gospodarki z tego tytułu będą ogromne, każdy gracz który posiada już pewien dobytek będzie starał się zdobyć coś wyjątkowego, coś bardzo cennego. Zapomniane przedmioty które kurzą się pochowane w depozytach trafią na handel a później w ręce królewskich kowali którzy z robią z tych przedmiotów prawdziwy majstersztyk.

Przedmioty te naprawdę musiałyby być wyjątkowe a stroje tak genialne jak np strój zwiadowcy nekromanty, oczywiście to tylko mój gust. Pytanie jest tylko jedno czy graficy znajdą czas na zaprojektowanie dziesiątek nowych grafik, oraz paru dodatkowych całkiem nowych stroi, mogą oczywiście one nawiązywać do działań wojennych.

Strój Komandora :
Uzbrojony w piękną zbroję, zdobione buty , nogawice oraz rękawice a całość zwieńczał by piękny hełm z czerwonym pióropuszem.

Dziękuję za przeczytanie mojej propozycji, jest to 1 z 2 wizji wkrótce pojawi się kolejna. Zapraszam serdecznie do dyskusji.

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 13-04-13 o 11:22
Attax jest nieaktywny  
Stare 13-09-12, 13:00   #2
corkarypto
 
Avatar corkarypto
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 177
Domyślnie

Kojarzy mi się to z spoconym cyklopem, nie mówie że to zle, w końcu ile kasy się wydawało na addony w rly tibi.
corkarypto jest nieaktywny  
Stare 13-09-12, 13:18   #3
negrula
 
Avatar negrula
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Kościan
Postów: 539
Domyślnie

Ciekawy pomysł z tym "rozbieraniem" zbroi, przeróbce i wykuwaniem innych. Czy to miałoby dotyczyć tylko lepszych itemów, czy tych słabszych też, np. płytowych?
__________________
Dom został z tyłu. Przed Tobą jest świat.
negrula jest nieaktywny  
Stare 13-09-12, 13:33   #4
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał negrula Zobacz post
Ciekawy pomysł z tym "rozbieraniem" zbroi, przeróbce i wykuwaniem innych. Czy to miałoby dotyczyć tylko lepszych itemów, czy tych słabszych też, np. płytowych?
Jak najbardziej z płytowych też ogólnie chodzi mi o prawie każdy przedmiot. Czy to płytowy pancerz czy np stalowe buty. Każdy przedmiot odzyskał by swoja wartość bo nagle każdy by tego potrzebował.

1. Nowi gracze którzy chcą skompletować sobie ekwipunek.
2. Gracze bardziej doświadczeni którzy chcą zrobić sobie zestaw mieszany
3. Gracze bardzo doświadczeni którzy potrzebują danych przedmiotów, ponieważ chcą zrobić sobie coś nowego. Najlepiej jakby nowe przedmioty wymagały bardzo dużych ilości tych materiałów.
Attax jest nieaktywny  
Stare 13-09-12, 13:58   #5
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Ja napiszę krótko, do Attaxa. Niemal każdy pomysł, który tak wrzucasz na forum, w tej czy innej formie był/jest wałkowany na zamkniętych forach. Twój szaman to Slythii Nekromanta, rozkładanie przedmiotów to crafting, kusze/łuki, z pewnością jesteś pierwszą osobą, która na to wpadła ever. A najlepsze jest to, że wszedzie zaznaczasz, że wartości/pomysły są orientacyjne, a tym samym rzucasz jedynie ogólny pomysł, na który ktoś/gdzieś już wpadł. No chyba, że uważasz, iż o craftingu/kuszach nikt nigdy tu nie myślał, to wtedy już nie mam żadnych pytań.

Ode mnie tyle, bo samego pomysłu nie ma co komentować, skoro komentowałem ten sam pomysł gdzie indziej.
Wicked jest nieaktywny  
Stare 13-09-12, 13:59   #6
Shima
Pomocny
 
Zarejestrowany: Paz 2010
Postów: 15
Domyślnie

Jakoś nie trafia do mnie ten pomysł. Po co przekuwać 10 przedmiotów żeby dostać 1 lepszy skoro można zwyczajnie sprzedać te przedmioty i za uzyskane pieniądze zakupić interesujący nas lepszy sprzęt.
Shima jest nieaktywny  
Stare 13-09-12, 14:08   #7
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicked Zobacz post
Ja napiszę krótko, do Attaxa. Niemal każdy pomysł, który tak wrzucasz na forum, w tej czy innej formie był/jest wałkowany na zamkniętych forach. Twój szaman to Slythii Nekromanta, rozkładanie przedmiotów to crafting, kusze/łuki, z pewnością jesteś pierwszą osobą, która na to wpadła ever. A najlepsze jest to, że wszedzie zaznaczasz, że wartości/pomysły są orientacyjne, a tym samym rzucasz jedynie ogólny pomysł, na który ktoś/gdzieś już wpadł. No chyba, że uważasz, iż o craftingu/kuszach nikt nigdy tu nie myślał, to wtedy już nie mam żadnych pytań.

Ode mnie tyle, bo samego pomysłu nie ma co komentować, skoro komentowałem ten sam pomysł gdzie indziej.
A skąd ja mam wiedzieć o czym wy rozmawiacie na zamkniętych forach? Czy mam do nich dostęp.
Attax jest nieaktywny  
Stare 13-09-12, 14:13   #8
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Nie, ale powiedz mi, tak siedzisz i wymyślasz. I serio myślisz, że jestes jedyną osobą, która wpada na takie pomysły? Że nikt o tym wcześniej nie pomyślał? Nie oczekuję, że będziesz wiedzieć, ale że zadasz sobie pytanie "czy ten pomysł jest tak oryginalny, że nikt nie pomyślał o tym wcześniej"?

O ile szaman nawet, nawet, o ile tam jakieś landy ujdą. O tyle przy craftingu aż się jebłem w czoło i zacząłem zastanawiać...
Wicked jest nieaktywny  
Stare 13-09-12, 14:19   #9
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicked Zobacz post
Nie, ale powiedz mi, tak siedzisz i wymyślasz. I serio myślisz, że jestes jedyną osobą, która wpada na takie pomysły? Że nikt o tym wcześniej nie pomyślał? Nie oczekuję, że będziesz wiedzieć, ale że zadasz sobie pytanie "czy ten pomysł jest tak oryginalny, że nikt nie pomyślał o tym wcześniej"?
Nie sądzę że jest oryginalny po prostu jest problem z gospodarka, płakałeś ze Arch wrzucił schematy na zestawy mieszane to już teraz hunty dla Ciebie są nieopłacalne, że nie opłaca Ci się chodzić na egzekutory że na hydrach waste.

To rozkładanie przedmiotów proponowałem już około rok temu temat został otagowany ale nic z tym się nie rozwinęło więc założyłem nowy. Nie podoba się napisz ze chujowo a nie wchodzisz ze mną w polemikę co wy robicie na zamkniętych forach ile już takich pomysłów jak moich było.
Attax jest nieaktywny  
Stare 13-09-12, 14:20   #10
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Chujowo, nie podoba mi się, były lepsze pomysły co do skladania/rozkładania przedmiotów.
A że mi się nie opłaca, to nie znaczy, że będę wolał wyjebać stos itemów i 1kk po to, żeby dostać outfit. Problem nie leży w tym, że nie mam co robić z itemami zalegającymi w depo, a w tym, że ja już nie mam co sprzedawać, aby mieć na suple.
Wicked jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:37.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin