Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 01-02-14, 22:31   #1
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie Dyskusja na temat areny PvP

Tutaj możecie dyskutować na temat areny PvP. Możecie wyrażać swoje opinie, sugestie i wypisywać propozycje.
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-02-14, 22:39   #2
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Opisze tutaj cały koncept mój, który przedyskutowałem z innymi.

Nawiązanie fabularne do całego systemu:
Ukryty tekst:
Magowie dostali zlecenie od władz królestwa, by stworzyli magiczny teren, złudzenie, incepcje, na której mogłaby trenować walkę ludność cywilna.
Jako iż jest to wielka mistyfikacja, na tym terenie nie traciłoby się skilli, lvl, nic a suplle byłyby nieograniczone. Za teleport/wprowadzenie w trans na ten teren płaciłoby się odpowiednią sumę zależnie od posiadanego lvl i ligi w jakiej się występuje.


Garcze z non i pvp występowaliby na 1 arenach.
W dane dni na tym obszarze byłyby poszczególne tryby gry, które miałyby pomagać w szkoleniu innych umiejętności a które zróżnicowałyby rozgrywkę. Przykład:
poniedziałek - deathmatch/ffa
wtorek - obroń zamek
środa - odzyskaj flagę
czwartek - walka z bossami?/coś innego
piątek - walki ligowe III stopnia
sobota - walki ligowe II stopnia
niedziela - walki ligowe I stopnia

O co chodzi z tymi ligami? Byłyby 3 poziomy np: 40-85lvl / 86-149lvl / 150lvl+
W ligach walczyłoby się klanowo.
Zależnie jaki poziom mielibyśmy na globalu - moglibyśmy startować w danych ligach.
Sezon trwałby 6 miesięcy, przez ten czas zdobywałoby się pkt w danej lidze na danej postaci. 1 konto = 1 postać, która może uczestniczyć w ligach.
Najsłabsza liga nie wymaga SS. 1 i 2 już tak.
Za sam dostęp na teren areny płaciłoby się hajs zależnie od poziomu.
By zachęcić graczy do udziału w tym, na prawdę fajnie byłoby, gdyby nagrodami za sezon były jakieś upominki rzeczowe. Marzą mi się fajne upominki typu kubek/koszulka/brelok z logiem Altaronu. Wiadomo, lepsze nagrody dla np top fragera I ligi to też byłoby coś! Ale tu to już Slythia musiałaby powalczyć :P.

Zalety:
- innowacyjny system, który przyciągnąłby rzesze wielbicieli pvp
- nie jest to coś jak kramy - gracze musieliby rozwijać swoje postacie na globalu, by mieć hajs chociażby na wejście na arene, lub większy lvl
- gracze pozbywaliby się nadmiaru hajsu na te walki

To tak w ogromnym skrócie. Co Wy na to?

Myślę, że były to osobny projekt na osobną aktualizację.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 01-02-14 o 22:46
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-02-14, 22:39   #3
pan
 
Avatar pan
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Postów: 71
Domyślnie

Jeśli jeszcze można to prosiłbym o dostęp na test serwer również z tego konta.
pan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-14, 09:06   #4
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

Selbo świetnie rozkminiłeś to : ) Jeszcze tylko przydał by się przelicznik jaki trzeba płacić za wejście na arene. : )
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-14, 09:18   #5
pan
 
Avatar pan
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Postów: 71
Domyślnie

Ja bym jeszcze dodał jakieś darmowe ustawki dla relaksu. Com?

I takie pytanie. Czy osoby z innych światów mogłyby być razem w drużynie?
pan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-14, 12:09   #6
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

@pan

W mojej idei tak.
Chciałbym, by w liście serwerów pojawił się trzeci, gdzie dostęp mieliby właśnie Ci, co uiścili opłatę, z obu serwerów.
W dni, w których odbywałyby się turnieje - dostęp mieliby jedynie Ci, co w danej lidze walczą.
Od poniedziałku do czwartku natomiast wstęp byłby darmowy i wszyscy walczyliby na jednej mapie. Zależnie od danego trybu gry, system sam przydzielałby gracza do danej drużyny, tak, by było w miarę sprawiedliwie.

To wszystko jednak jest chyba niestety, na obecną chwile niemożliwe, do zrobienia z punktu technicznego...

@dół

Zauważ, że rozwijanie swojej postaci na globalu przynosiłoby niewymierne profity na arenie, nie wspominając już o możliwości grania w lepszej lidze.
Co do grania w teamach - gdy były dzień FFA, nikt nie broni zbić się w ekipę i latać niczym na k**** (nie, nie kurwa :D).
Te przedziały czasowe mają sens, choć niestety byłby tak, że nie wszystkim by pasowały.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 02-02-14 o 12:25
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-14, 12:18   #7
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

Ja dalej utrzymuje sie przy swojej wersji, gdyz wedlug mnie ciekawiej bedzie jesli ludzie beda walczyc w swoich teamach a nie jako randomowy zlepek ludzi.

Link do mojego pomyslu: https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=8749


Jesli chodzi o pomysl Selba to nie jest on zly ale wedlug mnie MOZE sprawic, ze jeszcze mniej ludzi bedzie online na obydwu swiatach. Jesli by juz wprowadzac takową arenę wzgledem jego pomyslu to uwazam, iz powinien byc takze podany przedzial czasowy w ktorym otwierana jest arena. Naprzyklad od godziny 18:00 do 23:00. Dlaczego tak ? Aby sprawic, zeby w tych godzinach byla naprawde spora garstka ludzi, zeby te walki byly ciekawsze, a co za tym idzie ludzie dalej beda grać na ,,globalu'' altaronskim.


PS. Wydaje mi sie takze, ze moj pomysl jest latwiejszy od ogarniecia, tak jak to Selbo powiedzial - z technicznego punktu widzenia :P
Wicher jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-14, 15:16   #8
cwiru
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 6
Domyślnie

Up@
dokładnie tak :)
cwiru jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-14, 15:24   #9
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Panowie, arena przyciągnęłaby z powrotem tych graczy, którzy aktualnie nie grają ze względu na brak warmoda, straty po śmierci, itp. Nijak nie sprawiłaby, że któryś z serwerów nagle by "wymarł". Myślę, że w znacznym stopniu ograniczy ona random pk ze strony noobcharów h lvli, którzy przestaną się nudzić i będą mogli się wyżyć na arenie, a co za tym idzie więcej osób, które zaczynają grę zostanie tu na dłużej. Sami wiecie, że dużo osób odchodziło właśnie ze względu na random pk... Dodatkowo na arenie będzie się posiadało to co zdobędzie się w normalnej grze, a więc i poziomy i przedmioty będę uwarunkowane tym co mamy na globalu.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-14, 16:11   #10
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

@Ober
Straty po śmierci zniechęcą całkowicie do korzystania z areny
@Merv
Masz całkowitą rację, jestem ciekawy rozwiązaniem technicznym jak by to miało wyglądać, myślisz że co 24h ktoś będzie w perlu aktualizował każdą postać? Z tego co wiem jest 32tyś kont :>
Mcree jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:32.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin