Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-04-12, 23:09   #1
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
uśmiech Ochrona - pvp

Chciałbym zaproponować system chroniący graczy nowych/neutralnych.
Otóż jak wiadomo niektórzy gracze padają ofiarom "gildii rządzących", którzy porobili postacie do "farmienia" - i tak oto zarabiają.

Proponuję zrobić taki system, który ograniczy im to.

Podam przykład:

Wpisujemy komendę /pvp po której system zmienia naszej postaci status pvp.

Miałaby on dwie opcje - non pvp i pvp. Czym by one się różniły?

*PVP:
- 5 fragów do RSa, 7 do bana oraz przy śmerci spada wszystko tak, jak teraz.

*NON PVP:
-Korzyść z tego byłaby taka, że przy śmierci od gracza nie spada nam plecak a skille i lvl jedynie 50% tego, co teraz.
-Przy wbiciu white skulla lvl, skille i plecak spaadłyby tak jak przy *PVP.
-White Skulla otrzymujemy przy zaatakowaniu gracza bez skulla lub ze skullem chyba, że gracz zaatakował nas pierwszy.
-Po zabiciu gracza, który nas nie atakował (ze skullem czy bez) pvp automatycznie zmienia się nam na *PVP

Możnaby zmieniać dowolnie z *PVP na *NON PVP jesli nie mielibyśmy tzw PZ oraz nie popełniliśmy zabójstwa w ciągu miesiąca. - Gdy je popelnilismy (mamy status *PVP) zmiana jego na *NON PVP byłaby możliwa dopiero po uplynięciu 30 dni od ostatniego zabójstwa.

Rozwiązałoby to problem FARMIENIA na nowych graczach ale nie ograniczyłoby to do końca strat ponoszonych przez np natrętów (wpada Ci 20 knighcik i bije Ci cyce - zabijasz go a on traci lvl i skille)

Oczywiście ilości fragów przy *PVP oraz spadek poziomu i skilli przy *NON PVP podlegają dyskusji.
Moim zdaniem - kto chce się bić, niech sie bije ale FARMIENIE jest przesadą.

EDIT:
Gracze z *NON PVP mieliby przy nicku powiedzmy tarczę podobną jak w party (żeby można bylo ich odróżnić od graczy z *PVP)

Czekam na odpowiedź obsługi.

Ostatnio edytowane przez Veliothe ; 06-04-12 o 23:15
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 07-04-12, 00:48   #2
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Nie bardzo widzę sens tego rozwiązania. Załóżmy, że expisz mając n-pvp. Przychodzi trzech - czterech na niższym lvlu, ale ostatecznie jest ich więcej. Albo pozabijasz i się wybronisz albo uciekasz i nie zabijasz. Bezsens. Zabijasz = automatycznie masz PvP = jesteś celem. Jedyna różnica to taka, że ciężej Ci żyć, bo nie możesz się bronić na porządnie.
Wicked jest nieaktywny  
Stare 07-04-12, 01:06   #3
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicked Zobacz post
Nie bardzo widzę sens tego rozwiązania. Załóżmy, że expisz mając n-pvp. Przychodzi trzech - czterech na niższym lvlu, ale ostatecznie jest ich więcej. Albo pozabijasz i się wybronisz albo uciekasz i nie zabijasz. Bezsens. Zabijasz = automatycznie masz PvP = jesteś celem. Jedyna różnica to taka, że ciężej Ci żyć, bo nie możesz się bronić na porządnie.
Cytat:
Napisał Veliothe Zobacz post
*PVP.
-White Skulla otrzymujemy przy zaatakowaniu gracza bez skulla lub ze skullem chyba, że gracz zaatakował nas pierwszy.
Napisałem, że jesli ktoś nas zaatakuje pierwszy - po oddaniu mu nie mamy skulla.

Poza tym nawet jesli wpadloby Ci na respa kilka osób to zabicie Ciebie nie bedzie im sie oplacalo... Bo nic z Ciebie nie wypadnie.. Chodzi o to aby zabijanie ludzi neutralnych było nieopłacalne...
Jesli chcesz zabijac - musisz liczyc sie ze stratami... Jesli nie chcesz zabijac - Twoje eq jest bezpieczne.

Ostatnio edytowane przez Veliothe ; 07-04-12 o 01:14
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 07-04-12, 02:38   #4
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

A, to źle coś spojrzałem albo zedytowałeś złą składnie, bo tam mi wydawało się, że po zabiciu ze skullem/bez i tak przeskakuje na PvP.
W takim wydaniu wydaje mi się to trochę takie.. hm. Bez sensu. Ewentualnie zawsze może być tak, że zwyczajnie dla EQ będą lurować Ci sto potworów pod schody lub/i atakować razem z potworami, aby nie było sytuacji, że tylko oni zabili. Bo wtedy EQ spadnie, tak?
Wicked jest nieaktywny  
Stare 07-04-12, 02:49   #5
Legolas
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 148
Domyślnie

Bardzo dobry pomysł . :)
Słowa do twórców - naprawdę chcielibyśmy aby to się zmieniło , za dużo graczy ginie i kończy swoja przygodę .
Gram już długo zawsze pomagam nowym i szczerze większość mi się na to skarżyła .
A także z tego co wiem jak i z postów wiele graczy już skończyli przez to grać .
I nie mówcie mi że chuj z ciotami , pizdami i noobami . Bo dużo też miałem przyjaciół i normalnie ogarniali a przez nieuzasadnione zabójstwo skończyli grać.

Może to dziwne że po jednym zabójstwie ktoś kończy grę no ale są tacy gracze i wcale nie jest ich mało . Sam po sobie wiem że też to bardzo mi psuje sympatyczny klimat.

Mam nadzieję że wiele graczy się pod tym podpisze .
No kolega podsunął jakiś pomysł , ja kiedyś myślałem o zwiększeniu kar za zabójstwo .
Czyli np Za jeden frag dziennie . -nic
Za 2 Fragi dziennie RS .
Za 3 fragi dziennie ban .

Mogło by być wprowadzone war mode. I gdy 2 klany które wywołali by wojnę mogliby by się zabijać bez konsekwencji .

Nie wiem czasami ktoś mi piszę walczę o pokój ,spokój i zmiany na serwie aby utrzymywać porządek .
Ale gdy proponuje takie coś odpowiadają że nie bo nie można by prowadzić wojen , więc ludzie albo chcecie się bić albo nie bo na forum piszecie że nie a w grze co innego .

3. Problem to to że nie pozwalacie działać neutralnym klanom.
Teraz powiem szczerze klany neutralne są nie zabijane , za co dziękuję.:)

Ale szkoda że nie pozwalacie nam się bronić . Czasami były sytuacje że ktoś z klanu zginął a my nie mogliśmy takie pkera zabić bo ryzykowaliśmy spięcia z innymi silniejszymi klanami .

Nieraz widzę jak nowy niewinny gracz jest zabijany i bardzo chciałbym go obronić ale się boję ze ja za to oberwę od innych graczy.
I szkoda że nowi gracze nie mający znajomych mogą liczyć jedynie na siebie.

A więc jak możecie pomyślcie o nich ,a co do noobów przypomnijcie sobie ze też kiedyś nimi byliśmy.

Jeżeli administracja nic nie zrobi dobrze , no może szkoda .
Ale to my gracze możemy wszystko zmienić i nakłaniam do zastanowienia się zanim coś złego zrobimy i jak chcemy aby było ,może właśnie ktoś chce aby było tak jak pisze .

Dobrze kończę już , jeżeli wszystko przeczytałeś/aś dziękuję . :)

Noobów proszę abyście czytali wszystko co można nauczyli się coś z samouczka , np rozmowy z NPC a na pewno sobie poradzicie w grze.

A także powtarzam każdy gracz potrzebujący pomocy , może napisać do członków Red Rose , a jak będziemy mogli to pomożemy.

Pozdrawiam i Życzę miłej gry . Każdemu wbicia 100 poziomu a tym co wbili 200 i Wesołych Świąt.



Czipsu
Legolas jest nieaktywny  
Stare 07-04-12, 04:24   #6
miszcz
 
Avatar miszcz
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Chorzów
Postów: 65
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do miszcz
Domyślnie

pomysł ciekawy, a raczej sama idea. Uważam, że farmienie jest nie fair w porzadku do innych graczy, zwłaszcza że nie mamy jak się bronić. W najgorszej sytuacji są magowie. Mag łatwo pada, ma dużo runek i potek przy sobie. Przyznaje, że już nie raz padłem ofiara tzw. PA (power abuser) gdzie ja mag mający 350~hp nie mam żadnych szans gdy wpada we mnie 40 mag z summonami i kolega z Exoritu blokujący mi drogę ucieczki (tłumaczący się potem głupio, że mnie nie bił). Uważam, że wojna jak najbardziej, war system stanowczo nie, ale w jakiś sposób trzeba ograniczyć to farmienie na neutralnych graczach. Nigdy nie miałem spięć z członkami Exoritu, a padłem 2 razy ofiarą ich nudy(?) oraz wielu z moich znajomych padło z ich ręki, również nie mając z nimi na pieńku.
__________________
Pozdrawiam !;)
miszcz jest nieaktywny  
Stare 07-04-12, 15:13   #7
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicked Zobacz post
A, to źle coś spojrzałem albo zedytowałeś złą składnie, bo tam mi wydawało się, że po zabiciu ze skullem/bez i tak przeskakuje na PvP.
W takim wydaniu wydaje mi się to trochę takie.. hm. Bez sensu. Ewentualnie zawsze może być tak, że zwyczajnie dla EQ będą lurować Ci sto potworów pod schody lub/i atakować razem z potworami, aby nie było sytuacji, że tylko oni zabili. Bo wtedy EQ spadnie, tak?
Gdy zginiesz od moba - tak eq spada. Ale Ty jak widzę doszukujesz się dziury w całym.. Będą lurować... I co z tego? System ten ma UTRUDNIĆ zabijanie neutralnych graczy. Sprawić żeby nie było to tak opłacalne jak do teraz.

Teraz podchodzi do Ciebie 45 mag z sd i summonem - Ciebie nie ma i nieważne czy expisz czy nie... On zarabia na Tobie a jedyna trudność która go napotka to 15 min pz... Z tym systemem nie będzie tak łatwo.. Nie zaabiją Cie podczas obkupowania się w potiony lub wyciagania kasy z banku bo im się to nie opłaci... stracisz tylko trochę EXPa a oni zdobędą fraga + 15 min pz.
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 08-04-12, 02:29   #8
Legolas
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 148
Domyślnie

no powyżej też dobry pomysł
Legolas jest nieaktywny  
Stare 08-04-12, 10:08   #9
blanko2222
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Polska
Postów: 144
Domyślnie

Po pierwsze beznadziejny pomysł bo kompletnie nic nie zmienia , nie chcę mi się wierzyć ,że gracze zabijają neutrali czy newbie dla kasy , robią to dla przyjemności ,a czy temu co zginie zleci 10 czy 20k to już nie ma znaczenia.

Cytat:
Napisałem, że jesli ktoś nas zaatakuje pierwszy - po oddaniu mu nie mamy skulla.

Poza tym nawet jesli wpadloby Ci na respa kilka osób to zabicie Ciebie nie bedzie im sie oplacalo... Bo nic z Ciebie nie wypadnie.. Chodzi o to aby zabijanie ludzi neutralnych było nieopłacalne...
Jesli chcesz zabijac - musisz liczyc sie ze stratami... Jesli nie chcesz zabijac - Twoje eq jest bezpieczne.
ehhhh
__________________
''Nie jestem jak inni, inni są jak inni
wszyscy podobni do siebie, wszyscy winni''
blanko2222 jest nieaktywny  
Stare 08-04-12, 15:45   #10
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

@Up Że co? Nie ma znaczenia czy zleci nam 20k? Dla Was HLVLI nie ma znaczenia a dla nas jest ;s 20k to dużo jak na nasze możliwości a po stracie tego nikt nam nic nie odda. Więc nie krytykuj pomysłu, jeśli nie masz lepszych argumentów... Weź pod uwagę całość altarońskiego społeczeństwa a nie tylko swoją osobę.
Veliothe jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:27.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin