Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 08-02-12, 14:57   #1
Marcinusek
 
Zarejestrowany: Lis 2011
Postów: 1
Domyślnie Trening postaci.

Jestem w trakcie trenowania postaci i szczerze powiedziawszy nudne to strasznie :(

Trenowanie na Szlamie powoli staje się nie efektywne, za szybko padają pomimo tego że stosuje najsłabszą możliwą broń i tryb walki defensywnej.

Po kilku godzinach trenowania, w czasie których przekopałem forum przyszła mi do głowy propozycja modyfikacji systemu trenowania, mianowicie:

Wykorzystanie istniejącego na mapie "Obozu Szkoleniowego" (aktualnie niedostępny).
Idea treningu jest taka aby wszyscy gracze mogli wysłać tam swoją postać w celach treningowych. Oczywiście nic za darmo. Aby uzyskać dostęp do obozu należało by się wykazać i w tym celu wykonać kilka misji. Przy okazji których należało by skompletować specjalny zestaw szkoleniowy różny dla poszczególnych profesji, w skład którego wchodziła by bron, tarcza i wszystkie elementy zbroi.

Sama idea treningu w mojej propozycji wyglądała by następująco.
Idziemy do odpowiedniego NPC robimy zadanie w nagrodę dostajemy talon na trening. Udajemy się do obozu szkoleniowego i za posiadany talon, oraz niewielka opłatę możemy rozpocząć trening.

Pozostawianie postaci w obozie treningowym wyglądało by następująco:
trenując walkę wręcz stajemy na "ala ringu bokserskim" na przeciwko nas pojawiał by się NPC odpowiedzialny za trening i rozpoczynała by się walka. podczas walki można by się wylogować, a trening odbywał by się dalej i trwał by tyle ile fizycznie trwa dziś trening na każdym poziomie skill.
dla rycka z mieczem 1h i 2h podobnie.
dla zwiadowcy oczywiście strzelnica
dla maga jakaś pseudo szkoła magiczna (nie znam tej profesji i nie wiem jak wygląda potrzeba treningu).

Aby nie było zbyt łatwo, jednorazowo istniała by możliwość trenowania tylko 1 poziomu i tylko 1 umiejętności.

W zamyśle, sam trening różnił by się na poszczególnych poziomach i tak powiedzmy do 50 lvl zdolności trening by poległa na walce z jakąś maszynka (worek bokserski, tarcza, manekin, kamień runiczny)

A na poziomach wyższych na pojedynkach z NPC.

Sądzę ze taka modyfikacja systemu trenowania postaci znacznie uatrakcyjni grę. Gracze którzy maja ochotę pograć w prawdziwe RPG, chętnie będą rozwiązywać łamigłówki i zadania, w zamian za umiejętności.

Natomiast gracze, którzy tworzą postaci tylko dla PVP pozostali by przy dotychczasowych metodach treningu.

Widzę też jeszcze jeden plus całej modyfikacji. Mianowicie eliminacje botów, bo niby po co stawać na bocie i trenować jak można realizując zadanie oddać legalnie postać na trening.

To tylko ogólna idea, mam jeszcze kilak pomysłów na jej dopracowanie i urozmaicenie, ale o tym jak pomysł uzyska aprobatę innych graczy :)



to się rozpisałem :D
Marcinusek jest nieaktywny  
Stare 08-02-12, 15:09   #2
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

O ile sam pomysł wydaje mi się ciekawy to już ta nagroda to ukłon dla leniwców.
Umiejętności w tym momencie i tak zdobywa się bardzo szybko. Pamiętaj, że masz jeszcze system punktów nauki.
Wprowadzając Twoją idee do gry, ktoś kto wykonał zadanie, mógłby w bardzo szybki i prosty sposób zdobyć ogromne umiejętności praktycznie zerowym kosztem.
I czy aby nie przesadzasz z tą trudnością w trenowaniu? Zawsze możesz przerzucić się na lepsze potworki lub graczy :)

Ostatnio edytowane przez Obles ; 08-02-12 o 15:56
Obles jest nieaktywny  
Stare 08-02-12, 15:47   #3
cinkiwonsz
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Skąd: Óć
Postów: 545
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do cinkiwonsz
Domyślnie

Wygląda to ciekawie i nawet spodobałoby mi się, gdyby nie to, że nie powinno się już bardziej przyspieszać skillowania. A co myślisz o tym, żeby zamiast zwiększać umiejętności, trening w obozie szkoleniowym dawał punkty nauki? Oczywiście w symbolicznych ilościach i sam talon, o którym piszesz, byłby trudny do zdobycia, trzeba byłoby za każdym razem trochę się napracować.
cinkiwonsz jest nieaktywny  
Stare 08-02-12, 17:36   #4
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

mi sie pomysl podoba ale nie tak jak jest to opisane. Oboz szkoleniowy szkoliłby juz tylko tych najbardziej doswiadczonych i byłoby można tam podbić maksymalne skille o pare punktów. np z 100 do 110.
Attax jest nieaktywny  
Stare 19-02-12, 18:05   #5
speedfire1993
 
Avatar speedfire1993
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: kolo Warszawy
Postów: 88
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do speedfire1993 Wyślij wiadomość poprzez Skype? do speedfire1993
Domyślnie

fajne, tylko mim zdaniem trzeba byc zalogowanym, a skille rosna tak jak zawsze x1 ;]. @up^Wydaje mi sie ze max skill to 100
__________________
Mówisz może? Jakie może, morze to rozstąpił Mojrzesz.
speedfire1993 jest nieaktywny  
Stare 29-02-12, 15:18   #6
Thorgerder
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Skąd: Kołobrzeg
Postów: 8
Domyślnie

Wydaje mi się że punkty nauki wprowadzono po to, aby mieć dobre skile, bez konieczności długotrwałego skilowania, więc poco jeszcze obozy szkoleniowe?
Thorgerder jest nieaktywny  
Stare 29-02-12, 15:31   #7
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

To jest zły pomysl. Który i tak by nie wszedł gdyż administracja na to sie nie zgodzi.
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny  
Stare 29-02-12, 17:11   #8
Erlonus
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 1
Domyślnie

Bez sensu , bez pracy nie ma kołaczy chce się mieć skill trzeba trenic ręcznie jak się nie podoba to bota -> ban :D
Erlonus jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:55.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin