Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Community PVP

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 16-07-17, 19:27   #31
makmej
 
Avatar makmej
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Koszalin
Postów: 484
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
1. Już teraz jest 10s, czyli 5s na zabicie między użyciami. Zwiększając cd do 20s nie uratuje rycerza, po którego wbiegnie ekipa, nie stanie się wtedy bezużyteczny? Przy bossach to też trochę dużo czasu.

2. Kiedyś tak było i cały ten fragment silnika damages.cpp został przepisany, by było jak jest teraz. Nie mam dostępu do takich rzeczy. :<


1. Często jest tak że rycerz wytrzymuje zdecydowanie za dużo gdy zostaje odseparowany od reszty teamu, sam grałem rycerzem i wiem jak jest... te pare sekund bardzo dużo zmieni
__________________
22:26 Pawel: Albo tak: ‡ Jestem drwalem i jestem SPOKO! ‡
makmej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-17, 19:33   #32
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Cytat:
Napisał Figovsky Zobacz post
Zrobić ten exp za ludzi to będzie więcej osób chętnych do dojścia do któregoś z teamów. Będzie też lepsza zabawa, więcej osób będą woleli się bić zamiast expić.
Nie wiem jak z fragami, brak fragów wydaje mi się lekką przesadą, ale z drugiej strony i tak neutrali będzie tyle co palców na jednej ręcę.
Zmniejszyc czas respu bossów tak chociaż o 3 razy, bo czekać na atte miesiąc czy na borute 3 miesiące to przesada.
Wymagania lvlowe w setach zmniejszyć do 0.
Zwiększyć bonus expa dla ludzi expiących w team huntach. Im więcej ludzi będzie grało w team huntach, tym mniej osób będzie grało samemu. Ma to w chuj pozytywów, bo Ci co grają solo to na długo na altaronach nie zagoszczą, a Ci co sobie znajdą ludzi do gry, będą grali dłużej. Na tibii jest to fajnie zrobione, cały czas ludzie szukają ziomków do wspólnych huntów.
Myślałem jeszcze nad usunięciem blessów, skoro bossy będą częstsze i sety bez wymagań lvlowych, to żeby zbytnio sety kilku osób nie namieszały w sile jednego teamu nad drugim, to wtedy przez brak blessów, będzie można z takiego skurczybyka zlocić seta. No i też większy exp za ludzi. Także przy usunięciu blessów może zostać system fragów, bo nikt nie będzię już się bał rsów wbijać.
Co do balansu to odes rago i hape odes kpiro znerfić. Kilka expowisk gdzie za duże expy lub profity się kręciło też znerfić (np. piaskowe, profany, gargi). Znerfić też alchemika, tzn. żeby robienie potów wymagały więcej składników, tak dwukrotnie więcej, bo zarabiać 50 talarów w 2 godziny noob charem na pszczołach to przesada. Dać możliwość nekromantom leczenia IHami
Dodać licznik graczy online na stronie głównej.



No i w sumie troche ciekawej by było, ale jeśli mamy robić ankiete do każdego pomysłu co napisałem i ją przeglosowywać, to jebać to. Najlepiej Merv sam to oceń i wprowadź to co twoim zdaniem było by okej.


@edit

Dodatkowo już na stronie głównej altaronu, wypadało by napisać, że trwaja pracę nad wystartowaniem nowego serwera PVP. Z przekierowaniem do tego tematu. Poprzednia edycja wystartowała tak szybko, że sporo osób nie wiedziało, że wgl reset był. Im więcej osób zobaczy, że altarony będą resetowane, tym więcej bedzie czekać na start.
Problem w tym, że jeżeli zrobisz exp za ludzi to odpadną wszystkie osoby, które nie zamierzają się bić, a bez nich handel i ekonomia jeszcze bardziej leżą.

Bossy jeżeli będą częściej to i lepszych itemów się nagromadzi dużo i nie będą miały żadnej wartości.

Z jednej strony chcecie zmniejszyć expa/h, z drugiej zwiększyć bonusy expa w drużynie? Wtedy zmiany w hp piaskowych hydr nic nie dadzą, bo za sprawą bonusu się zrobi tyle samo expa. ;p

Blessy są jedną z niewielu rzeczy w Altaronie, które służą do spalania ludziom pieniędzy, bez nich będziemy mieć hiperinflację.

IHy do nekro można dać i tak tym guzik leczą.

Licznika ja nie dodam, nie mam strony.

Co do składników, ich cen, itp. itd. -> jak zwiększam hp mobom, wydłuża się czas ich bicia, zwiększa się waste. Jeżeli nie będą mieli ludzie kasy to nie dadzą dużo za składniki.

Cytat:
Napisał makmej Zobacz post
1. Często jest tak że rycerz wytrzymuje zdecydowanie za dużo gdy zostaje odseparowany od reszty teamu, sam grałem rycerzem i wiem jak jest... te pare sekund bardzo dużo zmieni
Ja jedynie pytam czy to nie będzie za dużo, aktualnie 5s czasu bez kostelnaara = 2 tury, gdyby zwiększyć o 5s to już będzie 5 tur, o 10s to będzie 7 tur. Innymi słowy pewna śmierć.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-17, 20:05   #33
makmej
 
Avatar makmej
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Koszalin
Postów: 484
Domyślnie

Tu raczej Marek chodzi o graczy którzy lubią sobie tworzyć X postaci i zbierać miodki przez 12h dziennie, następnie kupią troche skrzydeł nietoperza które lecą zbyt często z wampirów przez co stać ich na zrobienie miliona miksturek... Ewentualnie sami zdropią skrzydełka tak jak i ja robiłem moim rycerzem duch-alch.

Zmniejszyć drop skrzydeł nietoperza z wampirów z 1-6 do 1-3!!!!!!
__________________
22:26 Pawel: Albo tak: ‡ Jestem drwalem i jestem SPOKO! ‡
makmej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-17, 20:15   #34
sokoskiii
 
Zarejestrowany: Lip 2017
Postów: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Bossy jeżeli będą częściej to i lepszych itemów się nagromadzi dużo i nie będą miały żadnej wartości.



Ja jedynie pytam czy to nie będzie za dużo, aktualnie 5s czasu bez kostelnaara = 2 tury, gdyby zwiększyć o 5s to już będzie 5 tur, o 10s to będzie 7 tur. Innymi słowy pewna śmierć.

Bossy mogą być częściej, ale skrzynki rzadziej by dropily wyjątkiem by była boruta z niej zawsze skrzynka.



kostelnar zmienic z 5s na 7s i trzeba to przetestować.
sokoskiii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-17, 20:46   #35
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Problem w tym, że jeżeli zrobisz exp za ludzi to odpadną wszystkie osoby, które nie zamierzają się bić, a bez nich handel i ekonomia jeszcze bardziej leżą.
Serwer upada, gdy oba teamy przestają grać. Osoby, które nie chcą się bić też przestają grać w raz z odejsciem obu teamów. Także tu nie ma co patrzeć na te 'osoby które nie chcą się bić' tylko na teamy ;p

Po drugie i tak prawie wszystkie osoby, które nie zamierzają się bić dołączają do Hertagonu. Więc nadal będą sobie mogli spokojnie grać, żaden z teamów ich nie ruszy, chyba że pojedyńcze osoby na to zasłużą.

I po trzecie zawsze te osoby, które nie zamierzają się bić, mogą zmienić zdanie bo będzie się bardzo opłacało zabijać innych :). No na logike, wolał byś isc na godzinę mozolnego expa, czy zapolować na jakiegoś dużo większego levelka i zyskać tym sposobem tyle samo expa, a nawet więcej?

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Bossy jeżeli będą częściej to i lepszych itemów się nagromadzi dużo i nie będą miały żadnej wartości.
Tak to prawda. Tylko w dłuższej perspektywie czasu. Po 3 miesiącach poprzedniej edycji był aż jeden set dwuwnękówy (mój). Więc chyba się nic nie stanie jak po 3 miesiącach teraz będą aż 3 dwuwnękowe sety? xd Po drugie jak nie będzie blessów to każdy będzie chciał dwa, trzy a nawet więcej setów na zapas :) Więc nawet w dłuższej perspektywie przy takiej kombinacji nigdy nie będzie tak, że sety nie będą miały żadnej wartości.
Ponadto i tak pewnie 4 edycja nawet nie dotrwa do tych 3 miesięcy.

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Z jednej strony chcecie zmniejszyć expa/h, z drugiej zwiększyć bonusy expa w drużynie? Wtedy zmiany w hp piaskowych hydr nic nie dadzą, bo za sprawą bonusu się zrobi tyle samo expa. ;p
Zwiększyc bonus expa w drużynie chcemy po to, żeby ludzie nie expili sami, bo expienie samemu jest zniechęcające do gry. Jak ludzie zaczną dobierać się w drużyny, to będzie więcej osób grało. Tu nie chodzi o exp, ale o to, żeby te randomy, neutrale, grały z kimś, zrobiły jakiś team, albo dołączyli do jakiegoś. A zmniejszenie expa z potworków to jest druga sprawa

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Blessy są jedną z niewielu rzeczy w Altaronie, które służą do spalania ludziom pieniędzy, bez nich będziemy mieć hiperinflację.
Blessy są do spalania pieniędzy? Chyba neutralom. Bo jak osobom z gildi walczących będzie na akcji spadał po kilka razy plecaczek + eq na każdej akcji, to uwierz, że straci znacznie więcej hajsu niż na blessy. Ale można zrobić jeszcze bardziej hardkorowo z kasą. Po prostu blessy nie będą działać w PVP.



Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Co do składników, ich cen, itp. itd. -> jak zwiększam hp mobom, wydłuża się czas ich bicia, zwiększa się waste. Jeżeli nie będą mieli ludzie kasy to nie dadzą dużo za składniki.
Nie miałem na myśli, że w 2 godziny na pszczołach robi się 50 talarów za miodki. Tylko te 50 talarów mamy w potach, nawet więcej, z tych miodków, które uzbieramy w 2 godziny. Poty później zużywamy na expie i ello 300 talarow w banku w dzien. Alchemik jest op

Ostatnio edytowane przez Figovsky ; 16-07-17 o 20:58
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-17, 21:01   #36
grrysikk
 
Avatar grrysikk
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 27
Domyślnie

Ja bym proponował ;
*Dać leczenie ihami nekro
*efo pvp w czasie warmoda
*zmiejszyć dmg odes rago/hape odes kpiro
*dodać możliwośc ulepszania kuszy w kostce
*delikatnie zbufowac bomby bo po nerfie stały sie kompletnie nieoplacalne
*podzielic miktury dla ek male , rp srednie , mag duze
*wprowadzić 7-10 dniowe yelowki
grrysikk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-07-17, 02:30   #37
Zao
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 91
Domyślnie

Cytat:
Napisał grrysikk Zobacz post
Ja bym proponował ;
*Dać leczenie ihami nekro
*efo pvp w czasie warmoda
*zmiejszyć dmg odes rago/hape odes kpiro
*dodać możliwośc ulepszania kuszy w kostce
*delikatnie zbufowac bomby bo po nerfie stały sie kompletnie nieoplacalne
*podzielic miktury dla ek male , rp srednie , mag duze
*wprowadzić 7-10 dniowe yelowki
Świetne pomysły, enfo z expem za ludzi w warmodach, genialne!! może jakieś by były,

Tylko te mikstury by się nie sprawdziły, było to już omawiane

Zastanawiam się po co utrudniać expienie i zarabianie kasy?? jeśli chodzi o kasę to mają ją tylko Ci co bawią się w Alchemie, stała się ona konieczna bo normalnie nie da się zarobić. A jeśli chodzi o expienie to jaki jest cel wydłużenia nudnego czasu na expach, trochę tego nie rozumiem. Przecież expienie to konieczność i nie ma żadnej przyjemność w siedzeniu dłużej na expie na którym każdy wie gdzie jaki kamyczek leży. Czekam na rzetelną odpowiedź

Jeśli na Altaronie mamy parę expowisk które każdy świetnie zna to exp za ludzi jest świetnym pomysłem, utrudnić exp od 70-80 lvl żeby ludzie wbijali lvl na sobie a nie na tych wydeptanych expach, jak dla mnie to za zabicie jakieś osoby w warmodzie mogło by być 100% expa który ktoś straci za śmierć, i wtedy zrobić wolne expienie. Czym mniej nudy w grze tym więcej graczy :D

Jeśli chodzi o pomysł z zwiększeniem hp potworom, to te które się leczą będziemy zabijać 3 razy dłużej,

Cytat:
Napisał Zao Zobacz post



Jeśli na Altaronie mamy parę expowisk które każdy świetnie zna to exp za ludzi jest świetnym pomysłem, utrudnić exp od 70-80 lvl żeby ludzie wbijali lvl na sobie a nie na tych wydeptanych expach, jak dla mnie to za zabicie jakieś osoby w warmodzie mogło by być 100% expa który ktoś straci za śmierć, i wtedy zrobić wolne expienie. Czym mniej nudy w grze tym więcej graczy :D
,
100% expa za ludzi już czuję to kombinowanie ze zmianą profesji, albo daj mi parę lvl oddam Ci jak wrócisz do gry
Ktoś przestaje grać i każdy w gildi +5lvl, różne zagrania wojenne z oddawaniem poziomów. Zły pomysł!

Ostatnio edytowane przez Zao ; 17-07-17 o 02:21
Zao jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-07-17, 09:30   #38
sokoskiii
 
Zarejestrowany: Lip 2017
Postów: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zao Zobacz post
Świetne pomysły, enfo z expem za ludzi w warmodach, genialne!! może jakieś by były,

Tylko te mikstury by się nie sprawdziły, było to już omawiane

Zastanawiam się po co utrudniać expienie i zarabianie kasy?? jeśli chodzi o kasę to mają ją tylko Ci co bawią się w Alchemie, stała się ona konieczna bo normalnie nie da się zarobić. A jeśli chodzi o expienie to jaki jest cel wydłużenia nudnego czasu na expach, trochę tego nie rozumiem. Przecież expienie to konieczność i nie ma żadnej przyjemność w siedzeniu dłużej na expie na którym każdy wie gdzie jaki kamyczek leży. Czekam na rzetelną odpowiedź
Dokladnie jak utrudnia zarabianie kasy to juz widze jak niektórzy z naszych po 1 desce wychodza na akcje...>"Ja nie wychodzę bo nie mam kasy"
sokoskiii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-07-17, 11:52   #39
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Ode mnie po raz wtóry:
Reset co trzy miesiące lub exp lecący 2x wolniej powyżej 100 poziomu.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-07-17, 12:22   #40
Zao
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 91
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Ode mnie po raz wtóry:
Reset co trzy miesiące lub exp lecący 2x wolniej powyżej 100 poziomu.
Reset jest spowodowany tym, że ludzie nie grają, ludzie przestają grać bo nie chce im się siedzieć cały czas na tych samych expach od paru lat, co ma do tego jaki będą mieć lvl? Tym bardziej będzie im się nudzić bo dłużej będą musieli siedzieć na tych samych expach.
Zao jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 3 (0 użytkownik(ów) i 3 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:39.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin