Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-02-19, 20:56   #291
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Znaczy generalnie to widzę, że problem ze startem spvp dotyczy głównie (wśród graczy) warunków przeniesienia postaci po zakończeniu 'sezonu' na 'cpvp'. Powiem szczerze - mam w dupie Wasze bossy tam i Waszą rozgrywkę. Jak dla mnie mogłoby wcale nie być przenosin, ale wiem, że przyczyni się to do ceny talarów, które opierdole z Ickiem, więc będę w to brnął skoro ruszyliście.

Propozycja na kolanie w oparciu o wcześniejszą dyskusję:
Tabela expa na sezonowym zostaje zmniejszona, by poziomy były zdobywane szybciej do domyślnego 155 poziomu, każdy kolejny już zgodnie z obecną tabelą. Po zakończeniu postacie zostają przeniesione z jednolitym dla każdego ekwipunkiem i kwotą talarów, co umożliwi kontynuowanie rozgrywki na community. Postacie przenoszą expa 1:1, lecz poziom przelicza się na aktualny exp stage (czyli postacie będą "X" poziomów słabsze, bo zmieni się tabela expa). Palki dostają kuszę i set adekwatny do poziomu, rycerze broń i set, magowie wanda i set. Ilość talarów również adekwatna do finalnego poziomu (nie znam inflacji na cpvp więc nie będę tu polemizował).
Postacie domyślnie ze 150 spadną na 90 poziomy (my bet, ur turn).
Misje oraz PNy zdobyte na community zostają W CAŁOŚCI przeniesione na CPVP (czyli jeżeli postać miała 150 to dostaje PNy za 150, nie ważne, że ma 90; blokada skill/lvl chyba tu rozwiąże sprawę). PNy za misje zostają PRZELICZONE i dodane do konta.
Skille zostają CAŁKOWICIE zresetowane (rekompensata w nadprogramowych PNach), lecz na sPVP skillowanie jest ZNACZNIE przyśpieszone do poziomu skilli adekwatnego do PVP (później, podobnie jak exp po 155 poziomie, wracają do normy).
Celem propozycji jest przeniesienie postaci, które nie będą ani przesadzone, ani gotowe do walki; zaś na spvp ma to przyśpieszyć warmode i nie płakanie charloverów. Chcemy się bawić, a nie skillować pierwszy tydzień czy dwa.
Jeżeli potrzeba - zmienić warunki uzyskiwania expa w warmode na spvp, by przelewy expa nie były opłacalne, ewentualnie oznaczyć przeniesione postacie jakimś tokenem.
Thats mine mind, let me know urs.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-19, 22:48   #292
krok
 
Zarejestrowany: Lis 2015
Postów: 93
Domyślnie

@Rahilux godzina 22:48 17 graczy online! najs!
krok jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-19, 23:55   #293
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie



a sam już wylogowałem tak jak i każdy z drużyny z którymi expiłem teraz :S
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-02-19, 03:35   #294
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

ale odnieście się do mojego posta, dalej, startujmy to, bo nie wiadomo czego oczekujemy.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-02-19, 04:38   #295
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Restart CPVP na pewno nie uleczy altarońskich serwerów PVP. Gracze którzy zakładają konta na projektach typu RPG (w poprawnym tego skrótu znaczeniu) chcą uciec od wszechobecnej patologi która znajduje się na większość OTSów. Jeżeli wrzucimy ich do jednego wora z agresywnymi graczami to automatycznie emigrują na inne projekty. Dlatego uważam, że na tym etapie życia projektu, należy rozdzielić raz na zawsze dwa światy i już nigdy ich do Siebie nie porównywać, a nie daj boże je scalać poprzez przenoszenie postaci. Cipsoft, lat temu parę znalazł rozwiązanie na utrzymanie i jednych i drugich graczy, wprowadzając servery non-pvp. U nas w Altaronie mamy teraz semi-pvp world i jeżeli dalej grają na nim ludzie, to należy ich zostawić w świętym spokoju.

Serwer sezonowy, jeżeli w ogóle ma powstać, to na pewno nie na zasadach z ostatniej edycji, gdyż zupełnie on nie wypalił. Rozgrywkę na nim rozpoczęło stanowczo za mało graczy, a potem to już poszło lawinowo, czyli standardowy owczy pęd "nie ma graczy bo dead ots, a dead ots bo nie ma graczy". Oczywiście zawiniła też masa błędów, jak rosnąca liniowo z każdym poziomem przepaść między magiem a zwiadowcą, jeżeli chodzi o prędkość. Zdecydowanie atutem nie był czas respawnu bossów ustawiony na godzinę restartu serwera i poprawa jego działania która trwała ponad miesiąc.

Reasumując: jeżeli chcemy nowy serwer sezonowy, to trzeba go naprawić, a nie usuwać serwer community, który jakoś Sobie radzi, mimo pracy administracji niemalże równej poziomu 0. Miały być nagrody za wygranie sezonowego i były, ale na litość boską zostały ogłoszone chyba na 4 tygodnie przed końcem? Biorąc pod uwagę PR administracji gracze założyli, że będzie to samo z nagrodami co z grudniowym update'm i po prostu nie zawracali Sobie głowy graniem na serwerze spvp, kiedy ich postać i tak zostanie usunięta a nagród tak jak i wyżej wspomnianej aktualizacji nie będzie.

Co proponuję? W sumie to nic nowego, nagrody rzeczowe, outfity, addony, dekoracje do domków, statusy i pomniki (w depo lub przed nim, nie na jakiejś tam górce ludzi psujących tą grę), ale przewidziane NA STARCIE ÓW SERWERA. Start sezonowego trzeba poprzedzić tygodniowym test serwerem, aby gracze mogli się przygotować do tego szaleńczego wyścigu szczurów. Dlaczego tydzień? Dlatego, że dłuższy okres przygotowań wyczerpie cierpliwość graczy, zmarnuje ich potencjał i zgasi ich zapał. Coś w stylu rozgrzewki, dla tych którzy z Altaronem mieli do czynienia na ostatniej edycji i nie znają wprowadzonych zmian, które czasami są przedstawione w changelog'u a czasami nie, a jak są to po miesiącu od ich wprowadzenia. Trzeba również dołożyć wszelkich starań, aby gra była fair, dla wszystkich. Krawaci... Kreweciarze won! Warto wspomnieć lub wspominać graczom, że jest sens używać (nie nad-) systemu raportów, aby wykluczyć nielegalną formę gry, a co by wynagrodzić ich starania należy utworzyć listę zbanowanych.

1. Zrównać przyrost prędkości profesji.
2. Osłabić runy masowego rażenia na magicznych poziomach 1-100 (chętnie się tym zajmę)
Takiej ilości hipokryzji nie przeczytałem jeszcze nigdy w życiu. Jesteś najbardziej fałszywą osobą jaką poznałem, a wielu starało się o ten tytuł.
Rmc, którego testy doprowadziły do mojego 2tygodniowego przestoju w depo na kostce, teraz pisze o "błędzie administracji" w związku z ograniczeniem prędkości profesji magicznych.
Warto zaznaczyć, że w części forum do której większość z Was nie ma dostępu, a której nie zacytuję, bo "na słowo" podpisałem "umowę" między mną a administracją o nie wynoszeniu "spraw wewnętrznych", RMC jest twórcą najbardziej absurdalnych i niszczących balans propozycji.
Zmienia strony częściej niż Włochy, leci tam gdzie mu wygodnie, zawsze każdemu dogryzając.
Wróżę mu karierę w polityce, utrzyma rodzinę bez ruszania w trase.
Jeżeli czymkolwiek ma się zająć - niech badają to hertagony specjalizujące się w teamhuntach na bagienach (z wewnętrznego więdzą o co chodzi).
Sugeruję przemiał doradców i wcale nie kandyduję siebie, bo jak każdy wie, polityk ze mnie były marny. Dodajcie do ukrytego w końcu ludzi tego wartych i dajcie im zbalansować ten server, bo dobierając swoje psy nic nie osiągniecie.

Są 2 drogi - tak jak ja powiedz otwarcie, że masz to w dupie, bo i tak "wiedzą lepiej", albo działaj zgodnie z tym o czym piszesz, "zbawicielu".

Legkan is back.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.

Ostatnio edytowane przez Windykator ; 03-02-19 o 04:57
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-02-19, 05:26   #296
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Cytat:
Napisał Windykator Zobacz post
Takiej ilości hipokryzji nie przeczytałem jeszcze nigdy w życiu. Jesteś najbardziej fałszywą osobą jaką poznałem, a wielu starało się o ten tytuł.
Rmc, którego testy doprowadziły do mojego 2tygodniowego przestoju w depo na kostce, teraz pisze o "błędzie administracji" w związku z ograniczeniem prędkości profesji magicznych.
Warto zaznaczyć, że w części forum do której większość z Was nie ma dostępu, a której nie zacytuję, bo "na słowo" podpisałem "umowę" między mną a administracją o nie wynoszeniu "spraw wewnętrznych", RMC jest twórcą najbardziej absurdalnych i niszczących balans propozycji.
Zmienia strony częściej niż Włochy, leci tam gdzie mu wygodnie, zawsze każdemu dogryzając.
Wróżę mu karierę w polityce, utrzyma rodzinę bez ruszania w trase.
Jeżeli czymkolwiek ma się zająć - niech badają to hertagony specjalizujące się w teamhuntach na bagienach (z wewnętrznego więdzą o co chodzi).
Sugeruję przemiał doradców i wcale nie kandyduję siebie, bo jak każdy wie, polityk ze mnie były marny. Dodajcie do ukrytego w końcu ludzi tego wartych i dajcie im zbalansować ten server, bo dobierając swoje psy nic nie osiągniecie.

Są 2 drogi - tak jak ja powiedz otwarcie, że masz to w dupie, bo i tak "wiedzą lepiej", albo działaj zgodnie z tym o czym piszesz, "zbawicielu".

Legkan is back.
"A ma pani dowód?", ewentualnie jakieś konkrety? Porób zdjęcia, załóż pozew zbiorowy. 😂😂😂
Polityka?
Kto w jednym poście zrobił jednoosobową szarżę po życiorysie nie podając a nie jednego konkretu?
Hipokryzja?
Kto napomknął o jego własnych korzyściach spowodowanych przenosinami postaci, po czym zaatakował ich przeciwnika w sposób ktorego Goebells by sie nie powstydzil?
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.

Ostatnio edytowane przez eremce ; 03-02-19 o 05:34
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-02-19, 10:36   #297
mutek99
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 40
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
"A ma pani dowód?", ewentualnie jakieś konkrety? Porób zdjęcia, załóż pozew zbiorowy. 😂😂😂
Polityka?
Kto w jednym poście zrobił jednoosobową szarżę po życiorysie nie podając a nie jednego konkretu?
Hipokryzja?
Kto napomknął o jego własnych korzyściach spowodowanych przenosinami postaci, po czym zaatakował ich przeciwnika w sposób ktorego Goebells by sie nie powstydzil?
Raportowanie bigosa ( na serwerze sezonowym XD) za skilowanie zrecznosci na taskerze. A zrobiles to tylko dlatego ,ze byles z nim w teamie i o tym slyszales . Wiec skoncz proszr czlowieku bo legkan ma 100% racji odnosnie twojej osoby
mutek99 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-02-19, 11:26   #298
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Nikt nie raportował Bigosa... Ale umówmy się, jeżeli ktoś 12h dziwnie z tą samą prędkością i bez błędów smaży ryby, to nie ma pytania "czy", jest tylko jak.

prośba o ograniczenie personalnych wycieczek.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-02-19, 11:45   #299
mutek99
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 40
Domyślnie

Obrońca Eremca sie znlazl, po jednych piniądzach
mutek99 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-02-19, 11:47   #300
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
"A ma pani dowód?", ewentualnie jakieś konkrety? Porób zdjęcia, załóż pozew zbiorowy. 😂😂😂
Polityka?
Kto w jednym poście zrobił jednoosobową szarżę po życiorysie nie podając a nie jednego konkretu?
Hipokryzja?
Kto napomknął o jego własnych korzyściach spowodowanych przenosinami postaci, po czym zaatakował ich przeciwnika w sposób ktorego Goebells by sie nie powstydzil?
jestem jednoosobowym samosadem zbiorowym. Naucz sie chociaz rac na bary swoje bledy zamiast z sojusznikow,czy to gracze czy administracja, robic sobie psy do bicia i przerzucacwine.

sory, no nie wytrzymalem tego czlowieka, w temacie dot zmian w potworach jest poruszony temat 3 kluczowych (przynajmniej dla mnie) mobo. rekinolaki, gorskie, lodowe wiwerny. fajniegdyby do startu spvp cos z tym ruszyc.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:37.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin