Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 19-04-14, 02:59   #1
sebcio12
 
Zarejestrowany: Maj 2012
Postów: 57
Domyślnie Pet'y i magiczna sakiweka.

Proponuje wprowadzić zwierzątka, czyli PETY. Które by za nami biegały. Można by przez nie przechodzić. Byłby to zwierzątka typu pies, kot, wiewiórka, żółw.

Po co nam one? Oczywiście po 1 pomagałby nam nosić przedmioty. Po 2 mogłyby zbierać dla nas lota po ustawieniu na nich odpowiedniej komendy. Np. wiewiórka ma 10 slotów. Ustawiamy, żeby zbierała nam miedziaki. Nie musielibyśmy otwierać potwora tylko pieniążki zbierałaby wiewiórka. Dodatkowo mogłyby nam pomagać nosić przedmioty.

Jak je zdobyć? Trzeba zdobyć odpowiedni przedmiot do oswojenia, a później takie zwierzątko złapać. Oczywiście posiadanie fajnego zwierzaka byłoby niezwykle trudne do zrobienia. Przedmiot do oswojenia porządnego zwierzaka musiałby wypadać niezwykle rzadko i z trudnych potworów (bosów?).

Zwierzątka by nie walczyły, zachowywałby się jak npc.

Niektóre zwierzaki posiadałby unikalne cechy np. dzięki niektórym by się nam szybciej odnawiała mana. Niektóre by nas leczyły minimalnie. A inne typu pies który jest najlepszym przyjacielem człowieka. W krytyczniej sytuacji, typu czarne hp. Nakładał na nas tarczę która pochłaniałaby część obrażeń. ITP ITD.

Oczywiście o zwierzaki trzeba dbać. Karmić je, pielęgnować ect. Oczywiście potrzebny byłby też do tego odpowiedni skill. Od razu nie będziemy mogli mieć niedźwiedzia czy nietoperza, musimy zacząć od oswojenia wiewiórki czy królika.

Nie byłby to wierzchowce! Chodziłby za nami, posiadałby odpowiedni slot w ekwipunku.



2? Magiczna sakiewka. Czy jest możliwość posiadania sakiewki do której po zabiciu danego potwora wpadałyby same pieniądze? Wszyscy przyznacie ze podnoszenie miedziaków jest monotonne :P
sebcio12 jest nieaktywny  
Stare 19-04-14, 07:36   #2
Garok
 
Avatar Garok
 
Zarejestrowany: Lut 2014
Postów: 165
Domyślnie

Pierwszy pomysł mi się bardzo podoba.
Garok jest nieaktywny  
Stare 19-04-14, 08:41   #3
sawyerknw
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Skąd: z karczmy w Neolith
Postów: 54
Domyślnie

fajny pomysł ale chyba mega trudny do zrobienia :P nawet w Tibii nie ma czegos takiego
sawyerknw jest nieaktywny  
Stare 19-04-14, 09:25   #4
Kubush
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 19
Domyślnie

Pomysł ze zwierzątkiem, które zbiera nam pieniądze jest super . Od razu jak to przeczytałem to sobie wyobraziłem małą małpkę albo tchórzofretkę, które plondrują ciało zabitego przez nas potwora . Ciekawy pomysł nie wiem jak wygląda to od strony silnika czy coś takiego byłoby możliwe pamiętam, że ostatnio summony crash'owały serwer jeśli tylko zmieniały poziomy .Pomysł na prawdę warty uwagi.

Pozdrawiam
Kubush jest nieaktywny  
Stare 19-04-14, 09:35   #5
mikeleplacido
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Skąd: Lublin
Postów: 279
Domyślnie

Pierwszy pomysł jest naprawdę dobry. Jedynie ta pielęgnacja...
mikeleplacido jest nieaktywny  
Stare 19-04-14, 09:54   #6
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Cytat:
Napisał sawyerknw Zobacz post
fajny pomysł ale chyba mega trudny do zrobienia :P nawet w Tibii nie ma czegos takiego
Nie wiem do czego się odnosisz, ale jeżeli do systemu petów, to się mylisz. Nie wiem czy miałeś kiedyś "przyjemność" gry na jakimś OTS o tematyce pokemonów. Takie "wybieram cię pikaczu" na tych ots'ach to właśnie taki a'la system pet. Z każdym poziomem pokemona można mu rozdać statystyki i nie ma z tym problemu, więc na podobnej zasadzie można by zrobić tutaj, no wykluczając oczywiście pokebale :D

Nie mam pojęcia jak będzie wyglądało to zadanie smoczych jeźdźców, ale może administracja już o tym pomyślała? Tak wnioskuję po tym krótkim opisie w zapowiedzi.
System petów od zawsze mi się podobał i zawsze będę za, pod warunkiem, że pety nie będą przeszkadzały podczas polowań.
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny  
Stare 19-04-14, 13:56   #7
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Ja natomiast wolę raczej mroczne klimaty niż biegające za nami kolorowe wiewiórki czy zajączki. Byłbym na tak jednak widzę to trochę inaczej. Żadne zwierzątka tylko potwory zrodzone z magii. Np coś w stylu złego oka, ducha, ognika, impa czy małej wiwerny. Odpowiednio expiony awansowałby na kolejne poziomy a my moglibyśmy mu wraz z rozwojem aktywować przeróżne umiejętności poczynając od rzucania na nas buffów typu + do mlv a kończąc na lekkim leczeniu nas w razie utraty 80% hp. Podnoszenie loota nie widzi mi się. A powiem nawet, że jak dla mnie mogłaby zniknąć informacja z czatu o loocie z potwora.
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 19-04-14, 14:19   #8
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Miedziakofoby leniwe. ;p Króliczki wielkanocne, różowe jednorożce i jeszcze magmowe galaretki, które jakby pełzły to by zostawiały śluz jak ślimak, a my podążając za nimi mielibyśmy taki poślizg, że speed +100. Jednorożcom bym dał rzyganie tęczom, które by podnosiło prawdopodobieństwo dropu!

Gdzie ta wiewiórka ma sobie wsadzić miedziaki? Jeden to by się jej może i GDZIEŚ zmieścił.

WIEM! Kangury i będą ładować do torby.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame

Ostatnio edytowane przez Mervakis ; 19-04-14 o 16:09
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 19-04-14, 15:35   #9
sebcio12
 
Zarejestrowany: Maj 2012
Postów: 57
Domyślnie

Mervakis' hejter :(
sebcio12 jest nieaktywny  
Stare 19-04-14, 15:56   #10
Harakiri
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 9
Domyślnie

Jak to gdzie? W buzi chomikuja!
Harakiri jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:38.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin