Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 29-07-14, 11:06   #31
Yooshi
 
Avatar Yooshi
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: St-ce
Postów: 321
Domyślnie

@up What?

W altarona da się grać tylko wojem...
Pozdrawiam Cię Mervakis.

Altarony takie łatwe
__________________
Superbia Avaritia Luxuria Invidia Gula Ira Acedia
18:59 Razel z Athoyra [NCL]: arogancki klaunie
23:07 Broom [HEX]: być dunem...
Yooshi jest nieaktywny  
Stare 29-07-14, 12:04   #32
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

Jak wg mnie powinno wyglądać leczenie Hape Tawisem u Duchownych?
Mlvl-wartość średnia
1-200
2-210
3-220
4-230
5-240
6-250
7-260
8-270
9-280
10-290
12-300
13-320
14-340
15-360
16-380
17-400
18-420
19-440
20-460
21-480
22-500
23-530
24-560
25-600
26-650
27-690
28-720
29-750
30-790
31-810
32 do 48-815 wzrost o 5 z każdym mlvl
49-900
50-930
kolejny wzrost co 2hp od 200 mlva

Leczenie u nieduchownych Hape Tawisem analogicznie jak wyżej /1.35
Wydaję mi się, że taki wykres prostoliniowy ze skokami w 2 miejscach w jakiś sposób problem by rozwiązał, w takim sensie, że opłacało by się jednak pakować te PNy w mlvl (o ile zwiad ma max 50 mlvl bo to moje przypuszczenia)

Tawisa nie przedstawię bo go zwyczajnie nie używam.
Jestem otwarty na dyskusje (nawet z Cewixem). Tylko pamiętajcie, że walczycie z wiatrakami. Nie zostanie to zapewne wprowadzone, to chociaż zmniejszcie te widełki między max a min w leczeniu bo to jest wg mnie najgorsze.
__________________
R.I.P. Altarony :< Niezapomniane chwile, niezapomniani ludzie i przygody...
GG 40756490
Mcree jest nieaktywny  
Stare 29-07-14, 13:07   #33
Alova
 
Zarejestrowany: Lip 2014
Postów: 5
Domyślnie

@up
Nie ma na co liczyć, pomysł fajny ale znacznie podniósł by leczenie więc raczej nie zostanie to zmienione. Dodatkowo trzeba byłoby wprowadzić zależność od profesji Bo rycerz leczyłby z tego samego czaru ~~600 zwiad ~~1k a mag jeszcze sporo więcej
Alova jest nieaktywny  
Stare 29-07-14, 13:21   #34
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

A gdzie w tej całej bajce jest mag duchowny? Skoro rycerz ma mieć takie super leczenie czyt. być samowystarczalnym to jaka rola maga ducha który, żeby właśnie nie to, że ma leczenie byłby niechciany na grupowe hunty (dmg ducha ssie).
Jeżeli ryc zamierza expić sam, naraża się na większe straty (używa uhy).

Jeżeli Marek testując to pisze o wzroście 20% to jest dużo (osobiście i tak olałbym wydawanie pn w magie i zaprzyjaźniłbym się z magiem-duchem)

Jedynie co ja bym zmieniał to koszt zwiększenia mlvl PNami to maksymalnego minimum
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 29-07-14, 13:21   #35
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

No tak, ale:
1) Mag jest jak papier i padnie na czerwiu gdy złapie kicka (pozdro Hanuman :>)
2) Policz ile mag duchowny będzie leczyć pozostałych, chociażby blokera na bossie podczas "SIO"
3) Na zwiadach się nie znam, chodziło mi o to żeby przy granicy maksymalnego poziomu magicznego przy użyciu PN było warto w to inwestować (różnica ma być bardzo widoczna)
__________________
R.I.P. Altarony :< Niezapomniane chwile, niezapomniani ludzie i przygody...
GG 40756490
Mcree jest nieaktywny  
Stare 29-07-14, 13:39   #36
Alova
 
Zarejestrowany: Lip 2014
Postów: 5
Domyślnie

Wystarczy spojrzeć ile osób gra jaką profesją. Większość niskolevelowych magów to nekromanci. Dlaczego tak jest ? Bo każdy mag jest papierowy a dodatkowo sioher sam nie poexpi bo ma cienkie obrażenia.

U woja i zwiadowcy jest to bardziej zbalansowane są rycerze 1h i duch i necro 2h tak samo. Zwiadowcy duchowni (dobre leczenie ale mniejsza strata na dmg niż mag) i necro = dps.

@Down
E tam nie ciężko cię złapać jak miałem pytanie to dało rade :D

Ostatnio edytowane przez Alova ; 29-07-14 o 14:43
Alova jest nieaktywny  
Stare 29-07-14, 13:50   #37
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bubsko Zobacz post
Zalamujesz mnie Merv,osoby na 50lv lecza sie niemal identycznie co osoby na 200lv,ok.
Podałeś wyznacznik, który nie ma znaczenia (level). :<

Cytat:
Napisał Bubsko Zobacz post
Problem polega na tym,ze ten 50lv walczy z potworami,które zadają nieporównywalnie mniejszy dmg niz potwory z którymi sie mierzy osoba na 200lv.
Uznajmy, że masz na myśli ilość hp, a nie level... 1 osoba, o której wspominasz (temat o woju więc jego dam za przykład) nie ma tarczy, która ma wystarczającego defa do redukcji obrażeń, nie ma dobrych bonusów w eq ani też odpowiednich umiejętności by doszło w ogóle do redukcji obrażeń (mówiąc o magicznych), a obrażenia fizyczne redukuje nieznacznie. Dodatkowo - czy to 50 czy 200 level, wojownicy expią i tu i tu na górskich trollach... Ale jeżeli mamy porównać do innych stworów, hm. Oficer walnie w 50 level tyle samo co górski troll w 200 level, 200 lvl zwyczajnie zredukuje obrażenia przez niego zadawane, poprzez dobre wykorzystanie tarczy, ewentualne opancerzone plecaki, etc.

Cytat:
Napisał Bubsko Zobacz post
Ty dalej twierdzisz,ze wszystko jest cacy,a nawet Ciebie już ciezko spotkac w depo,bo nie masz z kim porozmawiać tyle tutaj gra ludzi.
Jakbyś przeczytał inny temat to byś wiedział, że siedzę na teście cały czas, a już nie można odpalić obu clientów naraz. ;<
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 29-07-14, 16:08   #38
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

A co jeśli bazowa wartość leczenia tawisa wynosiłaby 3%hp+x(zależne od mlvla) podobnie z resztą czarów leczących, tylko % i x by się odpowiednio zwiększały ;)
cewix jest nieaktywny  
Stare 29-07-14, 17:13   #39
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mcree Zobacz post
Jak wg mnie powinno wyglądać leczenie Hape Tawisem u Duchownych?
Mlvl-wartość średnia

17-400.
Jeśli miałeś na myśli leczenie u woja duch, a zaraz potem były komentarze, że było by to zbyt silne, to uważam że wręcz przeciwnie, ja na 100lvl z 17mlvl
z hape tawisa mam średnia grubo ponad 400, nieraz ponad 500 wejdzie.
szymongal jest nieaktywny  
Stare 29-07-14, 17:21   #40
corkarypto
 
Avatar corkarypto
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 177
Domyślnie

Prawda jest taka że w tej grze nie ma balansu pod żadnym względem klas, subprofesji, lvli, umiejętności co do tych ostatnich to chyba każdy ma wrażenie że te cyferki które nam się wyświetlają w oknie umiejętności nie mają praktycznie żadnego znaczenia, a miały być najważniejsze według naszej kochanej administracji. Przez co zniechęcacie nas graczy do grania już praktycznie nikt nie expi z hlvli bo i po co? Oby wasz letni update był naprawdę dobry i zatrzymał tu nowych graczy bo tych starszych może już tu nie być. Jeśli ruszy server na tibii z retro pvp możecie się spodziewać nagłego spadku zakupionych statusów bo większość grała tu tylko i wyłącznie dlatego. Powinni o was mówić na lekcjach ekonomi jako przykład jak nie sprzedać i nie wypromować swojego produktu. Ogarnijcie się i do roboty później już może być za późno
Edit: Tak to racja, ale nikt nie mówił że Altaron to będzie takie niestabilne gówno pod względem balansu.
__________________
Kiedy byłem już na dnie ...
... usłyszałem pukanie od spodu.

Ostatnio edytowane przez corkarypto ; 29-07-14 o 17:44
corkarypto jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:13.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin