Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 28-08-15, 09:32   #1
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie Klasztor; necro vs duchowni :<>

Rozumiem sens fabularny owego zadania, jednak jest kilka rzeczy, które chciałbym wyjaśnić.

1. Moby z klasztory duchownym mają o kilka tysięcy więcej pktów życia.
Jeżeli wynika to z faktu, że duchowni mogą bić swoim żywiołem(światłem),
a nekromanci nie, to może ma to sens, a jeżeli były inne powody, to chętnie je poznam.
2. Właśnie sposób ataku. Rozumiem, że np. Dugionici są 'nieumarli', lecz jest to ogromne utrudnienie głownie dla zwiadowców i rycerzy, bo o ile mag necro alchemik ma te 110%, to reszta profesji uderza tylko ~91%.
Może nekromanci mają większy dmg, ale nie mają tak efektywnego leczenia(tu głównie o rycerzach), mamy czar 'visko luso' lecz po kilku nieudanym próbach, dusz zabraknie i trzeba będzie poczynić większy przygotowania.
Wg. mnie jest to trochę nieprzemyślane, chyba że są jeszcze inne argumenty.
3. Loot. Przedmioty które może pozostawić upiorzyca są o wiele atrakcyjniejsze że te z proroka. Tak samo ma się sprawa Tyran-Wybawca.
Głównie chodzi o ORŁA. Dlaczego jeden z najrzadszych przedmiotów w grze jest łatwiejszy do zdobycia dla duchownych? Jeżeli się nie mylę, leci jeszcze tylko z Boruty. Wybawca nie zostawia nic równie wartościowego co w.w przedmiot.
4. Loot vol.2 Rozumiem fabularny sens i logikę pozostawiania przez poszczególne moby części zestawów świętego i demonicznego, tak samo z łukami śwatła/mroku.
Lecz jedną z nagród dla necro jest możliwość sprzedaży demonicznego zestawu, ale wykonując klasztor spada nam święty(!). To kolejna rzecz, która wg. mnie jest trochę nieprzemyślana pod względem praktycznym.
Może npc u nekromantów mógłby zamiast demonicznego, skupować święty set, pod pretekstem np. zbierania trofeów z brzydkich klech :<>
Oczywiście to tylko luźna sugestia.

Wybaczcie ten 'płacz'.
W ramach rekompensaty zostawię smutnego ziemniaka


Zapraszam do dyskusji!
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pobrany plik.jpg
Wyświetleń:	335
Rozmiar:	5.7 KB
ID:	4159  
szymongal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-08-15, 11:25   #2
Marancza
 
Zarejestrowany: Sie 2014
Skąd: xd
Postów: 522
Domyślnie

Nie robiłem nigdy klasztoru, ale chyba będąc alchem-ele nie będę mógł go zacząć?

@edit Niby ci wybawcy zostawiają mistyczne błogosławione klingi, które ponoć można używać do duela, no ale co po tym jak tyrany zostawiają przeklęte topory?
__________________

Ostatnio edytowane przez Marancza ; 28-08-15 o 12:37
Marancza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-08-15, 11:49   #3
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Nekromanci słabiej się leczą, dlatego ich potwory mają mniej życia i łatwiej je zabić w porównaniu do duchownych.
Z klasztoru dla nekromantów spadają święte itemy i miecz, które mają większy popyt niż jakiś tam orzeł, więc myślę, że nie ma co narzekać.
Sprzedaż u npc itemów z drużyny przeciwnej jest dobra, ponieważ tu chodzi o współpracę, a nie, żebyśmy szybko biegli po refilu do npcka.
__________________
"W życiu najpiękniejsze są dwie chwile.
Ta w której się rodzimy i ta, w której odkrywamy po co."
~ M. Twain
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-08-15, 12:36   #4
Marancza
 
Zarejestrowany: Sie 2014
Skąd: xd
Postów: 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał beta2468 Zobacz post
Nekromanci słabiej się leczą, dlatego ich potwory mają mniej życia i łatwiej je zabić w porównaniu do duchownych.
Z klasztoru dla nekromantów spadają święte itemy i miecz, które mają większy popyt niż jakiś tam orzeł, więc myślę, że nie ma co narzekać.
Sprzedaż u npc itemów z drużyny przeciwnej jest dobra, ponieważ tu chodzi o współpracę, a nie, żebyśmy szybko biegli po refilu do npcka.

Chodzi ci tu pewnie o błogosławioną klingę, ale przeklęty topór ma więcej ataku.
__________________
Marancza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-08-15, 12:57   #5
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Posępny, nie przeklęty. Owszem, ale w tym przypadku wartość itemu generuje częstość jego występowania. Biorąc pod uwagę, że nekromantów jest o stokroć więcej na serwerze, to błogosławiona klinga będzie locona częściej, co narzuci jej niższą wartość. Na topór nikogo nie będzie stać, bo jak spadnie będzie miał kosmiczną cenę i nikt nie kupi. A klingę chętnie bo zawsze można ulepszyć zwojem i mamy 'posępny topór'.
__________________
"W życiu najpiękniejsze są dwie chwile.
Ta w której się rodzimy i ta, w której odkrywamy po co."
~ M. Twain
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-08-15, 13:23   #6
Stros
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 184
Domyślnie

Zgadzam się z Lequackiem. Trzeba dokonać zmian w klasztorze. Z mojej wiedzy zmiany będą (przynajmniej częściowe) w najbliższej łatce.
Loot wymaga zmian.
Drop z Tyrana jest genialny, ale Tyranów na całej mapie jest tylko 17. Wybawców jest zdecydowanie więcej. Wylocenie Orła z Tyrana jest mega trudne.
Upiorzyca jest najbardziej wastownym potworem w grze!!!

@Marancza
Tyran pozostawia Posępny Topór nie Przeklęty.
I jako ele-alch będziesz mógł zrobić klasztor ale tylko z jedną frakcją.
Stros jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-08-15, 14:53   #7
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie

@Beata
Zgodzę się z argumentem współpracy obu 'frakcji', ale jak mówisz, błogo klinga będzie zdobywana pewnie częściej, co zaniży jej cene, może również zwiększy popyt, lecz zwyczajnie porównując loot z potworów, które wg. mnie są swoimi odpowiednikami, Tyran ma sporą przewagę.

Ciekawe jest również to, że z klasztoru duchownych możemy wynosić czerwone szmatki, a nekromanci wychodzą z białymi. Jeżeli ich lootrate jest taki sam(nie wiem tego) to chyba coś jest nie tak. Wszyscy wiemy jakie są ceny i dostępność poszczególnych materiałów materiałów.
szymongal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-08-15, 21:58   #8
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Zacytuję argument administracji "nekromanci biją więcej".

A tak na serio, nie przemyśleli tego po zabraniu możliwości leczenia ihami (300hp). Myślę, że powinni to przywrócić, gdyż duchowni nie używają ihów, a tylko uhów więc ihy są praktycznie bezużyteczną runką. Poza tym dlaczego nekromanci nie mogą bić mrokiem?? To głupota, według mnie.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-08-15, 03:57   #9
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stros Zobacz post
@Marancza
I jako ele-alch będziesz mógł zrobić klasztor ale tylko z jedną frakcją.
Nie prawda. Można z obiema. :p

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
A tak na serio, nie przemyśleli tego po zabraniu możliwości leczenia ihami (300hp). Myślę, że powinni to przywrócić, gdyż duchowni nie używają ihów, a tylko uhów więc ihy są praktycznie bezużyteczną runką. Poza tym dlaczego nekromanci nie mogą bić mrokiem?? To głupota, według mnie.
Visko luso leczy tyle co ihy. Nie mogą bić bo coś co nie jest żywe nie boi się śmierci, tak jak hrumciaki i ymirsony są lodem scalonym demoniczną magią ymira, więc też im śmierć niestraszna bo nie są żywe.

Nie można robić k**wy z logiki. :v (tak, chodzi o krowę).
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-08-15, 08:23   #10
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Więc dlaczego k**wa duchowni mogą bic ze świętości??
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:38.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin