Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Jaką decyzję uważasz za najlepszą?
Zostawiamy serwery w obecnej formie 29 29.59%
Zamykamy npvp. Serwer pvp zmieniamy na optional pvp 46 46.94%
Zamykamy npvp. Serwer pvp pozostaje bez zmian 23 23.47%
Głosujących: 98. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 31-01-18, 21:31   #31
pisior123
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Postów: 13
Domyślnie

Cytat:
Napisał Makon Zobacz post
Tu troszkę popłynołeś z fantazja drogi kolego.
Ja nie robię expa jak na non pvp po 2 banki na godzinę.
No więc tym bardziej co ten administrator pierd.... że wy nie macie dużej przewagi lvla
pisior123 jest nieaktywny  
Stare 31-01-18, 21:32   #32
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomusex Zobacz post
coś mi sie nie wydaje żeby na pvp grało więcej osób, skilując mam cały czas strone odpalona i widze kto gra na npvp.

czat tak samo żyje

Odliczaj zawsze online z pvp i z npvp przy uzyciu otservlist,
tam jest zapisany pvp.


I powiem Ci, PVP zawsze miało największą ilość graczy.

Nawet gdy sam wymieniałem itemy z pvp na npvp, to PVP przebijało npvp o głowe.

A jak można nazwać aktywnością graczy z topki którzy jedyne co robią to wymieniają składniki alchemiczne za itemy 2wn xD

Taki Ajek jakby został przeniesiony jego dobytek na pvp to by uzbroił armię bobasków 16% sety na dmg robionych od nowa na pvp.

Największą aktywnością na NPVP były bossy, bossy bite praktycznie całkowicie przez osoby z Eternal które się na nie zgadują jakiś czas przed, wtedy - może jest was więcej.


Kończe pisanie w tym temacie bo sam grałem na npvp, i stwierdzam jedno:

ten serwer nie dąży do niczego dobrego.



A ja bumpuje to co Dexter pisze, wszyscy jednakowy start od nowa !
Rahilux jest nieaktywny  
Stare 31-01-18, 21:34   #33
Makon
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał pisior123 Zobacz post
No więc tym bardziej co ten administrator pierd.... ze ja w miecha dogonie ludzi z pvp?
miesiac to poplynol wyobraznia :p mysle ze okolo 2 miesiace aktywnej gry:P tu jeszcze zalezy jak bardzo wplynie nowy rodzaj team huntow na ilosc exp/h
Makon jest nieaktywny  
Stare 31-01-18, 21:34   #34
Therusek
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 5
Domyślnie

każdy nowy gracz 1 co robi to szuka zasypanego tematu z stanem gry , takie rzeczy powinny się pokazywać przy choc tworzeniu postaci na npvp .

Rahilux jeśli chodzi o obawy o biciu na pvp to takie info grę zaczole jak ta gra ruszyła i wiem ile graczy grało i jak się grało wiec sie nie obawiaj ;p

A co do tamtych gier to tylko przykłady z jakaś wizja/propozycja

w ankiecie jest opcja pvp wiec jest szansa ze to nie będzie optional pvp
Therusek jest nieaktywny  
Stare 31-01-18, 21:40   #35
Mastach
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 193
Domyślnie

No cóż, pytanie o co chodzi administracji i jakie jest podejście do tego serwera (zapewne czysto hobbistyczne). Ja od początku mówiłem, że dzielenie 30 graczy na 2 serwery to bezsens (nie licząc startów serwera, gdzie wbija większa ilość graczy). W tym momencie serwer pvp a npvp, jedyne co mają wspólne to mapa i nic więcej, rozgrywka różni się w praktycznie każdym aspekcie (nie do końca zbalansowanym, ale utrudniając, w dobrym znaczeniu, grę).

Przeniesienie n-pvp = nie możliwe (chyba, że całkowite usunięcie itemów + jakiś przelicznik lvlowy (żeby nie musieli zaczynać od nowa) == nie możliwe, za dużo różnych zmiennych pny, skille, prędkość skillowania itd itd itd.

Start wszystkich od zera... teoretycznie jest to jedne z najlepszych wyjść, ale jednak poprzednie edycje pokazują, że i tak to nic nie zmienia.

A co do trybu pvp... może jakaś możliwość włączenia takiego trybu dla konkretnej postaci, na dłuższy okres, np. tydzień. (wtedy ta osoba może być atakowana przez tych którzy mają włączony ten tryb i atakować tylko ich).
Mastach jest nieaktywny  
Stare 31-01-18, 22:06   #36
Ser
 
Avatar Ser
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Postów: 92
Domyślnie

Warmode musiałby być, a walki musiałyby się odbywać w jakimś miejscu dostępnym tylko i wyłącznie dla osób biorących w niej udział. Jak wiadomo nie od dziś widowisko krwi i poległych na polu bitwy przyciąga dużą ilość gapiów i noobcharow, co za tym idzie brak zabicia jakiegoś noobka za blokowanie podczas walki. Wykorzystywanie noobcharow do blokowania swoich postaci do zgubienia pz. Musiałaby to być jakaś specjalna arena do walk, ewentualnie rozmawiało by się z npc o przeniesienie do równoległego świata (bez potworów ofc) i wtedy można by było się bić bez problemów z noobami.

Jeszcze można zrobić możliwość przechodzenia przez graczy, wtedy nie będzie problemów.

Ostatnio edytowane przez Ser ; 31-01-18 o 22:34
Ser jest nieaktywny  
Stare 01-02-18, 00:23   #37
Swatek22
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 42
Domyślnie

Jak ma być ten jeden serwer to chce by moja postać była niewrażliwa na ataki od graczy ;]
Swatek22 jest nieaktywny  
Stare 01-02-18, 00:45   #38
Katamaran
 
Zarejestrowany: Lut 2015
Postów: 134
żarówka

Jak zaczynać to wszyscy od nowa, nie gram na n-pvp, zeby nie bylo

Ale takie cos jak optional pvp na pewno tutaj nie przejdzie... Gracze z non juz na pewno wiedza jak latwo im mozna uprzykrzyc zycie na zwyklym non-pvp.. Powiedzmy ze dojdzie do sytuacji w ktorej, ekipa nr1 nie chce opuscic respa dla ekipy nr2 i sie juz zacznie lurowanie.. a to tylko 1 z tysiaca sytuacji jak kogos zgnebic na non-pvp... blokowanie waskich przejsc noobcharami itp itd. Takze predzej czy pozniej bedzie ta sama sytuacja co na PvP bo gracze tak czy siak wkoncu odejda.

Na usuniecie calkowite non-pvp w sumie jak i naszego c-pvp nikt nie powinien miec nic przeciwko.. Na serwerach ktorych gra po 10 aktywnych osob, a predzej czy pozniej odejda i tak w zapomnienie(nowa gra) mozna jeszcze zrobic cos fajnego, co przyniesie nam duzo zabawy

Ja proponuje usuniecie calkowicie wszystkich serwerow jakie sa, a gram tutaj od 1 edycji, takze o usunieciu postaci, czy zresetowaniu kazdy dorosly, doswiadczony gracz powinine sobie zdawac sprawde i nie jest to nic dziwnego, tym bardziej na "upadlym serwerze". Na innych otsach nawet by was nikt o tym nie poinformowal, dwa dni byscie plakali, a pozniej nowe postacie i tak by byly. Takze uszanujcie to, ze jeszcze ktos wyciaga do was dlon i chce sie tym w jakikolwiek sposob zajac. Wiec tak usuniecie serwerow, jezeli jakis ma zostac nie ma to sensu, bo gracze dalej beda dzieleni na 2. Zrobienie jednego porzadnego serwera, trzeba sie dogadac dokladnie co do pvp, ale powinno byc na pewno w jakis sposob dozwolone bo wiekszosc osob i tak czerpie przyjemnosc tylko i wylacznie z tego.. A jezeli gracze beda sie normlanie zachowywac to watpie zeby, biedacy ktorzy walcza jeszcze mieli pieniadze i checi gnebic ludzi RPG ktorzy sie nie wpier***a w wojne. A kazdy kto gral na tym nowym pvp, wie jak ciezko jest zarobic hajs.. Dla mnie moze byc jeszcze trudniej, zeby bylo mniej random PK .

Temat pvp jest naprawde do przedyskutowania, zeby to madrze zrobic ale mozliwosc atakowania drugiego gracza w jakis sposob, a nie tylko na arenie czy warmode powinna byc mozliwa.. Co Seevon napisal nawet ok, ale wiadomo ze to sa tylko zwykle przyklady... Jak dla mnie moze tak byc, tydzien serwer pvp, tydzien non-pvp Ktos sobie przeskrobie, to mozna sie z nim "dogadac" w przyszlym tygodniu wtedy trzeba tylkoby ograniczyc jakos fragi nie wiem Da sie to wszystko ogarnac...

A do placzakow z non-pvp, ktorzy za duzo straca bo im usuna itemki, ktore sa nic nie warte.. I tak je stracicie za jakis czas, a mozna sie wspolnie razem pobawic i miec z tego FUN... Po co chcecie to kisic? W zyciu realnym tez kazda zlotowke wsadzacie do skarpety, zeby ja pozniej do trumny zabrac tez ze soba psychole? Ogarnijcie sie i zastanowcie co piszecie, bo to jest smutne... To sa tylko pixele i moge sie zalozyc ze za kilka lat nawet nie bedziecie pamietac co to byl Altaron.

Na ten moment to chyba tyle
Pozdrawiam Wampir

@edit
Do tego mozna by pvp powiedzmy wprowadzic od 30 poziomu(do ugadania, od ktorego). Mozna wtedy latwiej sie wybic i uniknac random pk pod depo na low-lwlach, bo glownie przez to duzo graczy konczy swoja kariere na PvP. Wtedy sie zacznie blokowanie postaciami do 30 poziomu itp itd.. Rozwiazanie tego problemu, jestes w trapie i chociaz jedna osoba ma pozniej 30 pozimu? Mozesz po prostu ja zabic na fraga i tyle. Kto nie chce ginac specjalnie Cie nie bedzie trapowal. A jezeli raz tak zginiesz przypadkiem na 15 poziomie to nic sie nie stanie chyba co?

Wprowadzic to co powyzej i do tego pvp mozliwe tylko tak jak exp w sharedzie.

1/3 lvla i mysle ze to jest optymalna liczba, ponizej dlaczego.

Przyklad gracz z 99 poziomem nie moze zabic gracza z 33 i ponizej chyba, ze ten gracz pierwszy go zaatakuje wtedy jest mozliwosc zabicia.
Gracz z 200 poziomem nie moze zabic gracza z 66~ poziomem i ponizej, chyba ze ten gracz pierwszy go zaatakuje wtedy jest mozliwosc zabicia.

Ta liczba idealnie pasuje do tego by randomy, oraz nowi(ktorzy przybeda za jakis czas ) Mieli duzo latwiej na starcie i nie padali ofiarom zbulwersowanych dzieci na h-lvlach... Tak pomyslicie ale, przeciez oni maja noob chary i specjalnie przeloguja zeby stac pod temple i zabijac nowych bo nie maja co robic na mainach... Jezeli macie takie myslenie to sami skasujcie w tym momencie swoje postacie i wiecej nie wchodzcie na strone altaronu :)
Ale przeciez byla taka sytuacja jak to mozliwe Panie wszechwiedzacy??? Jasne taka sytuacja moze sie przydazyc, ale moge wam zagwarantowac ze jedynie na upadlym serwerze, a nie na takim ktory tryska zyciem jak wasze male wrobelki, kiedy wbijacie 100 poziom.

I nie glowcie sie juz czy bedziecie padac pod 10 razy dziennie bez przyczyny, z tym co wyzej opisalem juz nie bedzie takiej mozliwosci... A jak nikt nic nie odjebie za przeproszeniem, to za darmo wpierdol nie dostanie.

Z tym pomyslem, ktory podalem w @edit nie bedzie potrzeby kombinacji tydzien pvp - tydzien non.. Jest to moim zdaniem calkiem dobre rozwiazanie, ale oczywiscie trzeba je dokladnie przedyskutowac i co @Selbo o tym mysli?

Teraz + i - dla graczy ktorzy graja teraz na non-pvp no i w sumie na c-pvp tez.

Plusy
+ Gracze, ktorzy teraz graja na non-pvp na starym systemie beda miec mozliwosc rownego startu z graczami ktorzy maja teraz postacie na c-pvp
+ Gracze, ktorzy teraz graja na non-pvp beda brali aktywnie udzial w wszystkich aktualizacjach, konkursach etc... i oczywiscie Update, na ktory jeszcze ktos wyczekuje :P takze bedziecie mieli mozliwosc z niego normlanie korzystac i byc na rowni z kazdym innym graczem
+ Mozliwosc tego, ze altaronu wkoncu postoi troszke dluzej(powinna byc duzo wieksza ilosc graczy)
+ Ten podpunkt tyczy sie glownie graczy, ktorzy boja sie grac na PvP. Z propozycja, która opisalem powyzej, ryzyko smierci bez reasonu spada do zaledwie kilku%
+ Mozna by wymienic jeszcze kilka, dodajcie cos od siebie

Teraz to gorsze, straszne

Minusy
- Gracze z non-pvp jak i c-pvp straca caly swoj dorobek i swoje postacie (ktory jest wart cos okolu kilku zlotych? Albo i 0? Nie no jest sentyment.. Big Love do pixela) Dla aktywnych graczy, lub takich ktorzy w ciagu ostatniego roku kupili status(czas przykladowy) proponuje rekompensate w wysokosci nie wiem np. miesiaca SS jak to zwykle byly przy starcie nowego serwera.
- Okolo 5 osob z aktywnych graczy na non-pvp pewnie odejdzie z gry na stale.

Podsumowanie:
Jeden nowy server, moze dac Altaronowi nowe i kto wie moze nawet dlugie zycie do rozpoczecia nowej gry? Do straty tak naprawde w tym momencie nikt nic nie ma, bo predzej czy pozniej i tak itemy i postacie zostana skasowane. Wiec zastanowcie sie i glosujcie dobrze, a moze uda sie cos wspolnie razem zrobic. Tylko ankiete, trzeba by troche zmienic

Ostatnio edytowane przez Katamaran ; 01-02-18 o 02:09
Katamaran jest nieaktywny  
Stare 01-02-18, 02:45   #39
Kennis
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 97
Domyślnie

A ja polecam zrobic 1 server non pvp z mozliwoscia war moda miedzy gildiami all beda zadowoleni kto bedzie chial sie bic bedzie sie bil kto nie bedzie sie chial bic nie bedzie
Kennis jest nieaktywny  
Stare 01-02-18, 04:17   #40
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Nie ma to jak wprowadzic update na serverze gdzie sa op postacie 300lvle ktore cala mapke obleca w gora 2 dni xD

Duzo wieksza radosc z odkrywania jest wtedy kiedy musisz uwazac na kazdym kroku a nie przebiec wszystko i potem narzekac ze nie ma co robic
Bryndzaarron jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:11.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin