Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 30-04-14, 07:53   #1
Pizmak
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie Status Szlachecki dla wszystkich!

Wiem, wiem, tytuł kontrowersyjny.
Jednak nie w tym rzecz aby dać go wszystkim za darmo, więc proszę czytać do końca.
Jestem niedzielnym graczem Altaronu, moja przygoda z nim trwa już prawie tyle samo co istnieje, jednak życie nie pozwala mi spędzać tutaj za wiele czasu. Czasami zdarza się, że nie loguję się tydzień, a jak już się pojawię to na 1-2 godziny. Myślę, że nie tylko ja jestem w takiej sytuacji i jest wielu takich niedzielnych graczy, którzy logują się raz na kilka dni żeby się rozluźnić przy grze.
Teraz do sedna. A co jeżeli taka osoba jak między innymi ja chce zakupić Status Szlachecki? Najmniej stratna opcja w tym momencie to kupić Status na 3 dni, ale z mojego punktu widzenia to za dużo (nie chodzi o pieniądze, ale ilość czasu jaką zdołam wykorzystać).
Przykład:
W niedziele mam 2 godziny na grę, loguję się i stwierdzam, że gra bez Statusu już mi nie wystarcza i robi się zbyt nudna, aktywuję Status Szlachecki na 3 dni (wcześniej zakupiony), mam 2 godziny na świetną zabawę, nowe czasy, nowe miejsca, druga promocja, super! Jednak nadchodzi czas wylogowania się. Następny raz pojawiam się w grze w czwartek (znalazłem godzinkę czy dwie żeby zdobyć kolejny poziom), loguję się do gry i niestety jestem już bez Statusu Szlacheckiego, koniec z nowymi czarami, miejscami i drugą promocją (to chyba najgorzej boli). Jestem zmuszony kupić status na kolejne 3 dni (żeby zagrać sobie 2 godziny!). To mnie skutecznie zniechęca do kupowania Statusu, a gra bez niego też już staje się nudna. Coś z tym trzeba zrobić, propozycje?
Rozwiązać ten problem można na kilka sposobów, oto dwa z nich:
1. Status Szlachecki naliczany od gry online. Czyli upływałby podczas gry. Np. Kupić można Status 15-godzinny (w cenie np. obecnych 3 dni), wtedy mam 15 godzin na gre, po tym czasie muszę zakupić kolejny.
2. Status Scroll i wcale nie chodzi mi tutaj o handel Statusem między graczami tylko wprowadzić takie 1-dniowe (ewentualnie kilkagodzinne) Scrolle ze Statusem Szlacheckim. Loguję się do gry, używam Scrolla i mogę się cieszyć grą. Następnym razem jak się zaloguję znowu użyję kolejnego Scrolla.
Oczywiście cena takich rozwiązań musi być adekwatna do czasu jaki się korzysta ze Statusu, bo jeżeli mam zapłacić za 2h gry tak samo jak za 3 dni Statusu to się nie opłaci. Moje propozycje można rozwijać, modyfikować i dodawać całkiem inne, chodzi o ideę :)
Zapraszam do dyskusji.
Pizmak jest nieaktywny  
Stare 30-04-14, 07:59   #2
sawyerknw
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Skąd: z karczmy w Neolith
Postów: 54
Domyślnie

zachęci nowych graczy. ale nigdzie tak nie ma
sawyerknw jest nieaktywny  
Stare 30-04-14, 18:46   #3
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

sądzę, że zmniejszy to liczbę graczy na servie. bo po co sterczeć w dp i marnować ss skoro można w tym czasie (czekając na kumpla aż z dwójki wróci) zagrać w pasjansa?
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 30-04-14, 19:44   #4
siwyus
 
Avatar siwyus
 
Zarejestrowany: Paz 2010
Postów: 450
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do siwyus
Domyślnie

Skoro Status Szlachecki trzeba aktywować to czemu by nie zrobić możliwości jego dezaktywacji? Oczywiście nie na zasadzie zmiany rodzaju konta co 5 minut. Aktywacja Status Szlacheckiego "zjada" 1 dzień (bez względu czy aktywowaliśmy go o 20.00 albo dezaktywowaliśmy po 5 minutach). Dezaktywacja działa od następnego zapisu.

Przykład: mamy Status Szlachecki na 3 dni. Aktywujemy w piątek, cieszymy się grą, wieczorem dezaktywacja. Wyjeżdżamy na weekend, dalej mamy 2 dni Status Szlacheckiego, który wystarczy później aktywować.
__________________
Dubhenn haern am glandeal, morc'h am fhean aiesin.
Mój błysk przebije ciemności, moja jasność mroki rozproszy.
A.Sapkowski "Sezon Burz"
siwyus jest nieaktywny  
Stare 30-04-14, 19:53   #5
ReeZo
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: Poznań
Postów: 574
Domyślnie

A co z domkami wymyślicie ?
__________________
Potrzebujesz pomocy? Napisz w grze.
ReeZo jest nieaktywny  
Stare 30-04-14, 19:53   #6
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

1. Rozumiem twój problem, ale jest to słaby pomysł z punktu widzenia finansowego. Serwer zarabiałby mniej, bo mniej statusów by się sprzedawało, logiczne, prawda? Altaron to nie organizacja non-profit przypominam, tylko biznes, więc trzeba na to uwagę zwrócić. No chyba że wraz z takim pomysłem cena statusu by wzrosła, a z dwojga złego lepiej w jedną stronę - tą co jest teraz, biorąc pod uwagę śmiesznie niską cenę statusu (3 zł za 3 dni, albo ~0.42 zł dziennie na 60 dni, śmieszna oferta, nie widzę powodów do narzekań).

2. Było. Szukaj. Jeden z mistrzów gry podał mi dobry powód dlaczego taki pomysł byłby zły jak wyszedłem z takim pomysłem na zamkniętych forach, ale niezbyt dobrze go pamiętam, a bym Ci go tu podał - chyba dotyczyło to sytuacji klonowania przedmiotów, a takich było sporo, ale ręki nie dam bo to było bardzo dawno temu. W każdym bądź razie, mnie powód odrzucenia pomysłu przekonał, mimo, że nadal popieram taki system w stu procentach.

Ostatnio edytowane przez Tron ; 30-04-14 o 19:59
Tron jest nieaktywny  
Stare 30-04-14, 21:30   #7
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
Domyślnie

A ja mam pomysł troszkę od czapy, aczkolwiek dotyczący statusu szlacheckiego.

Moim zdaniem dla nowych graczy fajną możliwością byłoby odpalenie statusu szlacheckiego za darmo na jeden dzień. Przykładowo gracz, który założy nowe konto i opuści początkową wyspę zyskiwałby możliwość odpalenia w dowolnej chwili statusu szlacheckiego na jeden dzień. Od gracza już by zależało czy np. skorzysta z niego od razu po przybyciu do Neolitu, czy jak wbije większy poziom.

Przez jeden dzień taka osoba mogłaby przetestować sobie czary, zbadać nowe miejsca do wbijania poziomu doświadczenia lub też porobić nowe zadania. Generalnie taka osoba mogłaby chociaż zasmakować tego co oferuje konto premium i tym samym zostałaby zachęcona do jego kupna.
Siupek jest nieaktywny  
Stare 30-04-14, 21:35   #8
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Zauważ, że różnica pomiędzy graczem ze statusem, a graczem bez statusu jest widoczna dopiero od tego 50/55 poziomu. Nowy gracz nie zauważyłby jakiejkolwiek zmiany w grze. No może poza możliwością podróżowania na Ankardię.
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny  
Stare 01-05-14, 07:02   #9
Pizmak
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie

Faktycznie, pierwszy pomysł może nie jest najlepszy, mogłoby to spowodować, że ludzie logowaliby się na szybki exp i logout.
Podoba mi się pomysł Siwyusa, aktywacja i dezaktywacja Statusu mogłaby się wielu przysłużyć.
Jeżeli chodzi o 2 pomysł ze Scrollami to widzę, że nie tylko mi taki system odpowiada, dobrze by było gdyby były też takie 1-dniowe.
Pizmak jest nieaktywny  
Stare 01-05-14, 09:21   #10
ReeZo
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: Poznań
Postów: 574
Domyślnie

Ja tam dalej swoje :)

Jakie macie rozwiązanie z domkami ?
__________________
Potrzebujesz pomocy? Napisz w grze.
ReeZo jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:15.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin