Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-06-11, 14:26   #1
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie Szczegóły mapy..

Jest to nawiązanie do tematu https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=1411 jednak zakładam nowy temat w innym dziale bo jest to moja propozycja ; )

Proponuję trochę urozmaicić mapkę a nie na masę walić kupę potworów żeby między drzewami ciężko było się przecisnąć bo za chwile otacza nas masa lisów, pająków i borsuków...

Np droga na Raindar... Jest taka prosta ze rzygać się chce.. Po drodze mijamy jedynie maleńki kanion... Faktycznie klimatycznie...

Dlaczego droga ta nie wygląda tak, ze między ów miastem a Neolitem znajduje się olbrzymi LAS.. ciemny, mroczny i groźny przez który wiedzie maleńka ścieżynka a przed nim postawiony jest znak "podróżniku strzeż się"... W ów lesie spotkać można licznych mieszkańców... Pająki, i nawet jednego czy dwa GSy czyhające na "smakowity kąsek".. Gdzieś nieopodal znajdujemy rannego npc postrzelonego przez leśne elfy który ostrzega nas przed nimi. (można dać mu miksturę uzdrowienia co zaowocuje małym expem).

Las naprawdę powinien być LASEM... Wielkie drzewa, ciemne grafiki... A przede wszystkim mnóstwo szczegółów !!

Oczywiście zrobić można między Raindarem a Neolitem inną drogę.. Wiodącą naokoło.. Przez zniszczony most nad wielka rzeką gdzie czeka na nas kilku rabusiów i orków.. przede wszystkim drogę o wiele dłuższą. Chcesz iść na skróty? zmierz się z potworami...

Lasy Altaronu wyglądają tak: to tu drzewko rośnie to tam drzewko rośnie.. to tu lisek nam wyjdzie to tam krzaczek posadzony a naokoło mooorze trawy i ścieżka..

Dam tutaj kilka grafik wg mnie jak powinna wyglądać mapa:














I uważacie, ze potrzeba tutaj tysięcy mobów zawalających nam drogę przejścia?.. Nie sądzę. Nic nie tworzy tak klimatu jak szczegółowość terenów po jakich się poruszamy.


EDIT:

I zróbcie coś z tym depo Neolit ;( BŁAGAM !!! ten paskudny, żółty kolor podłogi przyprawia mnie o mdłości...

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 24-11-11 o 11:14
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 14:36   #2
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Bardzo ładne grafiki, sam kiedyś robiłem podobne i nawet, nawet mi to wychodziło, twoje faktycznie wyglądają jak las. Masz 100% racji. Północ od Neolith'u to jakąś pustynia trawy, ze zrobioną ścieżką. Chociaż nie wymagajmy od administracji cudów, także silnik gry ma jakieś ograniczenia.

PS. Sam je robiłeś/łaś? Jeśli tak, to w jakim programie ;)

@edit: Twój las, plus mój pomysł z porami dnia = super! (link w sygnaturze)

Ostatnio edytowane przez Tron ; 07-06-11 o 15:52
Tron jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 14:40   #3
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zwariowany Alkoholik Zobacz post
Bardzo ładne grafiki, sam kiedyś robiłem podobne i nawet, nawet mi to wychodziło, twoje faktycznie wyglądają jak las. Masz 100% racji. Północ od Neolith'u to jakąś pustynia trawy, ze zrobioną ścieżką. Chociaż nie wymagajmy od administracji cudów, także silnik gry ma jakieś ograniczenia.

PS. Sam je robiłeś? Jeśli tak, to w jakim programie ;)

@edit: Twój las, plus mój pomysł z porami dnia = super! (link w sygnaturze)
Przykro mi ale grafiki nie należą do moich ;P porobiłem jedynie screeny z mapy google pewnego OTSa na którym grałem dłuuugi czas.
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 15:03   #4
Kosiara
 
Avatar Kosiara
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Kattowitz
Postów: 130
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Kosiara
Domyślnie

1 mała wada - bitmapy na których opiera sie mapowanie są cholernie pamięciożerne. Co poniektórym muli JUŻ. Po dodaniu szczegółów to już w ogóle..
Kosiara jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 15:13   #5
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Dla porównania dam kilka screenów z wyprawy do wiedźmy mieszkającej w lesie ;) droga była naprawdę emocjonująca i pełna wrażen... Oto ona:



Przedzierając się przez długie i kręte ścieżki lasu Neolitu oraz po uciążliwej walce z lisem nagle zobaczyłem...



nic nowego...



Ale Ale proszę proszę Pojawił się mym oczom strumyk i kładeczka dzięki którym mogłem zmoczyć obolałe stopy i obmyć ręce po walce z lisem..



Po drodze do wiedźmy mogłem nacieszyć oczy pięknym widokiem górskich rozpadlin..



Po dotarciu na miejsce spaliłem wszystkie książki z dzieciństwa o Jasiu i Małgosi... Było w nich bowiem napisane ohydne kłamstwo, że wiedźma mieszkała w straszliwym lesie... Zresztą sami to oceńcie.
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 15:41   #6
Howking
 
Avatar Howking
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 25
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kosiara Zobacz post
1 mała wada - bitmapy na których opiera sie mapowanie są cholernie pamięciożerne. Co poniektórym muli JUŻ. Po dodaniu szczegółów to już w ogóle..
Co nie znaczy, że reszta musi tracić z powodu tych kilku osób, którym muli. Mapa jest pusta, zero ciekawych detali, lasów, tylko ścieżki i trawa, coś jak wielka łąka z kilkoma ścianami i miastem.
Howking jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 15:59   #7
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał skuper123 Zobacz post
Jeżeli Wam tibia muli to przydało by się kompa wymienić.
Dokładnie ; D Panowie mamy 21 wiek...Nie takie gry są produkowane a producenci nie patrzą kto jakie ma kompy... Czy komuś będzie mulić czy nie...
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 16:01   #8
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Nie mogę się doczekać aktualizacji i co nowego zostanie wprowadzone, chociaż nie spodziewam się rewolucji, to może czymś nas zaskoczą. Chociaż będą musieli się bardzo(!) postarać. A wszystkich na pewno nie udobruchają ;)

@up/up2: Czasami to nie wina komputera tylko łącza internetowego, raczej nie produkują już komputerów które nie "udźwigną" Tibi
Tron jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 16:11   #9
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał skuper123 Zobacz post
Własnie dlatego mówię że powinni wymienić bo mają kompy chyba z czasów jak Tibia była na pierwszych miejscach w rankingach MMO
Rozumiem, że im kupisz?
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 07-06-11, 16:48   #10
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Rozumiem, że im kupisz?
No bez przesady... Tibia nie ma jakichs super power evul wymagan zeby trzeba bylo kupowac kompy warte tygodniówki Billa Gatesa. A urozmaicenie mapy do takiego stopnia napewno przyciagneloby kolejnych graczy z kompami o mocy trzech lokomotyw ktore są w stanie pociągnąć wagon jakim jest Tibia ;)

Poza tym takie screeny z mapy to naprawde swietna reklama dla servera.
Veliothe jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin