Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Klany

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 25-09-12, 14:58   #1
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
kciuk w dół Kilka słów o wojnie i przyszlosci serwera PvP

Witam wszystkich, otoz niektorzy moja nie znac mojej osoby takze na wstepie sie przedstawie w kilku zdaniach. Moja postac w tej grze to Galholt, mag walczacy w wojnie po stronie Exorit. Przyszedlem na Altaron tylko ze względu na wojne, gdyz w tego typu grach interesuje mnie praktycznie tylko PvP. Od samego poczatku moim celem bylo wyexpienie sie i dojscie do wojny, jako ze znalem gracza Ormo aka Digidong juz z czasów tibijskich. I tak juz od poczatku mojej kariery przesiadywalem z gildia exorit na vc, romzawiajac o wszelakich sprawach i przygladajac sie wojnie. Z poczatku bojkotowalem ich nastawienie jako i Mervakis aka SG Merv jest stronniczy i pomaga w wojnie gildii przeciwnej (Colegium). Jednak po jakims czasie gdy zaczalem brac czynny udzial w walce, zauwazylem jak bardzo ludzie z gildi Exorit mieli racje na temat tego SG, ktory pozwole sobie zaznaczyc POWINIEN BYC NEUTRALNY I DOBRZE SPRAWOWAC SWOJE OBOWIAZKI, NIE NADUZYWAJAC SWOICH PRAW JAKO SG. Co niestety okazalo się byc funta kłaków niewarte...Dobrze znany wszystkim SG Merv, walczyl w wojnie swoimi 2ma postaciami i robil wszystko aby banować graczy z Exorit, nie dajac przy tym praktycznie zadnych banów swoim kolegom z klanu Colegium, z którymi daje sobie ręke uciac przesiaduje na VC i dobrze wie ze 3/4 z nich uzywa botów (Auto leczenie w party i dash). Uzylem slowa walczyl....gdyby tylko tak bylo to nie czepialbym sie. Jak juz wczesniej wspomnialem jego rola polega tylko na dawaniu bezpodstawnych banów dla graczy gildii Exorit. A i bylbym zapomnial na trapowaniu teleskopów w quescie dla zwiadowców haha xD

Dopuki ta sytuacja bedzie miala miejsce, ja na Altaron nie wróce. Jako iz Straznik Gry powinien byc funkcja piastowana przez ludzi, ktorzy dbaja o przyszlosc tej gry i sa calkowicie neutralni, a wymieniony wyzej przezemnie SG Merv do takowych nienalezy, przykro mi. Tak wiem byc moze duzo zrobil dla tej gry, jednak naduzywanie swojej pozycji jest jak najbardziej nienamiejscu. Jesli administracji gry zalezy na przyszlosci i rozroscie Altaronu, powinni nakazac mu neutralnosc lub nakazac mu odejscia ze stanowiska jesli dalej chce udzielac sie w wojnie.

@Exorit
Dzieki chlopaki za walke, jak juz wam mowilem na VC wojny sie nie wygra dopuki, doputy gracze Collegium nie beda na równo traktowani z wami. Ich UH- boty sa poprostu smieszne, moga pozwalac sobie na swobodne bieganie miedzy wami wiedząc ze i tak nie zgina, bo zostana wyleczeni przez boty kolegów :D

@Colegium
Ta wojna bylaby o wiele ciekawsza gdybyscie nie naduzywali tego iz macie po swojej stronie SG.


PS. domyslam sie iz ten post moze zostac szybko skasowany, a ja moge dostac bana za mowienie prawdy, dlatego tez posta tego kopiuje i jesli zostanie on skasowany bede do skutku postowal go z innych kont.


Z powazaniem,
Galholt.
Wicher jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-09-12, 15:27   #2
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Jak już pisałam wielokrotnie - jeśli macie jakiś jeden konkretny przykład nadużycia stanowiska ze strony SG to czekam na kontakt. PW, mail (slythia@altaron.pl). Obiecuję każdej sprawie dokładnie się przyjrzeć. Do dziś dnia żadnego sygnału nie dostałam.

Jeśli zaś chodzi o 'kary za niewinność' - także proszę o konkret. Który gracz został ukarany a nie złamał regulaminu? Kiedy? Dlaczego nie napisał więc odwołania, które osobiście przeglądam?

Sprawę teleskopów wyjaśniałam wielokrotnie. Ponieważ jest to miejsce, gdzie pvp jest dozwolone, blokowanie przejść nie jest w żaden sposób karalne.

O botach w Collegium także się wypowiadałam. SG czy MG NIE MAJĄ PRAWA nikogo zbanować tylko dlatego, że 'wiedzą skądś', że ktoś używa bota. Każdorazowo musimy albo złapać delikwenta za rękę w grze, albo - musi się on sam przyznać. Żadne rozmowy na VC, gadu, czy w innych miejscach niezwiązanych z grą nie są żadnym dowodem. Ba, jeśli ktoś mi napisze na gadu, że używa bota, to bana za to NIE dostanie. No chyba, że złapię go w grze.

Ah, przed założeniem kolejnego takiego tematu proszę poświęcić 5 minut i ze zrozumieniem przeczytać regulamin gry. Chociaż raz.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-09-12, 16:00   #3
maja1414
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Bielsko-Biała
Postów: 326
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do maja1414
Domyślnie

Tyle razy przewijały się te tematy, że bez sensu je powielać. Wiele według mojej opinii inteligentnych osób, które mogłyby być autorytetem dla wielu, pisało o tych sytuacjach i to samo z nich wynikało.

Każdy zna się nie od dziś i wie kto jakiego bota posiada. Tyle wymian ludzi w gildiach było, że nie sposób tego wyliczyć. Nikt tu nie oburza się, że ktoś powie o kimś, że ma bota. Nie trudno tego nie zauważyć. Gra na tym serwerze kilka osób, walczy kilkanaście. Nie potrzeba dedukować, kto ma bota a kto nie, bo nie ma na tym serwerze kilkuset graczy.

Co to Merv'a... Tyle razy było to oklepywane a i tak nic z tego nie wynikało.
Administracja musi (bez urazy) "złapać się za jaja" i zacząć coś robić.
Ciekawe czy macie ostatnio tendencje zwyżkową co do ilości graczy.

Pamiętam pierwsze akcje przeciwko Collegium. Jestem pewien, że jedynym botem używanym przez nielicznych był "DASH". Teraz na porządku dziennym widać 10 uhów lecących w stronę kolegi. Gdyby każdy miał od początku autouhy to akcje typu "combo bomb w 3 osoby" nie wychodziły by. Powiedzmy sobie szczerze żadna ekipa nie ma dość doświadczonych graczy, żeby udało im się na raz walnąć 2k+.

Podsumowując wszystkie ostatnie akcje śmiem twierdzić, że jedynym kluczem do zwycięstwa jest duża ilość uhów. Wyrafinowani gracze noszą jeszcze ze sobą kilka bp "ssa" i "might ringów", które również zakładają na bocie.

Chciałbym się jeszcze ustosunkować do tych słów napisanych przez Slythię:


"Jak już pisałam wielokrotnie - jeśli macie jakiś jeden konkretny przykład nadużycia stanowiska ze strony SG to czekam na kontakt. PW, mail (slythia@altaron.pl). Obiecuję każdej sprawie dokładnie się przyjrzeć. Do dziś dnia żadnego sygnału nie dostałam."


Proponuję ci wejść na niewidce kiedyś na byle jaką akcję (a pewnie będą aż do końca serwa pvp) i zobacz jak wygląda sytuacja. Nikt tutaj nie oczernia nikogo bez powodu. A co ma do tego postać SG? Zacytuję autora tematu

"POWINIEN BYC NEUTRALNY I DOBRZE SPRAWOWAC SWOJE OBOWIAZKI, NIE NADUZYWAJAC SWOICH PRAW JAKO SG."
maja1414 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-09-12, 16:09   #4
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

Zgadzam sie z Teverixem, nie potrafie dac 100% dowodów na to ze Colegium uzywa botów a SG Merv doskonale o tym wie i nic w tym kierunku nie robi. Wedlug mnie on chce sie pozbyc graczy z gildii Exorit, z ktorych niektórzy, z tego co slyszalem go obrazali. Rozumiem iz chce sie odegrac, ale bez przesady - nie po trupach do celu.

PS. Slythia wedlug mnie udowodnienie Mervowi przeze mnie iz naduzywa swoja pozycje jest porównywalne do sytuacji w ktorej podałbym do sądu naszego aktualnego premiera o okradanie mnie. Zgadnij kto wygra, ktos wysoko postawiony - czy zwykla szara myszka ? Jak juz mowilem jesli chcecie odniesc sukces w tej grze, SG nie moga walczyc w wojnach na serwerze. Niestety albo ma to byc powazna gra albo OTS server z protekcjonizmem dla kolegów.


Over & out !
/Galholt
Wicher jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-09-12, 16:42   #5
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Ja zabiorę głos w jednej jedynie sprawie. Długi bardzo czas nie byłem SG, znów nie jestem, ale wróciłem jakiś czas temu na trochę. I dowiaduję się "Sprawdź gracza XXX", którego imienia teraz nie potrafię sobie przypomnieć. Że reportują go od dawna, że nikt nie sprawdza, że nikt nic nie robi.
I co? Pierwsza kontrola, zrobiona od niechcenia, w DEPO. I ban, bo gość na bocie cisnął, że aż huczało. I teraz mam pytanie do SG. Nikt tego nie widział? Wszyscy biegali, na SG, na postaciach i nikt nic nie zauważył? Czemu nikt nigdy nie sprawdził? Czemu nikt nie zrobił nic wtedy, jak były głosy? Rozumiem, że wiedza nie oznacza możliwości zbanowania, ale jak jest raport, to chyba wypada sprawdzić, coś zrobić?
Ja mam "ale" do tej jednej sprawy, bo to jedno pamiętam aż za dobrze, bo długo nie potrafiłem tego pojąć.
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-09-12, 16:47   #6
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Przecież wyraźnie napisałam - SG Merv nic nie może zrobić z posiadaną wiedzą. Ja także wiem, kto jakiego bota używa, lecz to nie jest żadna podstawa do bana. Musimy daną osobę złapać w grze albo ona sama musi się przyznać.

Nie każę ci dowodzić niczego - masz jedynie wysłać mi informację, że prawdopodobnie osoba x nadużyła władzy w taki a nie inny sposób. Bez dowodów, jedynie informacja. Sama, na podstawie posiadanych danych, jestem w stanie sprawdzić co kto zrobił i dlaczego, i czy zarzuty mają*jakieś*podstawy, czy też nie. Spytajcie się Alega - nie raz i nie dwa sprawdzałam tego typu rzeczy na jego wyraźną prośbę.

SG nie ma teraz niemal żadnych możliwości ingerencji w grę, może jedynie obserwować. Nijak nie wspomoże w ten sposób 'swojej' strony, także nie zabronię mu walczyć 'bo tak'.

Wicked, masz rację - jak jest raport to wypada sprawdzić i tak też czynimy. Albo sama obserwuję, albo proszę kogoś o pomoc. Jednak nie zawsze SG są w grze, prosimy o zrozumienie.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-09-12, 16:57   #7
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

To ja tutaj przytoczę przykład dobitniejszy. Otwieram raport gracza Szewczyk brzmiący "jest jakiś SG?". Pierwsze pytanie po otwarciu raportu brzmiało "kto tam?" odpisałem, że ja... dostałem odpowiedź "tobie nie będę pisał bo powiesz collegium". Nie był to pierwszy i nie ostatni taki przypadek. Jeżeli ktoś mi pisze coś na priv - nie reaguję (opcja ignoruj wszystkie priv + zezwalaj na priv osobom z vip). Wiem o jaką sprawę Ci chodzi, sprawdzałem Zao zarówno ja, jak i Tron (jest zapis komend - chcesz wykaz?), oraz resztę osób z Collegium. Byli sprawdzani nawet w czasie akcji. Trafiłeś akurat wtedy kiedy miał coś włączonego - brawo. Nie przypominam sobie ani 1 zgłoszenia o treści - gracz Zao ma antyparala. Sam widziałeś więcej takich zgłoszeń? Czy ktoś Ci napisał "zgłaszałem to milion razy, ale zły merv nie sprawdził"? Wczoraj nałożyłem bana za przyznanie się do bycia nowym ownerem - zgodnie z regulaminem. Bana za współdzielenie konta - zgodnie z regulaminem. Bana za obrazę (dałem notkę, wszedł ban) - zgodnie z regulamin, dlatego czekam na napisanie tutaj - który do cholery ban był niesłuszny? Przeczyta ktoś w końcu ten regulamin? Czy nadal będziecie tutaj narzekać, że wszystko co robię jest anty-exorit.
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-09-12, 19:19   #8
KarolOs
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 179
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Nie przypominam sobie ani 1 zgłoszenia o treści - gracz Zao ma antyparala.
Moze nie chciałes go widziec? Ja co do antyparalów ludzi zgłaszalem to wiele razy, niemal na każdej akcji lecz to nie miało sensu skoro nikt mi nie odpisywal przez 20 minut. Merv, Kiedys powiedziałes ze chcesz wybanowac botów a na vc słyszysz ze ludzie tego uzywają, więc czemu tego nie sprawdzasz? Jezeli wiesz ze ktos ma bota, raz go przyłapales lecz udało mu sie uniknac kary - sprawdzasz go częsciej. Co do graczy z collegium tez wiesz ze maja boty a nie sprawdzasz ich w ogóle.
W Collegium jest dużo Doradców i SG, wszyscy wiedzą o botach ze strony Collegium i nic z tym nie zrobią, bo po co? Lepiej przymknąc oko i pobanowac przeciwną strone dla sukcesu gildi :)
KarolOs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-09-12, 19:31   #9
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Powód prosty - nie chcieliście bym był na akcjach na SG bo co chwila był płacz, że robię to, tamto, czy jeszcze co innego, to byłem na normalnych postaciach. Gdy jestem na normalnych postaciach znowu jest płacz, że nie sprawdzam botów. Co bym nie robił jest źle. Było mówione wielokrotnie - vt, vc, ts i inne komunikatory głosowe nijak się mają do rozgrywki, żeby kogoś zbanować trzeba mieć dowód w grze, a dobrze wiesz, że nie wszystko da się udowodnić bo sam biegasz na dashu o czym doskonale każdy wie i nic z tym zrobić nie możemy. Jeżeli chcesz mogę Ci wysłać listę co kto od Was ma, a czego udowodnić nie mogę. Właśnie dlatego staram się to wyeliminować innymi metodami, aby obie strony nie mogły używać tych opcji.

Ostatnio edytowane przez Mervakis ; 25-09-12 o 19:42
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-09-12, 20:05   #10
KarolOs
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 179
Domyślnie

Powiadasz ze biegam na dashu? Nie udowodnisz mi tego że mam dasha a nie cos innego, bo można równie dobrze szybciej biegac bez dasha :) Od miesiąca nie gram na swoim kompie i mam tu win 7 więc nie mam szans miec bota, a dalej nikt mnie nie moze złapac, są inne sposoby niz dash.

Ale niektóre rzeczy da sie udowodnic, nie raz na akcji widze AUTOHEALA nie AUTO UHA, zgłaszałem to nie raz, lecz i tak nie został sprawdzony, auto uha tez da sie udowodnic więc powinienes sprawdzac gdy mozesz, wiadomo ze ludzie to włączają tylko na akcje.
KarolOs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:04.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin