Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Jaką decyzję uważasz za najlepszą?
Zostawiamy serwery w obecnej formie 29 29.59%
Zamykamy npvp. Serwer pvp zmieniamy na optional pvp 46 46.94%
Zamykamy npvp. Serwer pvp pozostaje bez zmian 23 23.47%
Głosujących: 98. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-02-18, 13:45   #101
Katamaran
 
Zarejestrowany: Lut 2015
Postów: 134
Domyślnie

Balans jak na ten moment na c-pvp jest w miare ok. Moze i potrzebuje drobnych zmian, ale to sa rzeczy ktore mozna spokojnie zrobic w trakcie juz trwania rozgrywki. Przetlumaczenie gry na ang. nie ma sensu w tym przypadku, bo bylo juz powiedziane, ze altaron to tak naprawde wprowadzenie do nowej gry i nie bedzie rozwijany chyba ze cos sie zmieni. Wiadomo, ze daloby to spora ilosc nowych graczy, ale wtedy bylaby takze potrzebna spora modyfikacja mapy. Na tej na pewno sie nie pomiesci 200 czy 300 graczy aktywnie grajacych. A co za tym idzie nowy serwer 2k20 xd.

Trzeba sie teraz skupic tylko i wylacznie na tym by zrobic jeden dobry server, ze zmianami w PvP by wiekszosci odpowiadaly nawet tym z Non-PvP, ktorzy chciely by zaczac swoja rozgrywke razem z nami "od nowa". Slowo o usuniecie non juz raczej zapadlo tak jak Makon napisal, dyskusje teraz tycza sie tego co dalej, jaki server. A nie o balansie itp.

Jezeli nie bedzie resetu na c-pvp to na pewno to nie przejdzie, bo nikt ze starych graczy nie wroci i dalej bedzie 10 osob online tylko zamiast na 2 serwerach to na 1 wow... Jezeli o to chodzi to szkoda zachodu. Jeden serwer od nowa dla wszystkich z nowymi zasadami pvp i tyle w temacie.

A tak dla zasady Jeb*ć Pitera
Katamaran jest nieaktywny  
Stare 02-02-18, 13:48   #102
Bass1
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 102
Domyślnie

Gra ma potencjał i większość osób o tym wie ale fakt jest taki że przez pewne osoby które nieumożliwiały nam jako graczom swobodny wybór czego oczekujemy na danym serwerze zostawała zbywana gdyż zawsze słyszeliśmy nie, nie zrobimy tego lub to chory pomysł. Jeśli pytacie co do przenoszenia kont itemów i całej reszty to jest to możliwe owszem tylko musicie sobie zdać z tego sprawę faktu iż przenoszenie tego typu rzeczy powoduje strasznie wiele zmian w przepisywaniu w silniku scryptów plików co się wiąże z wielkim nakładem czasu dlatego też nikt się nie będzie bawić w to aby co jakiś czas np przenosić konta z non-pvp na pvp lub odwrotnie aby dogodzić garstce ludzi :)
Pvp sewer na chwile obecną ma najwięcej przypisanych możliwości po jego moderowaniu w silniku i stąd też powstał pomysł aby go zamknąć i pvp tu wcisnąć od zera ( mniej pracy i czasu zmarnowego gdzie można otworzyć praktycznie go za jakiś czas po wgraniu mapy i dodatków )

Serwer pvp tu jest na chwile obecną to wielki znak zapytania ? dlatego, że gra na danej płaszczyznie osiągnieciu wyniku stoi w miejscu z takich powodów jak redukowanie zadawanych obrażeń żeby zrobić balans np na 200 poziomie punkty zadawne są takie same jak na 300 poziomie lekko różniące się potem po osiągnieciu maksimum obrażeń. Większość graczy nie zadowalał fakty gdy to zostało zmieniane na wykresie w % w dół lub wyżej podkrecane było i tak z każdą profesja i suprofesją się dzieje że jest totala kicha. Pamietam gdy było ustawione hity rosnące co każdy poziom i skillami to był armagedon i zgroza że tak się bije mocno. Tu tkwi głównie w tym problem cały czas. Pozniejsze czasy to zmieniły aby grę zrobić cięższą i trudniejsza i ja bardziej psuć na pvp po wydłuzeniu couldownów czarów lub ograniczeniami na dany poziom broni.

Wiele rzeczy można by ustawić i lekko poprawić do dawniejszych okresów lat w raz z tymi nowymi co są tylko trzeba to logicznie przedstawić aby ręce i nogi miało by gry cieszyć japę jak kiedyś gdy sie grało i by przyciągało osobnika że czuje że gra :)
Bass1 jest nieaktywny  
Stare 02-02-18, 13:49   #103
Lunaar
 
Avatar Lunaar
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Postów: 102
Domyślnie

Jak połączycie non i cpvp to dużo ludzi z non odejdzie bo nie chcą grać z ludzmi którzy chcą aby serwera na którym chcą sie tłuc. Ja osobiście kończe swe wypowiedzi i czekam na decyzje administracji bo takie o "strzępienie ryja" nic nie da Elo.
Lunaar jest nieaktywny  
Stare 02-02-18, 13:56   #104
Katamaran
 
Zarejestrowany: Lut 2015
Postów: 134
Domyślnie

Na non i tak prawie nikt nie gra, 5 osob w te czy w te nie robi roznicy tak naprawde. A wiadomo ze predzej czy pozniej zaczna grac.
Katamaran jest nieaktywny  
Stare 02-02-18, 13:58   #105
Kajtek
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 53
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lunaar Zobacz post
Jak połączycie non i cpvp to dużo ludzi z non odejdzie bo nie chcą grać z ludzmi którzy chcą aby serwera na którym chcą sie tłuc. Ja osobiście kończe swe wypowiedzi i czekam na decyzje administracji bo takie o "strzępienie ryja" nic nie da Elo.
To samo powiedzą ludzie z PVP, jeśli serwery się połączy i zrobi Optional PVP.
Popieram i też czekam na decyzje administracji.
Kajtek jest nieaktywny  
Stare 02-02-18, 13:59   #106
Lunaar
 
Avatar Lunaar
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Postów: 102
Domyślnie

Kataraman gadałem z znajomymi z non i nie będą grać prędzej czy później co miałem do powiedzenia powiedziałem.
Lunaar jest nieaktywny  
Stare 02-02-18, 14:03   #107
Katamaran
 
Zarejestrowany: Lut 2015
Postów: 134
Domyślnie

To juz wasza sprawa czy zaczniecie czy nie, na pewno za wasze miejsce bedzie duzo nowych graczy. Nie chcecie grac to nie. Nikt nikogo nie zmusza. Gra to ma byc przyjemnosc, a jezeli boicie sie zginac w grze i stracicie godzine z zycia prywatnego to wasza decyzja pozdrawiam.
Katamaran jest nieaktywny  
Stare 02-02-18, 14:16   #108
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Gruba frekwencja, super. Nie mam ostatnio czasu, więc nie czytam całości. Przekażę tylko moje zdanie.

Najbardziej podoba mi się opcja nr 2, ale w tym przypadku połączona z resetem świata pvp.

Grałem zarówno na pvp, jak i non pvp. Niestety na serwerze PVP za każdym razem power abusing był przyczyną spadku liczby graczy (nie jedyną, ale najbardziej spektakularną).

Optional pvp pozwoli pograć każdemu, co oznacza więcej nowych graczy na raz, mniej "odstraszonych", którzy rezygnują na wczesnym etapie. Wydaje mi się ponadto, że w tym scenariuszu będzie więcej osób, które dołączą do wojny chociaż dla zabawy, ponieważ zawsze będzie możliwość odwrotu. Nie będzie takiej sytuacji, gdzie pokonani wychodzą z serwera na kilka miesięcy - wystarczy zrobić przerwę do końca wojny. Z lurowaniem zawsze można sobie poradzić.

Może z gry zrezygnuje kilka osób, które "grały od zarania dziejów, tylko dla pvp i zawsze się dało z nimi dogadać", ale nie sądzę, by gra miała na tym stracić. Pojawią się nowi gracze i zastąpią tą wątpliwą lukę.

Co do restartu - proponowałbym zostawienie non pvp w takim stanie, w jakim jest teraz oraz restart świata pvp (przeniesienie postaci na non pvp). Poza tym wprowadzenie poprawek do balansu na świecie pvp.

Alternatywnie zostawienie non pvp bez poprawek, zmianę pvp na optional pvp bez restartu.

Pozdrawiam,
Catthon
Catthon jest nieaktywny  
Stare 02-02-18, 14:20   #109
Bass1
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 102
Domyślnie

Czytajcie ze zrozumieniem co do ankiety dotyczącej serwerów! Mowa się tyczy że te serwery będą od zera postawione więc nie wiem nad czym wy się spinacie :) Nowy start w aktualizacji ma być wprowadzony z nowymi terenami i grafiką a wy że wam konta będą przenosić nie było tego wymienione prócz za wdrożeniem zmiany że pvp mało prawdodobnie go nie będzie i zostanie tam utworzony non pvp ze względów technicznych mechaniki do aktualizacji a konta co posiadacie na starym non pvp ich nie będzie nikt przenosić.
Bass1 jest nieaktywny  
Stare 02-02-18, 14:29   #110
Kajtek
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 53
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Gruba frekwencja, super. Nie mam ostatnio czasu, więc nie czytam całości. Przekażę tylko moje zdanie.

Najbardziej podoba mi się opcja nr 2, ale w tym przypadku połączona z resetem świata pvp.

Grałem zarówno na pvp, jak i non pvp. Niestety na serwerze PVP za każdym razem power abusing był przyczyną spadku liczby graczy (nie jedyną, ale najbardziej spektakularną).

Optional pvp pozwoli pograć każdemu, co oznacza więcej nowych graczy na raz, mniej "odstraszonych", którzy rezygnują na wczesnym etapie. Wydaje mi się ponadto, że w tym scenariuszu będzie więcej osób, które dołączą do wojny chociaż dla zabawy, ponieważ zawsze będzie możliwość odwrotu. Nie będzie takiej sytuacji, gdzie pokonani wychodzą z serwera na kilka miesięcy - wystarczy zrobić przerwę do końca wojny. Z lurowaniem zawsze można sobie poradzić.

Może z gry zrezygnuje kilka osób, które "grały od zarania dziejów, tylko dla pvp i zawsze się dało z nimi dogadać", ale nie sądzę, by gra miała na tym stracić. Pojawią się nowi gracze i zastąpią tą wątpliwą lukę.

Co do restartu - proponowałbym zostawienie non pvp w takim stanie, w jakim jest teraz oraz restart świata pvp (przeniesienie postaci na non pvp). Poza tym wprowadzenie poprawek do balansu na świecie pvp.

Alternatywnie zostawienie non pvp bez poprawek, zmianę pvp na optional pvp bez restartu.

Pozdrawiam,
Catthon
Serwer PVP nie jest serwerem PVP, gdy do zabicia kogoś potrzebujesz jego zgody.
Mam nadzieję, że jesteś tylko doradcą i nie masz mocy decyzyjnych :)
Kajtek jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:11.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin