Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-11-15, 16:28   #21
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Tak i w tym systemie... za jagódkę masz 1 expa, jak będziesz dużym magiem i pójdziesz kraść jaja bagiennych hydr dostaniesz kilkaset. Różne poziomy pozwalają Ci na różne rzeczy. 1 krąg alchemii daje po 25 expa, trzeci jest od 60 lvla i daje po 75 expa. Tak jak nie musisz bić dłużej szczurów, tak nie musisz zrywać jagód i robić mikstur 1 kręgu. Zrywasz lepsze składniki/robisz lepsze poty.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-11-15, 18:00   #22
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

@Up
Mimo tego sa to wciąż za małe wartości, więc jedynie jest to dodatek do klasycznego expienia, bo można na tym nabić najwyżej kilkadziesiąt % lvla
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-11-15, 18:17   #23
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Jest to dodatek, rekompensata poświęcanego czasu, jednak pieczenie mięsa podczas którego nie możemy omdleć jest mniej wymagająca niż hunty, więc nie może też dawać za dużo doświadczenia. Gdyby był bardziej rozbudowany system jak kiedyś proponował Sis to wtedy można się bawić w rozróżnianie ilości expa za poszczególne dania.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-11-15, 18:41   #24
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Może i nie jest to aż tak wymagające, ale exp z robienia mikstur, czy pieczenia mięsa jest raczej dosyć zerowy.
Poza tym osobiście proponuje tak jak napisałem wcześniej
Cytat:
Napisał Cewix Zobacz post
Ja jestem oczywiście jak najbardziej za, poza expem za crafting proponuje wprowadzić exp za odkrywanie terenu, oraz tych bardziej poukrywanych lokacji, oczywiście muszą to być jakieś przyzwoite wartości, przydałoby się wkońcu skończyć z tym monotonnym systemem expienia wyciągniętego wprost z tibii
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-11-15, 18:47   #25
19960314
 
Avatar 19960314
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 299
Domyślnie

Co za nonsens. Jaka to alternatywa dla expienia? Oczekujesz, że odkrywanie lokacji będzie dawało tyle expa, aby można było to nazwać "alternatywą dla expienia"?
19960314 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-11-15, 18:50   #26
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Po za expem z odkrywania lokacji przydałoby się zdobywać go też z innych czynności, tak oczekuje tego, wystarczy ustawić odpowiednie wartości exp za takie czynności, może nie musiałby być to jakaś super alternatywa, ale fajnie by było gdyby można było przyśpieszyć wbijanie lvl w taki sposób, osobiście z chęcia bym pograł ze znajomymi na altaronie, bo pod wieloma względami jest on lepszy niż większość mmo, ale świadomość, że przed wbiciem 100lvla gra nie ma większego sensu odpycha, po prostu jesteśmy rodzajem graczy którzy oczekują wysoki poziom trudności i jakąś ciągłą akcje, a expienie na dłuższą mete takie nie jest
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-11-15, 18:54   #27
19960314
 
Avatar 19960314
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 299
Domyślnie



Odkrywanie lokacji, które i tak wszyscy znają i pieczenie ryb aż ocieka akcją i trudnością.
19960314 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-11-15, 21:35   #28
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Co do lokacji to bym się kłócił, bo sa lokacje trudno dostępne, z pieczeniem masz racje, ale nie o to tu chodzi, chodzi tu o to, żeby móc nabić lvl na różne sposoby(a najlepiej szybciej) tak by prawdziwa i wyzywająca rozgrywka mogła się zacząć szybciej, bez żmudnego expienia.
Innym rozwiązaniem może też być zrobienie jakiś utrudnien itp. na niższym lvlu, ale to by było raczej trudniejsze i bardziej czasochłonne do wykonania.
Jak odejść od standardów tibii to odejść, czemu (prawie) jedynym sposobem na zdobywanie expa, a zarazem głównym celem gry ma być expienie?
Głównym celem powinna być skomplikowana fabuła z trudnościami po drodze (i nie mam tu na myśli zabijania xxx mobów, czy zbierania przez xxx czasu itemów questowych) raidy, wypady na bossy, zbieranie gearu, czy dungeony, czego swoją drogą jest mało w altaronie, a konieczność poświęcenia xxx czasu na expienie wcale nie zachęca.

Btw. "Odkrywanie lokacji, które i tak wszyscy znają" tak znają ci co już grają od chuja czasu, a ta gra nie ma sprzyjać tylko tym co już grają, ale też nowym...

Ostatnio edytowane przez cewix ; 13-11-15 o 21:53
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-11-15, 22:00   #29
pawello13
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 106
Domyślnie

fajne to żeby własnie za mikstury czy coś dostawać exp, bo latam zbieram to tamto kupuje, często mam mute 800 sekund... i dopiero moge isc expic maks 1kk na bonusach w nocy.. jak to minie moge 500k robic, juz skoro mam dwa respy i tak przejebane to moze wlasnie w tej alchemii troche chociaz bym dorobił, dodam sobie pny , moze ludzie będą prosić...

a chętnie bym powbijał lvl nie tylko robiąc kółka na upiorach albo koscianych bo to już jak automat , jedno i to samo.

"ciekawe , bo dziś tak wpadłem na resp koscianych i ktoś go przebiegł i pokutniki się pojawiły tu tam, gdzie latając kółka wiem gdzie co jest konkretnie, może da się zrobić losowy resp ? także nie wiadomo co gdzie jest, w moim mniemaniu to trudne ale ktoś kto się zna może zrobi to szybko łatwo. , dajcie cholera szanse poexpic i duchownemu alchemikowi jak luffiemu czy komuś tam , co mi z kasy którą zarobie na tym że robie mikstury jak od tygodni nie można kupić spodni 2w"

i takie moje zdanie , że skoro alchemia jest i tak ciężko kupić piórka, to może by te kury dawały troszkę więcej piórek albo chociaż częściej się respiły..
pawello13 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-11-15, 02:19   #30
luckystrike
 
Avatar luckystrike
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Warszawa
Postów: 19
Domyślnie

to może niech Korwin który jest fanem podróży zleca nam odkrywanie terenu bo właśnie przygotowuje kompletna mapę królestwa, wraz ze wzrostem poziomu poleca nam odkrywać inne lokacje

+ ja bym proponował wykorzystanie dosłownie wszystkich NPC w mieście, żeby można było zatrudnić się u nich i przynosić im konkretną rzecz w zamian za exp/pieniądze, skoro i tak musieliśmy nosić mięso do Janiny czy rękawice kłusownika to czemu np nie nosić kawałków materiałów do krawca, nowych narzędzi na farmę, kilku gladiusów do kowala, listów z poczty (troche jak czeladnik u mistrzów z Gothica wspomnianego wcześniej ) niech to nie będzie ograniczone ilościowo bądź jeden czeladnik na postać w ciągu dnia to ludzie zamiast robic 10 kółek na smokach będa łazić po kniei łowieckiej dla Korwina żeby spadło im 10 skórzanych kapturów dla płatnerza

Ostatnio edytowane przez luckystrike ; 14-11-15 o 02:29
luckystrike jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:45.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin