Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-02-18, 09:47   #1
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie Balans

Witam.
Odnośnie nadchodzącej aktualizacji i ew przekształcenia serwerów, warto by przedyskutować nad tym czy coś warto by zmienić.

Zaczne od tego że to dobrze, że zwiadowca został osłabiony mag ma przewage w dmg (czasem mi się wydaje że teraz zbyt dużą).
Nie jest przypadkiem tak że zwiadowca dostał za dużo nerfów naraz:
1. Sama tabelka ma niższe bonusy do punktowych obrażeń niż obszarowych.
2. Hape odes kpiro ma 1 strzał mniej.
3. Blokada skilla w stosunku do poprzedniej edycji jest najniższa dla zwiadowcy.
4. Buf prędkości mobów i zabranie hape odes najbardziej dotyka zwiadowce, bo ten do normalnych dmg potrzebuje utrzymać 3 kratki.

Ad 3. Zwiadowca zawsze miał te kilkadziesiat wiecej dista niż rycerz 1h/2h, to na low lvl była zbyt duża różnica, ale zrównanie skilla przy jednoczesnym osłabieniu tylu rzeczy jest dla mnie przesadą. Mag ma taką samą blokade mlvl, ale ten się lepiej skaluje z obrażeniami.

To normalne że zwiadowca wolniej expi od rycerza, czy maga. Ten pierwszy poświęca dużo czasu na skillowanie, a ten drugi łatwo pada, także nie oczekuje zrównania gry pod tym względem.

Druga sprawa to balans subprofesji.
Rycerz nekro alch ma kiepskie bonusy (obszarowe) i w przypadku duala bezużyteczne rago tote. Odsyłam do tematu Comuma

Nie wiem jak teraz jest z ryckiem ele alch, chyba nikt nie ma odwagi testować. Może w momencie gdy uhy się gorzej skalują, a hape tawis nie ma 30% bonusu, poty wyzdrowienia zyskują na znaczeniu.. Tylko czy one nie są przy obecnej sytuacji ekonomicznej zbyt drogie (także w produkcji). Uhy nic nie ważą, a są 2x tańsze, przy 40 mlvl+ leczą lepiej.

Nie grałem na tej edycjo rycerzem, ale z tego co wiem to trzeba coś zrobić, żeby haper rago rozwijało się stopniowo i żeby nie biło w pojedynczy cel tyle lub wiecej co odes rago. To czar przeznaczony dla blokerów, którymi można expić na fulldef, czyli brać 2 mobki więcej "na klate" (ale tylko takie, takie które biją głównie fizycznie).

Inna sprawa, jak sie expi z odes rago na określonych lvlach - fajnie żeby się tutaj rycerze z tej edycji wypowiedzieli.

Zwiadowca elementalista ma tylko krzaki, gdzie nekro ma najlepszy dmg z puginałów, niewidke, spowalniający strzał (to jest jeszcze?), dotyk śmierci.
Duchowny op leczenie, lustrzane odbicie, święty dotyk pomocny z bliska i odkrycie (jest?), nawrócenie (?).
Tu po prostu sie prosi o jakieś ciekawe skille, bo same krzaki to za mało które w pvp są łatwe do skontrowania, a w pve waste, przy takiej cenie many i innych aspektach obecnej sytuacji.

I nie mówcie mi że przecież moge grać duch ele itp. Każdą profesje trzeba przy balansie traktować oddzielnie, albo jako dodatek do alchemii.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."

Ostatnio edytowane przez neilran ; 02-02-18 o 10:17
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-02-18, 02:14   #2
Tigernan
 
Zarejestrowany: Cze 2015
Postów: 16
Domyślnie

Bardzo mądre słowa, popieram.
Ale jednocześnie wątpię że to zostanie zastosowane.
Rzucajcie jakieś pomysły na czary dla zwiada ele bo to fajna profa ale za biedna, za gówniana i za bardzo nieopłacalna w porównaniu do innych.
Tigernan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-02-18, 13:26   #3
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

5 i 6 by mi sie bardzo podobało, ale to by było za mocne.

6, ale może nieco słabsza może by przeszła i jak dla mnie bajka.

Ale 5, wyobraź sobie takiego zwiadka ducha - ele który sie leczy po 1k+ z tapen tawis i rzuca taki czar.
Sam proponowałem coś w tym stylu - aury ochronne od pojedynczego żywiołu o wysokości ~10% redukcji, coś jak como lefa tylko od 1 żywiołu i znacznie słabsze.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-08-18, 16:39   #4
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

@ememems
Jak nigdy podoba mi się to co napisałaś. Nie wszystko oczywiście, ale sądzę, że jeśli wizją byłoby dodawanie nowych czarów będą one wybrane z Twojej listy. Naprawdę dobre pomysły czarów.
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-08-18, 09:45   #5
Stillerek
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 47
Domyślnie

Albo zrobić tak jak napisałeś, że czarujesz tylko broń a gdy zaczarujesz amunicję to masz poprostu bursty 3x3 ???
Stillerek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-08-18, 15:25   #6
WsT
Mistrz Gry
 
Avatar WsT
 
Zarejestrowany: Lut 2010
Postów: 414
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do WsT
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stillerek Zobacz post
Albo zrobić tak jak napisałeś, że czarujesz tylko broń a gdy zaczarujesz amunicję to masz poprostu bursty 3x3 ???
Czyżbyś właśnie rozwiązał problem zwiadowcy? ^^
Chciałbym zobaczyć to na teście.
__________________
https://discord.gg/ZqAF2xgnRW - Oficjalny Discord Altaronu
https://discordapp.com/invite/2G9ZRTJ - Hertagon Society
WsT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-08-18, 16:18   #7
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

Świetny pomysł z tym burst dmg - pomógłby wyrównać obecną różnicę w robionym expie między profesjami na wyższym lvl.
Oczywiście nie można przesadzić, bo z mag otsa znowu wrócimy do pal otsa, ale potestować warto.
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-08-18, 16:23   #8
makozul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 61
Domyślnie

A jak miało by to wyglądać w pvp? Kpiro z burstow? :0. Już to widzę.
makozul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-08-18, 17:07   #9
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

Wystarczy odpowiednio zmnejszyć burst dmg w stosunku do dmg w cel ;]
Albo sprawić, żeby aktualny czar Ostrzał przestał być bezużyteczny.
Ale co ja piszę - zbuffować zwiada? Przecież przesadzam się na nowym serwie na maga.
ZNERFIĆ ZWIADA!
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-08-18, 17:18   #10
WsT
Mistrz Gry
 
Avatar WsT
 
Zarejestrowany: Lut 2010
Postów: 414
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do WsT
Domyślnie

Zwiad jako jedyna profesja, nie ma nic obszarowego co byłoby użyteczne przez co odstaje od innych profesji, takie bursty powinny rozwiązać problem, wiadomo że dmg trzeba by odpowiednio zmniejszyć ale i tak będzie to lepsze niż te obszarowe czary, które aktualnie są całkowicie useless.
__________________
https://discord.gg/ZqAF2xgnRW - Oficjalny Discord Altaronu
https://discordapp.com/invite/2G9ZRTJ - Hertagon Society
WsT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin