Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Jaką decyzję uważasz za najlepszą?
Zostawiamy serwery w obecnej formie 29 29.59%
Zamykamy npvp. Serwer pvp zmieniamy na optional pvp 46 46.94%
Zamykamy npvp. Serwer pvp pozostaje bez zmian 23 23.47%
Głosujących: 98. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 01-02-18, 09:29   #41
pisior123
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Postów: 13
Domyślnie

Apropo ankiety.
Zamykamy obydwa serwery i stratujemy od nowa. Ja jestem za tym
pisior123 jest nieaktywny  
Stare 01-02-18, 09:53   #42
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Cytat:
Napisał Katamaran Zobacz post
Jak zaczynać to wszyscy od nowa, nie gram na n-pvp, zeby nie bylo
Nie grasz w ogóle, stąd tak łatwo Ci sie o tym gada.

Cytat:
Napisał Katamaran Zobacz post
Takze predzej czy pozniej bedzie ta sama sytuacja co na PvP bo gracze tak czy siak wkoncu odejda.
Gówno prawda. Odejdą jedynie frustraci, amanci wojenek, gracze - anty-rpg, takie śmieszne Kipaki i Morgiany, które mają satysfakcje jak mogą komuś robić na złość.
I większość starych graczy pvp, Ci amanci wojenek są moim zdaniem najwięszym rakiem altaronu, wszystko co mają w głowie to exp/h i wojenki, klimat i questy już im się dawno znudziły. A samo pvp jest w sprzeczności z fabułą altaronu, gdzie w trudnej sytuacji politycznej, nie ma miejsca na wojenki klanowe.
Obecnie na pvp powstaje nowe community, graczy stopniowo przybywa i panuje fajna atmosfera.

Cytat:
Napisał Katamaran Zobacz post
Ja proponuje usuniecie calkowicie wszystkich serwerow jakie sa, a gram tutaj od 1 edycji, takze o usunieciu postaci, czy zresetowaniu kazdy dorosly, doswiadczony gracz powinine sobie zdawac sprawde i nie jest to nic dziwnego
W przypadku opcji 2) byłoby to sprawiedliwe, ale nie normalne. W usunięciu npvp chodzi tylko o usunięcie skutków poprzedniej edycji.

Ogólnie trzeba popatrzeć na sprawe psychologicznie.
Ludzie poświęcają mnóstwo czasu na wbijanie skilli ręcznie, nawet jeśli wiele osób zrozumie decyzje usunięcia npvp/obu serwerów, to pozostanie kwestia, że nie będzie się już miało chęci, psychicznej determinacji by znowu wbijać skille ręcznie.

Cytat:
Napisał Katamaran Zobacz post
trzeba sie dogadac dokladnie co do pvp, ale powinno byc na pewno w jakis sposob dozwolone bo wiekszosc osob i tak czerpie przyjemnosc tylko i wylacznie z tego.. A jezeli gracze beda sie normlanie zachowywac to watpie zeby, biedacy ktorzy walcza jeszcze mieli pieniadze i checi gnebic ludzi RPG ktorzy sie nie wpier***a w wojne. A kazdy kto gral na tym nowym pvp, wie jak ciezko jest zarobic hajs.. Dla mnie moze byc jeszcze trudniej, zeby bylo mniej random PK .
Czysta hipokryzja z Twojej strony, w dodatku że stylem wysławiania sie przypominasz Kipaka, który ostatnio pokazuje jak czerpie przyjemność z Altaronu.
Uważam że w altaronie nie ma miejsca dla tych dla których pvp jest najważniejsze.
Administracja poświęca wam i balansowi pvp najwięcej uwagi, a wy po 2 miesiącach potraficie tylko zanosić się pretensjonalnym płaczem na forum i trollować, nie mówiąc o random pk. Pvp i rpg stoją w sprzeczności, a ostatnie lata były ukłonem w stronę społeczności pvp, i gówno z tego wyszło, bo potraficie tylko płakać.


Cytat:
Napisał Katamaran Zobacz post
A do placzakow z non-pvp, ktorzy za duzo straca bo im usuna itemki, ktore sa nic nie warte.. I tak je stracicie za jakis czas, a mozna sie wspolnie razem pobawic i miec z tego FUN...
Nie Twoja sprawa. Niektóre osoby z npvp dopiero zaczynają zabawe nowymi postaciami, zaczynając np. od wbicia 110 siły. Łatwo Ci się gada, widać że dawno nie grałeś i masz zapał do tworzenia nowej postaci, ale postaw się w sytuacji kogoś kto wbił właśnie 110 siły, jest tym zmęczony, ale wreszcie może zająć się czymś ciekawszym.

Cytat:
Napisał Katamaran Zobacz post
Ta liczba idealnie pasuje do tego by randomy, oraz nowi(ktorzy przybeda za jakis czas ) Mieli duzo latwiej na starcie i nie padali ofiarom zbulwersowanych dzieci na h-lvlach... Tak pomyslicie ale, przeciez oni maja noob chary i specjalnie przeloguja zeby stac pod temple i zabijac nowych bo nie maja co robic na mainach... Jezeli macie takie myslenie to sami skasujcie w tym momencie swoje postacie i wiecej nie wchodzcie na strone altaronu :)
Zrozum to, że niektórzy po prostu nie lubią pvp i tego co się z nim wiąże. Innym znowu największą radość z życia daje pkowanie przypadkowych low lvl, zwłaszcza magów klepiących runy pod depo, i zagarnięcie kilku talarów i owych runek, zwłaszcza na serwerze na którym się ciężko zarabia. I potem tą kase najlepiej wysłać na swoje low lvl rycerza, żeby mieć łatwy start. Nikt się przecież nie dowie.

-----------

Moim zdaniem decyzja czy robimy opcje 1 czy 2, powinna należeć głównie do ludzi z npvp - czy chcą zostać na npvp tak długo jak będzie się dało je utrzymywać z ich SS, z zastrzeżeniem że będzie to serwer bez wsparcia - nieaktualizowany, czy robimy opcje 2.

Jeśli sugerować się decyzją wszystkich, to najsprawiedliwiej będzie zresetować oba serwery, ale sam nie wiem czy będzie mi się chciało grać. Trening alchemii (zarobek na waste), zręczności i powolne expienie postaci zabrało mi dużo czasu.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny  
Stare 01-02-18, 09:53   #43
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie

Przeczytałem całą dyskusję i mam pewną propozycję, tylko najpierw krótki wstęp: ani optional PVP, ani nPVP nie mają niestety sensu, są to wyjścia kalekie i obarczone olbrzymimi błędami w rozgrywce, natomiast jedynym problemem PVP jest chamski PA, uskuteczniany przez nudzące się h-lvle. Proponuję więc rozwiązać faktycznie istniejący problem, a nie przepoczwarzać cały system, który w większości jest spójny i dobrze działający. A oto propozycja:
- wprowadzić dotkliwsze kary za bezzasadne zabijanie o wiele słabszych graczy, czyli dostajemy więcej punktów PVP za nieusprawiedliwione zabijanie noobków aż do maksymalnie ~trzykrotności punktów, które byśmy dostali za normalnego fraga
- kiedy stosunek poziomów bezzasadnie zabitego gracza (kiedy noobek został po prostu zaatakowany i zabity bez walki) i agresora jest mniejszy od określonego (np. 20 lvl noobek i 80 lvl agresor, 20/80 = 0.25), ubity low lvl nie ma żadnych strat u śmierci, tak jak po dedzie na lagu, natomiast h lvl agresor tak czy inaczej dostaje za to powiększoną paczkę punktów PVP

Oczywiście te poprawki w systemie PVP powinny iść w parze z aktualizacją, usunięciem nPVP i restartem PVP, tak żeby wszyscy zaczynali od zera. Mówię to z perspektywy gracza, który ostatni miesiąc spędził praktycznie wyłącznie na skilowaniu, i to po wiele godzin dziennie i nocnie (uroki sesji) - nie zacząłem nawet gry mimo miesiąca pracy włożonej w rozwój postaci, a mimo to bez wahania głosuję za resetem obu serwerów, bo korzyści byłyby duże. Aktualizacja "grudniowa" znacząco wydłuży czas życia serwera, bo pojawi się nagle ogrom nowych rzeczy w grze, a przecież jedynym, co spowodowało krótki żywot PVP, był fakt, że wszyscy mają już dawno ograną całą mapę. Ale pamiętajcie: ta aktualizacja nie przyniesie raczej większego skutku, jeżeli nie będzie poprzedzona resetem.

@edit
Nie zagłosuję niestety w ankiecie, bo żadna z opcji nie jest słuszna i nie pasuje do mojej propozycji. Proponuję dodać nową pozycję w ankiecie (o ile to możliwe), czyli zamknięcie obu serwerów i odpalenie nowego serwera PVP z zaproponowanymi powyżej zmianami (oczywiście trzeba je przedyskutować i najpewniej rozbudować, bo wiele osób miałoby na pewno dobre pomysły do dodania).

@edit2
I chciałem jeszcze dodać, że na otarcie łez i na osłodzenie herbatki po resecie proponuję dać wszystkim aktywnym kontom 7 dni SS do odpalenia w dowolnym momencie. To naprawdę pomoże :p oprócz tego jakieś darmowe SS dla graczy, którzy w tej chwili mają SS - z tego co widzę po komentarzach, to jest praktycznie pewne, że oba serwery zostaną zresetowane i złączone, więc warto wynagrodzić to tym, którzy np. w tej chwili mają po 20 dni SS, bo fuzja i reset byłyby dopiero za ~miesiąc i ich wydana kasa pójdzie się kochać.

Ostatnio edytowane przez 909794 ; 01-02-18 o 10:21
909794 jest nieaktywny  
Stare 01-02-18, 09:55   #44
Kajtek
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 53
Domyślnie

Siewka,
Otóż skoro jest to dyskusja to i ja się wypowiem.
1) Grałem w tą grę kiedyś (4 lata temu) i niedawno zacząłem znowu. Przyciągnęło mnie do niej w przypadku obu razy PVP jak za starej dobrej tibi. Jako weteran 3 wojen o serwer na morganie, a były to czasu jeszcze przed warmod'ami (tibia 7.8 - 8.2, coś takiego) to są to czasy mojej historii z mmorpg, które najmilej wspominam. Robienie serwera z jakimiś arenami do bicia uważam za całkowicie bezsensowne, zabierzecie cały sens tej gry, kiedy nie możesz kogoś zwyzywać ot tak, bo po prostu ktoś może przyjść i Cię zajebać, przy czym stracisz parę godzin gry. Po prostu jak ktoś chce grać spokojnie uważa na słowa i jest kulturalniejszy.
2) Co do strachu przed PK.
Zawsze istniało takie zagrożenie i nadal powinno istnieć. Jest to pewien rodzaj rozrywki, że idziesz i kogoś zabijasz, ale też liczysz się z tym, że ktoś się może zemścić, a co lepsze nie pozwolić Ci już więcej grać (wpada Ci na respa, przy każdej możliwej okazji z kolegami i po prostu nie wychodzisz z dp w obawie przed stratą lvl'u). A z doświadczenia wiem, że jak jakiś hlvl usłyszy na czacie, że ktoś kogoś pk'uje i prosi o pomoc to nie raz porzuci expa, żeby lecieć i komuś pomóc (nawet nie z chęci niesienia pomocy, a bardziej z zabawy jaką przyniesie bezkarne zabicie kogoś). Mogłaby nawet powstać gildia "Pogromcy PK" do których mogłoby się pisać w takich wypadkach (na pewno znaleźliby się chętni).
3) Gracze z NPVP.
Oni moim zdaniem nie powinni się martwić. Społeczność Altarońska jest naprawdę zajebista i wszyscy raczej się dogadują. Nie występuję tu zjawisko gnębienia ludzi, ponieważ jest to nie na rękę tej społeczności, której zależy na jak największej ilości graczy - bo po prostu im więcej tym ciekawiej. Więc nie róbcie z siebie za przeproszeniem p*zd i nie płaczcie, że będziecie mordowani, bo jak nikomu nie podpadniecie to nie będziecie.
4) Trochę z innej beczki, ale warmod'y
Skasować expa za zabicie gracza podczas warmod'u. Jest to tak beznadziejne rozwiązanie, że nawet nie mam pytań. Daję za dużą przewagę wygrywającej gildii. Sam fakt, że wygrana strona mniej pada, mniej wydaje na blessy to jeszcze różnica lvl'owa się drastycznie zwiększa. A sama zabawa z open battle i czajenia się na expie, sprawdzania co chwilę, czy nie idą po Ciebie dają wiele.

Podsumowując:
*Nie będę ukrywać, że jestem wielkim zwolennikiem PVP, co nie znaczy, że chce organizować jakiś PK team chodzić i mordować. Jestem raczej spokojnym graczem, który po prostu czasami jak ktoś mu podpadnie (zazwyczaj chodzi o brak kultury do człowieka) lubi komuś dać nauczkę.
*Ogólnie przychylam się do rozwiązania, że jak jedni powinni zaczynać od nowa, no to jednak też drudzy, chociaż chciałbym, żeby ewentualne takie rozwiązanie zostało wprowadzone jak najszybciej, by nie marnować czasu na granie postacią, której zaraz nie będzie.
*Broń Boże nie robić z serwera PVP, serwer NPVP z delikatną nutką PVP na zasadzie jak chcesz to rób party, warmode (dla mnie jedno i to samo) i się możesz bić, ale jak ktoś przyjdzie Ci lurować potwory na respie, obraża Cię to nic nie możesz z tym zrobić, oprócz zraportowania Cię do GM'ów (śmierć konfidentom xD)

P.S Podejmijcie szybko decyzja co i jak, bo nie wie czy grać, czy odpuszczać.

Pozdrawiam i zapraszam do merytorycznej dyskusji
Kajtek
Kajtek jest nieaktywny  
Stare 01-02-18, 10:12   #45
ciaparek
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 86
Domyślnie

Nic nie trwa wiecznie, coś się kończy, coś się zaczyna ale jeśli start to wszyscy od nowa.
ciaparek jest nieaktywny  
Stare 01-02-18, 11:14   #46
Wymiatacz788
 
Avatar Wymiatacz788
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Skąd: Szczecin
Postów: 303
Domyślnie

Jak widać każdy ma innej podejście do gry. Jeden lubi się bić z innymi graczami, inny robić misje, kolejny wysyłać hordy przeciwników na tamten świat wraz z grupą przyjaciół lub w pojedynkę.

Serwer nonpvp był skierowany do gracza którzy spokojnie (nie martwiąc się o pk) chciał wbijać poziomy i odkrywać co twórcy gry dla niego przygotowali. Tak mi sie przynajmniej wydaje.
Sam od końca 2012 roku przez kilka lat grałem na nonpvp i to mi sprawiało przyjemność bo lubię taki tryb gry. Można spokojnie skillować. Lurowanie potworków przez kogoś też nie musi być problemem gdy wybierzemy expowisko odpowiednie do naszego poziomu doświadczenia.

Wydaje mi się, że duża część graczy aktualnie grająca na pvp spędza tam czas bo żyje nadzieją o nadchodzącej aktualizacji i powiększeniu się grona graczy. Również jestem przekonany, że pomimo wybrania świata pvp nie podoba im się takie random pk(wiem wiem takie uroki pvp lalusiu ;) ).
Tutaj zwracam się do administracji z jakimś pomysłem aby to rozwiązać. Postawienie dwóch serwerów dla graczy chcących się bić i tych którzy wolą spokojną grę?

Do administracji.
Bardzo miło też by było gdybyście się w końcu określili jak nasza gra ma wyglądać. Rozumiem, że jakaś utrata danych z serwerów może się zdarzyć(wtedy dane z poprzedniego dnia dalej powinny być dostępne i strata graczy to 24 godziny, które mogli poświęcić na grę). To już się wydarzyło więc jakieś zabezpieczenia powinniście mieć. Stworzenie takich samych serwerów tylko nonpvp i pvp to chyba najlepsze rozwiązanie. Nie wystąpi problem jak teraz, że na serwerach są różne systemy runek, wnęk, skilli, hp potworków i czego tam jeszcze. Więc aktualizacje można dodawać jednocześnie na oba serwery.
Gdy powstanie nowa gra wszystko co jest tutaj ma być usunięte? Czy musi tak być? Czy istniejący obecnie altaron nie może być sobą i trwać skoro jednak go rozwijacie?

Myślę, że wypowiedziałem się na temat wszystkiego co chciałem.
Zapraszam do dyskusji :D
Wymiatacz788 jest nieaktywny  
Stare 01-02-18, 11:16   #47
Katamaran
 
Zarejestrowany: Lut 2015
Postów: 134
Domyślnie

Czlowieku bez powodu nikt Cie nie ruszy. Nie ma tu nic do lubienia czy nie lubienia. Jestes spokojna osoba to prowadzisz spokojna rozgrywke i tyle w temacie. Nawet jesli by weszly w zycie te pomysly ze zmianami w pvp to wtedy byloby prawie niemozliwe zginac z reki random pk. A ty dalej wypisujesz swoje madrosci zyciowe wyssane z palca, bo tak naprawdę na pvp nigdy nie grałeś tylko kolega kolegi powiedział ze zabili szwagra pod depo na pvp na 13 lvlu i spadly mu leather bootsy i rozdzka... i nie mogl nowej zalatwic i przestal grac..

@Wymiatacz
Nie ma sensu robienia od nowa 2 serwerow bo nadal bedzie gowno i za jakis czas bedzie to samo co jest teraz przez podzial graczy na 2. Przez to upada altaron, ze ludzie przestaja grac. A im wiecej ich bedzie na 1 serwerze sa wieksze szanse ze serwer dluzej postoi.
Katamaran jest nieaktywny  
Stare 01-02-18, 11:16   #48
chinczykbeatdzg
 
Avatar chinczykbeatdzg
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Skąd: Zgorzelec
Postów: 12
Domyślnie

Najlepsza opcja to restart i usunięcie npvp. :)

Kto ma grać to i tak będzie grał, mówię to z perspektywy gracza, który ma chary na dwóch serverach. Co do świata pvp dodam, że na tej edycji ani razu nie zostałem zabity przez gracza - grałem czyste rpg. :)
chinczykbeatdzg jest nieaktywny  
Stare 01-02-18, 11:28   #49
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

@Katamaran
Ale ja nie krytykuje Twoich pomysłów na system anty random pk na pvp.
Gram spokojnie, nie szukam konflitku. Ale widze jak sie starzy wyjadacze zachowują i jaki mają stosunek do npvp. Oczywiście nie wszyscy, ale Ciesze sie że takie Morgiany już nie grają.

Sam uważam że jakieś areny, czy nawet duże lokacje do pvp to dziwny pomysł, chociaż nie najgorszy.
Osobiście jestem za zaostrzeniem kar pvp, zwłaszcza progresywnie do różnicy lvl, i kary pvp na całe konto, nie tylko określoną postać. Do tego brak możliwości posiadania kilku kont.
Ale tutaj też istnieje ryzyko że ktoś stworzy low lvl postać do prowokacji, nabijesz na takim skulla i zaraz podleci main charem.
Tak źle, tak nie dobrze.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny  
Stare 01-02-18, 11:33   #50
Katamaran
 
Zarejestrowany: Lut 2015
Postów: 134
Domyślnie

Na kazdej edycji jestem jedna z wyzej postawionych osob z 1 gildi walczacych "rzadzacych" czy nie wiem jak inaczej to nazwac i moge Ci zagwarantować ze podczas normalnej rozgrywki nikt z naszych czlonkow nigdy nie robil zadnego random PK, a nawet pomagał ludzia ktorzy padli ofiara takich ludzi. Moze i byly takie sytuacje, ale to dawno temu jak na serwerze zostalo 5 osob, czyli tak jak jest teraz i wchodza takie morgiany i pkuja. Jesli serwer funkcjonuje normalnie takie rzeczy nie maja prawa bytu, bo osoby ktore robia random od razu gina od wiekszych gildi.

Tak jak chinol napisal.. kilka razy byla o nim mowa na naszym Voice chatterze. Zostało ustalone neutral i nikt chłopa nie ruszyl.

Do tego jest gildia Hertagon, ktorej tez nigdy nie ruszamy pomimo tego, ze juz kilku wrogow wyexpilo tam swoje nowe postacie.

A jezeli jeszcze to nie wystarczy to sam moge wam zalozyc taka gildie, ktora bedzie "pod ochrona".

I jeszcze jedno. My chcemy, zeby bylo jak najwięcej neutrali. Co nam po tym pvp? Wojna sie skończy i przez miesiac sami zostaniemy, az przeciwnicy zrobią nowa postacie czy uzbieraja hajs by sie wyplacic? Wtedy sa neutrale i gospodarka serwera normalnie prawidlowo sie rozwija... i nikt was wtedy nie zaatakuje bo macie mozliwosc dojsc do gilsi przeciwnej i wtedy zrobic potezna przewage...

Ostatnio edytowane przez Katamaran ; 01-02-18 o 11:45
Katamaran jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:25.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin