Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 19-05-15, 23:19   #1
saju123
 
Zarejestrowany: Wrz 2014
Skąd: Mielec
Postów: 46
Domyślnie Ban?

Witam, dostałem deleta nie wiem za co..
jeżeli administracja jaki kolwiek poda mi przykład w którym momencie użyłem bota to zrozumie, ale zawsze grałem ręcznie, co widać nie ma jakiś powtarzanych czynności (czyt. macro), zawsze expilem w teamie a co za tym idzie brak takiej możliwości. Dlatego niech administracja powie mi kiedy użyłem tego oto "bota" ...
nie chce otrzymać odpowiedzi "byl program na liscie" tylko chce żeby ktoś mi wytłumaczył za co dostałem.. Administracja zablokowała się przed spamem w formie prywatnej wiadomości dlatego pytam się tutaj i oczekuje odpowiedzi.
jeden przykład.! Powiedziałbym ze ten system może się mylić ale Administracja nigdy się nie myli, zawsze ma racje.
saju123 jest nieaktywny  
Stare 19-05-15, 23:33   #2
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

14 kwietnia po godzinie 10 bot na łowienie ryb, scrypt w 100% zbieżny z dwoma innymi kolegami, których nicków nie wymienię, gdyż nie lubię linczów publicznych, zapewne wie Pan o kim mówię, wysyłane do klienta pakiety również w 100% zbieżne z pozostałymi skasowanymi.

Bot na łowienie pierwszy raz użyty został 2 kwietnia.

Administracja nie blokuje wysyłania do niej wiadomości.

Ostatnio edytowane przez Altrel ; 19-05-15 o 23:41
Altrel jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 09:12   #3
saju123
 
Zarejestrowany: Wrz 2014
Skąd: Mielec
Postów: 46
Domyślnie

Zgadza się, użyłem go przez jakieś 5 min żeby sprawdzić, ale wiem o czym pan pisze. Ale teraz drugie pytanie, skoro system wprowadzony został w tej aktualizacji, to dlaczego nie dostałem tego bana od razu jak inni? to wychodziło na to ze w tym czasie ~~ 3 tyg wstecz używałem czegoś, a tak nie było.

co do wiadomości:

saju123 nie masz dostępu do tej strony. Prawdopodobne powody to:

Twoje konto nie ma wystarczających uprawnień, aby przeglądać tę stronę,

Próbujesz edytować cudzą wiadomość lub wykonywać jakiekolwiek inne akcje administracyjne,

Twoje konto nie zostało w pełni aktywowane lub jest wyłączone przez administratora,
saju123 jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 09:21   #4
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

W sumie to trochę bez sensu karać gościa za coś co zrobił gdy jeszcze system nie działał, a zapisywał dane. To coś co pisał Marek w innym temacie o fotoradarach:
Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
To co teraz napisałeś działałoby na zasadzie, by policja wystawiła mandaty za przekroczenie prędkości wszystkim, którzy ją przekroczyli na obszarach, na których stoją teraz autoradary, a wcześniej ich nie było.
Rozumiem, że gość dzięki temu ma jakiś profit (te kilka % zręczności) ale bez przesady.
To, że ludzie używają taskerów wynika z bunty przeciw systemowi wbijania skili, to właśnie ten system powinien być zmieniony, a nie gracze usuwani. To samo z alchemią czy stakowaniem run, jest to męczące i monotonne, a niekiedy konieczne do robienia.
Dlatego chociażby runy powinny być możliwe do kupienia w sklepie po wyższej cenie, POSTAKOWANE.

Inna sprawa jest z botami, tutaj ewidentnie pomaga to w rozgrywce, czy to na expie czy na akcji, tutaj nie powinno być w ogóle tolerancji.

Ale to tylko moje zdanie.
Lepiej pomyśleć nad dodaniem innego sposobu skilowania chociażby jak kiedyś, dualem albo smażeniem, a nie usuwaniem i tak nie dużej ilości graczy z servera.

Ps. tasker jest tak mało szkodliwy, że w wypadku jego używania powinny być bany na max 30dni, żeby człowiek stracił ten czas który próbował zaoszczędzić używając go.
To nie tibia, gdzie botów jest masa i po kasacji konta i tak zrobią nowe. Tutaj ludzie najzwyczajniej w świecie odejdą, bo strata konta za taką pierdołę to przesada.
Oczywiście nie mówię o osobach które z premedytacja będą skilować do oporu, odczekają te 30 dni i zacznął grać, ale osoby które zbytnich profitów z tego nie uzyskały.

Ostatnio edytowane przez Kr92 ; 20-05-15 o 09:29
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 10:09   #5
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Z tego co rozumiem bot dopiero niedawno został zidentyfikowany i dodany do systemu. Na postawie jednak pewnych danych (nie wiem jakich) udało się zweryfikować czy bot był używany przez jego zidentyfikowaniem, czyli od startu serwera. Wszelkie wspomagacze były zabronione wcześniej i używający ich gracze o tym wiedzieli. Argument 'bo były niewykrywalne' nie jest dobrym argumentem.

Na wszelki wypadek proponuję zrezygnować z gry postaciami, na których odpaliliście bota/taskera, bo prędzej czy później zostanie on zgłoszony, zidentyfikowany a gracze zbanowani.

System skillowania mi też się nie podoba, ale to gracze naciskali na to, by takowy wprowadzić (serio, dokładnie to pamiętam), ponieważ PNy odebrały im satysfakcję z treningu.

Trening jednak nadal nie jest obowiązkowy, wcale nie trzeba spędzać całych dni i nocy na wbijaniu dystansu czy zręczności. Daje to pewien profit i przewagę, ale nie jest warunkiem.

Mi też szkoda, ale trudno. Bywa.
Catthon jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 10:46   #6
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Wszelkie wspomagacze były zabronione wcześniej i używający ich gracze o tym wiedzieli. Argument 'bo były niewykrywalne' nie jest dobrym argumentem.
To po prostu, rozumując prawnie, nie jest argument. Dobrze że to zauważyłeś.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 11:26   #7
7882118
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 30
Domyślnie

Może i nie jest to argument, ale dla mnie to karanie wstecz jest po prostu głupie. Otrzymałem bana za używanie 'programu' od 4 kwietnia do daty bliżej nie określonej. Jak dla mnie była to po prostu stara czasu i pieniędzy na statusy, grałem cały ten czas a zostałem ukarany dopiero teraz, lecz pewnie ktoś napisze, że lepiej późno niż wcale także nie będę drążył tematu

Ostatnio edytowane przez 7882118 ; 20-05-15 o 11:32
7882118 jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 11:32   #8
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Hmmm, zauważ, że regulamin mówi o tym, że używanie różnych programów do ułatwienia gry grozi karą. Więc albo jesteś pewny, że nie dostaniesz bana/delete'a i używasz tego bota, albo jesteś po prostu głupi.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 11:53   #9
7882118
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 30
Domyślnie

Grozi karą, to niech karają banami na 30 dni, tak jak wspomniał Artezon te 30 dni byłoby wystarczającą karą, jeżeli ktoś uzyskał przewagę poprzez używania bota, to w te 30 dni by to stracił. I nie wyjeżdżaj mi tutaj z regulaminem, bo znam go doskonale.
7882118 jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 12:43   #10
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Panie Rabarbar, jeżeli o Pana chodzi to zajmuje Pan drugie miejsce jeżeli chodzi o częstotliwość używania bota, nie taskera, od samego początku serwera. Gdyby był to tasker nie bylibyśmy w stanie ustalić, że używany był przed jego zweryfikowaniem. Boty i taskery działają na innej zasadzie.
Altrel jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:29.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin