Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 24-07-15, 22:15   #1
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Uwielbiam ten humor Trona :D
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny  
Stare 25-07-15, 14:25   #2
pawello13
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 106
Domyślnie

Moze by jeszcze zrobić coś zeby sie opłacało na smoki chodzić, można zrobić smoczy set u wojowników ale skąd wziać materiały ?Bez sensu taka możliwość
pawello13 jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 04:11   #3
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Moim zdaniem jednym z problemów jest to, ze ponad 60% respow na altaronie jest nieuzywanych lub uzywanych sporadycznie przez sporadycznie logujacych sie, nie doswiadczonych w altaronie, graczy. Takie respy to mdz. olbrzymy. Gracze nie chodza tam nie dla tego, ze expowiska są źle zrobione/moby źle opracowane, a dlatego, że istnieją inne lokacje, bardziej obfite w talary i exp per h.

Po nieco dłuższym zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że na tibii jeżeli coś nie jest opłacalne to zwykle leci coś na co jest popyt i człowiek w gruncie rzeczy pozytywnie na tym wychodzi. Handel niby leży na altaronie, ale nie wykarmimy wszystkich mobów przecież garstką potrzebnych itemów typu suple alchemiczne. Może pora się "cofnąć" do modyfikacji w strojach?
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.

Ostatnio edytowane przez Windykator ; 26-07-15 o 04:20
Windykator jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 10:04   #4
pawello13
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 106
Domyślnie

Niech ich bedzie wiecej tam, ja na 30-40 lvl nie mialem respa to tam nie chodziłem. Administracja robi tak żeby ludzie nie grali , tak to wygląda.
pawello13 jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 12:12   #5
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Obecnie niektóre miejscówki są bardzo rzadko uczęszczane, bo gra mało osób i ludzie mogą wybrzydzać, nie ma tłoku, kolejek.
W momencie, gdy zaczęłyby się kolejki na najlepsze respawny, ludzie zaczęliby chodzić na inne, obecnie mniej znane - one też są opłacalne, też się zarabia i zdobywa doświadczenie, ale trochę mniej. Nic w tym złego, tak być musi.
Nie możemy doprowadzić do sytuacji, gdzie wszystkie miejsca będą do siebie bardzo zbliżone i definiowane dla dokładnie danych poziomów i profesji.
Nie możemy sprawić, że wejdziemy w nieskończony ciąg poprawek dążący do nieskończoności, bo przecież "w punkcie a jest o 10k więcej expa niż w punkcie b".
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 14:06   #6
Graata
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 118
Domyślnie

W drewnianą tarczę to się mogą przebijać i faktycznie mogłaby się rozpaść. Co raz lepsze tarcze widać, że są z lepszej stali także strzały nie powinny nawet się wbić w taką tarczę, a co dopiero przebić. Mało tego, skoro tarcze chronią przed magią to tym bardziej powinny chronić przed strzałami, nie uważasz? Skoro pancerz redukuje strzały itp. to tym bardziej tarcza też powinna, nie uważasz?
Graata jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 14:20   #7
Kapralski
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 211
Domyślnie

Nie będę się zbytnio rozpisywał bo świat PVP i walka rycerza ze zwiadowcą mnie nie dotyczy ale jakiś tam wpływ tarcza powinna mieć, ale teraz wyobraź sobie rycerza w stalowej zbroi obrywającego ładunkiem energii :D
Nie możesz tak bardzo kłaść nacisku na logikę bo nic a nic z tego by nie wypaliło, ja bym nie mógł przeładowywać kuszy przy stojącym przy mnie rycerzu, Ty byś nie mógł pić mikstury otoczony przez graczy, paraliż blokował by całkiem Twoje akcję, celny strzał z kuszy zabił by cię zanim byś zdążył podbiec do zwiadowcy i takie tam.
Jest dobrze jak jest a jak chciał byś zaproponować jakieś zmiany to śmiało, bo póki co tylko krytykujesz obecną sytuację.
Kapralski jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 14:41   #8
Graata
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kapralski Zobacz post
Nie będę się zbytnio rozpisywał bo świat PVP i walka rycerza ze zwiadowcą mnie nie dotyczy ale jakiś tam wpływ tarcza powinna mieć, ale teraz wyobraź sobie rycerza w stalowej zbroi obrywającego ładunkiem energii :D
Nie możesz tak bardzo kłaść nacisku na logikę bo nic a nic z tego by nie wypaliło, ja bym nie mógł przeładowywać kuszy przy stojącym przy mnie rycerzu, Ty byś nie mógł pić mikstury otoczony przez graczy, paraliż blokował by całkiem Twoje akcję, celny strzał z kuszy zabił by cię zanim byś zdążył podbiec do zwiadowcy i takie tam.
Jest dobrze jak jest a jak chciał byś zaproponować jakieś zmiany to śmiało, bo póki co tylko krytykujesz obecną sytuację.
Kładę nacisk na logikę w tej gierce, bo Altrel mnie tego nauczył. Niestety jest on niekwestionowanym mistrzem w tym aspekcie, uwierz, że w tym to mu nie dorównamy nawet za kilkadziesiąt lat.

Udzieliłem się w tym temacie dlatego, że Altrel twierdzi, cytuje:

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Obrażenia zadawane z bełtów jak i koszt many za 'hape odes kpiro' nie ulegną zmianie. Wciąż pojedyncze uderzenie jest mniejsze zarówno od uderzenia wojownika 2h nekromanty jak i od uderzenia magów
A ja twierdzę, że jest inaczej. Dmg zwiada, a rycerzy w magów/zwiadów na pewno nie jest taki sam. (kij w to, że rycerz musi podbiegać do swojej ofiary, a goniąc ją nie ma z czego bić). Zaś w przypadku dmg zwiada i rycerza 2h w rycerza 1h to dmg zwiada góruje kilkakrotnie nad dmg rycerza 2h. Ta różnica się pogłębia co raz bardziej, gdy rycerz 1h wraz z poziomem zakłada lepszą tarczę i podnosi swoją umiejętność obrony.

Ja z wymaxowanym skillem (po użyciu rybki i potka) na 105lvlu się nie przebijam w rycerzy 1h, którzy mają smoczą/bitewną tarczę i wpakowane pny w obrone.

A skoro Altrel zaczął nerfić rycerzy, żeby wyrównać ich ze zwiadowcami i nie wziął tego pod uwagę to powinien ich wyrównać również pod tym względem.

Dlatego moją propozycją jest, żeby dmg ze strzał etc. również był redukowany przez tarczę i umiejętność obrony. Skoro rycerz 2h i zwiad mają bić tyle samo, to ta zmiana jest jak najbardziej na miejscu.
Graata jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 14:52   #9
Kapralski
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 211
Domyślnie

Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
Kładę nacisk na logikę w tej gierce, bo Altrel mnie tego nauczył. Niestety jest on niekwestionowanym mistrzem w tym aspekcie, uwierz, że w tym to mu nie dorównamy nawet za kilkadziesiąt lat.

Udzieliłem się w tym temacie dlatego, że Altrel twierdzi, cytuje:



A ja twierdzę, że jest inaczej. Dmg zwiada, a rycerzy w magów/zwiadów na pewno nie jest taki sam. (kij w to, że rycerz musi podbiegać do swojej ofiary, a goniąc ją nie ma z czego bić). Zaś w przypadku dmg zwiada i rycerza 2h w rycerza 1h to dmg zwiada góruje kilkakrotnie nad dmg rycerza 2h. Ta różnica się pogłębia co raz bardziej, gdy rycerz 1h wraz z poziomem zakłada lepszą tarczę i podnosi swoją umiejętność obrony.

Ja z wymaxowanym skillem (po użyciu rybki i potka) na 105lvlu się nie przebijam w rycerzy 1h, którzy mają smoczą/bitewną tarczę i wpakowane pny w obrone.

A skoro Altrel zaczął nerfić rycerzy, żeby wyrównać ich ze zwiadowcami i nie wziął tego pod uwagę to powinien ich wyrównać również pod tym względem.

Dlatego moją propozycją jest, żeby dmg ze strzał etc. również był redukowany przez tarczę i umiejętność obrony. Skoro rycerz 2h i zwiad mają bić tyle samo, to ta zmiana jest jak najbardziej na miejscu.



Wydaje mi się że tu chodzi głównie o szybkość zdobywania doświadczenia, rycerz ma możliwość spamowania rago w kilka celów tak samo jak magowie, na dodatek magowie nekromanci mogą uderzyć za ponad 1.5k z pocisku śmierci co turę, gdyby zmniejszyć zwiadowcom obrażenia nie był by w stanie zrobić 1m/h NIGDZIE, a rycerze bądź magowie mają taką opcję nawet w pojedynkę, oczywiście nie mowie tu o takich rycerzach jak Ty tylko o postaciach na 150+ poziomie bo wydaje mi się że dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa.
Kapralski jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 14:23   #10
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

@up czysto teoretycznie stalowa zbroja mogłaby pełnić funkcję puszki faradaja, czy jak tgo sie tam pisze.
Zbroi raczej nie nakładano na gołe ciało, więc mogła by pełnić role uziemienia :P
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:29.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin