Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 30-04-12, 21:15   #11
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cytat:
A PA na serwerze jest i BĘDZIE glownie przez administracje ktora za darmo banuje gildie EXORIT.
HAHAHA. Że szo? Jeżeli PA będzie, to tylko i wyłącznie dlatego, że pewne osoby lubią czuć władzę chociaż w grze. I tyle. Pomówienia jakoby administracja banowała za darmo gildię Exorit są wyssane z palca. Nie doczekałem się nigdy konkretnych zarzutów do konkretnych osób, o co prosiłem w innym temacie. :)
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-04-12, 22:20   #12
emilex
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 6
Domyślnie

Prawda taka jest ze exority chcą aby server upadl.
cytuję: "Nikt nie będzie grał na tym serwie" i tak prawda że nikt nie bedzie ;p
emilex jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-04-12, 22:21   #13
leavemealone!
 
Avatar leavemealone!
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 184
Domyślnie

@up
Konkretnie zarzuty do konkretnych osób zostały już niejednokrotnie przedstawione. Problem polega na tym, że jeśli już takowe się pojawią, następuje szybka zmiana tematu prowadząca do zamknięcia tematu. Temat zmieniają najczęściej osoby ściśle powiązane z administracją :)
Niestety znacznie wyżej oceniałem niegdyś twoją umiejętność odczytywania związków przyczynowo skutkowych.

@temat

W życiu bywa niestety tak, że na każdym kroku czeka na nas ktoś, kto choćby dla zabawy postanowi zatruć ci życie. Możesz albo wyrywać sobie z głowy włosy wzywając niebiosa do pomocy, co raczej nie pomoże albo zacisnąć zęby i w jakiś sposób spróbować sobie z problemem poradzić.
Czy którykolwiek z graczy, którzy zakładają podobne tematy, zadał sobie odrobinę trudu, żeby napisać do którejś z osób decyzyjnych w gildii Exorit/Collegium?
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że da się z nami dogadać.

@beta2468

Masz tutaj na myśli sytuację, która dotyczyła gracza Easen Screat.
Czy zadałaś sobie odrobinę trudu, żeby porozmawiać z Easen'em bądź też Attaxem na temat tej sytuacji?
Gwarantuję Ci, że sprawa została wyjaśniona, a krzywdy naprawione.

@do wszystkich, którzy w przyszłości chcą zakładać podobne tematy.

Serio... To nic nie da. W razie problemów napiszcie do mnie prywatną wiadomość na forum, a ja obiecuję, że waszą sprawą zajmę najszybciej jak tylko będę mógł.
Nie znaczy to bynajmniej, że w jakiś sposób jestem w stanie zabronić komukolwiek z gildii Exorit wrogiego zachowania względem innych graczy.


Peace n Love :)
__________________
All of old. Nothing else ever. Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
leavemealone! jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-04-12, 23:05   #14
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Powiem tak... z mojej strony żadne nicki nie padły więc podałam tylko przykład, że administracja znowu lekceważy pare spraw, nie widzi chyba, że gracze uciekają... Niech Exorit robi sobie co chce, jeśli zostało wyjaśnione wszystko to okej, tak jak mówie, ten post był bardziej w stronę administracji a nie graczy....
Co do płaczu na forum.... Myślę, że każdy powienien być bezstonny i jeśli jakikolwiek niskolvlowy gracz pisze z żalem, że go ktoś niewinnie ubił to może warto wziąć też jego zdanie pod uwage a nie rzucać odrazu teksty , że to przecież pvp, jak się nie podoba to wynocha...... Dlatego apeluje, bądźmy rozważni i broń boże jednostronni ;)
Tyle ode mnie, pozdrawiam.
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-04-12, 23:39   #15
draknostorin
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Kołobrzeg
Postów: 8
Domyślnie

Thorgerder nie użala się, że został zabity. Wytrwał na servie pvp wiele lat i sporo osiągnął. Zastanawiający jest brak działania administracji na jawne działania anty marketingowe kilku graczy. Za status płacimy firmie, celem każdej firmy jest zysk, odstraszanie graczy poprzez morderstwa i pa to nic innego jak działanie na szkodę firmy. gracz odstraszony = brak zysku z tytułu usługi status szlachecki. Myślący zarząd firmy zareagował by na tę sytuację, tym bardziej, że ludzi dają wam dowody. Bo to wygląda tak, że przed waszym salonem usług stoi śmierdzący menel który wypróżnia się na zbliżających się klientów. Wasz stały klient skarży się na to, ma dowody, a zarząd salonu mówi " jest w wolnym kraju może robić kupę gdzie chce", a macie "przycisk" ochrona który skazuję menela na banicję, a jak wróci i będzie robił to samo to ochrona go skasuje. I co jeśli ten menel też korzysta z usług ? chyba lepiej, stracić jednego klienta niż wielu, gdzie reszta i tak będzie się skarżyć, że w zakładzie dziwnie pachnie.

Reasumując twórcy gry zrealizowali ciekawy projekt przy którym mogą trochę zarobić, jednak sukces Wam się wymyka bo sami tego chcecie. Prawo można interpretować tak by służyło własnym celom.
draknostorin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-05-12, 03:05   #16
leavemealone!
 
Avatar leavemealone!
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 184
Domyślnie

Cały problem polega na tym, że ten "menel" przynosi firmie zysk nie mniejszy niż gość, który nie potrafi się w środowisku odnaleźć.
Powiem więcej; ten "menel" poleca firmę swoim znajomym, którzy korzystając z usług tej firmy również zapewniają jej niemały zysk.
I teraz pojawia się ważne pytanie. Który przedsiębiorca zrezygnuje ze stałego - pewnego klienta, który to klient zapewnia mu rekomendacje, na rzecz klienta nowego - niepewnego, który przychodzi nieświadomy i niezdecydowany.
Używacie retoryki bazującej na waszym braku wiedzy i doświadczenia w dziedzinie budowania biznesu. Wydaje mi się, że wasze tezy stawiacie w oparciu o lekcje z podstaw przedsiębiorczości aniżeli z realnego doświadczenia w kreowaniu wizerunku firmy.
Kto z was, o mędrcy, może pochwalić się porządnym biznesplanem, na bazie którego zarabiacie pieniądze? Nie wyrywać się... nie wszyscy naraz!
Ahh... Nikt?
__________________
All of old. Nothing else ever. Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
leavemealone! jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-05-12, 03:39   #17
Uwolniona Mysl
 
Avatar Uwolniona Mysl
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Askarska Pustynia
Postów: 435
Domyślnie

Hmmm,ja pamiętam jak zaczynałem tutaj grę z 2 moimi realami,chłopaki zrobili sobie rycków,poszliśmy sobie na gobliny,ja zbierałem kamyczki co jakiś czas i razem skillowaliśmy,wpadło dwóch typów dwie ofle,i cała trójka śpi,doszedłem do wniosku,że nie ma sensu grać na tym serwerze i że idę pekować,no dobra spoko,no to idę! Ale zaraz,zaraz? Jak ja nigdy nie walczyłem i mam 17 lvl to co mam zrobić? Nigdy nikogo wcześniej nie zabiłem,zostałem zabity nie słusznie,potem ofiarą pk padłem jeszcze ze dwa razy,zacząłem szukać protekcji u mocniejszych graczy,chodziłem na hunty na mnichy lootowałem life ringi które sprzedawałem Wanel Rostowi,który był w gildii rządzącej jaką był wtedy Plan B,bądź Ignis,już nie pamiętam.Pamiętam sytuację w której odpaliłem skulla przypadkiem pod dp bo chciałem sprawdzić czar,Pampeluna zaczął mnie bić wstawił się za mną Wanel i Tisaya? A dlaczego? Sam nie wiem,ale wtedy nie padłem,wbijając jakiś 50 lvl zacząłem dobrze żyć z Eastside,który gwarantował mi bezpieczeństwo na serwerze za drobne pomoce,u dwóch gildii liczących się miałem "małe plecy",potem dobre kontakty z Tisayą przerodziły się we wspólnego nocnego hunta,poszliśmy w nocy na drugi dzień rano miałem hunta od collegium i securum,ale nigdy wcześniej nie walczyłem? Nosz cholera jasna to proste zaznaczam i bije.Hmm tak myślałem dopóki nie padłem pare razy,ale jakichś tam kolegów na serwerze już miałem byle kto mnie zabić nie mógł,wojna przegrana no to hunted,i co dalej? Przecież się nie wypłacę bo wstyd,druga sprawa za co?
Przestałem grać na jakiś czas,dobre kontakty z Trianosem,i zacząłem pomagać collegium(wspólne zabicie sebka),lecz brak skilla w pvp i brak lvla (65 wtedy) nie pozwalał mi na dalszą grę z nimi.Lecz tworzyła się wtedy nowa gildia Exorit,udało mi się tam dostać przez Sadystę o ile dobrze pamiętam,expiliśmy po nocach,padaliśmy i expiliśmy dalej padaliśmy i zaś expiliśmy i jeszcze raz padaliśmy i zaś odrabialiśmy z nawiązką,walczyliśmy 70-80 lvlami przeciwko 100+,potem zobaczyłem co to karamy,tam nauczyłem się walczyć i pvp szło mi coraz lepiej,ale co z tego? Wbijałem lvl i padałem i zaś to samo i zaś odrabiałem,dzwoniliśmy do siebie o 3 w nocy żeby wejść w kilku osób i poexpić,dzwoniliśmy do siebie po nocach żeby walczyć i zabijać wspólnie wrogą gildię ,pamiętam raz akcję,czailiśmy się chyba z dobre dwie godziny w nocy na Zedicusa aż pójdzie expić,wkońcu poszedł zrobiliśmy massloga a oni co? Dali loga! 2 h przygotowywania akcji w dupę. Ale spoko,jedziemy dalej nie poddajemy się wbijamy kolejne lvle zarabiamy pieniądze dochodzą do nas nowi ludzie a my zaś w pizdę,moja lista dedów była i do tej pory jest bardzo długa.Wychodzisz na akcję i padasz i padasz i padasz i zaś padasz ale nie łamiesz się,wychodzisz dalej z nastawieniem że kiedyś będzie akcja przełom i się uda,ludzie na vc są zniechęceni,wkońcu akcja przełom wygrywamy,tydzień expimy wraca collegium,po jakimś czasie walki i przerzedzeniu ekipy banami za fragi przejmują władzę na serwerze na kolejny tydzień,może dwa.Potem pare sukcesów pare wygranych akcji,wynik= zniechęcenie collegium,przejęcie władzy na serwerze i co dalej?
Brak przeciwników? Tyle walczyliśmy tyle robiliśmy chary,i po co nam one? Tyle nieprzespanych nocy żeby wyjść poexpić i wygrać wojnę,więc jeśli już poświęciliśmy tyle naszego czasu,to teraz zabijamy sobie kogo chcemy i kogo nam się podoba
A jeśli ktoś płacze,że padł raz czy tam dwa,ja padłem 40,i co? Czy kiedykolwiek płakałem? Więc zanim założycie kolejny bezsensowny temat typu,ktoś mnie zabił,zastanówcie się,bo collegium coś się ociąga a my mamy wolne fragi które z chęcią przewastujemy
Wywalczyliśmy sobie prawo do zabijania kogo chcemy kiedy chcemy i ile razy chcemy,a jeśli się to komuś nie podoba i cały serwer przez nas płacze,to można śmiało dołączać do collegium,a nie siedzieć i marudzić
Uwolniona Mysl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-05-12, 06:10   #18
cinkiwonsz
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Skąd: Óć
Postów: 545
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do cinkiwonsz
Domyślnie

Cytat:
Za status płacimy firmie, celem każdej firmy jest zysk, odstraszanie graczy poprzez morderstwa i pa to nic innego jak działanie na szkodę firmy. gracz odstraszony = brak zysku z tytułu usługi status szlachecki. Myślący zarząd firmy zareagował by na tę sytuację, tym bardziej, że ludzi dają wam dowody.
Hmm.. Byłbym poniekąd za Twoją polityką, gdyby nie to, że... No nie widzę w tym sensu. Zauważ, że celem tego projektu jest dostarczenie ludziom usługi jaką jest rozrywka, a nie transport, czy cokolwiek innego. To jest po prostu gra, którą każdy traktuje według własnego uznania, jeżeli przestrzega regulaminów. (Czasem są one łamane i nie wyciąga się z tego, jak widzę, konsekwencji, ale w tym wypadku, wszystko jest ok. Jak napisał Ormo, każdy gracz jest takim samym klientem tej firmy w tym rozumieniu, w jakim ją traktujemy i dlatego mamy określony regulamin, z którego wyciąga się konsekwencje, jeśli jest taka potrzeba. Zalecam lekturę owych regulaminów. ;) )
Regulaminy powstały po to, żeby w miarę możliwości każdy mógł być zadowolony z prowadzenia serwera, a jeśli komuś bardzo nie odpowiada jego polityka, a ma własne, dobre pomysły, zawsze może je zasugerować tu, na forum. Naprawdę mają szansę zostać wprowadzone.

Jeśli chodzi o same klany, to są one tworzone na zasadach określonych w regulaminie, także gdy akceptujemy pewne warunki, a potem płaczemy, że nam nie odpowiadają, dajemy znać o tym, że nie bardzo uczciwie czytaliśmy... Chcecie zmian...? Przeczytajcie, a potem proponujcie. Ja potrzeby zmian nie widzę, ale kto wie, może Wasze rozwiązania będą lepsze od obecnych.

Edit: Wróć, pewne zmiany, moim zdaniem należałoby wprowadzić, ale o tym już toczyły się dyskusje i nie jest to rozmowa na ten temat. To tak dla ścisłości.
cinkiwonsz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-05-12, 10:08   #19
draknostorin
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Kołobrzeg
Postów: 8
Domyślnie

przecież tu nikt nie płacze o deda.

-Ormo - "menel" odstrasza stałych klientów, którzy już nie polecą tej firmy, a inni klienci ciągle marudzą, że w firmie dziwnie pachnie, ciekawe przez kogo.
- Eldoka~~ argument, że to server pvp w obecnym stanie Altarona jest słaby. Gra zbyt mało ludzi, jest za mało respów i miast, to nie Tibia, tu nie utworzy sie 10 frakcji po 30 ludzi którzy będą wstanie bronić swoich interesów czy kolegów. Jesteś albo od ex albo od collegium, bo neutralności nie szanujecie. Rozpisałeś swoją ujmującą historię i chwalisz się dedami, Thor ma duże doświadczenie z serverów pvp i nie żali się, że padł. W tym temacie porusza On ważny dla gry problem destruktywnych zachowań pewnych graczy i chciał by wiedzieć co zwykły gracz może z tym zrobić.
draknostorin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-05-12, 11:59   #20
leavemealone!
 
Avatar leavemealone!
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 184
Domyślnie

Co dobry człowieku postrzegasz jako zachowanie destruktywne?
Dla Ciebie zachowaniem destruktywnym może być zabicie innego gracza bez żadnego powodu. Dla mnie jest to nic innego jak część rozgrywki.
Jak słusznie napisał Kemoc, zaczynając tu grę powinieneś zapoznać się z obowiązującym tu regulaminem.
Nikt z graczy, którzy według Ciebie zachowują się w sposób destrukcyjny, nie łamie tego regulaminu.
Znowu używasz tej zabawnej retoryki...
Odwróćmy zatem sytuację o 180 stopni.
Co jeśli tych "meneli" jest więcej i dla nich to ty wyglądasz jak ksiądz, który władował się do klubu ze striptizem? Koloratka tu trochę nie pasuje.
Zmierzam tu do tego, że każdy z nas trochę inaczej postrzega czym jest ta firma. Kupujemy od tej firmy usługę. Każdy z nas będzie korzystał z tej usługi w sposób, który mu odpowiada - nie łamiąc przy tym regulaminu.
__________________
All of old. Nothing else ever. Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
leavemealone! jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:43.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin