Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-02-19, 11:52   #281
Maru123
 
Avatar Maru123
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Mielec
Postów: 343
Domyślnie

Twoja wizja 5 osób na 200 levelach wyexpionych w warmodzie + kilku skillujacych nobkow przed do jest lepsza ? Średnia graczy na twoim servie to 12 osób w szczycie gracze online dochodzą do zwrotnej liczby 20+... skończ się kompromitować.
Maru123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-19, 12:15   #282
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Dobra już weźcie sklejcie się wargrajki od siedmiu boleści bo nic innego nie potraficie napisać. Średnią 20 graczy to macie o 23, więc pozdrawiam jak jeszcze niedawno było coś koło 40, ale tak kurwa cpvp niegrywalne.

Npvp to powinna być zakazana fraza i perma ban z miejsca, sam wytradeowałem all itemy z cpvp na npvp wraz z tym jedynym szalikiem na otsie a wróciłem do niczego a macie w galerii htg to co robię.

Naprawdę kurwa, to powinno być zapisane na jakiejś kamiennej tablicy ala dekalog:
"War grajki chcą przenieść postać z ez serwerka by zrobić dominando na otsie bo nie potrafią się wyexpić jak każdy newbie teraz".

Coś jak drama z sapkowskim, oddajcie moje 60 milionów, Konrad daj mi 25 milionów...
Pis joł.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-19, 12:19   #283
mutek99
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 40
Domyślnie

Godzina 12 sobota -20 online . Zobaczymy ile bedzie o 23
mutek99 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-19, 12:30   #284
Walancik
 
Zarejestrowany: Sty 2019
Postów: 10
Domyślnie

Rahilux, ja po części rozumiem "war grajkow" różnica jest taka, że podczas expienia na cpvp nic innego nie robisz,a podczas spvp masz "emocje" ,w postaci walk podczas/pomiedzy expieniem. I jakby sie sezon skończył to postacie powinny być przeniesione z przelicznikiem 1/2 expa, 0 skille,wszystkie pny zwrocone i 0 misji zrobionych, to byłaby najlepsza opcja dla obu stron. A co do itemow, powinny byc przeniesione w całości. Gdyż na cpvp brakuje itemow podstawowych jak ich tych lepszych. Takie jest moje zdanie

#Edit:
Gdyby problem byl rozwiązany w mój sposób ,to osoba z spvp którym zalezaloby na pograniu na cpvp w obojetnie jakim celu. To zanim cokolwiek zrobią to musza poświęcić czas na skilowanie postaci. I zrobienie questow
Walancik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-19, 12:37   #285
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał Walancik Zobacz post
Rahilux, ja po części rozumiem "war grajkow" różnica jest taka, że podczas expienia na cpvp nic innego nie robisz,a podczas spvp masz "emocje" ,w postaci walk podczas/pomiedzy expieniem. I jakby sie sezon skończył to postacie powinny być przeniesione z przelicznikiem 1/2 expa, 0 skille,wszystkie pny zwrocone i 0 misji zrobionych, to byłaby najlepsza opcja dla obu stron. A co do itemow, powinny byc przeniesione w całości. Gdyż na cpvp brakuje itemow podstawowych jak ich tych lepszych. Takie jest moje zdanie

To rozumiem, fajnie napisałeś, ale jak już były uzgadniane w fajnej dyskusji warunki jak to powinno wyglądać to znów zaczęli sie przypierdalać do tego śmiesznego warmoda.
Daj im dłoń to wezmą całą rękę i wymyślą usunięcie serwerka.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-19, 12:46   #286
Walancik
 
Zarejestrowany: Sty 2019
Postów: 10
Domyślnie

Ja sądzę ,że dopóki zarówno Konrad i "war grajki", nie ogarna dupy, to nikt nigdy nie dojdzie do porozumienia.
Gdyż każda osoba stara sie ,aby sprawić żeby on mial najlepiej, nie patrząc na reszte. Proponuje ankiete,w której zostana rozpatrzone "Normalne propozycje odnośnie istnienia spvp"

#edit Chociaż tak teraz myślę ,że skile zależne od gotówki i ilosci poświęconego czasu jak: zreka,alchemia mogłyby być na spvp x1,lub x2 a przeniesione jako 1/2x.

Ostatnio edytowane przez Walancik ; 02-02-19 o 13:02
Walancik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-19, 12:59   #287
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Restart CPVP na pewno nie uleczy altarońskich serwerów PVP. Gracze którzy zakładają konta na projektach typu RPG (w poprawnym tego skrótu znaczeniu) chcą uciec od wszechobecnej patologi która znajduje się na większość OTSów. Jeżeli wrzucimy ich do jednego wora z agresywnymi graczami to automatycznie emigrują na inne projekty. Dlatego uważam, że na tym etapie życia projektu, należy rozdzielić raz na zawsze dwa światy i już nigdy ich do Siebie nie porównywać, a nie daj boże je scalać poprzez przenoszenie postaci. Cipsoft, lat temu parę znalazł rozwiązanie na utrzymanie i jednych i drugich graczy, wprowadzając servery non-pvp. U nas w Altaronie mamy teraz semi-pvp world i jeżeli dalej grają na nim ludzie, to należy ich zostawić w świętym spokoju.

Serwer sezonowy, jeżeli w ogóle ma powstać, to na pewno nie na zasadach z ostatniej edycji, gdyż zupełnie on nie wypalił. Rozgrywkę na nim rozpoczęło stanowczo za mało graczy, a potem to już poszło lawinowo, czyli standardowy owczy pęd "nie ma graczy bo dead ots, a dead ots bo nie ma graczy". Oczywiście zawiniła też masa błędów, jak rosnąca liniowo z każdym poziomem przepaść między magiem a zwiadowcą, jeżeli chodzi o prędkość. Zdecydowanie atutem nie był czas respawnu bossów ustawiony na godzinę restartu serwera i poprawa jego działania która trwała ponad miesiąc.

Reasumując: jeżeli chcemy nowy serwer sezonowy, to trzeba go naprawić, a nie usuwać serwer community, który jakoś Sobie radzi, mimo pracy administracji niemalże równej poziomu 0. Miały być nagrody za wygranie sezonowego i były, ale na litość boską zostały ogłoszone chyba na 4 tygodnie przed końcem? Biorąc pod uwagę PR administracji gracze założyli, że będzie to samo z nagrodami co z grudniowym update'm i po prostu nie zawracali Sobie głowy graniem na serwerze spvp, kiedy ich postać i tak zostanie usunięta a nagród tak jak i wyżej wspomnianej aktualizacji nie będzie.

Co proponuję? W sumie to nic nowego, nagrody rzeczowe, outfity, addony, dekoracje do domków, statusy i pomniki (w depo lub przed nim, nie na jakiejś tam górce ludzi psujących tą grę), ale przewidziane NA STARCIE ÓW SERWERA. Start sezonowego trzeba poprzedzić tygodniowym test serwerem, aby gracze mogli się przygotować do tego szaleńczego wyścigu szczurów. Dlaczego tydzień? Dlatego, że dłuższy okres przygotowań wyczerpie cierpliwość graczy, zmarnuje ich potencjał i zgasi ich zapał. Coś w stylu rozgrzewki, dla tych którzy z Altaronem mieli do czynienia na ostatniej edycji i nie znają wprowadzonych zmian, które czasami są przedstawione w changelog'u a czasami nie, a jak są to po miesiącu od ich wprowadzenia. Trzeba również dołożyć wszelkich starań, aby gra była fair, dla wszystkich. Krawaci... Kreweciarze won! Warto wspomnieć lub wspominać graczom, że jest sens używać (nie nad-) systemu raportów, aby wykluczyć nielegalną formę gry, a co by wynagrodzić ich starania należy utworzyć listę zbanowanych.

1. Zrównać przyrost prędkości profesji.
2. Osłabić runy masowego rażenia na magicznych poziomach 1-100 (chętnie się tym zajmę)
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.

Ostatnio edytowane przez eremce ; 02-02-19 o 13:04
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-19, 13:02   #288
ix7
 
Zarejestrowany: Paz 2017
Postów: 5
Domyślnie

W pewnym sensie sposobem na uleczenie mogłoby być wprowadzenie płatnych outfitów i innych dodatków wtedy administracja miałaby kasę na płatną pomoc przy rozwoju gry.
ix7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-19, 13:05   #289
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
...Naprawdę kurwa, to powinno być zapisane na jakiejś kamiennej tablicy ala dekalog:
"War grajki chcą przenieść postać z ez serwerka by zrobić dominando na otsie bo nie potrafią się wyexpić jak każdy newbie teraz". ...
Piszesz o War grajkach, a wypowiadają się też tacy co im nie w głowie żadne PK.

Pisałem o przenoszeniu postaci nie dlatego że mi na tym zależy bo mi akurat o wiele bardziej pasuje opcja 3 miesiące i odpoczynek do następnego update. Przynajmniej mi się gra nie znudzi bo w obecnej formie grać w to latami to sobie nie wyobrażam.

Pisałem również o przenoszeniu 1 do 1 nie dlatego że mi to do czegokolwiek potrzebne, ale jeżeli ktoś przyjdzie nowy i zagra na sezonowym z expem x2 i z dnia na dzien przeniesiemy mu postać o kilkanaście czy kilkadziesiąt niższym poziomie na exp x1 to zwyczajnie przestanie w tą gre grać.
Wyobraź sobie masz powiedzmy 140 poziom i używasz Wybebeszacza i przeklętej Zbroi. Wykręcasz powiedzmy 1kk expa na godzinę.
Z dnia na dzień masz 120 poziom i nawet jeżeli przenieśli ci eq z spvp nie mozesz używać ani broni ani zbroi. Jak ktoś się zlituje i sprzeda ci Halnego i jakąś słabszą zbroję. To może uda Ci się wykręcić z 300-400k expa przy znacznie wyższych nakładach finansowych. Między czasie osoby niezadowolone z napływu graczy na ich respy będą ich tępić o ile wgl ktokolwiek z nowych graczy po takim zabiegu będzie chętny grać. Ruszmy jeszcze skile i uważam że nikt z tych ludzi grał nie będzie.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-02-19, 19:57   #290
Kierka250799
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 238
Domyślnie

Widzę dobre argumenty w jednej i drugiej stronie.
Niby przenoszenie ze wszystkich jest "be", bo gracze z cpvp poświęcili więcej czasu na wbicie, a gracze z spvp by poświęcili mniej. Moim zdaniem to głupie myślenie. Jak sami pisali rówieśnicy z cpvp - taki lvl jesteś wstanie wbić w 3 miesiące. Ba! Jesteś wstanie, ale teraz zwróćmy uwagę na taki fakt, w którym nowi gracze na cpvp jak expią to dostają hunty za sam nick xD Przykład dawałem taki, że jakiś random miał podobny nick do mojego i taki Konrad Aka Dyktator, który uważa server cpvp za swój, mówi mu, że jak wbilby powyżej 150 czy tam 100 lvl, to dostał by hunta. To teraz powiedzcie, że gra na cpvp jest fair. Pisał Gerwalt, że wróciłeś bez niczego i zrobiłeś coś, super. Ciebie znają jako starego gracza, wiedzą, że im nie zagrozisz. Ale popatrzmy na to z tej strony, że jeżeli nowe randomy wbiją lvl wyższy niż 100 to będą już bici bo za przeproszeniem nutella posmaruje majtki psychiatrykom. I pisanie, że przenoszenie postaci 1:1 byłoby niesprawiedliwe, bo gracze przeniesienie mogliby próbować "przejąć władzę" i byli by bici. Ale cóż, czasami tak musi być. Na pewno nie wyniszczyło by to servera, to nie są czasy collegium vs Exorit, w dobrych momentach, gdzie biegało po 40+50 osób na wary i zabijali Ugiego, który donosił poty najtem. XD
A co do "itemkow" gracze na spvp nie byli by wcale bogatsi. Na cpvp ludzie mają już plecaki talarów, plecaki itemow z bossów, więc o czym my tu mówimy? Gracze na spvp kłócili by się i bili o itemy z bossów, zwłaszcza, że jeżeli była by taką informacja, to ludzi pewnie byłoby sporo.
__________________
Napisał Astero
dawać tym "dzbanom" ten sezonowy niech im przeniosą postacie będzie kogo bić przynajmniej -Ugi 2k19
Kierka250799 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:14.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin