Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 04-07-18, 20:32   #71
Zjadek
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 82
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Ale daleko szukać nie trzeba...
https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=21719

Czyli - bardzo dużo aktywności graczy z non pvp w kierunku zmian, co doprowadziło do ankiety, w której to gracze chcieli usunięcia npvp.
Wyszło lepsze rozwiązanie, niż wynikało z ankiety.

Jak dobrze widzisz to za opcja 1, czyli ,,pozostawiamy serwery bez zmian jest 29 głosów" jest to zapewne głoś graczy z non-pvp.. Napewno paru graczy z non zagłosowało za ,,optional pvp", którzy zostali jawnie oszukani... gdzie ten optional? strefy non-pvp? żarty na bok. exp za kille? gdzie jest ten optional pvp? Ponadto z tego co pamiętam to nikt nie mówił, że balans został zmieniony oprócz samego zwiększenia hp potworów. Przytoczona ankietą Selbo podtarł sobie tyłek po posiadówce na muszli...

Aktywność graczy non zmiarzała do aktualizacj na non-pvp, ale administracja tych graczy oszukała. Zresztą sam mówiłem jeśli mają usuwać non- to niech lepiej zostawią ten serwer bez aktualizacji.

Ajek dobrze napisał, że zdanie graczy z non Selbo ma w nosie, a za usunięciem non-pvp postulowały osoby, które już nawet nie grają.

@Fafarafa, nie jest jest płacz o cyferki, tylko żal o zniszczenie fajnej gry.
Zjadek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-18, 09:39   #72
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Droga administracjo. Jeśli się tworzy się jakiś projekt dla szerokiego grona odbiorców i wprowadza w nim różne zmiany, trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że części to może się nie podobać. A administracja zamiast przejmować się takimi rzeczami, powinna rozwijać swoją wizję tego serwera. Nie podoba się? Nie graj, nie kupuj ss. No ale lepiej zwalić winę na graczy i zachowywać się jak obrażone dziecko.
No to tak jakby się dzieje Karmelia. Zastanów się kiedy ostatnio poświęciłaś miesiące swojego czasu na stworzenie czegoś fajnego dla innych, za darmo albo za nic nie warte grosze. I w sumie to podsumowuje też temat prac nad dalszymi zmianami - z jednej strony nikt nie poświęca miesięcy czasu różnych osób po to, by zamknąć efekty w szufladzie, więc zmiany kiedyś wejdą. Z drugiej strony łatwiej poświęcać prywatny czas na takie rzeczy, gdy po pierwsze ma się go za dużo, a po drugie ma się porządną motywację - tych dwóch rzeczy większości ludzi, którzy dorośli razem z Altaronem obecnie brakuje.

@Zjadek
Oszustwo polegało na tym, że powiedzieli Wam, że nie będzie zmian na non pvp, te serwery są totalnie inne i na tym etapie nie da się ciągnąć zmian na obu serwerach na raz. A potem zmienili zdanie, za namową graczy z non-pvp i widząc ich wkład w przygotowywanie zmian - ale nigdy nikt nie powiedział, że zmiany na non pvp zostaną wprowadzone. Przenieśli non pvp zgodnie z intencją wyników ankiety dostępnych dla wszystkich, ale szukając najbardziej salomonowego rozwiązania (dyskusje pod ankietą znowu pokazały niedojrzałość graczy). W ankiecie głosowali ludzie, którzy "nawet już teraz nie grają", bo ankieta dotyczy połączenia 2 światów i wpłynięcia na losy kilkuset "fanów" Altaronu, a nie kilku graczy w non-pvp, na których ta gra od lat in tak nie była nastawiona, ponieważ co prawda gracze na non grali ciągle, ale była ich garść. Jedyny moment gdy przybyło ich więcej, to podczas migracji z pvp.

Balans się zmienił - zwłaszcza dla graczy z non-pvp - ponieważ non-pvp zostało porządnie w tyle za serwerem pvp przez ostatnie lata.

Można te dyskusje ciągnąć w nieskończoność - w Altaronie każdy jest niezadowolony, tylko po prostu z różnych powodów
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-18, 11:27   #73
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Dziwne porównanie.
Sam grałem w minecrafta i to bardzo dużo, porównując grę w której mapę rozwijasz na żywo (jako administrator), musisz się przyglądać graczom czy nie używają X-Raya, Aur, Anty-Knocków, a grę w której wszystko masz praktycznie na wyciągnięcie ręki z logów, mapę gdzie robisz ją w osobnym programie którą trzeba zrobić naprawdę porządnie,
gdzie nie wystarczy postawić kilku klocków (Chociaż sama mapa w dużej mierze to RANDOMOWO wygenerowana struktura, a weź zrób to w Tibii, masa bugów, zablokowanych przejść).
Ale co można dodawać do sklepu altarońskiego oprócz statusu?
Bonus expy? Kilofy 5/3? (xD) Itemy z gry? (p2w)

Jedyne co trzeba poprawić w obecnym systemie to "aktywność administratorów" na serwerze, nie doradców, a samej administracji w postaci GM'ów.
Jeden czy dwóch Community Managerów którzy logowali by co jakiś czas, stawiali postać na ławeczce przed depo i gawędziło z graczami, odpowiadali by na pytania dot. gry, może jakieś informacje z nadchodzących zmian by dawali,
może też by mówili o nadchodzących rajdach?

Naprawdę nie wiele trzeba by ten ots stanął na nogi i miał tych 30-40 stałych graczy,
bo wiecie, wielu graczy gra nie tylko dla samych liczb, chcą też mieć pewność, że ktoś tą grą się jeszcze interesuje oprócz nich.

Ale dało by też się zrobić nawet z 100 graczy stałych, nawet w nocy (angielski translator).


Ale to moje zdanie.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-18, 12:42   #74
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Zastanowiłem się co pisze,
pozdrawiam wszystkie osoby które kupowały ssy za talary na początku serwera,
oraz pewnego pana który spieniężył kilka kompozytów za 7 miesięcy statusu.

Altaron nie jest grą p2w, powiedz, na którym poziomie przestało Ci się opłacać grać bez statusu?

To, że ktoś wydaje pieniądze by szybciej expić za talary to jego sprawa,
na spokojnie na tym otsie można zarobić do 50lvla (nie bawiąc się w alchemie)
20-30t, co wystarczyłoby na pacca przez pierwsze 2 miesiące gry.

No chyba, że ktoś woli grać casualowo przed depozytem, skillując 40 siły na krokodylu, i bić kamienne golemy na 40 poziomie magiem.


Używanie mc? W godzine, mogę przeprowadzić nawet i 20 postaci (przygotowując pakiety startowe), te 20 postaci wystarczy na początku serwera zaopatrzyć w 3 mikstury many każdą, tyle wystarczy by spaść z kłody i znaleźć tajemniczy pakunek.
Można tak też abusować questa na farmie, czy w karczmie.
Ukryty tekst:

Tak czysto rachunkowo, wtedy z licor wyniose coś koło talara, a na mainie myślę, że nawet i 9-10, a wystarczy mi na to od startu serwera myślę, że z 6 godzin).


Brak Sklepu - A co w tym sklepie miałoby być?
Kick przy afku? Administracja uczciwie pokazuje nam ile osób gra aktywnie przy komputerze, dla mnie git.
Resety wynikały z ankiet, nie były nieuzasadnione.
A o nieaktywnej administracji już pisałem.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-18, 14:04   #75
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Pokaż mi osoby, które są w topce i które nigdy nie kupowały statusu. Tak, altaron to p2w.
Nie, nie jest to p2w, daj mi pieniądze za miesiąc pracy, a przeznaczę ten cały miesiąc na PG bez pacca, a może nawet uda mi się za talary go załatwić.


Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Żebyś Ty wydawał talary na pacca to ktoś za tego pacca musi zapłacić realnymi pieniądzami, nadal sądzę, że to p2w.
Wspieranie administracji = p2w xD, powiedz mi jaką pacc daje przewagę?
Najlepsze respy masz na faccu (profany, hrimtury, chilherry, ymirsony, czerwone smoki, górskie, hydry).

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Niektórzy najprawdopodobniej już to robią, zakładają konta, robią postacie i bez mc, więc mc nie zmieni nic. NIC. Dlaczego? Bo nie masz dwudziestu rąk, dziesięciu par oczu, dziesięciu mózgów i dziesięciu komputerów, żeby jednocześnie robić questy na wszystkich postaciach. No chyba, że masz bota. Czy ja gdzieś napisałam, że popieram boty? Nie. Napisałam tylko o mc. Sama wiem jak działa nadużywanie questów, bo robiłam konto specjalnie do niektórych questów na Lewanie. Mc nie jest potrzebny do tego i nic nie zmieni dodanie tej opcji. Przynajmniej jeśli chodzi o abusowanie questów.
Istnieje opcja FOLLOW.

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Przeróżne rzeczy i zależy to tylko od wyobraźni. Ja widzę tam runy, potiony, outfity.. Wejdź na tibię i zobacz co można kupić w tamtejszym sklepie. Myślę, że można nawet unbana dodać, ale tylko do tych przypadków, gdy ban jest czasowy, jeśli byłby na stałe to nie możnaby użyć unbana.
Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Żebyś Ty wydawał talary na pacca to ktoś za tego pacca musi zapłacić realnymi pieniądzami, nadal sądzę, że to p2w.


Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Więc rozmowa na czacie wg administracji nie jest grą aktywnie przy komputerze.. Ciekawe.. Nie widzę nic złego w afku, ludzie mają w rl też inne obowiązki, a nie tracenie życia na ciągłe gapienie się w piksele.
To po co postać ma być online? Rozumiem, że chcesz umożliwić znów skillowanie na full afku 24/7? A czy administracja nie napisała już, że to jest bug?

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Z tego co pamiętam był taki jeden reset, który wynikał z jakiegoś błędu, a nie z ankiety. Niestety nie powiem Ci kiedy on był i jaki to był błąd, ale gracze, którzy wtedy grali z pewnością to wiedzą.
Uważajcie!! Bo nawet jeśli się nie zgadzacie na resety, to Selbo może walnąć ankietę i inni przegłosują reset. Hah.. Może już na początku administracja powinna zaznaczyć gdzieś "Możliwe są resety serwera ze względu na głosowanie graczy w ankietach." O ile mniej nieporozumień by wtedy było..
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-18, 14:19   #76
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Dziwne porównanie.
Sam grałem w minecrafta i to bardzo dużo, porównując grę w której mapę rozwijasz na żywo (jako administrator), musisz się przyglądać graczom czy nie używają X-Raya, Aur, Anty-Knocków, a grę w której wszystko masz praktycznie na wyciągnięcie ręki z logów, mapę gdzie robisz ją w osobnym programie którą trzeba zrobić naprawdę porządnie,
gdzie nie wystarczy postawić kilku klocków (Chociaż sama mapa w dużej mierze to RANDOMOWO wygenerowana struktura, a weź zrób to w Tibii, masa bugów, zablokowanych przejść).
Ale co można dodawać do sklepu altarońskiego oprócz statusu?
Bonus expy? Kilofy 5/3? (xD) Itemy z gry? (p2w)

Jedyne co trzeba poprawić w obecnym systemie to "aktywność administratorów" na serwerze, nie doradców, a samej administracji w postaci GM'ów.
Jeden czy dwóch Community Managerów którzy logowali by co jakiś czas, stawiali postać na ławeczce przed depo i gawędziło z graczami, odpowiadali by na pytania dot. gry, może jakieś informacje z nadchodzących zmian by dawali,
może też by mówili o nadchodzących rajdach?

Naprawdę nie wiele trzeba by ten ots stanął na nogi i miał tych 30-40 stałych graczy,
bo wiecie, wielu graczy gra nie tylko dla samych liczb, chcą też mieć pewność, że ktoś tą grą się jeszcze interesuje oprócz nich.

Ale dało by też się zrobić nawet z 100 graczy stałych, nawet w nocy (angielski translator).


Ale to moje zdanie.
+1 <znaki>
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-18, 17:13   #77
Zjadek
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 82
Domyślnie

@Cotton

Oszukano ludzi z non-pvp i nie szukaj argumentów z du*y, bo mam zwyczajnie rację. Selbo obiecał, że wprowadzi aktualizację na serwer non-pvp. Zamiast tego został usunięty. Na podstawie ankiety? Serio? Przeczytaj co Selbo napisał, a mianowicie coś w tym rodzaju, że ankieta nie będzie miała decydującego głosu...

Ponadto, przy tej ,,propozycji usunięcie serwera" nikt nie napisał jak wygląda balans na community pvp. Tak, Community pvp, ponieważ od ostatniego postawienia tego serwera, serwer był rozwijany pod ,,graczy pvp" i na podstawie ich propozycji. A nie ogółu społeczności grającej w Altaron. To jest właśnie kant Administracji.

Co do poświęcanego czasu na tworzenie gry to niestety, ale aktualizacji nie było od 4 lat? Wyłącznie drobne zmiany były wprowadzane. Także co do tej ,,ogromnej aktualizacji grudniowej" osobiście uważam, że jest to lipa i była to lipa od początku. No może pojawił się pomysł, który został głośno powiedziany ale nic poza tym.

Problem Administracji to nie toksyczna społeczność, albo brak aktualizacji. Podstawowy problem to brak komunikacji ze społecznością. Bądź co bądź to wydaje mi się, że za czasów ,,pierwszej administracji" ten aspekt wypadał najlepiej.
Zjadek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-07-18, 08:52   #78
ciaparek
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 86
Domyślnie

No bo taka jest prawda za czasów "starej administracji" coś się działo a tu już dawno trupem wieje, jeszcze jak czytam wypowiedzi Catthon'a jak wybiela obecną administrację która zrobiła ludzi centralnie w ch**a to nóż się w kieszeni otwiera, zje**ć taki fajny projekt trzeba mieć naprawdę talent :)
ciaparek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-07-18, 11:57   #79
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Status projektu przedstawiałem Wam po wielokroć a schemat jego działalności powinien być bardzo dobrze znany, nie będę więc n-ty raz tłumaczył czym Altaron jest i jak bardzo różni się rzeczywistość od Waszej wizji. Nie przeskoczymy tego, tak już jest i tak już będzie.

Swoją aktywność na forum zredukowałem do minimum, bo próby jakiejkolwiek dyskusji z szerszym gronem zawsze sprowadzają się do tego samego - niezrozumienia, frustracji i wyzwisk ze strony graczy.
Owszem - na początku istnienia tego wortalu, prawie 9 lat temu, komunikacja na poziomie gracz-administracja była o wiele lepsza, bo społeczność graczy wspierała twórców, była zżyta i chętna do współpracy. Taki stan utrzymywał się poniekąd nawet przez jakiś czas po starcie gry, ale stopniowo ulatniał, wraz z przybywaniem kolejnych, toksycznych graczy, którzy siłą próbują do dziś dzień narzucić swoją wizję gry.
Nie zamierzam kopać się z koniem, tłumaczyć kolejny raz gdzie są błędy w rozumowaniu pewnej części graczy, bo to nie daje żadnych efektów.
Robię (robimy) więc swoje, współpracując z graczami, którzy wychodzą sami z inicjatywą i miast marudzić chcą pomóc dobrze się przy tym bawiąc i czegoś uczyć.
Ale to tylko taka dygresja.

Restartu oczywiście nie będzie, o czym zapewniałem wiele razy. Startu nowego serwera również nie przewiduję. Aktualizacja jest w dalszym ciągu tworzona a jej opóźnienie spowodowane jest przede wszystkim koniecznością zajęcia się przeze mnie, w ciągu ostatnich miesięcy, sprawami osobistymi jak obrona tytułu i ukończenie studiów. Ogrom pracy, nowości i zmian jakie postanowiliśmy wprowadzić również robi swoje, szczególnie, że oprócz mnie i Pregusi obecnie nikt nie pracuje nad Altaronem - nie licząc kilku graczy, których pomoc jest nieoceniona. A przypomnę, że nasza praca nad projektem jest właściwie charytatywna, wykonywana w wolnych chwilach, często po nocach. By potem czytać na forum, że się jest kłamcą, leniem i nieudacznikiem - miło, prawda?

Kiedy więc będzie aktualizacja? Jak stwierdzimy, że ją skończyliśmy i jesteśmy zadowoleni z efektu. A poprzeczkę stawiamy sobie wysoko.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 18-07-18 o 12:06
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-07-18, 00:02   #80
Zjadek
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 82
Domyślnie

Selbo

Cieszę się, że rozwijasz własną osobę i mam nadzieję, że dobrze Ci to idzie oraz gratuluje tego, że idziesz do przodu, nabywasz tytuły. W pewnym sensie podziwiam Cię, że jesteś w stanie ogarnąć życie osobiste, zawodowe, naukowe, a także działać na rzecz rozwoju Altaronu.

Jeśli chodzi o mnie to nigdzie nie napisałem, że jesteś ,,kłamcą". Ale prawda jest taka, że społeczność graczy z non-pvp została oszukana (nie poprzez kłamstwo, ale przez nie wyjaśnienie sytuacji, pisałem o tym wyżej).

Dziękuje, za Twoją wypowiedź w tym temacie, której długo brakowało. Teraz wiadomo mniej wiecej jak sytuacja wygląda.

Nawiasem, życzę Wszystkim ciekawych i bezpiecznych ciepłych miesięcy (wakacji) zdala od komputera :)
Zjadek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:56.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin