Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Który system run wolisz
Nowy 10 19.23%
Stary ze wszelkimi następstwami jego przywrócenia 38 73.08%
Inny - opisz jaki. 4 7.69%
Głosujących: 52. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-12-16, 08:37   #21
mutek99
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 40
Domyślnie

Stare runy, lecz powinno robic sie ja tak by nie trzeba bylo przekladac blanek do lapy
mutek99 jest nieaktywny  
Stare 06-12-16, 11:13   #22
Rayo
 
Avatar Rayo
 
Zarejestrowany: Lut 2013
Postów: 196
Domyślnie

Ja nie jestem w 100% ani za starym systemem run, ani za nowym.
Nowy system run to jedna z najlepszych rzeczy, jakie weszły w Altaronie, tylko że niestety nie do końca przemyślana.
Weszłam na chwilę na test serwer i zauważyłam, że można używać zarówno nowe runy jak i robić runy po staremu, po kupieniu czaru. To chyba mówienie, ze nie mogą istnieć równocześnie obie opcje jest przesadzona.
Runy od zawsze robił głównie mag, a zwiadowca miał możliwość robienia ładunków. I tak powinno być nadal.
Nowe runy dla tych, ktorzy mogą je wytwarzać.
I tak, np. mag duchowny może korzystać z nowego uha, ale taki mag nekro, rycerz, czy zwiadowca już takiej możliwości mieć nie powinni. Jak wiadomo uha może używać każdy, i dla nich taki mag duchowny robiły uhy.
Runy obszarowe, to domena maga elementalisty, który na expie mógłby korzystać z nowego systemu, a dla innych profesji i subek robić runy obszarowe starym systemem.
Rayo jest nieaktywny  
Stare 06-12-16, 14:58   #23
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

Dla mnie nowy system run jest na rękę, nie muszę robić pocisków ani sd żeby expić. Nie marnuje podwójnie czasu, ale za to krócej expie. Pomysł używanie nowych run tylko i wyłącznie przez swoją profesje jest ciekawe np. Nekro może mieć SD i pocisk śmierci który się nie kończy i zabiera manę, ale jeśli chce może sobie zrobić stare sd i pocisk, Duchowny uh i ih, elementalista ładunki itd itd..
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny  
Stare 06-12-16, 23:15   #24
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayo Zobacz post
Weszłam na chwilę na test serwer i zauważyłam, że można używać zarówno nowe runy jak i robić runy po staremu, po kupieniu czaru. To chyba mówienie, ze nie mogą istnieć równocześnie obie opcje jest przesadzona.
Chodzi o ogólne zasady, którymi rządzi się uniwersum, albo runy są czarami zaklętymi w specjalnych kamieniach przez magów (stary system, gdzie mag swą maną wypala runę), albo elementami żywiołów występującego swobodnie na świecie (nowy system). Jak by nie było chcemy żeby od strony logicznej to się wszystko trzymało kupy i było oparte na jednej podstawowej zasadzie.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 07-12-16, 10:59   #25
Rayo
 
Avatar Rayo
 
Zarejestrowany: Lut 2013
Postów: 196
Domyślnie

Dla mnie to jest bardzo logiczne...magię zakląć w kamień może tylko mag. I obojętnie, czy jest to stary system czy nowy. Kamień to kamień, ożywić jego moc może tylko mag wkładając w niego magię. I tak "ożywiony" kamień mogą dopiero używać inni. Według mnie nic tu nie jest wbrew logice.
Nowy system run jest wygodny dla maga, nie musi godzinami klepać run na własny użytek. Korzystanie z nowych run jest wygodne, ale mniej ekonomiczne od starych robionych wcześniej run.
Z tego co pamiętam runy robiło się na małych manaskach, najbardziej ekonomicznie.
Na expa bierze się jak największe manasy. Bijąc z nowych run, robimy je tak jakby na expie, używając większe manasy, co za tym idzie wydając więcej kasy na exp.
Wydaje mi się, że nowy system był wprowadzony, żeby ułatwić życie magom, tylko podstawy zasad używania run przy tej zmianie zostały za bardzo naciągnięte. Dlatego uważam, że powinny istnieć obok siebie 2 systemy równorzędnie.
Rayo jest nieaktywny  
Stare 07-12-16, 11:34   #26
mutek99
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 40
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayo Zobacz post
Dla mnie to jest bardzo logiczne...magię zakląć w kamień może tylko mag. I obojętnie, czy jest to stary system czy nowy. Kamień to kamień, ożywić jego moc może tylko mag wkładając w niego magię. I tak "ożywiony" kamień mogą dopiero używać inni. Według mnie nic tu nie jest wbrew logice.
Nowy system run jest wygodny dla maga, nie musi godzinami klepać run na własny użytek. Korzystanie z nowych run jest wygodne, ale mniej ekonomiczne od starych robionych wcześniej run.
Z tego co pamiętam runy robiło się na małych manaskach, najbardziej ekonomicznie.
Na expa bierze się jak największe manasy. Bijąc z nowych run, robimy je tak jakby na expie, używając większe manasy, co za tym idzie wydając więcej kasy na exp.
Wydaje mi się, że nowy system był wprowadzony, żeby ułatwić życie magom, tylko podstawy zasad używania run przy tej zmianie zostały za bardzo naciągnięte. Dlatego uważam, że powinny istnieć obok siebie 2 systemy równorzędnie.
Bedziesz grac na pvp tak?
mutek99 jest nieaktywny  
Stare 07-12-16, 11:43   #27
Graata
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 118
Domyślnie

Nowe runy są dobre z dwóch powodów. Na swój sposób możemy je trenować i osiągamy co raz lepsze wartości z nich oraz nie trzeba robić run na expy.

Stare runy są dobre z tego powodu, że zachowują klimat, ale niestety, trzeba je robić codziennie godzinami. Jest to czynność irytująca i zniechęcająca dlatego wypadało by to jakoś ułatwić. Moim pomysłem było dodanie run do NPC oraz polepszenie robionych run o 10%.

Wadą jest to, że magowie mogli by odrazu wyruszać na expy. Więc może kupione pociski i sd były by o 20% słabsze? Myślę, że było by to dobrym rozwiązaniem.
Graata jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:16.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin