Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-10-18, 07:24   #1
Poprawki klienta
Obles Obles jest nieaktywny 23-10-18, 07:24

Minęły zaledwie cztery dni, a dzięki Waszym uwagom wprowadzamy dziś nową wersję klienta, w której łatamy błędy, poszerzamy możliwości i dodajemy nowości (do pobrania ze strony głównej). Oto lista zmian:

Dodano:
  • Możliwość przesunięcia dodatkowego panelu na drugą stronę ekranu;
  • Czerwona ramka ekranu w momencie posiadania małej ilości punktów życia;
  • Kliknięcie 2x na przedmiot podnosi go:
    • w menu dodatkowo pozycja "Weź" przy przedmiotach,
    • przy włączonej opcji klasycznego sterowania i otwartymi okienkami z kontenerami, skrót ctrl+dbl przeniesie przedmiot do okienka wyżej,
    • zmiana ta niestety uniemożliwia równoczesne działanie autostackowania na starym kliencie, które zostało wyłączone;
  • Opcja wyłączenia/włączenia komunikatów o przedmiotach "w dymkach";
  • Wyświetlanie w oknie walki, w kolejności pojawiania się na ekranie;
  • Bonusy naszyjników i pierścieni będą się teraz pojawiały w stanie gracza - tak samo jak paraliż/przyspieszenie;
  • Skróty klawiszowe:
    • Ctrl+W - zamyka (jeśli się da) aktualna zakładkę chatu (podobnie jak w przeglądarkach zamyka się zakładki),
    • Ctrl+E - włącza/wyłącza tryb chatu.

Poprawiono:
  • Używanie maczety;
  • Opcja ataku domyślnie zamiast ataku-obrony;
  • Wyłączanie klienta przez błąd z dźwiękami;
  • Ustawienia dźwięku;
  • Użycie liny w miejscu, w którym stoimy;
  • Naprawianie przedmiotów na depozycie;
  • Czar Zew Odwagi;
  • Pisanie na zawieszkach itp.;
  • Wyświetlanie redukcji obrażeń tarcz;
  • Błędy w tłumaczeniu.

Prawda, że całkiem miło? Jednak by ta aktualność nie była tak bardzo techniczna, dzielę się z Wami jedną z wypowiedzi nowego NPC, który opowiada o tym, jak Bitwa o Raindar wyglądała z perspektywy wojsk Abitańskich. Oby dreszcze pojawiły Wam się na plecach...

Cytat:
Cóż, w porządku. Masz do tego prawo. Bitwa o Raindar była bardzo ważna ze względu na portowy charakter tego miasta, stąd po obu stronach barykad, do walki rzucone zostały potężne siły. Nasza ofensywa zaczęła się tuż nad ranem i miasto zostawało dość szybko zdobywane; jak początkowo myśleliśmy - nie było wszak przygotowane na atak tak olbrzymiej armii. Jednak gdy zdawało się, że losy bitwy są już przesądzone, a większość naszych wojsk była w mieście, zaczęło się piekło. Wybacz łzy w oczach, ale ten widok, ta potęga... Ten hałas! Rozpętało się istne szaleństwo! Chwilę nam zajęło, by zdać sobie sprawę z tego co widzimy. Przez moment byłem przekonany, że nastał koniec naszego świata. Jak się później dowiedziałem, Wasi najznamienitsi magowie stworzyli potężne, niebotyczne wręcz magiczne pułapki, które uaktywniły się, gdy nasze siły wkroczyły do centrum miasta. Nie znam się na czarach, ale z tego co zrozumiałem wynika, że do stworzenia tych zaklęć dziesiątki magów Królestwa Altaronu poświeciło własne życie, by oddać potencjały magiczne dla stworzenia najbardziej makabrycznych czarów, jakie zostały kiedykolwiek wymyślone. Z ziemi wystrzeliły snopy promieni iskrzących się w każdym kolorze; przez ułamek sekundy panowała niezmącona cisza - ten obraz już do śmierci zostanie mi w myślach... To był swego rodzaju na prawdę piękny widok. Chwilę potem jednak rozpętało się piekło! Nastał ogromny ryk, który ogłuszał i doprowadzał do szaleństwa. Ze snopów światła w każdym kierunku wystrzeliły szalejące pola energii, które przeistaczały się w śmiercionośną broń. Wielkie tornada rozrywały setki naszych wojowników na strzępy. Fontanny lawy paliły żywcem każdego, którego dosięgnęła choć jedna, magiczna iskra. Budynki waliły się, grzebiąc uciekinierów. Ludzie rozrywali sobie uszy i wydłubywali oczy, byleby tylko nie być świadkiem tego co się dzieje wokół nich lub z nimi samymi... Szczęśliwcy, będący najbliżej epicentrum pułapki po prostu wyparowali! Ci, którzy byli nieco dalej, lub zdążyli ukryć się przed pierwszą, unicestwiająca falą zagłady, zostali okrutnie okaleczeni i wręcz zezwierzęceni na krótkie momenty, zanim nie zginęli w niewyobrażalnych mękach. Nasi magowie nie pozostali jednak bezczynni - magią natury atakowali Wasze pozostałe wojska, w tym też magów wyłaniających się z dotychczasowego ukrycia, którzy aktywowali co raz to kolejne pułapki... Stałem odrętwiały patrząc na to co się dzieje. Na niewyobrażalne cierpienie tysięcy ludzi, którzy marzyli jedynie o tym, by ich ból ustał. Magowie wyprzedzali się w wymyślaniu co raz to bardziej zmyślnych i śmiercionośnych zaklęć i kontr-zaklęć. Monstra z piekła rodem, pożogi, szkwały i demony walczyły ze sobą przeobrażane w co raz to zmyślniejsze kreatury, które co chwile zaś unicestwiane były przez oponentów czarami o inkantacjach tak okrutnych i mrocznych, że same słuchanie ich sprawiało, że serce stawało. Zdawało się, że te szaleństwo nie będzie mieć końca. Nie mogłem na to patrzeć, nie mogłem więcej wierzyć w sens tej wojny. Uciekłem. Co się stało później z Raindarem zapewne wiesz.



Altaron.pl

Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg koniec-swiata-111.jpg (710.8 KB, 18144 wyświetleń)

__________________
To mówiłem ja, Selbo.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 23-10-18 o 08:06.

 
Avatar Obles
Obles
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Odwiedzin: 11717
Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-18, 07:33   #2
Camol
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 73
Domyślnie

Cały czas się zastanawiam co to jest ten dodatkowy panel...
Camol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-18, 07:35   #3
3373722
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: katakumby
Postów: 74
Domyślnie

Wooo nieźle mam tylko nadzieję, że przez prace nad klientem grudniowy update nie przeniesie się w czasie.
A tak to super :v
3373722 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-18, 07:56   #4
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Dobre wieści!
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-18, 08:09   #5
Makon
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał 3373722 Zobacz post
Wooo nieźle mam tylko nadzieję, że przez prace nad klientem grudniowy update nie przeniesie się w czasie.
A tak to super :v
raczej wątpię, na pewno dotrzyma terminu i będzie w grudniu, szkoda tylko ze nie powiedział nigdy w którym grudniu.
Makon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-18, 08:14   #6
Maru123
 
Avatar Maru123
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Mielec
Postów: 343
Domyślnie

Podobno w grudniu po południu... Możecie włączyć Questa na zwoje na s pvp bo się sezon kończy:)

/Ledwo połowa minęła. Event zgodnie z terminarzem.
Maru123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-18, 10:06   #7
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
[*]Kliknięcie 2x na przedmiot podnosi go:[*]zmiana ta niestety uniemożliwia równoczesne działanie autostackowania na starym kliencie, które zostało wyłączone;[/LIST]
Nie chcę być tym jedynym narzekającym, ale dla mnie wygodniejsze było stackowanie pojedynczym prawym przyciskiem ;/ (nie można zrobić opcji na wybór sposobu stackowania w ustawieniach gry?)

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
[*]Wyświetlanie w oknie walki, w kolejności pojawiania się na ekranie;[*]Opcja ataku domyślnie zamiast ataku-obrony;
OOO dwa najbardziej irytujące mnie błędy nowego klienta zniknęły ^^

@down
ctrl + dbl = ctrl + (double click) //tylko musisz mieć otwarte oba pojemniki z jakiegoś powodu

Ostatnio edytowane przez wilddd ; 23-10-18 o 10:36
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-18, 10:16   #8
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Co to znaczy ctrl + dbl?
Z ta opcja domyślnego Full ataku, to rozwiązanie tymczasowe dopóki nie naprawicie zapisywania stanu przy wylogowaniu?
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-18, 11:09   #9
Zeppelin
 
Avatar Zeppelin
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Skąd: Neolith
Postów: 25
Domyślnie

jest opcja żeby dodać wbudowany mikrofon do klienta?
Zeppelin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-18, 11:35   #10
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zeppelin Zobacz post
jest opcja żeby dodać wbudowany mikrofon do klienta?

Voice chat?

Jestem za xD
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:20.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin