Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-06-11, 03:41   #1
Anzark
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 4
Domyślnie Propozycje *ogólne*

Witam,


_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

Dla sprostowania, to są TYLKO przykłady (down), wymyślane na szybko (pierwotnie są to katalizatory). Mówiąc prościej, mają poruszyć innych do działania.

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_


Wydawać mogę się nową twarzą w świecie Altaronu i dalekie od prawdy to nie jest, bowiem dostąpiłem zaszczytu dołączenia do grona Graczy Altaronu, bodajże 2-3dni temu, ale przez ten czas, jaki poświęciłem na grę tutaj udało mi się zebrać wiele informacji na Temat obecnego świata Altarońskiego.

Przeprowadziłem rozmowę między innymi z osobą pochodzenia *Support*, jak i Weteranem 2 miesięcznym.

Dzięki nim i tym co doświadczyłem, mam w miarę świeży podgląd na sytuację tutejszą. I na podstawię zdobytych informacji chciałbym dodać swoje 3-grosze. W postaci 3 rzeczy + bonusy :P



Skoro wstęp mamy za sobą to przejdźmy do sedna sprawy.

Obecnie na Serwerze znanym pod nazwą Altaron, nie dzieje się nic wartego uwagi. Jest to spowodowane brakiem jakiejkolwiek działalnośći ze strony Administracji. Rozumiem i wspieram to, że pracujecie po cichu, a żeby wyskoczyć po jakimś czasie z wielkim updatem, ale człowiek jest niecierpliwy i jak się nic nie dzieje to się nudzi, a jak się nudzi to odchodzi, więc sprawa jest prosta i następująca.


1) Eventy :

Tak, dobrze czytacie (rozumiecie?). Rzecz ważna i prosta w swej prostocie. A mogą być np takie >
  • "Flag Master" / Kto pierwszy dostarczy 3 Flagi rozmieszczone na terenach Miasta Neolith i jego obrzeżach, do punktu zbiorczego. Nagradzane były by pierwsze 3 miejsca.
  • "Uwolnić Krakena", to polegało by na *prawdziwym* uwolnieniu Besti. Lecz, żeby móc to zrobić należało by wykonać pewne zadanie, nad którym trzeba by było pomyśleć i na pocić, oczywiście byłby to Event *grupowy*, czyli, że w grupach *.*
  • "Raz, dwa, trzy, czt-, co ? Gdzie moje Jajka ?" / To polegało by na szukaniu pochowanych Jaj (dobre na Wielkanoc), na Terenie Miasta Neolith. Kto znajdzie najwięcej <Event czasowy>



2) Nowości :

Pod względem Newsów, to tutaj leży wszystko, bo jak nic się nie dzieje to nie ma o czym pisać, ale jest o czym pisać. Chociażby kto z kim bił się (War) i np jaki był wynik starcia, kto wbił jakiś niesamowity skill, bądź lvl. To i inne duperele jest materiałem na Newsa. Nic trudnego, a zapewniam skuteczność.


3) Konkursy :

Tego tutaj brakuje jak Eventów. A pomysłów jest wiele i nagrody też można skombinować (nie musi to być coś drogiego), bowiem mała rzecz też może dać radoche, albo jakieś profity w grze jako nagroda : > A konkursy mogą być takie >
  • "Piórem Wojuje i Piórem zwycięże" / Proste raczej do odgadnięcia o co w tym miało by chodzić. Po prostu osoba, która chciała by wziąć udział w takim konkursie musiała by napisać jakieś krótkie (bądź dłuższe) opowiadanie dotyczące Altarońskiego świata.
  • "Altaroński Mistrz Mapowania" / Czyli Mapping. Najlepsza praca wygrywa ... proste ...
  • "Test na Altarianczyka" / Zestaw pytań ułożony przez Administracje, dotyczący świata Altaronu, typu > "Kim jest Jasiek?", "Kto z kim toczy wojne?", itp, itd.


Na prawdę jest wiele rzeczy, dzięki którym można uświetnić grę na Altaronie. I nie jest to nic trudnego, wystarczą chęci i trochę czasu : )

Mam nadzieje, że mój Temat zostanie przeczytany, od początku do końca, nie pomijając żadnego skrawka, czy literki.

Byłbym wdzięczny za drobne uwagi, odnośnie tego co napisałem.



Pozdrawiam,
Anzark


EDIT@


Castle System :
:::... 14.06.11 ...:::

Ogólnie pomysł już ten został wykorzystany na Forum, ale im więcej tym lepiej i postaram się jakoś to w większym stopniu opisać.

Wojny klanów o Zamek. Klan który wygra, otrzymuje pełny dostęp do zamku i ciągnie z tego jakieś profity. W przypadku wypowiedzenia wojny Klanowi, który ma w swym posiadaniu Zamek, MUSZĄ zaakceptować wyzwanie, bez żadnego "ale".

Szczegóły > Nie byłaby to zwykła *wojna*. Miałaby ona miejsce na specjalnie stworzonej do tego arenie, o różnorodnym terenie, a żeby uniknąć samej płaskiej powierzchni, bez trapów itp. Dodatkowo utworzony zostałby *licznik*, który liczyłby fragi nabyte przez daną gildie na terenie Areny. A czemu tak ? Bowiem na każdy mecz, zostałby nałożony limit czasowy, załóżmy (10min). W tym czasie trzeba będzie wyeliminować całkowicie przeciwnika, albo zdobydź dla swojej gildi jak najwięcej fragów.

Dodatkowe informacje > Wojny o Zamek organizowane byłyby raz na 10dni. Co te 10dni, będą zmieniane kategorie (liczba ludzi biorących udział w walce), np: Pierwszy Event *20v20*, a następny *10v10*. No i finał, żeby móc brać udział w tym przedsięwzięciu, należałoby posiadać conajmniej 35 lvl / 45 lvl (niezdecydowany :P).


*************************************


Turniej Walecznych :
:::... 14.06.11 ...:::

Tzw. "Arena Gladiatorów", Pana Zwariowany Alkoholik i Innych, aczkolwiek całkowicie różniąca się.

Otóż, nie byłoby czegoś takiego jak 1v1 - Bowiem nie ma to ż.a.d.n.e.g.o sensu. Może w innych mmorpg, ale na pewno nie w Tibi. A w czym tkwi problem ? No, a w tym, że wygrałaby osoba z większym szczęściem (a tu akurat wpadnie hit i zada dużo dmg, a temu np nie wejdzie pare razy pod rząd, albo będzie za mały / W walkach o większej ilości osób, ma to małe znaczenie, bo liczy się praca zespołowa). Taka prawda, niestety Tibia jest takim typem mmoprg gdzie turniej 1v1 jest absolutnie absurdalne.

Szczegóły > Można wyróżnić 3 kategorie *3v3/4v4/5v5*. A co do przedziału lvl'owego *15-18/19-22/23-26/27-30/31-34/35-38* i tak dalej co (3lvl). Podczas śmierci na arenie nie tracimy nic (eq,skilla,lvl'a).

Dodatkowe informacje > Przed wejściem na arene należałoby odstawić cały plecak w Depo, bowiem inaczej nie przeteleportuje Was do specjalnego pokoju, gdzie dostaniecie odpowiednią ilość mikstur/runek.



+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=

Prośba

Jeżeli będziecie zamierzali pisać rzeczy typu (chrzanić te eventy/konkursy itp. Niech pracują dalej nad balansem, mapami), to lepiej nic nie piszcie. Ten temat jest poświęcony czemu innemu. I zostanie on zrealizowany/bądź nie, w terminie jakim Administracja będzie chciała. Jeżeli chcecie rozmawiać o balansie i mapce to stwórzcie sobie odpowiedni do tego Temat. Z góry Dziękuję.

+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=



Zamierzam updejtować Temat co jakiś czas. O ile wpadnie coś nowego do głowy (bo jak na razie slackuje i za dużo tego nie ma ;p )

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 30-11-11 o 10:04
Anzark jest nieaktywny  
Stare 13-06-11, 04:07   #2
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

W 100% zgodzę się z punktem 1 i 3. Co do drugiego - newsy tak, ale jeśli trzeba a nie tandetne :rolleyes:.
Ach i mam nadzieję, że tą osobą z Supportu nie byłem ja (bo rozmawialiśmy dziś prawda?). Jestem jedynie doradcą.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 13-06-11 o 04:12
Obles jest nieaktywny  
Stare 13-06-11, 12:35   #3
Fiefióra
 
Avatar Fiefióra
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 7
Domyślnie

Eventy... przydałyby się, ale towje pomysły są nieco ambitniejsze i czasochłonne, a póki co administracja ma co robić, więc na razie fajne byłby chociaż jakieś zwykłe ataki mobów.

Nowości... cóż... niusy rzadko kiedy są co prawda pisane, ale głównie dlatego, że nie ma o czym pisać ^^

Konkursy - Za.
Fiefióra jest nieaktywny  
Stare 13-06-11, 15:10   #4
Anzark
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 4
Domyślnie

A tam. Niech dalej pracują nad balansem i expowiskami, a do Eventów i Konkursów niech wyznaczą jakąś grupę osób. Wpierw oczywiście trzeba by było znaleźć odpowiedzialne osoby, które by nad takimi projektami z zaangażowaniem pracowały.


A co do Newsów - Niech napiszą przynajmniej jak idą postępy <prace> i jakieś ss zapowiadające. Takie małe rzeczy, a już by cieszyły oko :D
Anzark jest nieaktywny  
Stare 13-06-11, 15:15   #5
tygrys21
 
Avatar tygrys21
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Polska
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał skuper123 Zobacz post
Srać już na te eventy i konkursy, najpierw niech zrobią nowe, przyjemne expowiska, questy o ciekawej fabule, zbalansują profesje, wtedy będzie można pomyśleć o konkursach.
Popieram.. altaron sie powoli rozwija i niech bardziej zaczna poprawiac bledy, dodawac nowe tereny a bedzie cudo :D
__________________
Petycja za przywróceniem Infa o locie - UDANA! 8)
04:19 Władca Młota pozostawia po sobie: worek, mosiężną tarczę, stalową tarczę, ciężki miecz.
tygrys21 jest nieaktywny  
Stare 13-06-11, 17:18   #6
piotrek09i
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 8
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do piotrek09i
Domyślnie

Popieram w 100 % :)
piotrek09i jest nieaktywny  
Stare 14-06-11, 11:58   #7
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Nie popieram..

Odbiega to od klimatu RPG. Poza tym takie Twoje szukanie jajek czy latanie za flagami nie jest zbyt uczciwe... Większy lv - Większy speed... Taki 100+ przeleci Neolith 3x kiedy 25~~ dopiero 1x...

Konkursy?... Mogą być ale w stylu Areny z potworami z przedziałem lvlowym.. Czyli 20-25 lv muszą zabić jakiegoś tam GSa... ale 80-100 muszą zabić Wrl czy Demona. Żeby nie było tak, że główna nagroda jest za zabicie Demona solo bo wiadomo 25lv sobie nie poradzi.

A konkursy w stylu "kim jest Jasiek nie są zbyt... Ciekawe? Trochę kreatywności ludzie...

Edit.

Co do Eventów możnaby zrobić coś w stylu zadania... Np zbieranie monet przemytników wypadających z roznych mobów dla bandy opryszków... Im więcej monet- tym lepsza nagroda w postaci przedmiotów bądź aktu właśności na domek bądź papier świadczący o statusie szlacheckim który trzeba oddać do npc, by mieć szlachte na xx dni.

Ostatnio edytowane przez Veliothe ; 14-06-11 o 12:03
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 14-06-11, 16:05   #8
Anzark
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 4
Domyślnie

Zacznijmy od tego, że dałem pierwsze lepsze propozycje jakie przyszły mi do głowy ^.- Więc spokojnie ...

Zrobią jak uważają i zorganizują to co Oni chcą. Ja po prostu chce żeby coś zaczęło dziać się na tym serwie. Bo szczerze ? Sama myśl o tym, że pracują od 2 miechów na updatem i, że może pojawi się za parę następnych miechów nie specjalnie pociesza człowieka (ofc, update mile widziany).


Odbiega od klimatu RPG ? Proszę Cię ... To jest mmorpg, a nie zwykłe rpg. Eventy/konkursy tego typu to podstawa podstaw : )


Co do tych flag - Możesz mieć rację, a nawet masz. Wtedy pozostaje kategoriami puszczać takie eventy.


Jeśli masz jakieś pomysły to się nimi podziel i tyle. Ja podałem luźne przykłady niekoniecznie interesujące, ale działają dobrze jako katalizatory.

Ostatnio edytowane przez Anzark ; 14-06-11 o 16:25
Anzark jest nieaktywny  
Stare 14-06-11, 16:43   #9
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Pomysł z zamkiem jest całkiem podobny do mojego :D

https://forum.altaron.pl/showthread....F3%BFne+tematy
Tron jest nieaktywny  
Stare 14-06-11, 17:03   #10
Anzark
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 4
Domyślnie

O przepraszam, tyle tych Tutaj Tematów, że nie zauważyłem, że ktoś już go podawał : )

Ostatnio edytowane przez Anzark ; 15-06-11 o 22:50
Anzark jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:06.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin