Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-02-17, 18:59   #11
19Fafarafa06
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 182
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do 19Fafarafa06
Domyślnie

Chcesz zbieraj piórka na kurach nie chcesz zbieraj na gryfach :)
19Fafarafa06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-02-17, 09:23   #12
Arkadiasz
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 57
Domyślnie

To nie lepiej żeby z piór gryfa dałoby się robić piórka, a że gryfa są trochę większe to więcej piórek by dało się z nich robić. Ilość piór na rynku by wzrosła, a cena ich spadła. Lepiej zasilić rynek, niż wymyślać z potionkami xp
Arkadiasz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-02-17, 09:46   #13
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Zapominacie o tym, że dotychczas wysoka cena piórek wypływała z popytu przewyższającego podaż.

Jeżeli piórka będą leciały w większych ilościach (również na gryfach), to podaż wyrówna popyt, cena prawdopodobnie spadnie i się ustabilizuje. Są jednak ryzyka, które moim zdaniem przewyższają korzyści.

Ryzyko: podaż nie musi wyrównać popytu, ponieważ łatwość zdobycia piór skłoni więcej osób do korzystania z usług graczy-alchemików. Czyli wzrost podaży może spowodować wzrost popytu do pewnego stopnia, zaś ze względu na ograniczoną liczbę dostawców i starzejącego się społeczeństwa (wzrost średniego poziomu) poziomy te mogą się nie wyrównać.

Ryzyko 2: łatwość zdobycia surowców na mikstury maga spowoduje wyższe zarobki na expach (w efekcie kolejną inflację pieniądza - spadek siły nabywczej) i dłuższe expy (szybszy przyrost lvli).

Podsumowując, jestem na nie.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-02-17, 10:27   #14
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie

W sumie prawda, nie należy doprowadzać do zmiany ceny piórek, bo jej zmniejszenie sprawi, że exp na wyższych levelach będzie zbyt tani. W takim razie chyba najlepiej byłoby po prostu zmniejszyć ilość piórek lecących z kur, wprowadzając zarazem możliwość wymiany piór gryfa na kurze po korzystnym kursie, ale w taki sposób, żeby rynku nie zalała piórkowa powódź, tylko żeby ilość piórek na handlowym była podobna do obecnego. Co powiesz na taką opcję, Dworkin?

Ostatnio edytowane przez 909794 ; 14-02-17 o 12:29
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-02-17, 10:33   #15
wejnos
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: krakow
Postów: 122
Domyślnie

A może trzeba zmienić składnik mikstury na coś mniej dostępnego?
wejnos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-02-17, 10:45   #16
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał 909794 Zobacz post
W sumie prawda, nie należy doprowadzać do zmiany ceny piórek, bo jej zmniejszenie sprawi, że exp na wyższych levelach będzie zbyt tani. W takim razie chyba najlepiej byłoby po prostu zmniejszyć ilość piórek lecących z kur, wprowadzając zarazem możliwość wymiany piór gryfa na kurze po korzystnym kursie, ale w taki sposób, żeby runku nie zalała piórkowa powódź, tylko żeby ilość piórek na handlowym była podobna do obecnego. Co powiesz na taką opcję, Dworkin?
Taki "balans" miałby swoje plusy. Nie byłoby miliona noobków na 10 poziomach na każdym respie kur, nie byłoby przelogowywania tylko po to, by te piórka zebrać - a raczej takie przelogowywanie przynosiłoby mniej korzyści.

Problem: Jest bardzo mało respów gryfów, by w przypadku obniżenia piór z kur o połowę można było zaspokoić rynek w dotychczasowym stopniu.

Problem 2: Trzeba by dokładnie określić ile piór gryfa można zebrać w godzinę na respach gryfów i z tą baza zweryfikować przelicznik i liczbę piór na respach kur.

Problem 3: Należałoby znerfić loot z gryfów - znacząco. W godzinę polowania miałem tam na niskiej zręczności i 30 lvlu 60 piórek. Z wysoką zręcznością 100. Przy przeliczniku 1 do 3, jest to 300 piórek - 15k. To podwaja wartość loota.

Cytat:
Napisał wejnos Zobacz post
A może trzeba zmienić składnik mikstury na coś mniej dostępnego?
Kiedyś rezygnowaliśmy z gruczołów czerwia dla bodaj mikstur mocy. To mogłoby zastąpić piórka. Noobki nadal zarobią, ale nie tak szybko, respów jest dużo, gruczoły można wycinać, nie będzie 10 lvli przelogowujących na respach kur. Mi się nawet podoba.

Problem: słyszałem, że teraz w godzinę wyciąga się tego 900 sztuk biegając szybko. Znowu konieczny byłby znaczny nerf.

Ostatnio edytowane przez Catthon ; 14-02-17 o 10:53
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-02-17, 12:31   #17
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie

Gram zwiadem, mam 34 lvl i około 105 zręki, przejdę się tam wieczorkiem na godzinę i zobaczę ile dokładnie czego wpadło. A nawet gdyby exp na gryfach był bardzo, bardzo opłacalny - to czy to źle? Jak sam zauważyłeś, gryfów jest malutko, to nawet fajniej kiedy wiadomo, że istnieje eldorado do expienia dla niskich poziomów, ale ciężko trafić na wolny resp.
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-02-17, 12:50   #18
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał 909794 Zobacz post
Gram zwiadem, mam 34 lvl i około 105 zręki, przejdę się tam wieczorkiem na godzinę i zobaczę ile dokładnie czego wpadło. A nawet gdyby exp na gryfach był bardzo, bardzo opłacalny - to czy to źle? Jak sam zauważyłeś, gryfów jest malutko, to nawet fajniej kiedy wiadomo, że istnieje eldorado do expienia dla niskich poziomów, ale ciężko trafić na wolny resp.
A eldorado w postaci zbierania piórek z kur to już nie fajnie?
Mam wrażenie, że skupiasz się na własnej dogodności zamiast brać pod uwagę cały wachlarz poziomów.

Poza tym całkiem możliwe, że w takim wypadku na gryfy nawet nie wejdziesz - będą ciągle zajęte przez ludzi z gildii walczących, wyższe poziomy, ludzi, którzy zbierają piórka na zlecenie gildii walczących itp.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 14-02-17, 13:33   #19
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie

Nie nie, ja nie chcę sobie robić dobrze, ja nie zbieram piórek dla zasady, a kasę mam głównie z ghuli. Nie mówiąc już o tym, że kiedy weszłaby ta zmiana, to już dawno miałbym 60+ :P a co do tego, że pewnie trudno byłoby wejść na gryfy - jasne, że tak. W takiej sytuacji trzeba bić kury (zarobek 1,2t/h dla 10-20 lvl na pewno nie jest powodem do narzekania), ale uwaga, co jak kury też będą zajęte? Dwa piętnaste levele siedzą na każdym respie i walczą o piórka. Cóż pozostaje? Trzeba zacząć otwierać ubite potwory i zbierać kolczugi, bo już nie jest tak różowo i nie ma miliona monet za free. I dokładnie do tego zmierzałem :P

@edit

Poszedłem na pół godziny na gryfy (zwiad 34, 105 zręki) bez obieganego respa, ogólnie woj na tym lvl znający dobrze resp expiłby tam 2x szybciej. Wynik to 3k gotówki, 12 szafirów, 66 piór gryfa i jakieś tam jaja gryfa, ale jak sądzę wykorzystałem 40% potencjału tego expowiska. 100 piórek na pojedynczym respie kur zdobywa się w jakieś... 12 minut? Czyli 600 piórek na godzinę -> 3,6t/h siedząc na jednym respie kur. Żeby na gryfach mieć taki zarobek z samych piór (przy wykorzystywaniu, powiedzmy, 80% możliwości expowiska), wystarczałoby, żeby jedno piórko gryfa dało się wymienić na jakieś 2,5 piórka kurze. Oznaczałoby to, że zarobek na gryfach wynosiłby jakieś 3,6t (piórka) + 6k (gotówka) + 2,4k (szafiry) + 4k (puklerze, jaja) = 4,84t, czyli całkiem prawilnie. I teraz moje rozumowanie wygląda następująco:
1. Skoro równoważność pióra gryfa 2,5 piórkom kurzym zapewnia pozyskiwanie piór kurzych expiąc na gryfach w tym samym tempie, co na pojedynczym respie kurzym, to dla rynku oznacza to po prostu powstanie kolejnego spotu z kurami. Żadna różnica, z jakiego kupra pióra są rwane.
2. Jeżeli cena i ilość piór na rynku mają się nie zmienić, to zmniejszając ilość piór lecącą z kur należy zwiększać kurs wymiany piór gryfa na kurze tak, żeby załatać powstałą lukę.
3. Zmniejszamy ilość piór lecących z kur o 2/3, czyli za każdy istniejący kurzy respawn musimy do kursu wymiany dorzucić 2,5*2/3 = 5/3 piórka.

Nie orientuję się, ile dokładnie jest respawnów kur (takich, które warto oblegać, czyli po 6 kurczaków), ale załóżmy, że są 3. Skoro ilość piórek z kur zmniejszy się o 2/3, to tak, jakbyśmy stracili 2 z tych respawnów, czyli trzeba to nadrobić na gryfach (jedno pióro gryfa musi dawać o 5 więcej piórek). Z tego wychodzi nam, że pióro gryfie powinno się równać 5 piórom kurzym, dla bezpieczeństwa powiedzmy 6. Nie ma strachu, że piórek ubędzie na rynku - jeżeli na gryfach będzie się można tak obłowić (jakieś 9t/h), to na pewno zawsze ktoś będzie je farmił. Nie odbiera to zarazem możliwości zarabiania niskim poziomom, po prostu zamiast 3,6t/h na kurach, będzie 1,2t/h. Teraz podszedłem do problemu bardzo kompleksowo i liczę na sensowne uwagi :P

P.S.
Właśnie pewien h-lvl napisał na handlu, że kupi piórka 12k/100. Zapytany, co tak drogo, odpowiedział, że za duża konkurencja i taniej ciężko. Czyli 10 lvl może mieć 7,2t/h jak trafi na jeden pusty resp kur, pozdro600

Ostatnio edytowane przez 909794 ; 14-02-17 o 23:23
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-02-17, 14:39   #20
Protek
 
Zarejestrowany: Lip 2015
Postów: 6
Domyślnie

zrobić loot z kur jak w tibi ^^

bd drogie ale bd ciezko lecialy
Protek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:26.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin