Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 15-11-17, 15:00   #1
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie Drop rate

Witam,

Gwoli wstępu, parę słów o mnie, uważam że jest to ważne również dla całego wątku. Można powiedzieć, że jestem altarończykiem prezentującym old school tj. grałem jedynie na pierwszej edycji, następne edycje jedynie obserwowałem i kompletnie nie miałem ochoty grać na tzw. orsh otsie jakim była edycja 2-3. Sporo słyszałem o tej edycji, z zapowiedzi wyglądało to bardzo ciekawie - przede wszystkim miało być dużo ciężej, no i ku mojemu zadowoleniu jest. Jednak jest pewne ALE - jest ZA CIĘŻKO, starzy wyjadacze oczywiście sobie radzą, gorzej z nowymi graczami, którzy nigdzie nie mogą wykręcić lepszego profitu, bo (prawdopodobnie) konsekwetnie coś jest grzebane w locie przez administrację, która nawet nie raczy poinformować o tym graczy.

Co do zasady osoby nie będące alchemikami, albo nie kupujące robionych potów od Tatakau, mają z pewnością cholerny problem z zarobieniem kasy. PRAWIE NIGDZIE JUŻ NIC NIE LECI! Z tego co zauważyłem większość nowych graczy kończy swoją przygodę na lvlach 50-80 - bo wbijają ten lvl a często nawet nie mają kasy na promocje na 55 lvlu (4 talary). Mam wrażenie, że administracja stara się dostosować loota strcte pod koszta robionych potów, a drop rate itemów z mobów jest konksekwentnie zmienay, poniżej parę przykładów.

Hydry - ludzie często chodzili tam na początku servera, czasem wychodzili na 0, czasem zarabiali nienajgorszą jak na ten etap servera ilość talarów (po 3-6 na głowę). Szybko jednak miejscówka była udupiona i nawet idąc tam 80-110 lvlami robi się tam WASTE, mając nie więcej niż 300-320k/h na bonusie. Ja np. zrobiłem tam koło 4 dłuższych refili i nie zamierzam nigdy więcej tam wracać.

Kościane smoki - słyszałem od kolegów z ts'a ze jest tam bardzo ciekawy loot, w szczególności w nocy. Oczywiście poszedłem sprawdzić - mając 110 lvl kościane dalej mnie dogadaniły, solo robiłem dość spore waste, nie robiąc w ogóle dużego exp/h - przede wszystkim przez karę dla zwiadowcy dla bicia z odległości 1 kratki od moba, które to doganiały mnie nawet na odesie + potce energetycznej. Mało tego, poszedłem tam z blokerem, 3 refille każdy 1h+, w nocy. WASTE! Ani razu nie spadło nam nic itemków. Z sakwy wynosiliśmy wprawdzie po 5t-6t jednak loot to było nie więcej niż 2 straszaki,10-15 czaszek i pierdółki typu czarne perły etc. Kolejna miejscówka na którą po kilku refilach nie mam zamiaru wracać.

Ptaszniki - niby super resp dla palka, fajnie i przyjemnie można biegać, co z tego skoro nic z tego gówna nie leci, a exp to nie wiecej niż 250k/h do 120 lvla. Zrobiłem tam z 7 refiłów, nigdy nie spadło mi nic kościstego, zawsze w locie było 1-2 mosiężne itemy, oczywiście przy nienajgorzej sakwie. Porzuciłem ten resp na 100lvlu, bo i po co tam było wracać. Poniżej screen, chyba 6! ptaszników z rzędu z których nic nie spadło xD

http://www.tinypic.pl/4gqb3g0b9k4v

Gwardziści na zamku - ten resp to już w ogóle tragedia. Nie leci nic kompletnie, poza piórkami i czerwonymi różami xD Sakwy też bardzo słabe, KOMPLETNY WASTE

Profany - byłem tam łącznie na około 8 refilach. Tylko na 1 refilu spadł jakiś ciekawy itemek (morczna halabarda), teraz idąc tam ledwo się wychodzi na + expiąc lvlami 100-130 w 4 osoby

Magowie - szczerze podziwiam Pitera, że tyle ich ubił w nadziei na bitewne buty xD Ja zrobilem tam koło 2 refilów, ale przy tak ogromnym waste spierdoliłem stamtąd czym prędzej xDDD

Upiory - wprawdzie byłem tylko na 1 refilu, expiąc w nocy ponad 1h nie spadło NIC xD 1 energy ring z ducha i 4 zwoje z upiora (żaden błogo) xDDDDDD Rozumiem, że niby miejscowka w której przede wszystkim liczy się zdropienie kruka, ale bez przesady.....pójdę tam jeszcze parę razy i dam edit.

Dodając do tego wszystkiego fakt, ze knight i mag mogą robić na solo respach od 80lvla+ po 400-900k expa/h (podczas gdy palek nie robi do 120lvla więcej niż 320k/h) wychodzi na to, że nigdzie nie opłaca się chodzi na team hunty, na których w 3-4 osoby nie robi się więcej niż 450k/h, a trzeba zawsze przygotować sobie więcej suppli, zatachać supple typu bełty, manasy, zgrać się czasowo z paroma innymi graczami.

Podsumowując. Serwer pustoszeje z dnia na dzień, duża w tym sprawa ekipy Shitscention - obecnie części Collegium, którzy przegrywając wojne random pkowali co się rusza, bo tej akcji ilość osób online spadła 200+ na 90+. Jednak problemem jest także trudność altaronu (jest szybszy od normalnej Tibii) i jego rozbudowanie. Sam wracając po paru latach gry do teraz mam dużeproblemy, a gdyby nie chłopaki z ts'a już dawno bym w to nie grał bo ani na forum ani na wiki nie ma większości kluczowych informacji dla dłuższej i przyjemnej rozgrywki m.in o:
- blokadach skilla, informacji o tym żeby na niższych skillach raczej nie rozdawać PNów bo wpłynie to na dalszy rozwój postaci
- tabelkach dmg
- craftowaniu zbroi, jakie kamienie wpływają na jaki bonus, jakie skille odpowiadają za zrobienie kamienia, wbicie go w eq etc. etc.

Aspektów do omówienia, problemów, plusów oraz minusów serwera jest dużo więcej, jednak myślę, że dla dobra sprawy nie wkładać wszystkiego do jednego tematu bo i komu będzie się chciało czytać parostronnicowy essej.

Prosiłym przede wszystkim o odpowiedź administracji dot. loota. Czy były wprowadzane zmiany w drop rate a gracze nie byli o tym informowani?

@Inni gracze PVP - jak widzicie to co opisałem, dajcie znać na temat miejscówek na których expicie/expiliscie oraz co sądzicie o przyszłości serwera?

Ostatnio edytowane przez Wicher ; 15-11-17 o 15:21
Wicher jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-11-17, 15:18   #2
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicher Zobacz post
ani na forum ani na wiki nie ma większości kluczowych informacji dla dłuższej i przyjemnej rozgrywki m.in o:
- blokadach skilla, informacji o tym żeby na niższych skillach raczej nie rozdawać PNów bo wpłynie to na dalszy rozwój postaci
- tabelkach dmg
- craftowaniu zbroi, jakie kamienie wpływają na jaki bonus, jakie skille odpowiadają za zrobienie kamienia, wbicie go w eq etc. etc.
Odniosę się tylko do tego, bo za tę kwestię po części sam odpowiadałem. Informacje są w poradnikach na forum. Wszystkie, które wymieniłeś.
Wiki prowadzą również gracze.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-11-17, 15:48   #3
makozul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 61
Domyślnie

ADMINISTRACJA OBUDŹCIE SIĘ!!!!

W końcu komuś się chciało opisać problem nad którym dyskutujemy już od tygodni na ts3...

Nie wiem czy na miejscu tu jest nawiązywanie do poprzednich edycji lecz z tego co pamiętam to na zeszłych edycjach grało się o wiele przyjemniej, być może dlatego, że nie musiałeś walić 6-7 hape odes kpiro w kościanego smoka? Być może temu, że nie musiałeś prosić się o teamhunta, by wykręcić więcej expa niż 300k/h ?


Serwer z dnia na dzień jest coraz mniej oblegany przez ludzi. Gracze wybierają NON-PVP, gdyż da się tam expic!. Nie to co na COM-PVP w tym momencie, dam kilka przykładów:

Gwander - expi moim zdaniem najlepiej na Altaronie, nie ma sobie równych ale mimo wszystko od 32 do 130 lvla expił na ABITAŃCACH, bo nie było innej alternatywy.

Makon - expi do tej pory(chyba) na opatach/mnichach z haper rago XD! Od 70lvla? do 140? Oczywiście mógłby pójść na kościane lub inne bzdety no ale po co? robić 300k/h bez profitu?

Nie wiem czy jest sens wymieniana dalej, przecież każdy wie jak to wygląda.

Tabelka na tej edycji? HAHH. Gdzie tu logika? Przecież to jest jakas katastrofa, że ja będąc NEKRO-ALCH muszę expić na kościanych, bo tylko tam zrobie 400-500k/h XD! Zawsze było tak, że wybierając ALCHEMIKA jako drugiej profesji tj. po Duchownym lub Nekromancie WZRASTAŁ dmg pkt w potwory z danej klasy tj. DUCHOWNY LUB NEKROMANTA. A teraz? DUCH-ALCH(102% od światła) NEKRO-ALCH (101% od światła), że tak napisze brzydko? WHAT THE FUCK?

Co jest do zmiany? Odpowiedź jest prosta. Niewiele. Co sugeruje...

- Podejść do każdego mobka indywidualnie, tzn. nie wpisać +50% ALL MONSTERS i niech sie bawią... Zmiana HP mobków to kwestia 1H!(przynajmniej ja to tak widzę). Np. HP Górskiego trolla/Warlocka/Piaskowe Hydry/Wężów Wodnych/Starszych DLI/Praojców... no tych lepszych mobków jest za duża!!!!

- Tabelka.(obowiązkowo)

- Jeżeli nie HP to być może zwiększyć wrażliwość na jakiś żywioł?

- Loot jak Wicher wspomniał jest tragiczny... Wczoraj wybraliśmy się dla testu we 4 na PROFANY, 120+ lvle, exp 430k/h na BONUSIE!(no masakra), a expiliśmy naprawde szybko, Makon tylko latał po następnego. Po 1h hunta wyszliśmy na 0! nic nam nie spadło.

- Zwiększyć dmg ludzi??(tez opcja). Przy okazji zmienić % obrazenia w PVP, zmniejszyc np. o 10-20%, gdybyście zwiększyli tabelkę(oczywiście wszystko do testów)

Konkluzja jest taka, że zwiększenie HP mobków zepsuło wszystko... Rycerz Nekro-alch jest useless, nie da rady expić na niczym solo, no chyba, że spamując czerwonego pota, bo mobki po prostu mają za dużo HP, a jego DMG jest taki sam jak DUCH-ELE...(hahaha)

Wzięcie osób na testa lub wysłuchanie propozycji osób, które tu grają od 1 edycji, osób które tutaj walczą i wiedzą co to znaczy poświęcenie dla zespołu i wiedzą z czym to się je. Osób które spędziły setki godzin expiąc i wiedzą co jest nie tak i co jest do naprawy.
Nie obraźcie się, ale jeżeli ja widzę że wy wprowadzacie jakieś zmiany typu:
Dodajecie jakiś loot z lisów, to mi się śmiać chcę.


Ja osobiście przestaje od dziś grać aktywnie na tym serwerze, do czasu aż ADMINISTRACJA zrobi jakiś krok w stronę serwera. Zapewne mój team pójdzie w moje ślady, no zobaczymy :).
makozul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-11-17, 22:28   #4
c770832
 
Zarejestrowany: Gru 2011
Postów: 208
Domyślnie

[QUOTE=makozul;162564]ADMINISTRACJA OBUDŹCIE SIĘ!!!!

Zgadzam sie z Piterem w tej kwestii, dodam tez cos od siebie : Administracjo, jak wam nie wstyd tak zepsuc artaron?
c770832 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-11-17, 16:18   #5
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Prosze nie zaklamywac faktow tylko z 4 ptasznikow pod rzad nic nie spadlo reszta to byly skorpiony a tak przy okazji:
to nie wina otsa ots jest dobry smialo mozna grac igla ots na lata polecam bogdan wenta
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-11-17, 16:36   #6
genofag
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 57
Domyślnie

"Serwer pustoszeje z dnia na dzień, duża w tym sprawa ekipy Shitscention - obecnie części Collegium, którzy przegrywając wojne random pkowali co się rusza, bo tej akcji ilość osób online spadła 200+ na 90+." Wicherka

Tutaj patrze bardzo optymistycznie 90+ osób online :D chyba miesiąc temu... to wszystko o czym tu mówicie było już poruszane i każdy wie jaki był tego wynik, reasumując nie łudźcie się że się coś tu zmieni z obecną administracją, która chyba wyłożyła pytona(chodzi o takiego węża) na ten server. śmiało można robić 5 edycje hehe kto za resetem?
genofag jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-11-17, 22:19   #7
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Bardziej za wylaczeniem
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-11-17, 06:42   #8
Sirenox
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 15
Domyślnie

Moim zdaniem bardzo dobrze ze slabo dropia rare itemy np z Profanow, Abi monstrum itd Ewentualnie można zwiększyć drop itemów przeciętnych typu straszaki, mosiężne, wichry itd ale bitewne sety, mroczne halabardy powinny leciec bardzo rzadko. Jeśli wszystkie dobre itemy będą szybko spadały to szybko stracimy cele w tej grze. Lvl lvlem ale często gracze grają bo chcą np uzberać lepszy set lub np w końcu zdropić dla siebie odpowiednią broń lub uzbierać itemy na plecak itd. Jeśli wszystko szybko dostaną to skończy się jeden z kilku czynników, który ma wpływ na chęć gry.

Jednak problem polega na tym, że idąc na takie dobre potwory w teamie ledwo zysk jest minimalny. Powinno zdecydowanie więcej dropić przeciętnych itemów. Expy solo powinno się dzielić na te gdzie wyciąga się mało expa ale dużo kasy i na te które daja duzo expa ale jest waste. Ale nie powinno być tak, że idzie się w teamie i z huntu nie ma kasy a exp tez slaby.

Po drugie hp potworów powinno być ustawione indywidualnie ponieważ niektóre potwory przy aktualnej ilości hp można usunąć z mapy. Nikt tam nigdy nie będzie chodził, zabjanie ich jest nieopłacalne.

Po trzecie siła ataku postaci powinna być bardziej zależna od lvla, wiem że teraz też ma pośrednio wpływ dzięki blokadom skilli na dany lvl, ilości pnów itd ale powinna być dodatkowo zwiększona od lvla przez jakiś mnożnik ponieważ skoro postać ma wyższy lvl to jest potężniejsza a potęga postaci wiąże się z tym, że zaczyna dorównywać potężniejszym potworom. Dlatego warto pomyśleć nad rozwiązaniem, które wprowadziło by coś w stylu tego, że do 100 lvla expimy solo maksymalnie na potworach pokroju smoki, trole twardziele, mysmenie i wycagamy max 300 exp/h zas w teamie jak najbardziej dle, rekinolaki, lodowe, hydry itd są osiądalne do 100 lvla z expem okolo 500-600k/h. Nastepnie od 100 zaczyna powoli być oplacalne expienie solo na potworach typu dle, rekinolaki poniewaz zaczynamy im dorownywac sila i wtedy wyciagamy na nich solo okolo 500-600k/h oczywiscie w teamie zawsze lepiej. Wtedy też zaczynaj byc dostepne w teamie potwory typu piaskowe itd
Sirenox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-11-17, 11:28   #9
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sirenox Zobacz post
Moim zdaniem bardzo dobrze ze slabo dropia rare itemy np z Profanow, Abi monstrum itd Ewentualnie można zwiększyć drop itemów przeciętnych typu straszaki, mosiężne, wichry itd ale bitewne sety, mroczne halabardy powinny leciec bardzo rzadko. Jeśli wszystkie dobre itemy będą szybko spadały to szybko stracimy cele w tej grze. Lvl lvlem ale często gracze grają bo chcą np uzberać lepszy set lub np w końcu zdropić dla siebie odpowiednią broń lub uzbierać itemy na plecak itd. Jeśli wszystko szybko dostaną to skończy się jeden z kilku czynników, który ma wpływ na chęć gry.

Jednak problem polega na tym, że idąc na takie dobre potwory w teamie ledwo zysk jest minimalny. Powinno zdecydowanie więcej dropić przeciętnych itemów. Expy solo powinno się dzielić na te gdzie wyciąga się mało expa ale dużo kasy i na te które daja duzo expa ale jest waste. Ale nie powinno być tak, że idzie się w teamie i z huntu nie ma kasy a exp tez slaby.

Po drugie hp potworów powinno być ustawione indywidualnie ponieważ niektóre potwory przy aktualnej ilości hp można usunąć z mapy. Nikt tam nigdy nie będzie chodził, zabjanie ich jest nieopłacalne.

Po trzecie siła ataku postaci powinna być bardziej zależna od lvla, wiem że teraz też ma pośrednio wpływ dzięki blokadom skilli na dany lvl, ilości pnów itd ale powinna być dodatkowo zwiększona od lvla przez jakiś mnożnik ponieważ skoro postać ma wyższy lvl to jest potężniejsza a potęga postaci wiąże się z tym, że zaczyna dorównywać potężniejszym potworom. Dlatego warto pomyśleć nad rozwiązaniem, które wprowadziło by coś w stylu tego, że do 100 lvla expimy solo maksymalnie na potworach pokroju smoki, trole twardziele, mysmenie i wycagamy max 300 exp/h zas w teamie jak najbardziej dle, rekinolaki, lodowe, hydry itd są osiądalne do 100 lvla z expem okolo 500-600k/h. Nastepnie od 100 zaczyna powoli być oplacalne expienie solo na potworach typu dle, rekinolaki poniewaz zaczynamy im dorownywac sila i wtedy wyciagamy na nich solo okolo 500-600k/h oczywiscie w teamie zawsze lepiej. Wtedy też zaczynaj byc dostepne w teamie potwory typu piaskowe itd
Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Co do pierwszego akapitu, ja nie postuluje za tym żeby rare itemy leciały częściej, ale żeby nie wychodzić na waste na team huntach, czy expowiskach gdzie nie wyciąga się solo nawet 300k/h. 4h spędzone nocą na kościanych smokach i ani jednego itemu wartego więcej niż 5k? Sorry, ale to konkretna porażka.
Wicher jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-11-17, 07:09   #10
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Juz dawno pisalem ze itemy powinny byc rare, a z potworow powinna leciec glownie gotowka. Ucieszylem sie ze maja zmniejszyc drop itemow a zwiekszyc golda i kosztownosci pare lat temu, ale jak widac cos nie pyklo.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:34.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin