Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 25-08-18, 03:21   #11
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Nie ważne kto jest za czym. Była legalna możliwość, jeśli jest nielegalne to pokasować postacie, jeśli jest legalna to zostało. Zostala stworzona możliwość, która mniej lub bardziej została naduzyta, jednak została dana graczom. Gracze podjeli decyzje co zrobić ze swoim expem i to zrobili, to był zdobyty przez nich exp, który po określonych procesach został pokrojony i transferowany. Na real tibi wystepuje to samo, retro pvp serwery maja ten sam system, gdzie hlvlom placi się za pare desek i to jest normalne*w imie waszego placzu o upodabnianie altaronu do real tibii. Nie jest to wporzadku bo tez tak uważam, ale stało się i jest to faktem. Apeluje o aktualizacje regulaminu o możliwość deleta charow za taki incydent. Prawo nie działa wstecz tak wiec co się stało to się nie odstanie bez względu o bol dupy ze ktoś się wysunal na prowadzenie, bo jeśli na to nie zasluguje to go nie utrzyma. Proceder się zakończy po aktualizacji regulaminu i problem rozwiązany.

Ps Tak, strace max 10lvli które odrobię w tydzień na hydrach magiem nekro alchem na "mag otsie"

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Według mnie to dość sprawiedliwe rozwiązanie. Niestety przespany został moment, w którym można to było zablokować. Dość oczywiste jednak, że nie taki był zamysł administracji i wiadomo było, że nadużywanie tego systemu to niewłaściwe działanie.

Tak jak Bryndzaarron powiedział, Ci którym odbiera się exp nie wszystko tracą. Tracą exp nielegalnie zdobyty, ale potem w łatwiejszych warunkach zdobyli dużo innego expa, którego nie zdobyliby tak szybko gdyby nie zakupy. I którego im się nie odbiera.

To trochę głupie, gdy na serwerze rządzą ludzie, którzy po prostu kupili doświadczenie. I dyskredytuje serwer w oczach nowych graczy. Błąd był, trzeba go naprawić.
Jakie rzadza? Problem jest ze ktoś wbil 100 lvli rokując 5 200setnych. Na serwerze nikt nie rzadzi, bo jakby ktoś zaczal "rzadzic" to serwer znowu by umarl, jak co edycje kiedy ktoś "rzadzi", lepiej żeby nikt nie zaczal znowu "rzadzic".
Tak, błąd był, naprawmy go i gra się toczy dalej zadowalając każdego. Ci co zdobyli go naduzywajac systemu będą zadowoleni, nowi będą zadowoleni. Niezadowoleni pozostaną ci, którzy z tego nieskorzystali, pomimo ze o tym wiedzieli, może byli uczciwi i nie chcieli, może nie mieli możliwości. Wiecznie toczy się kolo na zasadzie zachecmy jednych, zniechecmy drugich, po co?! Zmienmy zasady i każdy jest zadowolony.
Taka luzna myśl, jeśli exp ma być cofnięty, a system zostać, co wiec stoi na przeszkodzie, aby znowu zrobić fake gildie tylko na grubsza skale i konspiracyjnie. Zamiast gildie 3osobowe to zrobić 10cio osobowe i zabijac się w polu. Nic nie stoi na przeszkodzie i jeśli ludzie będą chcieli to znajda sposób, będą robic to wolniej, ale będą. Może za wyjątkiem tych którzy dużo straca bo się zniecheca, ale nie do takich prob, ale do całej gry, bo kiedy to robili, nie robili nieczego niedozwolonego, jedynie cos nie do końca wporzadku co nie jest usprawiedliwieniem kasowania ich na takie straty. Tak mam na uwadze ze exp i postacie nie sa własnościa graczy a administracji lecz odwoluje się tutaj do zwyklej ludzkiej przyzwoitosci


Tak jak pisala karmelia, teraz sa takie lvle i takie sety, ze 98% wypdaow na bossy konczyc się będzie jak do tej pory i żadna cofka nie utrudni zabijania bossow. Cofka ta będzie niemym ukłonem w strone placzacych osob, które chcą sobie pograc sporadycznie. W żaden sposób nie chce stawiac noulajfow powyżej normalnych ludzi niemniej jednak cofka moralnie zdyskwalifuje tych bardziej noulajfowych

Ostatnio edytowane przez hejhop ; 25-08-18 o 03:32
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-08-18, 06:11   #12
19Fafarafa06
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 182
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do 19Fafarafa06
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Według mnie to dość sprawiedliwe rozwiązanie. Niestety przespany został moment, w którym można to było zablokować. Dość oczywiste jednak, że nie taki był zamysł administracji i wiadomo było, że nadużywanie tego systemu to niewłaściwe działanie.

Tak jak Bryndzaarron powiedział, Ci którym odbiera się exp nie wszystko tracą. Tracą exp nielegalnie zdobyty, ale potem w łatwiejszych warunkach zdobyli dużo innego expa, którego nie zdobyliby tak szybko gdyby nie zakupy. I którego im się nie odbiera.

To trochę głupie, gdy na serwerze rządzą ludzie, którzy po prostu kupili doświadczenie. I dyskredytuje serwer w oczach nowych graczy. Błąd był, trzeba go naprawić.
Przespany moment? raczej serwer olany w 150% przez selba ;)
Kto rządzi ? bo jakoś tego nie widać
19Fafarafa06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-08-18, 16:31   #13
Pawlo182
 
Avatar Pawlo182
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 40
Domyślnie

Dlaczego prawie każdy pomysł administracji jest dobry na testach, ale w grze już nie?
Exp robiony w warmode... No i co z tego? Ktoś z h lvl wbija 1kk expa w godzinę, noobek z 20 lvl go zabija i ile z tego dostaje? 50k? A h lvl ile traci expa? 1-2kk? W ostatecznym rozrachunku to się nie opłaca. Będą to robili gracze którzy mają dość kasy lub na tyle długo grają w altaron, że mogą kupić exp dla nowej postaci.
Jeżeli mam 2 postacie hlvlowe i postanawiam zrobić trzecią to dlaczego znowu mam przechodzić przez "piekło" expienia low lvlem? Kupuje expa lub biorę od innego chara zmniejszając mu lvl. W ten sposób będą 2 osoby grały zamiast jednej, bo nowa postać będzie grana (w końcu pp coś został kupiony exp) no i h lvl będzie grał bo musi zarobić stracony exp.

Po za tym pewnie wiele jest takich osób, która jest zawiedziona zlikwidowaniem nona, zabraniem połowy lvl, skilli i ekwipunku, więc chcą oddać to co im zostało tym którzy grają. Tak ma mój brat, który stwierdził że nie ma zamiaru grać tylko po to żeby znowu wszystko mu odebrać.
Pawlo182 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-08-18, 21:47   #14
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

@tzeentch
Nawet nie tyle oddac co im zostało, a wykorzystać to z czego okroila ich administracja. Nie maja swojego majątku, nie maja swoich lvli i nie maja swoich skilli. zostało im trochę expa, który mieli możliwość w jakiś sposób sensownie wykorzystać, na swoich lub nie swoich charach. A teraz mało tego ze stracili majatek, skille i lvle to jeszcze ta zalosna reszte wywali się w eter, bo to jest niewporzadku. W czym napoczatku nikt nie widział problemu, o czym wielokrotnie zapewnial, po czym pod wpływem "tupania nozka" postanowil to cofnac bo jednak mu się nie podobalo. Po tej cofce dopiero ktoś zacznie "rzadzic" serwerem i nie będą to na pewno tłumy nowych graczy.

@topic
Po raz kolejny apeluje o zaniechanie tych prob zadowolenia starych graczy i rzekome wyrównywanie szans. Wystarczajacym naprawieniem bledu będzie wprowadzenie do regulaminu punktu zabraniającego takiego postepowania. Prawo nie powinno dzialac wstecz. Poza tym nie zmieni to niczego poza irytacja graczy którzy potraca znacznie więcej niż ja. Kasa jest już w obiegu, sety sa skompletowane, bosy będą padac tak samo, to ze ktoś spadnie w rankingu o 5 miejsc(strzelam, nie liczyłem) to w żaden sposób nie poprawi niczego, a wręcz przeciwnie.

Ostatnio edytowane przez hejhop ; 25-08-18 o 22:05
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-08-18, 22:10   #15
revd
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 0
Domyślnie

Co Konrad boisz się stracenia expa co? ;]
revd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-08-18, 22:11   #16
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Cytat:
Napisał revd Zobacz post
Co Konrad boisz się stracenia expa co? ;]
Nie, pisze co uważam za sensowne. Za bezsensowne natomiast uważam twoj komentarz szuja
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-08-18, 22:13   #17
revd
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał hejhop Zobacz post
napisz z maina to się zaczniesz bac
nie gram już ale od czasu do czasu zerkam co się dzieje i nagle z maluszka zrobił się top lvl to nic dziwnego że bronisz swojego lvla ;]
revd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-08-18, 22:16   #18
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Cytat:
Napisał revd Zobacz post
nie gram już ale od czasu do czasu zerkam co się dzieje i nagle z maluszka zrobił się top lvl to nic dziwnego że bronisz swojego lvla ;]
Ja akurat strace 25kk-30kk to jest na tym lvlu jakies 10 max 15 lvli, mało mnie to dotknie, bo mało z tego korzystałem. Zgodze się, chce to zachować, ku pamięci przyjaciela, który mi to oddal, za darmo, tak z dobrej woli, nie każdy jest taka złotówą.

Wbijasz sporadycznie albo jak piszesz nie grasz wcale a 90% propagandy przeciw zachowaniu expa wychodzi z twojej inicjatywy, ból dupy poziom hardcore.
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-08-18, 00:49   #19
revd
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 0
Domyślnie

25-30? Chyba 100kk raczej zobacz sobie w exp tabelkę ;] kto grał lub obserwował death listy widział ile wbiliście. ostateczna decyzja należy do administracji oby rozpatrzyła to pozytywnie to może wrócę

@edit

poza tym winny się tłumaczy i nikt tego nie zweryfikuje jak dostałeś expa - czy za kase czy po koleżeńsku, najwygodniej powiedzieć "ku pamięci przyjaciela" coś typu "kolega prosił o linka" haha ;]
revd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-08-18, 01:05   #20
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

@up
Koleś co ty mówisz. Najmniej wiesz, a najwięcej szczekasz. Tak się składa wiem dokładnie ile dostałem i od kogo, a ty swój ból dupy wylewaj gdzie indziej albo chociaż nie do mnie.
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:21.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin