Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 22-11-14, 17:07   #61
Lilit
Doradca
 
Avatar Lilit
 
Zarejestrowany: Lip 2014
Skąd: Warszawa
Postów: 104
Domyślnie

__________________
Każdy ma w oczach coś prócz pustki
Nawet jej oczy,
jasne i zimne.
Lilit jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-11-14, 19:30   #62
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie



magiem nie mogę bez blokera się nie zaloguje.
__________________
Akrą Siocher
Arkon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-11-14, 16:30   #63
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
król

Zwycięzcami IX wyzwania zostali:


Drużyna I: Lilith Warhallyah, Laramlir, Xazax - 3 punkty
Drużyna II: Ark The Shadow, Marilyn, Wymiatacz - 2 punkty


Gratuluję zwycięzcom! Przestrzegam jednak przed robieniem screenów postaciami innymi niż te zgłoszone do konkursu. Drużynie Arkona punkty zaliczyłem wyłącznie dlatego, że mam 100% pewność, że postać Arkon Waleczny i Ark The Shadow należy do tej samej osoby - poza tym pod screenem umieszczone zostało wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

Przed nami ostatni tydzień turnieju! Wykonanie kolejnych trzech zadań wyłoni zwycięzcę! Niemniej jednak trzy wyzwania to dużo, zwłaszcza gdy punktacja prezentuje się w następujący sposób:

1. Lilith Warhallyah 15 pkt
2. Xazax 12 pkt
3. Wymiatacz 12 pkt
4. Lutzipher 5 pkt
5. Broom 4,5 pkt
6. Laramlir 4 pkt
7. Ark The Shadow 3 pkt
8. Marańcza 2,5 pkt
9. Marilyn 2 pkt
10. Lord Hordan 0 pkt
11. Hajabuza 0 pkt
12. Bard 0 pkt

Kolejne wyzwanie już jutro tradycyjnie pomiędzy godziną 17 a 20. Bądźcie czujni! Pozdrawiam!
Siupek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-11-14, 16:28   #64
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
król

UWAGA! UWAGA! PANIE I PANOWIE! ZADANIE X!


Uzupełniając zapasy przed kolejną przygodą natykasz się na dziwnego jegomościa. Próbujesz go wyminąć lecz on ewidentnie zachodzi Ci drogę. Kiedy stajesz w miejscu, a Twoja dłoń kieruję się w stronę pochwy z ukrytym sztyletem mężczyzna odskakuje od Ciebie, składa ręce w błagalnym geście i mówi:

- Ejjj! Nie szukam zwady...pomyślałem tylko, że może Ty jesteś w stanie mi pomóc! Widać, że znasz się na rzeczy, nieobce Ci jest zarówno wyszkolenie bojowe jak i magia. Lubisz zabijać wielkie kreatury, młócić abitańczyków, bądź za pomocą magii upuszczać, życie ze swoich wrogów prawda? Aż rączki Cię świerzbią aby podjąć się takiego wyzwanka, co nie? W każdym razie...moja prośba w ogóle nie będzie związana z walką, tak więc trochę urozmaicisz sobie życie! Widzisz...piszę książkę i traktuje ona o różnych egzotycznych miejscach z moich podróży oraz o ciekawych przedmiotach. Są w niej również wątki historyczne, wojenne...z lekka zabarwiam ją też legendami i...więcej nie zdradzę! W każdym razie potrzebuję tytuły dwóch książek, gdyż będą one niezbędne do tworzenia dzieła mojego życia. Złośliwość losu chciała abym zapamiętał cytaty z tych książek, a ich tytuły zapomniał. Cóż za dziwactwo! W każdym razie jeden z nich brzmi jakoś tak: "Przybyli, niezwłocznie oczekuję zebrania triumwiratu pod Zarionem." Drugi zaś brzmiał: "W przeddzień równonocy, która to znana jest ze swych magicznych właściwości, na zamku barona pojawiła się młodziutka, dwunastoletnia może, dziewuszka, prosząc o rozmowę...". Sam mógłbym się udać do największego Neolith'ckiego mola książkowego i przejrzeć wszystko w poszukiwaniu tych tytułów, ale widzisz...jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Haha! Ale wymyśliłem co? Może kiedyś ludzie będą używać tego powiedzonka! Ekhm! W każdym razie z powodów finansowych zmuszony jestem chwilowo pozostać w cieniu, ale Ty masz wolną rękę, więc bez problemu przejrzysz kilka książek i znajdziesz to co mnie interesuje. Zapewniam Cię, że kiedyś się odwdzięczę...a i w ogóle to miło mi poznać jestem Korwin. To co? Ruszaj w drogę! A tytuły książek podeślij mi listem, gdyż za chwilę wyruszam w kolejną podróż do Ankardii – tam też adresuj list!

Zadanie polega na znalezieniu wyżej wymienionych cytatów w 2 konkretnych książkach. Musicie zrobić screeny z tymi książkami, a następnie ich tytuły wysłać Korwinowi w liście adresowanym do niego, do Ankardii. Z wypisanym, otwartym listem robicie ostatniego screena. Wszystkie 3 screeny wysyłacie mi JAKO JEDNĄ WIADOMOŚĆ PRYWATNĄ. W innym wypadku punkty nie zostaną Wam naliczone. Tradycyjnie nagrodzone zostaną pierwsze trzy osoby, które wykonają zadanie poprawnie. Powodzenia!
Siupek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-11-14, 21:26   #65
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
król

Zwycięzcami X wyzwania zostali:


1. Xazax - 3 punkty



2. Lilith Warhallyah - 2 punkty



3. Wymiatacz - 1 punkt



Gratuluję zwycięzcom! Kolejne zadanie już jutro tradycyjnie pomiędzy 17 a 20. Bądźcie czujni!
Siupek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-11-14, 16:37   #66
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
król

UWAGA! UWAGA! PANIE I PANOWIE ZADANIE XI!

Wychodzisz z banku w dobrym humorze, gdyż właśnie udało Ci się wpłacić na swoje konto pokaźną sumkę. Tuż za progiem tracisz przyczepność z podłożem, świat zaczyna wirować, a Ty ku uciesze kilku obserwujących osób wywijasz potężnego orła. Kiedy wstajesz z ziemi i otrzepujesz się z przeróżnych drobiazgów, których genezy powstania nie chcesz znać, Twój wzrok pada na sprawcę wypadku. Dostrzegasz frywolnie rzucony list.

- Rufus...ty cholerna moczymordo znowu pogubiłeś korespondencję... - klniesz z lekka pod nosem. Zauważasz jednak, że list nie ma wypisanego nadawcy i adresata. Podejrzana sprawa...bez namysłu otwierasz kopertę i wczytujesz się w treść nabazgraną na kartce...

Miły Mój.

Wszystko już gotowe. Porzuć dotychczasowe życie. Uciekaj z Neolithu. Wyjeżdżamy dziś o północy. Czekam na obrzeżach miasta przy naszym "stokrotkowym bohaterze"...tak jak w pierwszym dniu naszego spotkania.

Twoja Luba

Zagadkowa treść i celowy brak imion...widzisz już, że list nie miał nawet trafić na pocztę. Ktoś po prostu miał przekazać go wskazanej osobie, ale zamiast tego korespondencję najwidoczniej zgubił. Adresat nigdy nie dostanie tej wiadomości, a to z pewnością może zmienić życie zarówno jego jego, jak i nadawcy tego listu. Nie ustalisz do kogo ta wiadomość miała trafić, ale może udałoby Ci się dotrzeć do kobiety, która list napisała? Hmm...zapewne byłoby to możliwe, w końcu znasz godzinę spotkania.
Pozostaje zatem odgadnąć jego miejsce...

- "Stokrotkowy bohater" cóż to może znaczyć? - mówisz na głos zerkając na zegarek, który pokazuje, że zostało jeszcze trochę czasu.

Zadanie to polega na dotarciu do miejsca spotkania i zrobieniu screena. Rzecz jasna trzeba się tam zjawić o wyznaczonej porze, a do tego niezbędny jest zegarek, który na screenie ma pokazywać konkretną, wyznaczoną godzinę. Screena wysyłacie mi w WIADOMOŚCI PRYWATNEJ NA FORUM (inne odpowiedzi nie będą uznawane). Nagrodzone zostaną trzy pierwsze osoby, które wykonają to zadanie poprawnie. Powodzenia!
Siupek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-11-14, 16:55   #67
ReeZo
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: Poznań
Postów: 574
Domyślnie

Wysyłanie prawidłowej odpowiedzi na PW ? przecież to mataczenie. A skąd pewność, że gracz X nie wysłał wiadomości jako 1 a nie jako 4 ? Swoją drogą po wprowadzeniu tej zmiany nagle gracze tylko od was z gildii zajmują 3 pierwsze miejsca...

Taka moja teoria. Dziękuję za uwagę !
__________________
Potrzebujesz pomocy? Napisz w grze.
ReeZo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-11-14, 17:31   #68
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
król

Cytat:
Napisał ReeZo Zobacz post
Wysyłanie prawidłowej odpowiedzi na PW ? przecież to mataczenie. A skąd pewność, że gracz X nie wysłał wiadomości jako 1 a nie jako 4 ? Swoją drogą po wprowadzeniu tej zmiany nagle gracze tylko od was z gildii zajmują 3 pierwsze miejsca...

Taka moja teoria. Dziękuję za uwagę !

Myślę, że doszukujesz się teorii spiskowych tam, gdzie ich nie ma. Niektóre zadania muszą rozwiązane w ten sposób, bo inaczej wykonywałaby je jedna osoba, a wszyscy pozostali postępowaliby w ślad za nią. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zrobię screena i pokaże, w jakiej kolejności były wysyłane wiadomości.

Co do osób z mojej gildii to owszem tylko one zajmują trzy pierwsze miejsca ponieważ są jedynymi osobami, które wysyłają jakiekolwiek odpowiedzi (akurat trafia się, że są dobre). Do tego aktywnie w turnieju uczestniczy też Marańcza, która udziela odpowiedzi, niestety często niepoprawnych. Hajabuza i Bard nie udzielają się wcale, a Lord Hordan i Marilyn wzięli ot taki, okazyjny udział w jednym czy dwóch zadaniach (co daje już 4 osoby nieaktywne). Poniżej jest lista uczestników. Odejmij sobie graczy nieaktywnych i zobacz kto został. Myślę, że tu kończą się teorie spiskowe i zaczyna się matematyka. Na 8 uczestników 6 osób jest z mojej gildii, z czego trzy pierwsze biorą aktywny udział i obserwują forum w określonych dniach pomiędzy godziną 17 a 20 (prawie zawsze). Te osoby prowadzą zasłużenie, bo właśnie one i Marańcza najczęściej i najszybciej udzielają odpowiedzi.

1. Lilith Warhallyah
2. Xazax
3. Wymiatacz
4. Lutzipher
5. Broom
6. Laramlir
7. Ark The Shadow
8. Marańcza
9. Marilyn
10. Lord Hordan
11. Hajabuza
12. Bard

Zostały dwa ostatnie zadania, zatem nic dziwnego, że z gry wykruszyli się też gracze, którzy są poza podium i nie mają już matematycznych szans na zwycięstwo. Nie każdy lubi kontynuować coś "4 fun" wiedząc, że i tak już nie wygra :P, aczkolwiek będzie mi miło jeśli taka osoba się znajdzie. Pozdrawiam.
Siupek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-11-14, 17:32   #69
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
król

Oto zwycięzcy XI wyzwania:

Lilith Warhallyah, Wymiatacz, Xazax

Wszyscy Ci uczestnicy wysłali mi screena z poprawną odpowiedzią w tym samym czasie, dokładnie o 20:22. Dodatkowo, na każdym z nadesłanych przez nich screenów obecni są wszyscy Ci śmiałkowie. Aby nikt nie czuł się pokrzywdzony każdy z tych uczestników otrzymuje po 3 punkty. Były to jedyne nadesłane screeny, a zatem punkty za drugie i trzecie miejsce po prostu nie zostają przyznane nikomu.

Oto rozwiązanie wyzwania tj. "Stokrotkowy bohater"




W sobotę pomiędzy godziną 17 a 20 opublikowane zostanie finałowe wyzwanie, którego wyniki wyłonią zwycięzcę całego turnieju! Rywalizacja na podium jest zacięta, nic nie jest jeszcze przesądzone, a zatem bądźcie czujni! Pozdrawiam!
Siupek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-11-14, 16:56   #70
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
król

UWAGA! UWAGA! PANIE I PANOWIE! OSTATNIE XII WYZWANIE!


Wchodząc do karczmy obok miejskiego, neolith'ckiego depozytu widzisz Jankiela krzyczącego i rwącego sobie włosy z głowy. Gdy zbliżasz się ku niemu słyszysz coraz to wyraźniej:

- ...mogła? Lafirynda, jak ona mogła mi to zrobić? Żeby od razu tak reagować...człowiek się stara, daje godne warunki zatrudnienia, a ona się tak odwdzięcza!

Jankiel spostrzega, że stoisz za nim. Odwraca się i widząc Twoją pytającą minę już udziela odpowiedzi na pytanie, którego nawet nie udało Ci się zadać.

- Uciekła! Kelnerka! Zebrała zamówienia na beczułki piwa i zwiała z moimi talarami! Ale nie to jest najgorsze! Zamazała nazwy klientów zamawiających piwo, a zamiast tego powpisywała jakieś debilne zagadki i rymowanki! Nie mam pojęcia komu teraz dostarczyć beczułki, nie wiem też z czyjej strony spodziewać się reklamacji i żądania zwrotu pieniędzy. Moja biedna karczma...tyle lat pracowałem na dobrą reputację, a teraz wszystko legnie w gruzach! Chyba...chyba, że...rzuć na to okiem może coś wymyślisz! Błagam!

Jankiel podaje Ci wymiętoszoną zamazaną kartkę, w którą powsiąkały jego łzy. Ledwo możesz rozczytać:

1. 2x beczułka dla <ZAMAZANE> Jest to rzecz ciekawa, ale nie wiem czemu stereotyp maga o jego jest imieniu...

2. 2x beczułka do <ZAMAZANE> Różne trunki lubią łykać - wszakże piją piwo. Nie jest jednak tajemnicą, iż preferują wino...

3. 5x beczułka dla <ZAMAZANE> Gdy na froncie błoga cisza wiesz, że zjawił się...NO DOKOŃCZ RYMOWANKĘ CYMBALE

4. 2x beczułka dla <ZAMAZANE> Zlewki, kolby, ekstraktory do ważenia jest on skory. Tworzy, miesza swe mikstury jak fachowiec mało który...

5. 1 beczułka dla <ZAMAZANE> Najprawdziwsza prawda, prosta rzecz nie skryta. Kto się tobą zajmie, gdy wyciągniesz kopyta?

Jankielu! Ostatni raz złapałeś mnie <DZIURA W KARTCE>. Nigdy więcej! A i puknij się w ten swój głupi cymbał! Żegnam!



Zadanie polega na odgadnięciu zagadek i zrobieniu screena z NPC'tami o których mowa. Za rozwiązanie zagadki gracz otrzyma 1 punkt.

Screeny wraz z odpowiadającymi im zagadkami publikujemy pod tym wyzwaniem, pojedynczo (jeden post = jeden screen z przypisaną zagadką). Edytowane posty nie zostają uznane, a zatem odradzam ich edycję.

Tym razem wyzwanie odbywa się drogą eliminacji zagadek tj. punkt za rozwiązanie zagadki otrzyma tylko ta osoba, która rozwiąże ją jako pierwsza. Jankiel to cwaniak, więc z pewnością pomaga mu kilka osób (:D). Jeśli uważacie, że gracz przed Wami wrzucił błędne rozwiązanie jakiejś zagadki możecie śmiało wrzucać swoje (przestrzegając zasad). Być może macie rację i dopiero rozwiązanie zaproponowane przez Was będzie tym poprawnym.

Każdy gracz do jednej zagadki może udzielić tylko jednej odpowiedzi, więc dobrze się zastanówcie zanim to zrobicie. Powodzenia!
Siupek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:54.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin