Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Community PVP

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy przywrócić skillowanie takie jakie było kiedyś?
Tak, skillujemy na pz 3 10.00%
Tak, skillujemy na foodzie 8 26.67%
Tak, skillujemy na pz i na foodzie 5 16.67%
Nie. 14 46.67%
Głosujących: 30. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-04-17, 18:02   #1
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie Skillowanie

Moją propozycją jest powrót do skillowania na afku,
czy to na afk z pztem, czy na foodzie, powodem jest to że skillowanie wojownika jest teraz taką mordęgą że jasny gwint, magiem skillujemy robiąc runki, zwiadem skillujemy na expie, a wojem skillujemy będąc 24/7 przy komputerze bo na respie to nie leci jak u zwiadka (grałem każdą profesją więc sądzę że moge tak napisać).

Są 4 warianty:

1. Przywrócenie skillowania na pz.
2. Przywrócenie skillowania na foodzie.
3. Przywrócenie skillowania na foodzie i pz.
4. Jestem na nie.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-04-17, 18:07   #2
Marancza
 
Zarejestrowany: Sie 2014
Skąd: xd
Postów: 522
Domyślnie

jestem za skillowaniem na foodzie
__________________
Marancza jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-04-17, 07:34   #3
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Z tego co zauważyłem to większość osób z tych na nie są osobami biorącymi udział w wojnie,
z tego około 3 rycerzy którzy wyskillili się w taki sposób i prawdopodobnie chcą by nikt inny już tak nie mógł.
Prawdopodobnie 4 zwiadowców którzy wolą nerfić każdą inną profesję byle nie swoją.

Czemu żadna z osób na "nie", nie napisała czemu akurat tak?

Skillowałem swojego woja z 1-50 2h około 3 godzin które musiałem spędzać aktywnie przed komputerem bo nijak było inaczej,
grałem każdą profesją i z tego co zauważyłem to było to tak:

Zwiadowca:
Wbiłem 30 siły w 3 godziny, po czym rozdałem pny w nią do 70 i więcej póki co nie potrzebuje, a walka dystansowa rośnie na respie, już na 35 poziomie miałem na nekro blokade na mlvl (14) i na walke dystansową (80) a sądzę że odblokuje się na 100+.

Mag:
Postawiłem sobie niedźwiedzia parę razy przy okazji robienia run, wbiłem 25 siły rozdałem pny do 47 (chociaż wiem że nie trzeba aż tylu siły mieć) mlvl wbiłem przy okazji robienie run, rozdałem pny na około 55 chociaż teraz nie potrzeba z tego co widzę na blokadach bo mając 80 lub 85 maksymalny mlvl na 55 poziomie, to nie potrzeba ich wydawać, aktualnie magiem mam jeszcze jakieś 180 pnów do wydania, + mogę zrobić questy które dadzą drugie tyle.

A wojem?

Jak już pisałem trzeba stać parenaście godzin przed mobem/kolegą by dobić chociaż połowę upragnionego skilla... A potem dobijasz jeszcze więcej godzin próbując osiągnąć cel, udało się! wydajesz pny, gratuluje masz 140 siły, teraz skillujemy 1h/2h.....
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-04-17, 09:53   #4
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Chyba po raz pierwszy zgadzam się z Karmelką. Oczywiście nie w temacie tęczowych czaszek i jednorożców, ale w temacie poruszonym w poście powyżej.

Dotychczasowa możliwość treningu "afk" jak dla mnie od początku była rodzajem buga, który był nadużywany. Kiedyś ludzie korzystali w tym celu z taskera czy zwyczajnych botów, a potem znalazł się bug, który umożliwił im treningi afk na granicy łamania regulaminu (ustęp o tym, że gracz MUSI reagować na zapytanie Mistrza Gry).

Wybierając rycerza czy zwiadowcę od czasów Tibii gracz wiedział, że korzysta z dobrodziejstw większej liczby życia (czyli mniejszej liczby desek - bezpieczeństwa na respach) kosztem wolniejszego expa (akurat w Altaronach to drugie nie jest prawdą) oraz konieczności treningu przez nawet kilkadziesiąt godzin. Swoją drogą trening ten zwykle pomagał w znalezieniu znajomych już na początku gry.

Na korzyść rycerzy i zwiadowców działały w Altaronie PNy - kto nie chciał, trenować praktycznie nie musiał. Minus był taki, że po rozdaniu choćby części PN treningi nie przynosiły już efektów.

Rycerze i zwiadowcy chyba mieli za dużo czasu i zaczęli naciskać, by wprowadzić możliwość treningu "ponad pnami", bo mają za dużo czasu i chcą doskonalić swoją postać. Okej, administracja wprowadziła a ja przestałem grać rycerzami i zwiadowcami, bo nie chcę tracić czasu na treningi.

Jednocześnie gdy tylko wprowadzono zmiany zwiadowcy i rycerze masowo wykorzystywać wszelkie dostępne sposoby, by trenować afk dniami i nocami i zdobywać przewagę nad innymi graczami tylko dlatego, że mogą spać przy włączonym komputerze. Treningi miały być nagrodą dla sumiennych, a stały się karą dla tych, którzy nie chcą/nie mogą trenować afk przez długie tygodnie.

Moim zdaniem tego typu ułatwienia w grze tylko niszczą klimat i wzajemną rywalizację, dodatkowo zaburzając równowagę między klasami. Szkoda, że po starcie Community PVP umożliwiono tego typu trening. Efekt tych ułatwień jest chociażby taki, że w top 50 jest obecnie 7 magów (powinno być 17).
W top 10 nie ma ani jednego.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-04-17, 10:10   #5
ezzak
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 126
Domyślnie

zresztą, kijek/sztylet z - do ataku, wbijasz 30 lvl nie rozdając siły ( na upartego można łowić do 30 ), ropujesz 30 rotów, spamujesz w nie odes rago godzine-dwie, skille wbite kosztem kilku talarów, które zarabiasz w godzine na kurach.
ezzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-04-17, 11:16   #6
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie

Oddałem głos na skillowanie na foodzie, ale po przeczytaniu komentarzy zmieniłem zdanie na "nie". Nie używając tych "legalnych cheatów" jakieś 2 tygodnie temu wyskilowałem sobie wojownika 20 lvl do 74 siły i coś koło tego broni dwuręcznej (blokada na 70), po prostu miałem sporo nauki i tak sobie w tle skilował mój piksel. Nagrodą za takie cierpliwe skilowanie jest dla ryca baardzo szybkie expienie solo na przedziale 10-100 lvl, o wiele lepiej niż pozostałe profesje expi, więc wszystko się wyrównuje. Bo powyżej 100 lvl na pewno wszyscy wojownicy mają już dawno pny rozdane.
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-04-17, 11:42   #7
Trixis
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 231
Domyślnie

Nie chce mi sie tego wszystkiego czytac dlatego nic nie bede zmienial

/Altrel
Trixis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-04-17, 15:31   #8
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Rozumiem o co się rozchodzi, ale...

- Większość graczy właśnie tak trenowała swoje skille a teraz nie chcą tego bo niby psuje to klimat gry, to po co tego używali?

- Czemu powinno być 17 magów w topce? Widzieliśmy screeny jak magowie robią solo 800k/h na górskich, to chyba tylko ich własna sprawa że nie expili tyle co inni by być w top serwera?
Przecież gdybym chciał i miał czas to mógłbym być przed Gościem swoim magiem.

Wiem że zieje ogniem strasznie teraz ale strasznie mnie to irytuje że jedni się wyskillowali jak chcieli, zaraz po tym wprowadzono łatkę która to usunęła, czemu nie było tego od samego początku? Mogę wbić te skille ręcznie siedząc przy komputerku cały dzień ale nadal będzie ten niemiły posmak tego że oni sobie w nocy walnęli skille i mogli w dzień sobie przysiedzieć z miłym widokiem trafień w moba podczas gdy ja nie jestem batmanem i w dzień poświęcam 2-3godziny na skill (na expa nie pójde bo nie przebije się) i to tyle, cały tydzień przesiedzę a i tak nie będę dorastał skillami do tego co ktoś w 3 nocki sobie wyrobił, a ten "Bug" trwał kilka miesięcy...

Chyba pójdę na licor bo od tego słoneczka coś mi się udziela.

EDIT:

Tak sobie teraz patrzę, niema żadnych magów?

Król Askary

Temu Panu brakuje tylko 2 poziomów do bycia jako drugi mag:

Lobomaxon

Aczkolwiek nie mam pojęcia czy będzie expił tego maga skoro lvl stoi póki co, ale już był w topce.

Czemu usunięto mój najnowszy post? Jak schodzimy na temat maga to schodzimy równo, usuń lub zedytuj też swoje posty.

Ostatnio edytowane przez Rahilux ; 03-04-17 o 17:09
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-04-17, 16:01   #9
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Sorry zatem. Jeden mag w topce, 8 w top 50.

To jednak i tak cenna statystyka, odzwierciedla stan balansu oraz atrakcyjności danej profesji. Gdyby gra rycerzem i zwiadowcą była tak uciążliwa, to byłoby ich mniej w top 50.
To jednak nie jest temat o magach.

Gdybyś zamiast robić 10 postaci skupił się na jednej - dwóch, to nie miałbyś problemu, o którym teraz piszesz.

Ostatnio edytowane przez Catthon ; 03-04-17 o 16:31 Powód: Usunięte info offtopowe
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-04-17, 05:21   #10
Wyrosuaw
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 112
Domyślnie

Może zamiast skillowania wprowadzić zdobywanie skillowania jedynie za pomocą pnów?
Łatwiej o balans po dłuższej chwili "grzebania w kodzie" żeby dostosować do tego resztę gry czyt. wartości ataku broni, pancerza itd. W ten sposób nawet +2 w broni byłoby czymś gdyby ustawić że np. daje to +10 skilla (tylko przykład).. No ale to wymagałoby kolejnego test serwera i testów co z drugiej strony mogłoby przyciągnąć sporo graczy. Nie oszukujmy się, żyjemy w czasach gdzie czas jest na wagę złota! Usunięcie tradycyjnego skillowania to oszczędność czasu i większą radocha z gry bo w raz z lvlem twoja postać jest coraz lepsza. W końcu pn'y miałyby sens bo teraz można byłoby je wyrzucić do kosza i też pogrzebać w kodzie (może trochę mniej by to zajęło) i dostawać grę do wbijania skilli bez pnów. Wydaje mi się że to właśnie PN'y psują całość, albo PN'y albo skillowanie ręczne.
__________________
Choć promowany jest szacunek, tolerancja
nie będziesz szanowany gdy sam utniesz sobie jajca,
a jakby co chętnie to za ciebie zrobią, pojadą Cię na forum - anonimowo.
Wyrosuaw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:48.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin