Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-06-14, 23:10   #11
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Trzeba by balansować na nowo, gdyż każdy miałby bonusy do żywiołów i do mikstur, a także do lepszego zarobku, byłoby to zbyt dużo plusów, jak już napisałem - nie zamierzamy zmieniać nic w kwestii pod-profesji.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 02-06-14, 23:13   #12
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
Domyślnie

Tylko duchowni i nekromanci? To już chyba lepszym rozwiązaniem byłaby możliwość wyboru wyłącznie jednej subprofesji przy zostawieniu duchownego, elementalisty i nekromanty. Tym sposobem Altaron uzyskałby trzy archetypy postaci z możliwością wybrania jednej z trzech dostępnych podklas.

Alchemia natomiast mogłaby być rzeczą dodatkową, niedeterminowaną przez wybór subprofesji a o możliwości jej uprawiania decydowałoby np. posiadanie statusu szlacheckiego.
Siupek jest nieaktywny  
Stare 02-06-14, 23:26   #13
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

@Altrel
Zbyt dużo plusów? Względem czego? W ten sposób każdy miałby tych plusów po tyle samo, więc nikt nie miałby ich za dużo, czy za mało, każdy by miał tyle ile powinien mieć ;)
A jeśli chodzi ci o plusy względem mobów to moby zawsze można wzmocnić ^^
cewix jest nieaktywny  
Stare 02-06-14, 23:41   #14
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Każdy byłby alchemikiem, mógł tworzyć kamienie ulepszające, ulepszać swoje bronie, etc. Ta pod-profesja całkowicie straciłaby swoje znaczenie.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 02-06-14, 23:43   #15
Klima
 
Zarejestrowany: Lut 2014
Postów: 15
Domyślnie

pewnie mnie zlinczujecie za to co teraz powiem ale dla mnie ten update jest bombowy - nic bym nie zmienił
Klima jest nieaktywny  
Stare 02-06-14, 23:54   #16
Breaner
 
Avatar Breaner
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 88
Domyślnie

Pomimo krótkiego stażu w Altaronie uważam tą propozycje za złą. Skoro ma być trudno to niech będzie, jak gracz coś zepsuje bo nie przemyśli dokładnie jak chce grać to już jego błąd. Nie róbmy z Altaronu typowego mmo gdzie jest wszystko proste i przyjemne. To właśnie dzięki takiemu na pozór skomplikowanemu systemowi jest tu wiele graczy którzy aż mnie zaskakują swoim podejściem do ludzi i gry (czyt. bardzo mało typowych "dzieci-neo" co już na samym poczatku rozgrywki mnie zaskoczyło). Powiem nawet ze w przyszłości można by dodać jeszcze jedną subprofesje, im bardziej indywidualna i zróżnicowana postać tym lepiej! Dzięki temu trudno było by przewidzieć czy dany gracz obroni się np przed naszym pk itd, bardzo lubie skomplikowane gry a im bardziej skomplikowana tym większą radość z niej doświadczam :)
__________________
"Pamiętaj kim jesteś..."
Moja historia -> http://forum.altaron.pl/showthread.php?t=11176
Kupię/Sprzedam -> http://forum.altaron.pl/showthread.php?t=12468
Breaner jest nieaktywny  
Stare 03-06-14, 00:56   #17
Paradoks
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Postów: 42
Domyślnie

Zgadzam się w stu procentach z Breanerem!

Wszystko checie ułatwić, a wiecie do czego to prowadzi? Dam przykład z tibiozy.
Wiecie czemu sporo osób gra na serverach 7.4~? W większości nie dlatego, że stara tibia była super zbalansowana i grywalna. Chcą grać na takim kliencie by choć cokolwiek przypomnieć sobie stare czasy, ten klimat jaki panował i tych wszystkich graczy.
Na starej tibii grało się ciężko i nie było balansu w ogólę.
Był mag, na dość niskim poziomie posiadał już ue, które na tamte czasy były zabójcze, jeżeli ogarniało się nim gre, albo nawet jeżeli się nie ogarniało (kilka osób z old tibiozy, których pvp to było spam kilku ue (na tyle ile im mana pozwalała) i zabijanie enemy solo bo ten nie był wstanie się wyleczyć.
Był kina, ogółem oprócz exori (które było zależne od lvla i zabierało więcej many niż obecenie, do tego trzeba było manasować się ręcznie dodając znikomą ilość many) i ice rapierów (jeżeli ćwiczył sworda) bił jak za przeproszeniem gówno.
Nie było nim więcej czarów więc siedziało się całe życie na ofie lub smokach.
Tankiem stawał się dopiero na wysokim lvlu bo wcześniej bez uha lub sio i tak padał na glebę po chwili.
Był pall, z racji, że miał e vite+uha i sporo ilość hp to można nim było expić w wielu miejsach (z tym, że wiele miejsc nie było xd). Do pvp miał sd i power bolty (których robienie szło jak krew z nosa), jeżeli pallkiem grała ogarnięta osoba to była w stanie poskładać mniej rozgarniętego maga lub druiga.
Był druid, który do pvp oprócz sd miał...uwaga...kompletnie nic _/ Za to miał sio i paralyze. No i oczywiście był jeszcze max pox! Przydatności jego użycia to nawet najwięksi astologowie nie odkryli! xd Mi się za to udało, jeżeli otoczyły nas jakieś moby typu minotaury to mogliśmy go użyć i je pozarażać! Jeżeli potem udało nam się przeżyć jeszcze z dwie tury hitów to potwory padały albo uciekały na redzie :o

Do tego exori vis, mort, tera, flam nie dało się bić z daleka, trzeba było stać twarzą w twarz z potworem _/

Za to klimat był wspaniały. Ludzie w większości na poziomie (bez hejtów co drugie słowo). Wszystkie eventy organizowane przez graczy. Ludzie, którzy jak wbijali wysokie lvle lub odnosili sukcesy w wojnach (tak samo gildie) stawali się rozpoznywani, byli swego rodzaju legendami dla niektórych (co mnie trochę zawsze śmieszyło). Te wszystkie questy, pierwsze wojny, pierwsze pojawienia się orshaabala to było coś! Nawet te momenty jak będąc jeszcze newbie szedłeś z thais do venore to padałeś na lurniętych gsach xd To wszystko i jeszcze więcej tworzyło klimat.
Ale z racji, że Cipsoft zaczął wszystko ułatwiać, aż do teraz gdy są jakieś servy x2 exp, blessy pvp za śmieszną kwote, jakieś premium staminy i vouchery na 80 dni (jakiś szajs mnożący naszego expa z mobów). Gdy to wszystko usłyszałem od rla, który dalej ciśnie w tibioze to zwątpiłem. Klimatu zero, wszyscy bocą, nikt się nie szanuje, hejty od lewej do prawej...to przez te ułatwienia do tibii zaczeli napływać tacy ludzie, którzy zniszczyli to wszystko za co większość dobrze wspominala tamte czasy.

I teraz znowu checie wszystko ułatwiać. Po co dążyć do popsucia klimatu w Altaronie? Nie zauważyliście ile teraz nowych graczy przybyło i mało z nich narzeka. Nowi gracze, którzy sobię nie radzą z czymś to pytają się innych lub czytają poradniki itp. Wiem, że kiedyś mieliście inaczej i uważacie, że teraz zmieniło się na gorsze! Spróbujcie się przystosować do zmian, wykorzystać je. Rozgrywka się zmieniła (sam to zauważyłem po update), wiele rozwiązań może się nie podobać (sam mam pewne zastrzeżenia, ale...) jednak póki rozgrykwa jest wymagająca i jest ten klimat to dajmy administracji rozwijać projekt.
__________________
Czy byt wszechmogący mógłby stworzyć kamień, którego nigdy nie mógłby podnieść?
Co się stanie, jeśli siła, której nic nie może zatrzymać, spotka się z obiektem, którego nic nie może poruszyć?
Paradoks jest nieaktywny  
Stare 03-06-14, 07:15   #18
RubSon
 
Avatar RubSon
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Woj. Pomorskie
Postów: 130
Domyślnie

W 101% popieram Breaner'a oraz Paradoks'a. :) Nic dodać i nic ująć. Ma być trudno, nie jest to kolejny Orsh OTS z expem razy miliony... Ta gra wymaga główkowania, przemyślenia swoich decyzji głównie przy wyborze Sub. Wg mnie takie tematy zakładają ludzie leniwi którzy od razu chcieliby na start dostać najlepsze eQ, max lvl, skille itd. Tak jak również Altrel pisał, Alchemik byłby nikim... teraz zrobienie alchemika wiąże się z korzyściami a tak to byłoby za przeproszeniem o kant dupy rozbić...

Tak jak również napisał Klima, dla mnie również ten UpDate jest bombowy. Niczego bym w nim nie zmienił. Fakt faktem jest parę rzeczy które muszą zostać dopracowane ale na to jest czas. Administracja stara się jak może więc przydałoby się też ich wspierać aby tworzyć Altarony lepszymi. :)

Pozdrawiam,
RubSon
RubSon jest nieaktywny  
Stare 03-06-14, 08:05   #19
Walles
 
Avatar Walles
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 978
Domyślnie

Popieram Panów od postu numer 16 do postu numer 19! Pradoks pięknie to opisałeś :)
Walles jest nieaktywny  
Stare 03-06-14, 08:11   #20
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

@Paradoks

Aż mi się łezka w oku zakręciła xd
Czasy gimbazy i te pierwsze dziewicze wyprawy


Ale wróćmy na ziemie, czasy Tibi w TVN-nie mineły,
Altaron pewnie tam nie trafi

Tutaj Mag nie ma "pierd*****cia, rycek nie będzie tankiem nigdy
Kr92 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:08.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin