Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-08-18, 22:15   #111
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Męska decyzja musi być przemyślana na spokojnie. Czas wszak nikogo nie goni. Na pewno jednak nie uruchomię żadnego nowego serwera przed aktualizacją a i zrobienie tego po niej jest dość wątpliwe jak na ten moment. Cokolwiek się zdarzy miejcie na uwadze, że jeszcze trochę pracy mi zostało (choć pomocnych dłoni mam ostatnio sporo!), więc studzę wyobraźnie i rozgorączkowane myśli ;).
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-08-18, 22:24   #112
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

@karmelia
PET to ich skrot od podziemnego kregu, nie jest to obrazliwe dla nich. Chyba ze sami sie obrazaja.
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-08-18, 19:01   #113
szymon39
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał Figovsky Zobacz post
To mi teraz pocisnąłeś charloverku. Jak tam wojna z Bla Bla i Zakład Pogrzebowy Radość? Widzę, że rookujecie swoich enemy, bardzo dobrzy z was przeciwnicy muszą być :/ A tu kolejna wojna oczekuje, tym razem z Eclipse. Jak ich zrookujesz, to jaki bedziesz miał level?

Dziwisz mi się, że nie chce wrócić do tego syfu?

Oczekuje i będzie oczekiwać nie będzie akceptacji jak Anami chce oddać lvl to niech grzecznie poczeka i odda komuś
szymon39 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-08-18, 19:58   #114
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie

To prawda, co napisał Selbo: "złotego wieku" altaronu nie przywrócimy, bo to nie był wcale złoty wiek tej gry, tylko złoty wiek naszego zafascynowania tibią, kiedy mieliśmy te kilka lat mniej, bliżej byliśmy "-nastu" niż "-dziestu" latek, czasu było więcej, a zobowiązań mniej. Co totalnie nie zmienia faktu, że wciąż możemy trochę odświeżyć wspomnienia i znowu pobawić się te kilka tygodni, zarywając weekendowe nocki :)

Takie moje dwie myśli:
1) Resety to nic złego. Resety są fajne. Ludzie lubią resety, bo wszyscy mają wtedy na równi przesrane, na równi ciężko, a każdy ma taką samą szansę się wybić. Oczywiście resety nie za często i z jakimiś fajnymi zmianami/upkami przy okazji, no ale nie należy się ich bać, trzeba z nich po prostu dobrze korzystać.
2) Każdy lubi bossy, bicie bossów jest super i powinno być konstytucyjnym prawem każdego gracza. Może więc by dodać nowe, expodajne bossy, respiące się co określony czas w swoich legowiskach? Takie z dużą ilością hp i mocnym healem? Takie bossy mogłyby istnieć zarówno dla low leveli, jak i dla mid/h lvli, z tym że wypadałoby oczywiście dodać kilka bramek ograniczających odgórnie wchodzący na bossa lvl, tak żeby nie było 120 lvli bijących słabego bossa dla 25 lvli. Zawsze byłoby co porobić fajnego, byłoby na co pójść wspólnie grupą ziomków na każdym lvlu, bo w tej chwili team hunty po 3 i więcej graczy mają sens raczej na wysokim lvlu, a wcześniej trzeba się kisić solo kilkadziesiąt godzin gry. Wyobraźcie sobie taki piękny obraz:
- altaron startuje na nowo po resecie
- macie ekipę 10 osób, wszyscy cierpliwie bijecie czerwie i komunistów pierwszy dzień, dobijacie 22-25 lvle
- drugiego dnia jest niedziela, umawiacie się pełną ekipą w samo południe pod depo w neo i obkupieni po uszy za drobne, które udało wam się uzbierać wczoraj, idziecie na najsłabszego z nowej puli bossów - Bulga, wielkiego szlama głęboko w kanałach neolithu. Nie wiecie, czego się spodziewać - wiecie tylko tyle, że będzie góra expa. Po walce trwającej około 8 minut każdemu wpada cały lvl, do tego zloociliście płytowy pancerz i nogawice, kaptur maga, 150 srebrników, 16 szmaragdów i jakieś duperele na sprzedaż. Leczył się na tyle szybko, że z pewnością w mniej niż 4 osoby z ~30 lvlami nie dałoby rady go ubić. Bramka na niego cofa lvle wyższe niż 35, dzięki czemu faktycznie przeznaczony jest dla low lvli. No i najfajniejsze jest to, że respi się 3h, dzięki czemu (jak ma się ogarniętą i sprawną ekipę) spokojnie można go ubić tego dnia jeszcze ze 2 razy.
- jak już powbijacie te 30-40 lvle w kolejne dwa dni, to czekają was kolejne bossy z o wiele wyższymi odgórnymi bramkami lvlowymi

To nie są jakieś moje fanaberie i wytwory chorej wyobraźni, bo takie raid bossy to klasyczne rozwiązanie chyba we wszystkich mmorpg, a że widziałem takie rozwiązanie na jednym OTS, to wiem, że w tibii też się sprawdza i to śpiewająco. Pomyślcie: pracy tu potrzeba tyle co nic, bo to jest w zasadzie kwestia stworzenia malutkiej lokacji 10x10 dla każdego bossa (no i samego bossa, czyli po prostu jednego potworka). Można na początek stworzyć ze 4 takie raid bossy dla 25-50 lvli i zobaczyć jak to się sprawdzi na altaronie, pracy to jest naprawdę tyle co nic, a zysk może być ogromny.

I to jest właśnie moja propozycja odnośnie restartu: razem z nim dodajmy respiące się co kilka godzin bossy, bardzo expodajne i wymagające sporego teamu, żeby pozwolić starym wyjadaczom porobić coś nowego na niskich i średnich poziomach, a zarazem stworzyć wszystkim super alternatywę dla mozolnego solo expa.
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-08-18, 22:02   #115
Exoreniuss
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 172
Domyślnie

@up
Ale mi teraz zaimponowales, o kurła. Popieram ten post w 100 %%%%
Exoreniuss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-08-18, 22:10   #116
chinczykbeatdzg
 
Avatar chinczykbeatdzg
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Skąd: Zgorzelec
Postów: 12
Domyślnie

@upup

Ale ten ziomeczek dobrze gada, popieram w 101% !!
chinczykbeatdzg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-08-18, 02:20   #117
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

@UPUP
To idzcie na jakiegos warotsa czy gdzies indziej, a nie ubzduraliscie sobie rujnowac czyjes godziny grania. Co rok placz o reset, trzeba bylo grac na starcie cpvp to mielibyscie rowne szanse, teraz sie dostosujcie albo szukajcie "comiesiac resetowalnych otsow"
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-08-18, 02:32   #118
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

@upupupup

Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-08-18, 07:58   #119
ciaparek
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 86
Domyślnie

Cytat:
Napisał 909794 Zobacz post
To prawda, co napisał Selbo: "złotego wieku" altaronu nie przywrócimy, bo to nie był wcale złoty wiek tej gry, tylko złoty wiek naszego zafascynowania tibią, kiedy mieliśmy te kilka lat mniej, bliżej byliśmy "-nastu" niż "-dziestu" latek, czasu było więcej, a zobowiązań mniej. Co totalnie nie zmienia faktu, że wciąż możemy trochę odświeżyć wspomnienia i znowu pobawić się te kilka tygodni, zarywając weekendowe nocki :)

Takie moje dwie myśli:
1) Resety to nic złego. Resety są fajne. Ludzie lubią resety, bo wszyscy mają wtedy na równi przesrane, na równi ciężko, a każdy ma taką samą szansę się wybić. Oczywiście resety nie za często i z jakimiś fajnymi zmianami/upkami przy okazji, no ale nie należy się ich bać, trzeba z nich po prostu dobrze korzystać.
2) Każdy lubi bossy, bicie bossów jest super i powinno być konstytucyjnym prawem każdego gracza. Może więc by dodać nowe, expodajne bossy, respiące się co określony czas w swoich legowiskach? Takie z dużą ilością hp i mocnym healem? Takie bossy mogłyby istnieć zarówno dla low leveli, jak i dla mid/h lvli, z tym że wypadałoby oczywiście dodać kilka bramek ograniczających odgórnie wchodzący na bossa lvl, tak żeby nie było 120 lvli bijących słabego bossa dla 25 lvli. Zawsze byłoby co porobić fajnego, byłoby na co pójść wspólnie grupą ziomków na każdym lvlu, bo w tej chwili team hunty po 3 i więcej graczy mają sens raczej na wysokim lvlu, a wcześniej trzeba się kisić solo kilkadziesiąt godzin gry. Wyobraźcie sobie taki piękny obraz:
- altaron startuje na nowo po resecie
- macie ekipę 10 osób, wszyscy cierpliwie bijecie czerwie i komunistów pierwszy dzień, dobijacie 22-25 lvle
- drugiego dnia jest niedziela, umawiacie się pełną ekipą w samo południe pod depo w neo i obkupieni po uszy za drobne, które udało wam się uzbierać wczoraj, idziecie na najsłabszego z nowej puli bossów - Bulga, wielkiego szlama głęboko w kanałach neolithu. Nie wiecie, czego się spodziewać - wiecie tylko tyle, że będzie góra expa. Po walce trwającej około 8 minut każdemu wpada cały lvl, do tego zloociliście płytowy pancerz i nogawice, kaptur maga, 150 srebrników, 16 szmaragdów i jakieś duperele na sprzedaż. Leczył się na tyle szybko, że z pewnością w mniej niż 4 osoby z ~30 lvlami nie dałoby rady go ubić. Bramka na niego cofa lvle wyższe niż 35, dzięki czemu faktycznie przeznaczony jest dla low lvli. No i najfajniejsze jest to, że respi się 3h, dzięki czemu (jak ma się ogarniętą i sprawną ekipę) spokojnie można go ubić tego dnia jeszcze ze 2 razy.
- jak już powbijacie te 30-40 lvle w kolejne dwa dni, to czekają was kolejne bossy z o wiele wyższymi odgórnymi bramkami lvlowymi

To nie są jakieś moje fanaberie i wytwory chorej wyobraźni, bo takie raid bossy to klasyczne rozwiązanie chyba we wszystkich mmorpg, a że widziałem takie rozwiązanie na jednym OTS, to wiem, że w tibii też się sprawdza i to śpiewająco. Pomyślcie: pracy tu potrzeba tyle co nic, bo to jest w zasadzie kwestia stworzenia malutkiej lokacji 10x10 dla każdego bossa (no i samego bossa, czyli po prostu jednego potworka). Można na początek stworzyć ze 4 takie raid bossy dla 25-50 lvli i zobaczyć jak to się sprawdzi na altaronie, pracy to jest naprawdę tyle co nic, a zysk może być ogromny.

I to jest właśnie moja propozycja odnośnie restartu: razem z nim dodajmy respiące się co kilka godzin bossy, bardzo expodajne i wymagające sporego teamu, żeby pozwolić starym wyjadaczom porobić coś nowego na niskich i średnich poziomach, a zarazem stworzyć wszystkim super alternatywę dla mozolnego solo expa.
Brawo dla tego pana :D
ciaparek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-08-18, 09:42   #120
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

Skoro Selbo nie chcesz stawiać nowego serwera to dlaczego nie dodać opcji wyboru grania nonpvp albo pvp na aktualnym serwerze? Skoro dużo ludzi z chęcią by wróciło do gry (wyniki ankiety z innej dyskusji), ale z jakiegoś powodu tak panicznie się boją aktualnego cpvp.
Aktualnym graczom gracze non nie będą przeszkadzać, bo przecież na tym serwerze nie ma już prawdziwych wojen i sytuacja, w której gracze non mieli by pomagać/przeszkadzać w czasie walk nie istnieje. Wręcz przeciwnie - zbieraliby dla nich śmieci i zaludnili by choć trochę serwer. WIN-WIN SITUATION xD
Wybór byłby jednorazowy po wyjściu na kontynent bez możliwości zmiany (domyślnie non), aktualni gracz też mieliby możliwość zmiany trybu gry z pvp na non.
Osobiście mnie non nie interesuje, bo wiem, że na cpvp nic nowym graczom nie grozi, ale skoro inni się boją to dlaczego nie wprowadzić takiej zmiany?
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:51.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin