Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 11-09-12, 00:24   #1
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Arrow Attax proponuje - zmiany dot. zwiadowców

Nazwy , % liczby itp wszystko to tylko propozycja



Witam chciałbym zaproponować pewne zmiany u Zwiadowców. Otóż sugeruję aby w przyszłym update pojawiły się dla zwiadowców nowe łuki oraz kusze. Nie koniecznie chciałbym aby to kusze były lepsze od łuków, łuk może dawać np ekstra bonusy do celności a kusza do obrażeń. Właśnie w tej kwestii grając zwiadowcą czuję się pokrzywdzony gdy widzę ile broni ma do dyspozycji rycerz. Co 5 poziomów praktycznie coś nowego coś lepszego, do tego może tę broń sobie podbić jak wiadomo nawet i na + 10 co czyni zwyczajną broń super bronią.
Zwiadowca też powinien posiadać arsenał broni do wyboru a nie tylko praktycznie 1 rodzaj amunicji i kusze + 4 max. Fajnie było by polatać na potwory z czymś nowym.

Nowe bronie

Łuki.

Przyjmijmy że łuk ma atak 15
  • Łuk Dębowy poz 25 + 1% do celności atak 20
  • Łuk Jesionowy poz 35 + 1% do celności atak 22
  • Pajęczy Łuk poz 40 + 2% do celności atak 25
  • Łuk Hybrydowy poz 50 + 2% do celności atak 27
  • Smoczy Łuk poz 60 + 2% do celności atak 32
  • Bitewny Łuk poz 70 + 3% do celności atak 37
  • Złoty Łuk poz 80 + 4% do celności atak 40
  • Elficki Łuk poz 100 + 5% do celności atak 42
  • Hierofancki Łuk poz 120 + 7% do celności atak 44
  • Skrzydło Anioła poz 170 + 13% do celności atak 50

Kusze.

Przyjmijmy że Kusza ma atak 30
  • Krzyżowa Kusza poz 50 (minus) 1% do celności atak 35
  • Królewska Kusza poz 60 (minus) 1% do celności atak 37
  • Smocza Kusza poz 65 (minus) 2% do celności atak 40
  • Bitewna Kusza poz 70 (minus) 3% do celności atak 43
  • Złota Kusza poz 80 (minus) 4% do celności atak 46
  • Elficka Kusza poz 100 (minus) 6% do celności atak 50
  • Egzekutor Dusz poz 120 (minus) 9% do celności atak 55
  • Popielnica poz 160 (minus) 15% do celności atak 70

Włócznie.
  • Dzida poz 25 - 23 atak (5sqm)
  • Harpun poz 30 - 25 atak (4sqm)
  • Nepter poz 40 - 32 atak (4sqm)
  • Pilum poz 50 - 35 atak (3sqm)


+ Logiczna zmiana w uzbrojeniu zwiadowcy
+ Lekka poprawa opłacalności zdobywania doświadczenia w końcu skądś te przedmioty by leciały.
+ Balans uzbrojenia profesji Rycerz - Zwiadowca

- Dużo pracy
- Trzeba byłoby zrobić również alternatywę dla maga.

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 13-04-13 o 11:20
Attax jest nieaktywny  
Stare 11-09-12, 04:43   #2
maja1414
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Bielsko-Biała
Postów: 326
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do maja1414
Domyślnie

Pewnie nie przejdzie, ale pomysł genialny. Wkońcu mogłyby być jakieś kusze w zamian za to zryte odes kpiro i tapen tawis.
maja1414 jest nieaktywny  
Stare 11-09-12, 06:09   #3
blania133
 
Zarejestrowany: Kwi 2012
Skąd: Wroclove / Kołobrzeg
Postów: 31
Domyślnie

Jestem za ;]
blania133 jest nieaktywny  
Stare 11-09-12, 06:33   #4
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

1. Nie wiem czemu niby porównywany jest rycerz i łuk. Na teraz masz luksus, że bierzesz zwykłe zwoje i klepiesz sobie łuk do +3 nawet, bo co to za koszt, jak możesz sobie pozbierać broń dystansową bez najmniejszego problemu i mieć jej trzy tony. Tym samym zwoje błogosławione są równie przydatne co punkty w Whose Line...
Dalej: skillowanie i przyrost zdolności. Wezmę 2h, którym sam gram i który rzekom miał być DPSem, jak łucznik. Podstawowe obrażenia może i są większe, ale co z tego, skoro z odes kpiro to łuk robi zdecydowanie więcej. A rycerz stoi i katuje to hoxe alp... skille: łukowi rośnie jak opętane i równie dobrze można nie dawać PNów do 70 dista na lajcie, jak nie więcej, nie wiem. Rakeriii miał prawie 90 dista i 24 mlvl, a to 20+lvli mniej niż ja. 91 2h i 7 mlvl (ani jednego PN nie dałem w coś poza 2h).
Obrona, wpierdziel i leczenie: I tu się pojawia problem. Łuk ma prawie identyczne sety co wojak, a tym samym ma podobną obronę. Różnica to +/- 30, z broni. I ma tapen tawis, czyli "darmowego" uha.
^
Z powodu powyższych rzeczy uważam, że gdyby dać łucznikowi JESZCZE lepszą broń, to byłoby bo to bardzo grubą przesadą, a postacie jak rycerz 2h całkowicie zbędne, skoro łucznik sam ma obrażenia niemal jak mag z SD.
I, przy okazji, łucznik też ma spore profity do %hp, ze zbrój, jak i many, także...

2. Wiem, że % i liczby to propozycja, ale są one grubo przesadzone imho. Pominę już, że rozpisałeś bronie daleko dalej niż ktokolwiek inny w grze ma. Wezmę tę popielnicę. Hity wchodziłyby średnio o 80-90% wyższe. I celność o 15% większa za darmo, bez zwojów, ulepszania. Czyli podejrzewam, że z takiego odes kpiro wchodziłoby combo za +/- 500+450+550.

3. Osłabienie odes kpiro i tapen tawis nie miało na celu umiejscowienie łucznika niżej od wojów czy magów, a w jednym szeregu z nim.
Mówisz, o konieczności zrobienia czegoś dla magów? Lepszego SD? Odes kpiro z SD? I czemu rycerze nie są brani pod uwagę? W przypadku polepszenia reszty, rycerz już w ogóle byłby skrzywdzone nieziemsko.

4. Nie widzę trochę sensu w tym. Łuk na 170 poziom jest słabszy niż kusza na 160. Gdzie tu opłacalność? Każdy oleje ten łuk, bo raz, że to bełty mają dmg (amunicja in general), a dwa, że bełty są mocniejsze od strzał i bonusy kuszy są zwyczajnie lepsze + mocniejsze bełty = łuk jest ładną ozdóbką do domku.
Wicked jest nieaktywny  
Stare 11-09-12, 08:43   #5
Kosiek
 
Avatar Kosiek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 75
Domyślnie

Zgadzam się z Kaelem, że pomysł jest zdecydowanie przesadzony. Szczególnie koncepcja z włóczniami, ponieważ one są do skillowania i nikt rozumny nie będzie ich Wam ulepszał. A tutaj w tym zamyśle można na włóczniach spokojnie siedzieć do 50 poziomu na expie, bo włócznia na 50 poziom ma 35 ataku, a odpowiadający łuk ma 27. Odpowiadająca kusza ma tyle samo ataku, ale amunicja wyjdzie dużo drożej, niż włócznie, więc wszyscy lataliby z dzidami.

Ale wracając do łuków i kusz: koncepcja jest dobra, ale zdecydowanie przesadzona w punkcikach i ilości łuków/kusz. Do tego, zdecyduj się: albo dodaj broni ataku, albo celności. Nie obu, bo będzie za dobrze.

Natomiast, jeżeli ja miałbym coś zmieniać, to:
1. Poprawić Kpiro, teraz możesz sobie lecieć po respie, rzucić kpiro i choćby ruszysz 1 kratkę, to się gubi. Albo powinno się kończyć poi zatrzymaniu, albo gracz w momencie rzucenia powinien także dostać paraliż, aby w każdym wypadku po rzuceniu kpiro udało mu się je skończyć. Tak będzie po prostu uczciwie.
2. Rozrzut obrażeń kuszą i łukiem: problem polega na tym, że nie mam żadnej gwarancji hita. W tej chwili mam 98 dystu bez bonusów i zdarza się, że w moba uderzę za 1 albo 2 punkty. Śmiech na sali. Mi nie zależy na max hicie, możecie go opuścić. Ważne jest to, żeby hity wchodziły bardziej równe, żebyśmy mieli jakąkolwiek gwarancję że coś tam zabierzemy, jeżeli trafimy. Powiedzmy, minimalne obrażenia to 25+(dystans/2) z łuku, a z kuszy 60+(dystans/2).
Kosiek jest nieaktywny  
Stare 11-09-12, 08:56   #6
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

W swej propozycji zapomniałeś o obecnych zasadach dotyczących włóczni, łuków czy kusz, które raczej nie zostaną ot tak zmienione.

Jednak po kolei:

1) Włócznie służą tylko i wyłącznie do treningu czy do walki na niskich (< 20) poziomach. Nie zgadzam się zwiększenie ich siły w jakikolwiek sposób. Łucznik noszący włócznie może mieć*na sobie także tarczę, staje się więc czymś w rodzaju kolejnego typu wojownika na co zgody być nie może.

2) Łuki to słabsza broń przeznaczona typowo dla początkujących łuczników. Definiuje to między innymi amunicja, o której zapomnieć nie można.

3) Kusze to broń przeznaczona dla bardziej doświadczonych łuczników. Samo jej naciągnięcie wymaga większej siły niż w przypadku łuku (który nawet ja potrafię użyć) oraz większej techniki. W zamian otrzymujemy znacznie mocniejsze ciosy (wszakże lepiej jest oberwać strzałą niż bełtem lecącym z o wiele większą prędkością).

Cenię sobie Twoje pomysły, lecz ten jest całkowicie oderwany od altarońskich realiów. Poza tym, jeden łuk czy kusza w całej grze nie jest minusem dla łucznika, wręcz przeciwnie - jak zauważył Kael, dzięki niskiej cenie można niemalże bezkarnie bawić się w ulepszenia które znacząco poprawiają statystyki posiadanej broni. Tak jak wojownik ma parę rodzajów broni do wyboru, tak łucznik ma różnego rodzaju amunicję i właśnie w tym kierunku będziemy zmierzać.

Cytat:
Napisał Kosiek Zobacz post
Natomiast, jeżeli ja miałbym coś zmieniać, to:
1. Poprawić Kpiro, teraz możesz sobie lecieć po respie, rzucić kpiro i choćby ruszysz 1 kratkę, to się gubi. Albo powinno się kończyć poi zatrzymaniu, albo gracz w momencie rzucenia powinien także dostać paraliż, aby w każdym wypadku po rzuceniu kpiro udało mu się je skończyć. Tak będzie po prostu uczciwie.
2. Rozrzut obrażeń kuszą i łukiem: problem polega na tym, że nie mam żadnej gwarancji hita. W tej chwili mam 98 dystu bez bonusów i zdarza się, że w moba uderzę za 1 albo 2 punkty. Śmiech na sali. Mi nie zależy na max hicie, możecie go opuścić. Ważne jest to, żeby hity wchodziły bardziej równe, żebyśmy mieli jakąkolwiek gwarancję że coś tam zabierzemy, jeżeli trafimy. Powiedzmy, minimalne obrażenia to 25+(dystans/2) z łuku, a z kuszy 60+(dystans/2).
1) Kpiro w ogóle bym nie zmieniała. Obecnie masz wybór - albo stać i zadać większe obrażenie, albo uciec i ewentualnie uniknąć mocnego ciosu. Dodawanie paraliżu moim zdaniem jest bezsensowne.

2) Zauważ, że wojownik także nie ma 'gwarancji hita'. Obserwowałam w grze wielu łuczników i obrażenia przez nich zadawane są dość spore, nawet włączając w to pudła, które aż tak często się nie zdarzają.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 11-09-12, 09:57   #7
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

1.Zauważ ze do kusz napisałem - celność a nie + celność kael
Poprawiłem żeby było bardziej czytelnie.
2.Bez karnie bawić się w podbijanie kuszy czy łuku ja troche tu gram a nie widzialem jeszcze nigdy kuszy +5 a co dopiero + 10 a zaibatsu czy jakieś inne bronie dla rycerza i owszem.
3.Kael kto mowił ze luki czy kusze 100+lvl mają być dostępne już w grze, byłeś tym SG pewien czas chyba orientujesz się że są w planach inne przedmioty dla rycerzy i to o wiele mocniejsze niż obecnie są w grze.
4. Ale za to mag ma gwarancje hita
5. Kael nie narzekaj na hity 2h ryca jest o niebo lepiej niż było rozmawiałem z typem co mowi że z kolczatką + 3 chyba po 400 bił na 70lvlu. Mój dmg się nie zmienia w ogóle od kilkudziesięciu lvli praktycznie bo cały czas zmuszony jestem używać tej samej broni.

To nie wiem może zróbcie jakąś możliwość podbijania obrażeń kuszy łuków w kostce. Zwoje od celności , a np jakieś tam materiały od obrażeń.

Ostatnio edytowane przez Attax ; 11-09-12 o 10:17
Attax jest nieaktywny  
Stare 11-09-12, 10:57   #8
broda
 
Zarejestrowany: Kwi 2012
Postów: 33
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do broda
Domyślnie

co za durzo to niezdrowo można doda 1 kusze na 100lvl lub 75 lvl żęby z niej tylko możn było walić z wzmocnionych bełtów bo teraz można meć zwykłą kusze i walić kpiro nawet z wzmocnionych
broda jest nieaktywny  
Stare 11-09-12, 11:21   #9
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

Ja proponuje ulepszanie amunicji w kostce, np. 100 wzmocnionych bełtów + jakiś składnik i mamy o 20% większe hity (od 100lvl) tak zbalansować surowiec żeby opłacało się kupować od alchemików te bełty.
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 11-09-12, 11:59   #10
Dinoo20
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 462
Domyślnie

Podpisuję się pod tym co napisała Slythia.

Jednak od siebie chiałbym dodać, że byłoby miło zobaczyć więcej amunicji do kuszy. Jakieś tytanowe bełty od 110lvla albo coś w tym rodzaju.
Ulepszanie kusz w kostce <<< koniecznie trzeba to wprowadzić, pod tym względem na prawde zwiadowca jest pokrzywdzony. Sam na teście próbowałem zrobić kuszę +5 i się nie udało(zwastowane z 2000 zwojów), maksymalnie +4 i to też tylko 2 razy.
Ulepszanie bełtów? Może być, kolejny plus alchemika, dzięki czemu zyskałby na popularności.

$#%Attax
Nie zapominaj, że zwiadowca nie może bić tyle samo co mag i jednocześnie przyjmować takich ciosów co rycerz. Atutem zwiadowcy jest atak dystansowy i nawet jeśli nie jest on zbyt duży to praktycznie expiąc grupowo nie dostajemy żadnych obrażeń.
__________________
"There is no force on Earth more powerful than the will to live"
Dinoo20 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:39.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin