Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 18-07-18, 07:52   #1
ciaparek
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 86
Domyślnie

No bo taka jest prawda za czasów "starej administracji" coś się działo a tu już dawno trupem wieje, jeszcze jak czytam wypowiedzi Catthon'a jak wybiela obecną administrację która zrobiła ludzi centralnie w ch**a to nóż się w kieszeni otwiera, zje**ć taki fajny projekt trzeba mieć naprawdę talent :)
ciaparek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-07-18, 10:57   #2
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Status projektu przedstawiałem Wam po wielokroć a schemat jego działalności powinien być bardzo dobrze znany, nie będę więc n-ty raz tłumaczył czym Altaron jest i jak bardzo różni się rzeczywistość od Waszej wizji. Nie przeskoczymy tego, tak już jest i tak już będzie.

Swoją aktywność na forum zredukowałem do minimum, bo próby jakiejkolwiek dyskusji z szerszym gronem zawsze sprowadzają się do tego samego - niezrozumienia, frustracji i wyzwisk ze strony graczy.
Owszem - na początku istnienia tego wortalu, prawie 9 lat temu, komunikacja na poziomie gracz-administracja była o wiele lepsza, bo społeczność graczy wspierała twórców, była zżyta i chętna do współpracy. Taki stan utrzymywał się poniekąd nawet przez jakiś czas po starcie gry, ale stopniowo ulatniał, wraz z przybywaniem kolejnych, toksycznych graczy, którzy siłą próbują do dziś dzień narzucić swoją wizję gry.
Nie zamierzam kopać się z koniem, tłumaczyć kolejny raz gdzie są błędy w rozumowaniu pewnej części graczy, bo to nie daje żadnych efektów.
Robię (robimy) więc swoje, współpracując z graczami, którzy wychodzą sami z inicjatywą i miast marudzić chcą pomóc dobrze się przy tym bawiąc i czegoś uczyć.
Ale to tylko taka dygresja.

Restartu oczywiście nie będzie, o czym zapewniałem wiele razy. Startu nowego serwera również nie przewiduję. Aktualizacja jest w dalszym ciągu tworzona a jej opóźnienie spowodowane jest przede wszystkim koniecznością zajęcia się przeze mnie, w ciągu ostatnich miesięcy, sprawami osobistymi jak obrona tytułu i ukończenie studiów. Ogrom pracy, nowości i zmian jakie postanowiliśmy wprowadzić również robi swoje, szczególnie, że oprócz mnie i Pregusi obecnie nikt nie pracuje nad Altaronem - nie licząc kilku graczy, których pomoc jest nieoceniona. A przypomnę, że nasza praca nad projektem jest właściwie charytatywna, wykonywana w wolnych chwilach, często po nocach. By potem czytać na forum, że się jest kłamcą, leniem i nieudacznikiem - miło, prawda?

Kiedy więc będzie aktualizacja? Jak stwierdzimy, że ją skończyliśmy i jesteśmy zadowoleni z efektu. A poprzeczkę stawiamy sobie wysoko.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 18-07-18 o 11:06
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-08-18, 16:53   #3
sokoskiii
 
Zarejestrowany: Lip 2017
Postów: 155
Domyślnie

[QUOTE=Obles;166486



Restartu oczywiście nie będzie, o czym zapewniałem wiele razy. Startu nowego serwera również nie przewiduję.

[/QUOTE]

Selbo serio uważasz że brak nowego serwera lub restartu obecnego cokolwiek da? Choćyby nie wiem jak dobrą aktualizacje zrobisz to i tak ludzie nie wrócą.
Patrząc z mojej strony(grałem tu ładne pare lat) wchodzi duża aktualizacja (wow) pograłbym ale patrze jak ludzie powbijali sobie lvle na war modzie i już mi sie ku.wa niechce.
Patrząc ze strony nowego gracza dowiaduje sie o aktualizacji z myśla ze sobie pogra wbija na forum/ranking i dowiaduje sie ze na serwie sa 200+lvle z czego większosc wbiła expa na warmodzie i na tym etapie juz większosc zrezygnuje z gry.
Moja propozycja jest zostawienie tego cpvp i zrobienia 2 servera pvp. Start nowego serwera sam w sobie przyciąga ludzi do tego aktualizacja zacheci do powrotu starych wyjadaczy.
sokoskiii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-07-18, 23:02   #4
Zjadek
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 82
Domyślnie

Selbo

Cieszę się, że rozwijasz własną osobę i mam nadzieję, że dobrze Ci to idzie oraz gratuluje tego, że idziesz do przodu, nabywasz tytuły. W pewnym sensie podziwiam Cię, że jesteś w stanie ogarnąć życie osobiste, zawodowe, naukowe, a także działać na rzecz rozwoju Altaronu.

Jeśli chodzi o mnie to nigdzie nie napisałem, że jesteś ,,kłamcą". Ale prawda jest taka, że społeczność graczy z non-pvp została oszukana (nie poprzez kłamstwo, ale przez nie wyjaśnienie sytuacji, pisałem o tym wyżej).

Dziękuje, za Twoją wypowiedź w tym temacie, której długo brakowało. Teraz wiadomo mniej wiecej jak sytuacja wygląda.

Nawiasem, życzę Wszystkim ciekawych i bezpiecznych ciepłych miesięcy (wakacji) zdala od komputera :)
Zjadek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-07-18, 21:06   #5
gosczklasa08
 
Zarejestrowany: Lip 2017
Postów: 11
Domyślnie

Ale takim większym expem z potworów bym nie pogardził albo taki darmowy ss, o panie na samą myśl mam mokro.
gosczklasa08 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-08-18, 17:09   #6
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

Ciekawiej byłoby potraktować nowy serwer jako taki swego rodzaju test-serwer, na którym można by robić szybkie, ale małe zmiany w balansie profesji i przetestować wszystko jeszcze przed update. Ludzie chcący bitki by się wyżyli przez te kilka miesięcy, a w momencie wejścia aktualizacji oba serwery zostałyby połączone.
To tylko propozycja na urozmaicenie - Bardzo Proszę Was wykażcie mi (jak zwykle), że nie ma najmniejszego sensu xD
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-07-18, 08:39   #7
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Droga administracjo. Jeśli się tworzy się jakiś projekt dla szerokiego grona odbiorców i wprowadza w nim różne zmiany, trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że części to może się nie podobać. A administracja zamiast przejmować się takimi rzeczami, powinna rozwijać swoją wizję tego serwera. Nie podoba się? Nie graj, nie kupuj ss. No ale lepiej zwalić winę na graczy i zachowywać się jak obrażone dziecko.
No to tak jakby się dzieje Karmelia. Zastanów się kiedy ostatnio poświęciłaś miesiące swojego czasu na stworzenie czegoś fajnego dla innych, za darmo albo za nic nie warte grosze. I w sumie to podsumowuje też temat prac nad dalszymi zmianami - z jednej strony nikt nie poświęca miesięcy czasu różnych osób po to, by zamknąć efekty w szufladzie, więc zmiany kiedyś wejdą. Z drugiej strony łatwiej poświęcać prywatny czas na takie rzeczy, gdy po pierwsze ma się go za dużo, a po drugie ma się porządną motywację - tych dwóch rzeczy większości ludzi, którzy dorośli razem z Altaronem obecnie brakuje.

@Zjadek
Oszustwo polegało na tym, że powiedzieli Wam, że nie będzie zmian na non pvp, te serwery są totalnie inne i na tym etapie nie da się ciągnąć zmian na obu serwerach na raz. A potem zmienili zdanie, za namową graczy z non-pvp i widząc ich wkład w przygotowywanie zmian - ale nigdy nikt nie powiedział, że zmiany na non pvp zostaną wprowadzone. Przenieśli non pvp zgodnie z intencją wyników ankiety dostępnych dla wszystkich, ale szukając najbardziej salomonowego rozwiązania (dyskusje pod ankietą znowu pokazały niedojrzałość graczy). W ankiecie głosowali ludzie, którzy "nawet już teraz nie grają", bo ankieta dotyczy połączenia 2 światów i wpłynięcia na losy kilkuset "fanów" Altaronu, a nie kilku graczy w non-pvp, na których ta gra od lat in tak nie była nastawiona, ponieważ co prawda gracze na non grali ciągle, ale była ich garść. Jedyny moment gdy przybyło ich więcej, to podczas migracji z pvp.

Balans się zmienił - zwłaszcza dla graczy z non-pvp - ponieważ non-pvp zostało porządnie w tyle za serwerem pvp przez ostatnie lata.

Można te dyskusje ciągnąć w nieskończoność - w Altaronie każdy jest niezadowolony, tylko po prostu z różnych powodów
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:45.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin