Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Błędy i problemy > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 11-10-12, 21:44   #11
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Wiem. Przelicz sobie, ile zaoszczędzisz many na dłuższą metę.
Uiop jest nieaktywny  
Stare 11-10-12, 21:45   #12
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

To jest ogólnie temat na cały długi esej o rycerzy, aczkolwiek patrząc na to leczenie, to w sumie trochę kiepa. Mag leczy się tawisami/hape tawisami za większość swojego życia = potrzebuje tylko manasów. I wciąż robi gigantyczny dmg. Łucznik tak samo, uhy tylko dla takiego zabezpieczenia. A rycerz? Tona HP potek, tona manasów, uhy, tawisy, wszystko.
I tak, czekam na argument, że "rycerz ma dużo obrony i HP". Nie bardzo jednak wiem co to ma do rzeczy, bo dużo HP nie zmienia faktu, że leczyć i tak się muszę, bo czy mam 4000 życia czy 1000, to wyleczyć się muszę. A pancerz/obrona, jako rycerz 2h się wypowiem, że nie wiem czy dostaję hity dużo mniejsze od łucznika. Więc tak jakby to średnio ten akurat argument.

Edit:

Nie, nie chcę się tawisować po 5000, a żeby ktoś spojrzał na rycerza w końcu nie jako pancerną konserwę, bo nią wcale nie jest.
Wicked jest nieaktywny  
Stare 11-10-12, 21:48   #13
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

To exp z magiem, który uha Cię po 2000. To rozwiązuje problem. Poza tym rycerz z bronią 2h nie ma mieć defa, ma dostawać hity. Jedyny problem z leczeniem, wg mnie, to cooldown na "hape tawis"
Uiop jest nieaktywny  
Stare 11-10-12, 21:49   #14
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Cytat:
Napisał Uiop Zobacz post
Wiem. Przelicz sobie, ile zaoszczędzisz many na dłuższą metę.
Rzeczywiście ! Zaoszczędzam fest many ! No to są tak niewyobrażalne liczby, że nie zmieszczę tej liczby w 1 poście.

Proszę kompetentną osobę żeby dołączyła do dyskusji.

Cytat:
Nie, nie chcę się tawisować po 5000, a żeby ktoś spojrzał na rycerza w końcu nie jako pancerną konserwę, bo nią wcale nie jest.
Dokładnie. Nie oczekuję, że będę się "tawisował po 300", ale oczekuję tego, żeby to leczenie w jakiś sposób rekompensowało stracone PNy.
tomakeo jest nieaktywny  
Stare 11-10-12, 21:51   #15
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Żeby poziom magiczny miał większy wpływ na leczenie, trzeba by zmniejszyć wpływ poziomu doświadczenia, inaczej zwiadowca leczyłby się tawisem po 400, a mag po 1000... Sam jesteś niekompetentny
Uiop jest nieaktywny  
Stare 11-10-12, 21:59   #16
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

Ale weźcie pod uwagę że wojownik jako klasa walcząca w zwarciu przyjmuje non stop obrażenia, w sumie, (mimo że pancerz mu paruje część obrażeń) straci więcej punktów życi niż mag czy zwiadowca którego nie zawsze uderzy oponent
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 11-10-12, 22:04   #17
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Ale weźcie pod uwagę, że mag aby zadawać obrażenia, musi używać run/sporych ilości many, natomiast zwiadowca amunicji oraz many, jeśli chce zadawać sensowne obrażenia.
Uiop jest nieaktywny  
Stare 11-10-12, 22:12   #18
Majkul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 745
Domyślnie

Po pierwsze już jest taki temat, to czemu zakładamy kolejne? https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=4399

Po drugie, taki urok tej gry. Może i leczysz się o tylko o 20 więcej, ale wystarczy że użyjesz tawisa 100 razy to już będzie 2k, a myślę że leczysz się wiele razy, pomnóż to jeszcze przez ilość polowań, których też pewnie "wyrabiasz" sporo. Przykładowo ja żeby wbić poziom musiałem zużyć z 1000 ładunków run, jakbym każdym bił o 20 więcej, to uzbierało by się 20k obrażeń, to już jest sporo. Po prostu nawet jeżeli skill wzrośnie o 5 punktów to na żywo się różnicy nie zobaczy, jest za mała. Ale że choćby na jednym polowaniu uderzasz potwora/rzucasz czar co najmniej kilkaset razy, to łącznie różnica jest znaczna, tylko ciężko ją wyłapać nie robiąc sobie statystyk. Nawet niewielki przyrost umiejętności daje sumarycznie bardzo dużo. Są takie gry gdzie na polowaniu zabija się 50 potworów, tutaj 500.

No i 3 rzecz, tawis jest dostępny dla wszystkich profesji. Chciałbyś żeby 5 mlvli dawało duży przyrost leczenia, to zastanów się o ile wzrosłoby dla maga który ma o 65 mlvli więcej? Dopóki czarów nie rozdzieli się i nie da każdemu osobnego, to jest bariera której się nie przeskoczy, nie ma siły.
Majkul jest nieaktywny  
Stare 11-10-12, 22:19   #19
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

Cytat:
Napisał Uiop Zobacz post
Ale weźcie pod uwagę, że mag aby zadawać obrażenia, musi używać run/sporych ilości many, natomiast zwiadowca amunicji oraz many, jeśli chce zadawać sensowne obrażenia.
zapomniałem że wojownik nie musi bo bije z ręki jak oszalały... Dobrze że przytoczyłeś, dmg/koszt many i rycerz jak zwykle w dupie
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 11-10-12, 22:46   #20
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cytat:
Ale weźcie pod uwagę, że mag aby zadawać obrażenia, musi używać run/sporych ilości many, natomiast zwiadowca amunicji oraz many, jeśli chce zadawać sensowne obrażenia.
Przykładem tego jest idealnie to, że 100 łucznik może spokojnie solo expić na hydrach. Mag to samo. I tylko rycerz nie może, bo nie ma dostatecznie dużego bursta, aby nie marnować 10 potów na jedną hydrę. ;)
Dzisiaj specjalnie stałem i patrzyłem. 90 lvl łucznik bił więcej niż 120 rycerz z wymaxowanym skillem. MIMO używania odes rago/hoxe alp. A leczę się wciąż mniej, dmgu zbieram więcej. :)
Wicked jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:15.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin