Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-09-13, 22:18  
Dzisiejsza łatka
Majkul Majkul jest nieaktywny 23-09-13, 22:18

Drodzy Gracze!

Przeanalizowaliśmy wasze uwagi i sugestie, dziękujemy wam za cenny głos w ankietach. Opinie nie są wyrzucane do kosza, większość z was była zdania że rozgrywkę należy utrudnić. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić pierwsze zmiany które mają na celu spełnienie waszych oczekiwań. Co przygotowaliśmy dla Was?

1) Wszystkie potwory mają teraz 70% właściwej wartości doświadczenia. Jako rekompensatę za to zamierzamy wprowadzać co jakiś czas mniejsze aktualizacje, które będą dodawać zadania pozwalające zdobyć trochę doświadczenia.

2) Co do potworów, szansa i tylko szansa, na zdobycie przedmiotu z potwora będzie wynosić 0,7 aktualnej wartości. Poza tym, jeśli walczycie w drużynie, to za każdego członka ta wartość się podniesie o 0,05. Tym też, w 6 graczy będziecie mieli taką szansę na zdobycie przedmiotu, jak do tej pory w pojedynkę. Nie będzie można przekroczyć wartości 1, pamiętajcie.
Ad. 2) Może to mętnie brzmieć dla niektórych, dltego też dam przykład. Powiedzmy, ze zbroja jest możliwa do zdobycia z potwora z szansą 70%. To jest nasze obecne 1. Jeśli gracz jest sam, wartość 1 spadnie do 0,7. Tym też szansa na zdobycie przedmiotu to 70%*0,7 = 49%. Jeśli w drużynie jest jedna osoba, to będzie to 70%*0,75 = 52,5%, aż do obecnej wartości 70%.

3) Straty po śmierci zostały naprawione i zmienione, oto aktualne wartości*:
Z błogosławieństwem:
1) Od gracza na świecie PvP = 4%,
2) Od potwora na świecie PvP = 3%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 3%.

Bez błogosławieństwa =
1) Od gracza na świecie PvP = 6%,
2) Od potwora na świecie PvP = 5%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 5%.

*Wartości te mogą się wahać o około 0,2%!
Jednocześnie naprawiliśmy błąd, przez który błogosławieństwo życia chroniło przed stratami ekwipunku.

4) Zmiany cen błogosławieństw. 10 talarów za każde, łącznie 20 talarów. Dodatkowo doszła nowa rzecz. Każde kolejne kupno błogosławieństwa zwiększy jego cenę o 1 talar. Po tygodniu od pierwszego kupna cena wróci do wartości 20 talarów.
Ad. 4) W poniedziałek, 23 kupiłem błogosławieństwa, zapłaciłem 20 talarów. Poległem, kolejne błogosławieństwa będą mnie kosztować już 22 talary. Kolejne 24 talary i tak dalej, aż do kolejnego poniedziałku. Wtedy znowu zapłacę 20 talarów, a cała sytuacja ze wzrostem pieniędzy się powtórzy

5) Jeszcze jedna mała funkcjonalność, mianowicie raportowanie błędów. Teraz CTRL+R wyśle wiadomość na zamknięte forum, dzięki czemu ani Wy, ani my nie musimy siedzieć w grze, by dostać wiadomość.

Zachęcamy również do dalszego czynnego udziału w ankietach, oraz zgłaszania propozycji na forum. Nawet jeżeli nie zawsze odpowiadamy, to każdą czytamy i bierzemy pod uwagę. To tylko początek zmian jakie czekają Altaron. Od tej pory takich mniejszych łatek możecie spodziewać się częściej. Prace nad większą aktualizacją i nowymi terenami wciąż trwają i niedługo pojawią się pierwsze zapowiedzi.

Co więcej, nie są to jeszcze ostateczne zmiany. Do jutra powinniśmy poprawić znacznie sytuację graczy z najniższym poziomem, by początek przygody w Altaronie był dla nich prostszy i ciekawszy.

Życzymy powodzenia w grze.
Ekipa Altaron.pl

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 24-09-13 o 16:07.

Majkul
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 745
Odwiedzin: 47772
Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 09:19   #41
marcino
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 41
Domyślnie

Cytat:
Napisał MianDa Zobacz post
Nie to że płaczę bo nie dogonie hlevelów, bo to akurat mam gdzieś, ale obniżenie wszystkim loota o 30% dokopuje nowym graczom, a hlevelom mającym góry talarów tyle co nic. Zwłaszcza że hlevele i tak często chodzą w grupach na expa a niskie levele głównie solują, a co za tym idzie loot gorszy będą mieć głównie nowi gracze. Początek w porównaniu do innych gier tibiopodobnych tutaj wcale nie jest taki łatwy. Tutaj było w sam raz. A teraz nowym magom choćby będzie bardzo trudno zdobyć kase na czary, promocje i questy (choćby grabarz, każdy kto robił wie ile trzeba wydać kasy).

Czy nie było by lepszym rozwiązaniem wprowadzenie stage expa i stage loota ? Coś na zasadzie:

1-50 = 100% expa i loota z przed tej łatki
51-100 = 80 lub 90%
101-150= 60 lub 75%
151+ = 50% grupowo powiększone max do 75% ?

Wtedy nowi dęba mieli w porządku start a wyższe levele trudniej jak chcieli.

Względnie zamiast kombinować przy expie/loocie lepiej sprawić żeby potworki byly ogólnie silniejsze. Taki sam exp a na przykład 10 czy 20% większe HP i damage. Względnie nie zwiększać siły wszystkich potworków tylko tych najlepszych.

Ważne żeby nie zniechęcać nowych graczy.
Popieram 100%
marcino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 09:31   #42
teodor
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 36
Domyślnie

Czytając dalej posty, zapomniałem dodać, że również uważam, że to wielka niedogodność dla zupelnie nowych graczy. Poczatki altaronu zawsze byly trudne, nie wiem dokladnie jak bylo teraz ale zdaje mi sie ze duzo sie nie zmienilo, co innego gdy jakis hlvl wyexpia sobie nowego chara, gdzie ma fundusze. Wiekszosc osob uczestniczacych w tamtej ankiecie to zapewne hlvl i tu znowu popełniliście błąd, zamiast skupiać się na nowych graczach i zachęcać ich do gry, robicie wszystko co tylko chcą stali gracze z wyższymi poziomami. Co do obniżenia expa wszystkim graczom to chyba logiczne, że nie wchodzi to w grę, ktoś poświęcał czas żeby wyexpić postać, a teraz mu to zabierzesz?
teodor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 09:33   #43
jakub00s
 
Avatar jakub00s
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Lbn
Postów: 175
Domyślnie

Nie lepiej zmnieszyc expa z potworow w stosunku do lvla ;
-Potwory do 50 lvl bez zmian w expie
-Potwory do 100 -15%
-Potwory do 150 -20%
-Potwory od 150lvl-30 %

Chodzi mi o potwory na których expimy na danym lvlu .
jakub00s jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 09:43   #44
KUSZNIK
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: 100lica
Postów: 42
uśmiech

Cytat:
Napisał MianDa Zobacz post
Nie to że płaczę bo nie dogonie hlevelów, bo to akurat mam gdzieś, ale obniżenie wszystkim loota o 30% dokopuje nowym graczom, a hlevelom mającym góry talarów tyle co nic. Zwłaszcza że hlevele i tak często chodzą w grupach na expa a niskie levele głównie solują, a co za tym idzie loot gorszy będą mieć głównie nowi gracze. Początek w porównaniu do innych gier tibiopodobnych tutaj wcale nie jest taki łatwy. Tutaj było w sam raz. A teraz nowym magom choćby będzie bardzo trudno zdobyć kase na czary, promocje i questy (choćby grabarz, każdy kto robił wie ile trzeba wydać kasy).

Czy nie było by lepszym rozwiązaniem wprowadzenie stage expa i stage loota ? Coś na zasadzie:

1-50 = 100% expa i loota z przed tej łatki
51-100 = 80 lub 90%
101-150= 60 lub 75%
151+ = 50% grupowo powiększone max do 75% ?

Wtedy nowi dęba mieli w porządku start a wyższe levele trudniej jak chcieli.

Względnie zamiast kombinować przy expie/loocie lepiej sprawić żeby potworki byly ogólnie silniejsze. Taki sam exp a na przykład 10 czy 20% większe HP i damage. Względnie nie zwiększać siły wszystkich potworków tylko tych najlepszych.

Ważne żeby nie zniechęcać nowych graczy.
Popieram w 100%. Cóż jako nowy gracz będę oczywiście nadal grać i płakać nie będę. Okazuje się że płaczą ci co tego chcieli
KUSZNIK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 09:52   #45
reapereke51
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Postów: 7
Domyślnie

Administracja myśli ale od dupy strony z tym co wymyśliła krzywdząc nowych graczy a nie starych bo już i tak mają wypchane kiermany. Nic nie idzie w dobra stronę lecz wszystko idzie na zła stronę że z biegiem czasu większość się całkiem znudzi tutaj granie z tym co wprowadziliście.
reapereke51 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 09:58   #46
rycerz5
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 47
Domyślnie

Jestem z PVP, gram od poczatk servera, mam 147 poziom. Dzieki za wprowadzone zmiany, mysle ze teraz czesc wojny (ta z lvlami po deskach) bedzie w koncu sprawiedliwa. Wielki plus za to. Co do expa to chuh w to, grajcie a lvl powoli sam wleciii. Collegium talary tez sie skoncza ;) rozwazcie jeszcze temat warmode/fragami a bedzie perfect. pozdro!
__________________
ENIGMA

\O/
rycerz5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 10:07   #47
furka
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 1
Domyślnie

Cytat:
nie to że płaczę bo nie dogonie hlevelów, bo to akurat mam gdzieś, ale obniżenie wszystkim loota o 30% dokopuje nowym graczom, a hlevelom mającym góry talarów tyle co nic. Zwłaszcza że hlevele i tak często chodzą w grupach na expa a niskie levele głównie solują, a co za tym idzie loot gorszy będą mieć głównie nowi gracze. Początek w porównaniu do innych gier tibiopodobnych tutaj wcale nie jest taki łatwy. Tutaj było w sam raz. A teraz nowym magom choćby będzie bardzo trudno zdobyć kase na czary, promocje i questy (choćby grabarz, każdy kto robił wie ile trzeba wydać kasy).

Czy nie było by lepszym rozwiązaniem wprowadzenie stage expa i stage loota ? Coś na zasadzie:

1-50 = 100% expa i loota z przed tej łatki
51-100 = 80 lub 90%
101-150= 60 lub 75%
151+ = 50% grupowo powiększone max do 75% ?

Wtedy nowi dęba mieli w porządku start a wyższe levele trudniej jak chcieli.

Względnie zamiast kombinować przy expie/loocie lepiej sprawić żeby potworki byly ogólnie silniejsze. Taki sam exp a na przykład 10 czy 20% większe hp i damage. Względnie nie zwiększać siły wszystkich potworków tylko tych najlepszych.

Ważne żeby nie zniechęcać nowych graczy.
popieram !!!
furka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 10:29   #48
jaskolaa
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 47
Domyślnie

Czy pomysłodawca expa -30% mogłby się przedstawić żebym mógł mu osobiście pogratulować dobicia gry?Sam mam to gdzieś wiecej gadam na czacie ze znajomymi niż naprawdę expię ale wyszło "po altarońsku" nowi 30 % trudniej , starzy bez zmian.Gz łatki.
__________________
12:52 Dreazillo [19]: EEE gdzie som krasnoludy bo poszłem w dul od bramy pulnocnej i nie ma
jaskolaa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 10:48   #49
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie

1. Jeżeli chodzi o lota... to wam się coś pomyliło. Osoba idąc sama ma większe waste, niż idąc w teamie. Więc dlaczego ma dostawać mniej lota? I w ogóle ze wszystkiego daliście 70% wypadania lotów. Przecież nikt na oficery nie bedzie latal w 6... a wcale tam się nie zarabiało. To powinno dotyczyć każdego potwora indywidualnie... a nie na łatwiznę wszystko w dół o -30%.

Rozwiązanie te ok, jest w porządku bo ma zachęcić do expienia w teami. Ale przy slaby potworach to jest na -. Wynika to też z tego, że aktualnie loty z niektórych potworów są źle ustawione...


2. Straty na non pvp od potwora powinny wynosić z 8%... tam i tak nie ma na czym padać.
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce
sebastianix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-09-13, 10:51   #50
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

W sumie narzekacie, a starzy gracze chyba zapomnieli, nowi mogą nie wiedzieć, ale jak zacznałem grę nie było łatwo ani o talary ani o exp 100+ rycem mając 200k w banku expiłem na oficerach wyciągając 80-90k/h, jak było do tej pory? rekiny 700k/h + mega profit? proszę Was, przestańcie... Magiem 100~ żeby kiedyś zarobić śmigało się na fanatyki wyciągając 200k/h , a i profit był ledwo co. W tym momencie każdy przyzwyczaił się to standardów które nie do końca były dobre. Co z tego, że mamy plecaki talarów jak nie mamy na co je wydawać. Zacznijcie iść z duchem czasu, a nie wiecznie źle, ble, nie dobrze, to powinno być tak, to tak. Gwarantuję, że wszystkim i tak się nie dogodzi.

Uważacie za sprawiedliwe obniżenie ogólnego expa o 30%, chciałbym przypomieć, że to głownie chaos ma w zanadrzu nowo wyexpione postacie, na banalnym systemie. Nasze stare dobre chary były tłuczone godzinami (Pamietam Beauty na 130poziomie bijącą wiwerny)

Ostatnio edytowane przez Kr92 ; 24-09-13 o 10:58
Kr92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:56.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin