Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Oczekujące na wprowadzenie

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 03-05-11, 18:13  
Propozycje na różne tematy.
Tron Tron jest nieaktywny 03-05-11, 18:13
Ocena: (1 głosów - średnia 5.00)

Witajcie, mam kilka pomysłów, z którymi chciałbym się z wami podzielić.

Propozycje dotyczące gry/rozgrywki:
  1. "Siła światła generowana w opcjach klienta" (opcje/grafika/zaawansowane/ustaw jasność gry):
    - Wszyscy chyba wiedza co to jest, prawda? Dzięki temu możemy wybrać czy chcemy mieć bardzo ciemno, lub jasno. To drugie niweluje system dnia i nocy, które Tibia nam oferuje, system jest taki jaki jest. Ale jest on bez sensu z tą opcją. Wiele osób stawia na klimaty RPG, wiec proponuję zablokować możliwość wyboru jasności do, powiedzmy - 15%, lub 20%. Z tą blokadą na serwerze zaistniał by sens pochodni i czarów imitujących światło. Wg. bardzo by to poprawiło nastrój. I oczywiście jest tutaj bardzo duże pole do popisu, i kreatywności, np. nocne potworki (Ghule, Szkielety, itd.) miały by większą sile ataku, "respiły" by się szybciej w nocy niż w dzień. Albo, czary nekromanty działałyby lepiej w nocy, a duchownego w dzień, itd. Można wprowadzić także bonusy do zestawów, np. +2 do światła (przykład z Diablo II). Także zadania mogły by być związane z porami, np. "idź i zabij" danego potworka i danej godzinie". A może coś dla alchemików? Proszę bardzo; alchemik miałby możliwość zebrania więcej danego kwiatu, liścia, itd. w np. nocy. Sami widzicie ze pole do popisu jest wielkie, i te pomysły mogą powstać przy zmianie jednej możliwości w opcjach. Oczywiście, zegarki weszłyby w ruch, gdyż ekipa wybierająca się na polowanie, wyruszała by w prawidłowym czasie. Można by wydłużyć także długość dnia i nocy, gdyż teraz trwają one bardzo krótko. Ten pomysł mógłby współgrać z pomysłem "Systemu Obozowiska" użytkownika Madela (link na dole postu).
    Proponuję każdemu, chociaż przez jeden dzień grac na sile światła ustawioną na 15%. Sami zobaczycie.
  2. "System wojen":
    - Jak wiadomo, na serwerze panuje pikantna atmosfera pomiędzy klanami. Walczące klany Spectrum i Collegium walczą przeciwko Securum. Dajmy im możliwość walki pomiędzy sobą, wprowadzając prosty system wojen. Gdy obie strony zgadzają się na wojnę, maja nieograniczona ilość zabójstw do wykorzystania w celu zabicia osoby z klanu przeciwnego (kiedy zabije kogoś kto nie jest w klanie przeciwnym, dostaje "unjusta"), i wygrywa ta strona która pierwsza zabije, dajmy to: 20-u przeciwników. Oczywiście jest inna opcja: stworzenie pola bitwy.

    - Twórcy Altaronu, mogą stworzyć wyspę, powiedzmy: 1000x1000 SQM (liczba przykładowa). I wpuszczają tam klany, wygrywa ta która pierwsza zabije wszystkich członków klanu przeciwnego. Oczywiście niech to będzie teren stworzony z głową, czyli warto by było powstawiać tam miejsca do "trapu", i manewrów taktycznych. No i wtedy wojny nabrały by sensu. Można by tam nawet powsadzać trybuny dla widzów. Inną możliwością może być: stworzenie systemu zamków.

    - Oczywiście to nie jest nowa rzecz w Tibi, takie walki istnieją na innych serwerach, i z tego co wiem mają się one bardzo dobrze. Jest to proste: jedna strona broni zamku, a druga go atakuje. A żeby wygrać, atakujący muszą wejść w pewien punkt w zamku, np. flagę, i muszą to zniszczyć. Cały zamek musiałby być skonstruowany tak żeby obrońcy mogli się dobrze bronić, a atakujący dobrze atakować: wąskie przejścia, zajścia z flanek, itd. itd.
  3. "System Aukcji": (05/05/2011)
    - Spotkałem się z tym na wielu grach MMORPG, i ten pomysł się sprawdzał. Polega on na postawieniu własnej postaci w formie sklepiku, który mogą otwierać inni gracze, i przeglądać wystawione oferty przedmiotów. Więc stawiamy sobie taki sklepik, w wyznaczonym do tego miejscu, mamy, np. 20 znaków, żeby określić co sprzedajemy. I takowy napis widnieje nad naszą postacią. Oczywiście postawienie takiego sklepu, będzie płatne; a płacić będziemy wirtualną walutą. I do takiej funkcji dostęp mieliby tylko posiadacze statusu Szlacheckiego.
  4. "Arena Gladiatorów": (05/05/2011)
    - Pomysł prosty, stworzony dla "kozaków-PvP". Na specjalnej arenie, będą się odbywały walki graczy. Jeden z graczy będzie mógł wyzwać drugiego, a jeśli obie strony się zgodzą dojdzie do walki, o zadowalającej godzinie dla obu stron. Będzie można organizować turnieje, z których zwycięzca zostanie królem PvP. Najlepiej gdyby przedmioty z martwych graczy nie wypadały, a jako alternatywę, będzie można wprowadzić zakłady. Obie strony wkładają wyznaczoną ilość pieniędzy do puli - zwycięzca bierze wszystko.
  5. "Pory roku": (13/05/2011)
    - No cóż, nazwa mówi sama za siebie. Sam pomysł na pewno nie będzie łatwy do zrealizowania. Można by wprowadzić pory roku. Polegało by to tylko na zmianie wyglądu terenu, ogólnie byłoby to duże przedsięwzięcie. W zimie, zamiast trawy byłby śnieg, drzewa bezlistne, pojawiłyby się potworki zimowe, np. Jeti. Jesienią liście na ziemi, drzewa prawie ogołocone, itd. Sam pomysł jest trudny do zrealizowania, ale jak klimat, to klimat, prawda?
  6. "Straż depozytu": (23/06/2011)
    - Niestety, dzisiejszy Neolith to chodzące pole walki, co chwila ktoś się zabija, z różnych powodów, a żeby ograniczyć zabójstwa chociażby w ważnych miejscach miasta, takich jak depozyt, można by stworzyć strażników (NPC), którzy atakowaliby białe czaszki. Ograniczyłoby to zabijanie trenujących tam graczy. Dość nierozwinięty pomysł, brakuje mu szlifu.
  7. "Wymawianie zaklęć przez potwory": (11/08/2011)
    - Chodzi mi o to, żeby każdy humanoidalny potwór, który w jakikolwiek sposób używa magii ofensywnej, bądź defensywnej dostał możliwość wypowiadania inkantacji tego zaklęcia. Nazwa tegoż czaru pojawiałaby się w typowej dla potworów "czerwonej" formy wypowiedzi. Doda to w jakiś sposób "realizm", bo przecież mówimy o grze ze smokami.
  8. "Siedzenie i kręcenie głową": (11/08/2011)
    - No to było piękne, moje pierwsze wrażenie po ukazaniu się moim oczom namiestnika - "wow!". NPC który potrafi siadać i kręcić głową, genialne! To czemuż by nie można tego wprowadzić dla wszystkich bohaterów niezależnych? Którzy zamiast obracając się w kierunku gracza, kręciliby głową? Albo głowy każdej z gildii stoją (NPC od promocji), można by im ulżyć i posadzić ich na krzesłach.
  9. "Arena walk przyzwanych potworów": (11/08/2011)
    - Pomysł na pewno znany, a mi przyszedł on na myśl podczas małej zabawy z kilkoma znajomymi nad jubilerem. A mianowicie: walka przyzwanych potworów (tzw. summonów). Gracz mógłby przyzwać swojego wybranego potwora, a następnie na znak sędziego, ew. wpuszczenia na arenę (pierwsza arena jaką spotykamy na wyspie Ereec, gdzie "teleportowało" nas na jej środek. W tym przypadku musiałoby się to dziać na tym samym poziomie). Nagrodą za wygrane walki mogłaby być pula do, której zawodnicy wkładaliby pieniądze, a całość dostaje zwycięzca. Inną możliwością mogłaby być możliwość obstawiania takich walk u NPC (walczących potworków musiałaby oddzielać ściana od graczy, żeby wyeliminować możliwość leczenia swoich potworków).
  10. "Tragarz": (11/08/2011)
    - I nie mowa tutaj o czarnoskórych tragarzach, których biali zatrudniają w pewnych pustynnych obszarach świata. Chodzi mi o możliwość zatrudnienia swojego własnego potworka-osła, który podążałby za nami na nasze wyprawy. Rola takiego "osła" jest raczej prosta. Moglibyśmy na niego pakować nasz łup, jeśli zabraknie nam udźwigu. Oczywiście on także miałby ograniczony udźwig i w razie swojej, bądź naszej śmierci gubiłby on cały ekwipunek. Jego szybkość poruszania byłaby zależna do ilości przedmiotów, którą do niego włożyliśmy. Żeby ograniczyć możliwość posiadania takiego sługi przez każdego, można by mieć do niego dostęp po ukończeniu jakiegoś trudnego zadania (wtedy można by martwego tragarza odzyskać), albo zostałaby wprowadzona możliwość kupienia takowego osła za olbrzymie pieniądze (moglibyśmy korzystać z usług tragarza, aż do jego śmierci). Warto by było dodać opcję rozkazywania takiemu pupilowi, czyli: "stój/podążaj", bo nie każdy chciałby takiego osła pośrodku wojny klanowych.
  11. "Zwój Teleportacji": (11/08/2011)
    - Tak, pomysł "zerżnięty" z Diablo. Starzy gracze wiedzą do czego takowy zwój służył - teleportacji do miasta. Jako że mówimy o Altaronie, warto by ten pomysł podrasować. Jeden: nie można by korzystać z takiego zwoju podczas walki (PZ); dwa: nie byłby on dostępny dla osób z czerwoną czaszką; trzy: taki zwój byłby niezmiernie trudny do zdobycia, i byłby on dostępny tylko dla bardzo zaawansowanych graczy. Najlepiej można by z niego korzystać po ukończeniu arcy-trudnego zadania. Bo jak wszyscy wiemy, nikt nie chce tysiąca teleportujących się graczy, nie taka jest idea Altaronu.
  12. "Szachy/warcaby": (11/08/2011)
    - No c'mon! Kto nie grał w warcaby na polu do tego przystosowanym w Carlin? Chętnie zobaczyłbym to i w Neolith. Bo rozrywka to nie tylko polowania.
  13. "Konie": (11/08/2011)
    - Następny, niezbyt świeży pomysł. Chyba każdy się z nim spotkał. No bo kto nie chciałby własnego rumaka? Pełniłby on rolę skracającą czas podróży z A do B. Jego szybkość zależałaby od naszego ciężaru. Także, nieznane byłby dla niego ograniczenia odległości, czyli podróż z Neolith do Raindaru odbywałaby się za pomocą jednego kliknięcia (nie licząc schodów). Ten pomysł mógłby być powiązany z "Tragarzem", gdzie zamiast osła byłby to koń, na którym można by jeździć, byłby on szybszy, ale mógłby on przewozić mniej przedmiotów. Za to osioł byłby wolniejszy, ale miałby o wiele więcej miejsca. Także możliwość zdobycia własnego konia byłaby mała, ale za to wszystkie panienki dla jeźdźca na białym rumaku, hihi.
  14. "Dżin": (11/08/2011)
    - Taki dżin kupowałby przedmioty od graczy oferując więcej miedziaków niż lokalni sprzedawcy. A żeby utrudnić graczom dojście do niego, teleportowałby się on co określony krótki przedział czasowy (dajmy na to, dwie altarońskie godziny) i także po obsłużeniu jednego klienta! Czyli kto pierwszy by do niego zawitał mógłby sprzedać przedmioty (takowy dżin, mógłby obsługiwać tylko jedną osobę naraz), a po zakończeniu interesów z tym graczem, natychmiast by się on teleportował w inny zakamarek Altaronu.

Propozycje dotyczące forum/strony głównej:
  1. "Statystyki postaci:"
    - Jak wiadomo w naszych statystykach widać gdzie, kiedy, i od czego (lub kogo) ponieśliśmy śmierć. Warto by dodać także, kogo my zabiliśmy. Co wy na to?
  2. "Aleja Sław": (05/05/2011)
    - Widząc pomysły stworzenia tabeli "Highscores" (jestem przeciwko stworzeniu takowej), proponuje stworzyć tabelę, która będzie zbierała informację o ukończonych zadaniach. Czyli na pierwszym miejscu będzie ten, który ukończy jak najwięcej zadań. Które, jak wiadomo, czasami są bardzo trudne. I tutaj zaczął by się "wyścig szczurów", zamiast tłuczenia poziomów, ludzie bardziej (może w małym stopniu, ale zawsze to coś) koncentrowali by się na wykonywaniu zadań, no bo przecież o to tu chodzi, nie? Ale na razie, wszyscy na serwerze bardziej koncentrują się na wbijaniu poziomów. Więc zamiast, pkt. doświadczenia, strojów i rzadkich przedmiotów, ludzie stawali by się sławni, a jak wiadomo, wiele osób chciałoby zostać gwiazdą (tutaj zainspirował mnie znajomy, który ukończył wszystkie zadania grabarza, cieszył się niezmiernie, myśląc że końcowa nagroda będzie tylko dla niego - rozczarował się)
  3. "Poszerzenie BBCode": (23/06/2011)
    - Sam pisząc poradniki ubolewam nad brakiem kilku podstawowych funkcji w forumowym asortymencie. Mianowicie funkcja spoiler (tutaj potrzebny skrypt dla vBulletin). Dzięki tej opcji możemy chować tekst w "ramki", które możemy wg. własnego uznania otwierać lub zamykać. W wielu poradnikach niezbędny dla wyglądu estetycznego jak i funkcjonalności. Także funkcje "kotwiczki" byłyby pożyteczne dla bardziej zaawansowanych poradników, z dużą ilością tekstu, ale ta opcja nie jest aż tak potrzebna jak "spoilery".

  4. "Usunięcie licznika postów": (23/06/2011)
    - Skoro nie ma tabeli "Highscore" żeby zapobiec "wyścigowi szczurów" to usuńcie także licznik postów, który nie jest w niczym pożyteczny. Nie ma on sensu bytu. No chyba, że są jakieś plusy wiążące się z jego istnieniem.
  5. "Aleja Gwiazd": (24/06/2011)
    - Widząc takie "perełki" forumowe jak ten i ten temat, proponuję stworzyć specjalny dział, do którego trafiały by takie trofea z idiotów. Przyznam z ręką na sercu, że czytając te bzdury dawno się tak nie uśmiałem, hehe.
~~~~~~

Oczywiście wiem że niektóre z tych pomysłów są głupie, i nierealne. Ale dają wam one przykład co można by jeszcze dodać do Altaronu, żeby ten stał się jeszcze lepszy. Oczywiście jak wymyślę coś nowego to dodam to tutaj. Także wy możecie podać własne pomysły.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 01-12-11 o 18:32.

 
Avatar Tron
Tron
Emerytowany Techniczny
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Odwiedzin: 33069
Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-07-12, 11:37   #41
leavemealone!
 
Avatar leavemealone!
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 184
Domyślnie

Odkopaliście temat założony ponad rok temu... BRAWO!
__________________
All of old. Nothing else ever. Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
leavemealone! jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-07-12, 11:48   #42
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał leavemealone! Zobacz post
Odkopaliście temat założony ponad rok temu... BRAWO!
Dopóki odpowiedź coś wnosi do tematu nie ma w tym nic złego - wręcz przeciwnie. Sami prosiliśmy o wyrażanie własnych opinii na temat propozycji, nawet tych starszych.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-07-12, 12:45   #43
makmej
 
Avatar makmej
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Koszalin
Postów: 484
Domyślnie

1.Niech zniknie światło , czas na pochodnie!:D
2.NIE , jest teraz cool
3.Średnio
4.Średnio
5.TAAAAK!
6.Może być
7.Fajne
8.Może być
9.Średnio
10. Jeśli będą to murzyni to tak xD
11. Oł yea , najlepszy pomysł :)
12. Może być
13. Chciałbym mieć mojego konika<3 xD
14. Inna forma , byle nie Dżin;< , dżiny spełniają życzenia do cholery xd
__________________
22:26 Pawel: Albo tak: ‡ Jestem drwalem i jestem SPOKO! ‡
makmej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-07-12, 13:40   #44
Kuzyn
 
Avatar Kuzyn
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Dopóki odpowiedź coś wnosi do tematu nie ma w tym nic złego - wręcz przeciwnie. Sami prosiliśmy o wyrażanie własnych opinii na temat propozycji, nawet tych starszych.
Skoro tak to jedziemy.

1. Tutaj mam tylko jedną sugestię, użyjcie Otclienta, w którym możecie zrobić nawet czarną dziurę.
2. Po chuj jak i tak wszyscy będą lali low lvle pod depo.
3. Lipa, mi osobiście tęskno do klimatu z rookgaardu gdzie koło banku były te stoiska i było mnóstwo ludzi, każdy chciał coś sprzedać wtedy.
4. To samo co punkt 2.
5. Raczje zbyt trudne do wykonania (czasochłonne w sumie) ale jeśli pójdziecie za moją radą w pierwszym punkcie możecie sobie zafundować chociaż deszcz.
6. Pisane dawno temu jak widać, odświeżone przeze mnie nie dawno no i wszyscy mają w to wyjebane więc po co.
7. Nope.
8. Ehhhh
9. Koxy wolą bić low lvle pod depo.
10. Spoko.
11. Podobno mapa jest strasznie mała więc po co.
12. Ja tam wolę grać w Thais, a tak na serio to niezły pomysł.
13. No biorąc pod uwagę grafika Altaronu to byłaby porażka.
14. spoczko.
Kuzyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-07-12, 14:02   #45
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Cytat:
Napisał Thorgerder Zobacz post
Czy to są tylko pomysły czy te projekty będą realizowane przez twórców gry?
To są moje zapomniane przez mnie samego pomysły sprzed roku. Niektóre pomysły są realizowane, niektóre nie.
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-07-12, 14:42   #46
8741531
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 86
Domyślnie

Uważam że pomysł jest znakomity
Jestem all na tak
8741531 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:33.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin