Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Oczekujące na wprowadzenie

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 03-02-13, 13:32  
Runa pocisku czterech żywiołów
Kr92 Kr92 jest nieaktywny 03-02-13, 13:32

"Najwyżsi rangą Alchemicy oraz Elementaliści postanowili wraz z pomocą Maga Erazmusa połączyć siły i stworzyć potężną runę pocisku 4 żywiołów"
Runę tworzymy wrzucając do kostki transmutacji po 1 runie każdego żywiołu (ogień, woda, ziemia, energia). Zadaje ona z każdego żywiołu jakieś 40-50% obrażeń jednocześnie. Wiadomo jest droga do wytworzenia i kłopotliwa za to jej moc w pvp czyni z maga najlepszego pvp dealera , oprócz tego daje wyjście dla biednych magów duchownych którzy w pvp są póki co 0.

Podobnie można by zrobić np. z mocą światła i mroku.

Piszcie co podoba się w tym pomyśle i dlaczego jest świetny ;)

Edit. Może ją używać tylko elitarny czarodziej z poziomem powiedzmy 130+, 150+ żeby warto było jednak expić :D

Ostatnio edytowane przez Kr92 ; 03-02-13 o 13:37.

 
Avatar Kr92
Kr92
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Odwiedzin: 15686
Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 07:43   #11
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tyrond Zobacz post
@Grejpfrut
Mag bije więcej, ale tylko z UE. Jeśli chodzi o porównanie SD i tego spella zwiadów nekro z puginałami to lepiej wychodzi zwiadek. Wniosek, dmg z puginałów powinien mocno pójść w dół.
Według mnie nie masz racji. Zauważ, że mag w Altaronie nieco odbiega od swojego tibijskiego pierwowzoru i specjalizuje się głownie w atakach obszarowych, to one są podstawą jego walki. Obrażenia zadawane smoczym oddechem są spore. Czary i runy atakujące tylko jeden cel są tylko swoistym dodatkiem do całości. W przeciwieństwie do niego zwiadowca charakteryzuje się bardzo dużymi obrażeniami w pojedynczego stworka. Zabierając mu dmg sprawimy, że gra nim nie będzie miała najmniejszego sensu - sam fakt, że ma trochę więcej hp to za mało, by profesja ta była atrakcyjna zważywszy na fakt, że obrywa najmocniej ze wszystkich profesji, nawet biorąc pod uwagę maga.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 07:56   #12
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Też nie można tego porównywać w ten sposób, że mag bije z obszarówek, a zwiad tylko jeden cel. Pragnę zauważyć, że to właśnie zwiadowcy osiągają najlepsze wyniki jeśli chodzi o expienie solo, a to już o czymś świadczy. Takie gadanie, że zwiad atakuje jeden cel, a mag więcej, nie ma nic do rzeczy, bo na czym mag ma te obszarówki robić ? Przecież nie weźmie na siebie 3-4 hydr, czy 3-4 kościanych i nie będzie spamował obszarówek, bo się zaspamuje na śmierć. Nie stoję tutaj ani po stronie magów, ani po stronie zwiadów. Narzekacie, to zagrajcie sobie ryckiem 1h ! TO JEST MOC moi drodzy :)
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 08:17   #13
388261
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Według mnie nie masz racji. Zauważ, że mag w Altaronie nieco odbiega od swojego tibijskiego pierwowzoru i specjalizuje się głownie w atakach obszarowych, to one są podstawą jego walki. Obrażenia zadawane smoczym oddechem są spore. Czary i runy atakujące tylko jeden cel są tylko swoistym dodatkiem do całości. W przeciwieństwie do niego zwiadowca charakteryzuje się bardzo dużymi obrażeniami w pojedynczego stworka. Zabierając mu dmg sprawimy, że gra nim nie będzie miała najmniejszego sensu - sam fakt, że ma trochę więcej hp to za mało, by profesja ta była atrakcyjna zważywszy na fakt, że obrywa najmocniej ze wszystkich profesji, nawet biorąc pod uwagę maga.
Te argumenty jakoś do mnie nie trafiają, wyjaśniam dlaczego:
1) Nikt nie będzie bił obszarówek (ue) w otwartej bitwie, chyba że chce wykończyć swój własny team
2) Jak wspomniała osoba wyżej, zwiadowca nekro expi najszybciej solo
3) Zwiadowca nekro jest najszybszą postacią
4) Powiedziałbym, że ma jednak sporo więcej hp

Wydaje mi się naturalne, że mag, jako iż jest najbardziej kruchą postacią, powinien zadawać jednak najwyższe obrażenia.
388261 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 08:36   #14
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Cytat:
Napisał 388261 Zobacz post
Wydaje mi się naturalne, że mag, jako iż jest najbardziej kruchą postacią, powinien zadawać jednak najwyższe obrażenia.
Najbardziej "kruchą" postacią (niepotwierdzone) jest zwiadowca pozbawiony tarczy. Mag jakąś tam tarczę zawsze nosi to trochę defa dostaje, jednak co mu z defa jak ma małą ilość hp ?
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 08:53   #15
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał 388261 Zobacz post
Te argumenty jakoś do mnie nie trafiają, wyjaśniam dlaczego:
1) Nikt nie będzie bił obszarówek (ue) w otwartej bitwie, chyba że chce wykończyć swój własny team
2) Jak wspomniała osoba wyżej, zwiadowca nekro expi najszybciej solo
3) Zwiadowca nekro jest najszybszą postacią
4) Powiedziałbym, że ma jednak sporo więcej hp

Wydaje mi się naturalne, że mag, jako iż jest najbardziej kruchą postacią, powinien zadawać jednak najwyższe obrażenia.
Prędkość expa to nie jest stały wyznacznik. Zauważ, że bardzo dużo zależy od osoby, do której należy postać. Na non-pvp zauważyłam, że to mag najszybciej zdobywał doświadczenie (a konkretnie - Didrika).

Zwiadowca nekro wcale nie jest najszybszą postacią, rycerz także posiada repito o identycznej mocy.

Rozmawiamy tu o pvp czy o pve? Cały czas pisałam o expie, nie o waszych wojenkach.

Podsumowując - każda profesja ma swoje wady i zalety, i to od gracza zależy, czy da radę wykorzystać mocne strony swej profesji, czy też nie. Nigdy nie będzie tak, by np był we wszystkim najlepszy.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 06-02-13 o 09:00
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 09:50   #16
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Widzę zamiast rozmawiać na temat to wybuchła kolejna dyskusja o profesje :D

Cytat:
Lepsza by była możliwość po prostu łączenia run, 2, 3 lub 4 żywioły w jednej. W takiej sytuacji można by było robić sobie ciekawe miksy run pocisków na wybrane hunty. Na górskie połączenie energii i ognia, na profany mix ognia, energii i lodu.
Jak dla mnie bomba :)
Kr92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 14:41   #17
388261
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Rozmawiamy tu o pvp czy o pve? Cały czas pisałam o expie, nie o waszych wojenkach.
Śmiem twierdzić, że aspekt pvp jest nawet ważniejszy niż pve, a "wojenki" to główny element dla którego altaron jest obecnie ciekawszą propozycją niż tibia, której twórcy przekształcili ją w szachową przepychankę :) Jestem też lekko zdziwiony, iż wśród administracji panuje przekonanie o niewielkim znaczeniu run/czarów atakujących jeden cel (w przypadku maga). Runa sd jest najważniejszą korzyścią z bycia nekromantą.
388261 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 15:44   #18
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

Pomysl raczej nie przejdzie bo jesli runa ta bylaby silniejsza od sd, sd stalo by sie bezuzyteczne...chyba ze faktycznie wprowadzic ograniczenie lvlowe np 150 lvl tak aby tylko najsilniejsi mogli z niej korzystac. Rozwiazaloby to takze problem tego iz palek necro bije mocniej od maga :P
Wicher jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 16:05   #19
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicher Zobacz post
Pomysl raczej nie przejdzie bo jesli runa ta bylaby silniejsza od sd, sd stalo by sie bezuzyteczne...chyba ze faktycznie wprowadzic ograniczenie lvlowe np 150 lvl tak aby tylko najsilniejsi mogli z niej korzystac. Rozwiazaloby to takze problem tego iz palek necro bije mocniej od maga :P

Jeżeli chodzi o pvp byłaby porównywalna do sd, 200% obrażeń normalnej runy, wychodzi miedzy 400-500 w ludziki moim magiem. Ograniczenie lvl-we raczej na pewno powinno być właśnie +- 150lvl

Edit. Dodam jeszcze tyle, że runka zbalansowała by maga necro z resztą magów, bo sory ale to "lepsze" leczenie raczej w przypadku magów się nie sprawdza, bo który mag duch używa tapen tawis? Didrika, Tyrond, Siemanos wypowiedzcie się, używacie tego? Palek dzięki dużej ilości hp może i się cieszy z tapena ale nie mag.

Ostatnio edytowane przez Kr92 ; 06-02-13 o 16:18
Kr92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 17:01   #20
Didrika
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 121
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Didrika
Domyślnie

Może i dobry pomysł z tą runą, ale znowu spowoduje to zabranie jednej z korzyści nekromantów - największych obrażeń w jeden cel.

@up
Mnie tapen leczy za 80% hp i bodajże ma 2 sec cd, szczerze wolę użyć hape tawisa, który leczy 50%. Na expie rzadko kiedy dostanę tyle żeby tapen się przydał, a jak już dostanę to następne combo zapewne będzie podobne i dostane je szybciej niż cd na tapena się odnowi. Zresztą żeby tapen się opłacał to muszę czekać aż potwory sprowadzą mnie do niebezpiecznej ilości życia. Na takim 200+ magu może się ten tapen przyda.
Didrika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin