Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 25-08-18, 12:36   #81
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Nie przypuszczalem, że to się pojawi na globalnym serwerze, dlatego się niezbyt tym tematem interesowałem.
Druga strona tematu:
Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
To się tyczy także (a może nawet przede wszystkim) globala.
Cytat:
Co do zamkniętego - powiedz, że tak nie jest? Ze ludzie już planują czym będą grać i przepychaja tam swoje buffy dla danej klasy postaci?
Nie jest. Po to powstał ten temat, w którym przez tydzień intensywnie dyskutowaliśmy planowane rozwiązania. Nie wiem w jakiej formie to wejdzie, ale będzie kierowane wnioskami z tego tematu.

Cytat:
Dlaczego nekro-alch dostaję takiego nerfa? nawet do dmg punktowego. Ta kombinacja powinna mieć największe pierdolnięcie.
SD, puginały, nuty - to odpowiada za największe pierdolnięcie. Do tego 8% bonus do dmg, jako jedyny z punktowych poza ele-alchemem, któremu ma to z założenia wyrównać brak czarów.

Cytat:
Duchowni dostają po 5% do leczenia
Ten pomysł mi się nie podobał i komunikowałem go w tym temacie. Weźcie pod uwagę, że w tym temacie padło dużo przemyśleć i propozycji, żadna nie została w pełni zaakceptowana. Czyli zostanie wprowadzone najbardziej optymalne rozwiązanie w oparciu o wszystkie informacje, które tutaj przedstawiono. Po to piszemy te uwagi.

Cytat:
Było wiele propozycji w tym wątku jak ulepszyć na przykład kombinację subprofesji ele-alch i co? Nic i po tych "zmianach" nadal będzie najgorsza (przez nerf do mroku/światła i brak sensownych czarów).
Skąd masz taką wiedzę? Skąd wiesz co jest planowane do wdrożenia? Poza tym serio Twoim zdaniem dobry dmg punktowy, dobry dmg obszarowy i bonus do mikstur to mało? Rycerz się ucieszy, mag się ucieszy, zwiadowca nie (wg tabelki, nie wiem co jest jeszcze planowane). Na szczęście na etapie wyboru subprofesji będzie to wiadome. Moim zdaniem lepiej na szybko poprawić 2 z 3 problemów niż żaden.

Cytat:
nerf dmg punktowego z wszystkiego poza mrokiem dla zwiadów nekro-alch.
No ale mają największy dmg punktowy z mroku (wg tabeli - poza ele-alchem) i 10% mikstur - czyli to, co definiuje nekro-alchema.

Nekro-ele ma bonus do żywiołów, ale 2x mniejszy. Te różnice celowo są takie malutkie, bo w większości przypadków o przydatności subprofesji powinny decydować czary.

Cytat:
zamiast uargumentować korzyści płynące ze zmian w tabelce
Argumentuję teraz i argumentowałem moje pomysły wcześniej.
Ponownie - zamiast marudzić, przedstawiaj realne propozycje zmian, które Twoim zdaniem lepiej zbalansują profesje. Gdy będziesz tylko rzucał "wszystko nad czym dyskutowano tu od tygodnia to syf" to naprawdę - nikt nie będzie brał Cię na poważnie.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-08-18, 13:17   #82
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

Problemem jest to, że aktualny balans na cpvp jest sprzyjający dla magów (popytajcie graczy z topki, jeśli ciągle nie wierzycie), a zmiany które chcecie wprowadzić w tej tabelce jeszcze bardziej umacniają magów i osłabiają zwiadów.
Jedyna szansa na usensownienie takich zmian w tabelce to planowany rework działania pancerza i tarczy, który mam nadzieję sprawi, że mag nie będzie mógł sobie latać po respach i kosić wszystko ze swojego zbuffowanego dmg obszarowego.
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-08-18, 13:34   #83
sokoskiii
 
Zarejestrowany: Lip 2017
Postów: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał wilddd Zobacz post
Problemem jest to, że aktualny balans na cpvp jest sprzyjający dla magów (popytajcie graczy z topki, jeśli ciągle nie wierzycie), a zmiany które chcecie wprowadzić w tej tabelce jeszcze bardziej umacniają magów i osłabiają zwiadów.
Jedyna szansa na usensownienie takich zmian w tabelce to planowany rework działania pancerza i tarczy, który mam nadzieję sprawi, że mag nie będzie mógł sobie latać po respach i kosić wszystko ze swojego zbuffowanego dmg obszarowego.
Człowieku jaki nerf zwiadów?????? Hektor dał możliwośc wyboru wcześniej to tylko zwiad nekro alch był opłacalny. (Sam ranking pokazuje że 9/10 zwiadów nekro to sa alchemicy). Nikt kto znał tabelke i miał troche rozumu nie wybierał zwiada nekro ele.... no bo po co? Dla 1% dmg i krzaków...
sokoskiii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-08-18, 13:50   #84
Wyrosuaw
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 112
Domyślnie

Może by tak wprowadzić już tego upka? Wolna sobota, człowiek myśloł że popyko..
__________________
Choć promowany jest szacunek, tolerancja
nie będziesz szanowany gdy sam utniesz sobie jajca,
a jakby co chętnie to za ciebie zrobią, pojadą Cię na forum - anonimowo.
Wyrosuaw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-08-18, 15:35   #85
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

Tak jak pisałem wcześniej, tabelka jest ok. Problemem jest sam zwiadowca, który dostał spore nerfy (patrz niżej):
-trzeba poświęcić sporo czasu na skillowanie (zręka, dyst),
- skille dysta szybko się blokują, przez co długo czasu zajmuje zwiadkowki rozkręcenie się
- zarabianie zwiadkiem, zwłaszcza gdy nie jesteś alchemikiem, jest tragiczne - w porównaniu do maga i ryca zwiadek do 70 lvla praktycznie nie wychodzi na +
- nerf kpiro i - dmg za bliską odległość do mobków + przyspieszenie mobków, zwiększenie ich hp i zmniejszenie wrażliwości na mrok
- kompozytowe łuki żywiołów są trudne do zdropienia w early mid game, jest też dość spora różnica między kuszą z necro z inkwizytorów
- mocno ograniczony cap, przez ciężkość amunicji
- PNY trzeba wydawać w: siłę, zrękę, mlvl, dyst - więc zapotrzebowanie na PN są dużo wyższe niż u innych profesji

Panowie wyżej mają sporo racji i ja sam, mimo że uwielbiam zwiadka, zagram magiem bo wybierając inna profesję będzie się sporo w tyle, a kilkanascie lvli niżej zwiadka w stosunku do maga sprawia, ze jest on useless na wojnie

@Exorenius down
Już twoje pierwsze zdanie swiadczy o tym, ze nie warto wdawać się z tobą w żadną w polemikę

Ostatnio edytowane przez Wicher ; 25-08-18 o 16:44
Wicher jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-08-18, 15:52   #86
Exoreniuss
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 172
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicher Zobacz post
Tak jak pisałem wcześniej, tabelka jest ok. Problemem jest sam zwiadowca, który dostał spore nerfy (patrz niżej):
-trzeba poświęcić sporo czasu na skillowanie (zręka, dyst),
- skille dysta szybko się blokują, przez co długo czasu zajmuje zwiadkowki rozkręcenie się
- zarabianie zwiadkiem, zwłaszcza gdy nie jesteś alchemikiem, jest tragiczne - w porównaniu do maga i ryca zwiadek do 70 lvla praktycznie nie wychodzi na +
- nerf kpiro i - dmg za bliską odległość do mobków + przyspieszenie mobków, zwiększenie ich hp i zmniejszenie wrażliwości na mrok
- kompozytowe łuki żywiołów są trudne do zdropienia w early mid game, jest też dość spora różnica między kuszą z necro z inkwizytorów
- mocno ograniczony cap, przez ciężkość amunicji
- PNY trzeba wydawać w: siłę, zrękę, mlvl, dyst - więc zapotrzebowanie na PN są dużo wyższe niż u innych profesji

Panowie wyżej mają sporo racji i ja sam, mimo że uwielbiam zwiadka, zagram magiem bo wybierając inna profesję będzie się sporo w tyle, a kilkanascie lvli niżej zwiadka w stosunku do maga sprawia, ze jest on useless na wojnie
Nie płacz. Widać,że dawno nie grałeś zwiadkiem.
Po 1 skile będą x2 a selbo napisał,że idzie w tym kierunku jakim są skile tylko za pny.
Po 2 zwiadek od 40 do 120 lvla nie odstaje dużo w zarabianiu kasy i expieniu od maga . Przypominam,że mag też ma.blokady do m lvla . Przy locie x2 zwiadek wyjdzie na + expiac od 40 lvla na kpiro ponieważ teraz kpiro bije 1 strzał mniej OKEJ Ale zabiera za to mniej many, myślę że wojownik dostaje bardziej w dupe jeżeli chodzi o kasę szczególnie teraz gdy odes rago bije się na 30 lvlu do 150..
Amunicja też nie problem bo możesz ja kupić i zanieść na expa gdzie mag musi poświęcić czas na robienie Run. Większość twoich argumentów jest wymyślonych mam wrażenie tylko po to by polepszyć twoja ulubiona profesje.
Exoreniuss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-08-18, 15:52   #87
5310053
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 129
Domyślnie

Cytat:
Napisał sokoskiii Zobacz post
Człowieku jaki nerf zwiadów?????? Hektor dał możliwośc wyboru wcześniej to tylko zwiad nekro alch był opłacalny. (Sam ranking pokazuje że 9/10 zwiadów nekro to sa alchemicy). Nikt kto znał tabelke i miał troche rozumu nie wybierał zwiada nekro ele.... no bo po co? Dla 1% dmg i krzaków...
My to chyba jakiś inny ranking widzimy
2 Milerus OFC 259 <nekro alch
7 Dacek 220 <nekro ele
8 Schwarz 212 <nekro ele
18 Venan 162 <nekro alch
22 Bleble 160 <nekro ele
23 Xaderon 160 <nekro ele (chyba)
26 Valdrin 155 <nekro alch
reszcie poznikała 2 subka
tak, zdecydowanie 9/10 to alchemicy
tak jak piszesz wszystko wyssane z palca, tak jest ten balans odpowiedni.

Cytat:
Napisał Exoreniuss Zobacz post
Nie płacz. Widać,że dawno nie grałeś zwiadkiem.
Po 1 skile będą x2 a selbo napisał,że idzie w tym kierunku jakim są skile tylko za pny.
Po 2 zwiadek od 40 do 120 lvla nie odstaje dużo w zarabianiu kasy i expieniu od maga . Przypominam,że mag też ma.blokady do m lvla . Przy locie x2 zwiadek wyjdzie na + expiac od 40 lvla na kpiro ponieważ teraz kpiro bije 1 strzał mniej OKEJ Ale zabiera za to mniej many, myślę że wojownik dostaje bardziej w dupe jeżeli chodzi o kasę szczególnie teraz gdy odes rago bije się na 30 lvlu do 150..
Amunicja też nie problem bo możesz ja kupić i zanieść na expa gdzie mag musi poświęcić czas na robienie Run. Większość twoich argumentów jest wymyślonych mam wrażenie tylko po to by polepszyć twoja ulubiona profesje.
Ty to przeczytałeś drugi raz to, co napisałeś chociaż ?

Cytat:
Nie jest. Po to powstał ten temat, w którym przez tydzień intensywnie dyskutowaliśmy planowane rozwiązania. Nie wiem w jakiej formie to wejdzie, ale będzie kierowane wnioskami z tego tematu.
Szczerze? Większość tego tematu to jakieś gdybania, nie znalazłem nic przyciągającego uwagę, cały temat nic nie zmienił w wersji tabelki w 1 poście która ma zostać wprowadzona.

Cytat:
No ale mają największy dmg punktowy z mroku (wg tabeli - poza ele-alchem) i 10% mikstur - czyli to, co definiuje nekro-alchema.
Ja to zaproponuję, żeby bił ze wszystkiego 0%, w końcu po ch*j mu dmg z czegoś poza mrokiem? Nie jest elementalistą, nie opanował innych żywiołów. 100% z fizyka, 0% z żywiołów, 101% z mroku, bo w końcu jest nekromantą! Nie wiem gdzie wy to testujecie, ani jaki ma być tego skutek, ale czytam tyle bzdur że głowa boli.
Cytat:
Skąd masz taką wiedzę? Skąd wiesz co jest planowane do wdrożenia? Poza tym serio Twoim zdaniem dobry dmg punktowy, dobry dmg obszarowy i bonus do mikstur to mało? Rycerz się ucieszy, mag się ucieszy, zwiadowca nie (wg tabelki, nie wiem co jest jeszcze planowane). Na szczęście na etapie wyboru subprofesji będzie to wiadome. Moim zdaniem lepiej na szybko poprawić 2 z 3 problemów niż żaden.
Skoro nie mamy takiej wiedzy, to po kiego grzyba w ogóle dawać taki temat do omówienia? Skoro nie mamy poglądu na to, co ma być?

Ostatnio edytowane przez 5310053 ; 25-08-18 o 16:05
5310053 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-08-18, 16:10   #88
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Czekaj milerus... czy ty nie dajesz za przyklad postaci z non-pvp zakladanych x lat temu?
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-08-18, 16:13   #89
5310053
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 129
Domyślnie

Nie. Z tego co się orientuje wszystkie te postacie to założone na pvp były. Nie jestem w 100% pewien wszystkich, ale większość na pewno.
zresztą, konkretnie.
Sugeruję dodać nekromancie alchemikowi 2% dodatkowych obrażeń punktowych z mroku. Do 110%.
Żeby nie było że tylko krytykować potrafię i nie wprowadzam nic do tematu. Myślę, że wystarczająco argumentów już podałem.

Cytat:
Napisał 5310053 Zobacz post
dot. tabelki od Hektora, która miałaby wejść na globalny serwer;
troszkę słabo mi się to widzi z punktu widzenia zwiadowcy nekromanty alchemika. nie dość, że ta profesja i tak kuleje okrutnie, to jeszcze jedyne co się ma podziać to nerf na punktowe obrażenia ze wszystkich żywiołów + fizyczne poza mrokiem. Zostaje mi jedynie expienie na rekinach i ewentualnie piromantach? Fajnie to wszystko wygląda, ale no..

Ja rozumiem, że nekromanta to powinien słabo bić ze światła, ale kurcze, obrażenia obszarowe nekromanty alchemika są zwiększane ( pod magów i rycków nekro ), zwiadowca nie ma żadnego praktycznie spella obszarowego. A obrażenia punktowe pozostają bez zmian. Może zwiększenie % obrażeń punktowych i osłabienie pocisków mroku/sd? Jeśli już nie chcecie ruszać zwiadowcy w całości ?

Ostatnio edytowane przez 5310053 ; 25-08-18 o 16:28
5310053 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-08-18, 16:54   #90
sokoskiii
 
Zarejestrowany: Lip 2017
Postów: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał 5310053 Zobacz post
My to chyba jakiś inny ranking widzimy
2 Milerus OFC 259 <nekro alch
7 Dacek 220 <nekro ele
8 Schwarz 212 <nekro ele
18 Venan 162 <nekro alch
22 Bleble 160 <nekro ele
23 Xaderon 160 <nekro ele (chyba)
26 Valdrin 155 <nekro alch
SchwarzSerwer Community PvP Posiada status szlachecki
Elitarny zwiadowca Duchowny i Elementalista.

No to niezły nekro ele xD.

Dobra to napisz mi dlaczego warto było grać nekro ele a nie nekro alch. Pewnie połowa z tych osób nawet nie wiedziła ze jest jakas tabelka.
Hektor/wicherka/dark oni wiedzieli o tabelce i jestem pewien ze wiedzieli ze jedyny rozsądny wybór dla zwiada nekro to alchemik bo ele im gówno dawał.
sokoskiii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:12.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin