Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Poradniki > Nieaktualne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-06-11, 10:10   #1
Howking
 
Avatar Howking
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 25
Domyślnie Kontynent - początki. Co, gdzie i jak?

Drodzy gracze!

Witam w moim nowym poradniku! Każdy z was zaczynał, zaczyna lub będzie zaczynać swoją przygodę z Altaronem. Aby przybliżyć wam strukturę archipelagu Licor, razem ze Zwariowanym Alkoholikiem przygotowaliśmy dla was poradniki dla obu wysp wyjaśniające co, gdzie i jak. Tym razem przedstawiam wam moje najświeższe dzieło, artykuł całkowicie poświęcony początkom na kontynencie w mieście Neolith.
Bardzo często natykamy się na pytania typu "gdzie doładować różdżkę?!?!?!?!?!?!!?!?" lub "gdzie kupię czary dla maga???!?!?". Pytań takich jest wiele, nie sposób tutaj wypisać wszystkich. Właśnie tutaj postaram się przedstawić wam odpowiedzi na dręczące was pytania w jak najprostszy i łopatologiczny sposób. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli i pytania tak dręczące i tak irytujące zaczną zanikać, bo będzie gdzie odsyłać ; )
Poradnik z inicjatywy szanownej pani Slythii, dziękujemy!

Pamiętajcie, drodzy gracze, że WSZYSTKIE informacje, włącznie z zadaniami, pomocą, JAK WYJŚĆ z Wyspy Początkujących i wyuczonymi zaklęciami znajdziecie w dzienniku, inaczej 'quest logu' obok przycisków z opcjami!





***

Rejestracja.

Na początku, po wykonaniu zadań na wyspie przygotowującej nas do walki, pojawiamy się na wieży Zakonu Obrońców Szpitala. Jeżeli jesteście głodni wiedzy, możecie porozmawiać ze stróżującym tam Kasprem, który będzie w stanie zakreślić miejsca najważniejsze w mieście, tj. sklepy, depozyt, gildie, kapliczki itp. Ponadto, oznaczy on wam miejsce dość zagadkowe, które z pewnością dostarczy wam wiele wrażeń. W późniejszym okresie waszego żywota dowiecie się, co się tam znajduje i jak dostać się do środka.


Po dowiedzeniu się tego, czego zapragniecie powinniście zejść na parter i wyjść z budynku. Od razu naprzeciwko znajdziecie mały domek chroniony przez dwóch strażników, niezbyt chętnych do rozmowy. Udajcie się do niego i wejdźcie na 1 piętro. Tam znajdziecie urzędnika o imieniu Tornam. To on pilnuje rejestru ludności przybywającej z archipelagu Licor. Waszym zadaniem będzie zapisać się do owego rejestru, bez tego niewiele osiągniecie, a i gildie nie będą was chciały przyjąć.





Gildie.

Wojownicy.

Gildia wojowników znajduje się zaraz obok gildii magów po lewej stronie. Szkoli ona najznakomitszych rycerzy Altaronu i wam także pomoże to osiągnąć, o ile wykażecie chęć pracy nad swoją osobowością i ciałem. Bez ciężkiej pracy nic nie zdziałacie, a nawet w gildii znajdą się zadania dla żądnych przygód bohaterów.


W gildii znajdziecie też Aragorna, zdolnego rycerza, nauczyciela zaklęć. Uczy on początkujących wojowników przydatnych czarów, ale nie zajmuje się rycerzami. Za drobną opłatą opanujecie całkiem ciekawą i użyteczną wiedzę magiczną!




Magowie.

Gildia magów, jak już wcześniej wspomniałem, znajduje się zaraz obok gildii wojowników. U potężnych czarodziejów Neolithu odnajdziecie schronienie, zaopatrzycie się w niezbędne artykuły, naładujecie swoją magiczną różdżkę żywiołem lub po prostu opanujecie pradawną sztukę czarowania.


Zaraz obok głównego holu wyłożonego pięknym, niebieskim dywanem znajduje się zejście do podziemia, gdzie znajdziecie malutki sklepik magiczny. Tam właśnie naładujecie swoje różdżki, zakupicie księgę czarów czy zaopatrzycie się w mikstury lecznicze i regenerujące manę.

Co napisać, aby naładować różdżkę?
Cytat:
11:57 Howk [27]: Witaj, Woland.

11:57 Woland: Witam w sklepie oferującym magiczne akcesoria. W czym mogę służyć?

11:57 Howk [27]: Naładuj różdżkę nowicjusza

(różdżki nowicjusza, różdżki ucznia, kostury nowicjusza, kostury ucznia)

11:57 Woland: Teraz naładuję różdżkę nowicjusza mocą żywiołu. Będzie to kosztować 1 srebrnik . Jaki żywioł wybierasz? Ogień, energię, wodę czy ziemię?
Należy pamiętać, że różdżki można naładować też odpowiednimi runami zaklętymi w żywioły lub specjalnymi do tych celów zaklęciami!

Uwaga!
Doładować możecie jedynie różdżki ROZŁADOWANE, tych, które są jeszcze zaklęte i mają ładunki do wykorzystania nie można zakląć innym żywiołem.



W lewym dolnym rogu okazałej gildii znajdziecie schody na wyższe piętra. Aby dojść do nauczyciela pradawnej magii należy nie opuszczać przedsionku na żadnym piętrze, tylko wejść na drugie. Tam znajdziecie Filiusa uczącego czarów i zaklęć magów. Należy pamiętać, że członek innej gildii niż magów nie nauczy się tam niczego.




Zwiadowcy.

Gildia łuczników znajduje się od razu naprzeciwko wieży obserwacyjnej, gdzie stacjonuje Rohinam zaprawiający w boju. Gildia ta jest zdecydowanie mniejsza i mało okazała, ale nadrabia to użytecznością. Tam właśnie możecie wyjść na strzelnice, zakupić potrzebny ekwipunek, broń dystansową lub nauczyć się trudnych zaklęć zwiadowców, które są nie lada sztuką.


Kilka kroków dalej od sali wejściowej znajduje się mały sklepik w rogu gildii wraz z warsztatem, w którym produkowane są bełty, strzały, włócznie i tego podobne wyroby. Zakupicie tam odpowiednie dla siebie artykuły w niskich cenach, nie ma na co narzekać!


Zaraz obok wyjścia na pole treningowe znajdują się schody prowadzące na pierwsze piętro. Tam znajdziecie Robina, nauczyciela zaklęć łuczników. Pomoże on wam opanować magiczną sztukę za małą opłatą.



***

Zarobek.

No właśnie. Cały czas, czy to na forum czy w grze pada ciekawe pytanie "ale gdzie tu zarobić te miedziaki?". Otóż sprawa jest złożona. Na pewno nie jest łatwo na początku, jak zawsze zresztą. Należy pamiętać, że żebranie w depozycie jest całkowicie bezcelowe, bo tylko denerwujecie ludzi i tracicie w ich oczach. W późniejszych momentach gry możecie tego pożałować, ale nie o tym teraz mi rozprawiać.

Zarobek, szeroko pojęty na Altaronie, jest ciężkim orzechem do zgryzienia na początku. Niby mamy podziemia, kilka czerwi, plagę szczurów, ale co z tego?
Dobrym sposobem na zarobienie pierwszych pieniążków będą gobliny znajdujące się hen, hen daleko za północną bramą. Należy pamiętać, żeby nie wychodzić PRZEZ bramę tylko OBOK bramy, lewym rozwidleniem. Postępując zgodnie z instrukcją nie natkniecie się na nic silnego.

Ale jak zarobić na goblinach? Otóż odpowiedź jest banalna. Zbierajcie kamienie. Kamienie, kamienie, jeszcze raz kamienie! Ceny wahają się od tysiąca miedziaków wzwyż za 100 kamieni, więc na zarobek nie można narzekać, bo kilkaset takich kamyczków i mamy sporą sumkę. Dodatkowo, goblinów jest sporo, a doświadczeniem, które tam zdobędziemy pogardzić nie można, jest wiele plusów.

Drugim sposobem, łatwiejszym dla wojownika czy maga będzie zebranie doświadczenia i na ok. 12-13 poziomie wybrać się na krasnoludy na południe od miasta. Zbierać należy tam gladiusy, łuskowe tarcze czy kolczugi, za które osiągniemy naprawdę sporą sumkę pieniędzy przy sprzedaży. Możecie robić tzw. 'lootbagi', ale uważajcie na pospolitych złodziei!
Trzecim sposobem będzie zbieranie mięs i steków i sprzedawanie ich w mieście, też można na tym dobrze zarobić i wykonać dodatkowe zadanie.

No dobrze, ale jeżeli już mamy ten loot z krasnoludów, to co robić? Wszystkie ciekawe sklepy znajdują się na Targowisku naprzeciwko depozytu. Tam znajdziecie wszystko, czego dusza zapragnie, od banku poczynając na stolarzu kończąc.




***

Na tym poradnik kończę, wydaje mi się, że informacji zawarłem dostatecznie dużo, aby zaspokoić wasz głód. Jeżeli czegoś nie ma tutaj, a uważacie, że będzie przydatne - zapraszam do komentowania. Jeżeli uznam, że naprawdę warto to zamieszczę to. Oczywiście, wszystkie inne pytania możecie kierować w temacie, PW lub po prostu w grze. Znajdziecie mnie pod nickiem Howk.
Dziękuję z góry za krytykę, opinię, komentarze. Podziękujcie też Slythii, naprawdę :)
Pozdrawiam, zapraszam do lektury,
Howk!

Ostatnio edytowane przez Tron ; 23-12-11 o 00:13
Howking jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-06-11, 12:30   #2
Wiked[KaZ]
 
Avatar Wiked[KaZ]
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Ukulelele
Postów: 137
Thumbs up

Bardzo ładnie opisane napewno wielu osobą się przyda !
Wiked[KaZ] jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-06-11, 13:21   #3
Klavi
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Lubaczów
Postów: 7
Domyślnie

Super poradnik ;) Na pewno pomoże nowym graczom :)
10/10 :D
Cytat:
Na tym poradnik kończę, wydaje mi się, że informacji zawarłem dostatecznie dużo, aby zaspokoić wasz głód
Jeśli chodzi o info to tak :D A teraz idę na obiad :P
Klavi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-06-11, 14:08   #4
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

No bez jaj! Ubiegłeś mnie z poradnikiem, mój już był prawie, prawie skończony :\ Ale kto pierwszy ten lepszy, nie?

Ładnie napisany, bez błędów. Tak trzymać ;)
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-06-11, 15:38   #5
korrors
 
Avatar korrors
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 3
Thumbs up

haha najs:o kolejny świetny poradnik oby tak dalej;)
__________________
ide na klopa afk 5 minut :P
korrors jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-06-11, 15:45   #6
korrors
 
Avatar korrors
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 3
Domyślnie

dobra robota:o oby tak dalej:D
__________________
ide na klopa afk 5 minut :P
korrors jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-06-11, 19:39   #7
Vorian
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 18
Domyślnie

Dobra sprawa, tylko zeby zagladali ludzie na forum i to czytali bo codziennie przynajmniej jednej osobie tlumacze ;d
Vorian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-06-11, 11:36   #8
PLant
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 4
Domyślnie

Brawo, poradnik bardzo przydatny i może usunie 40% spamu z kanału Pomocy, więc wielki +!
PLant jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 08-06-11, 17:02   #9
Sharinn
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 1
Domyślnie

Jeszcze jak byś wstawił mini mapkę miasta z oznaczeniami widocznymi na ss to był bym wdzięczny.
Wracając do tematu bardzo ładny poradnik 10/10
Sharinn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-06-11, 02:42   #10
Zamaskowany
 
Avatar Zamaskowany
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 6
Domyślnie

Na start każdy poradnik się przyda daję 10/10 :)
Zamaskowany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:00.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin